Şimdi Ara

Satış sonrası debriyaj balatası yolda kalma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 10000km deki dominar 2017 400 cc Motorumu sattıktan 10 gün 200km sonra alıcı , motor debriaj balata bilye bitirip yolda kalır , satıcıya ulaşır ve para ya da iade talep eder.

Avukata dava açtıracağını motoru yeddi emine çektirip motosiklet kiralayacağını belirtir , hepsüninnparasını alıcıdan isteyeceğini söyler.

Satıcı- alıcı mahalle ustasına gider 300 işçilik, yetkili servisi ise 2000tl işçilik talep eder. En sonunda satıcı 2000 lira iade eder ve alıcıdan hak talep etmeyeceği yönünde yazı alır uzlaşırlar. Satıcının 82000 satış bedeli üzerinden dava tehditi üzerine 2000 lira iade etmesi doğru mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @KlavYE@ -- 8 Ağustos 2022; 12:46:16 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Çok kötü bir anlatım olmuş.

Anladığım kadarıyla cevap vereyim ;

Lastik, cam, far, baskı-balata, disk-balata, akü vb. bunlar motorlu araçlarda sarf malzeme olarak kabul edilir ve bir çok üretici istisnalar haricinde garanti dışı bırakır.

Yani sizi mahkemeye vermekle tehdit ettiğinde vermesini söylemeliydiniz. Bilirkişi raporunda zaten bunun kullanıcı hatası olduğunu sunduğunda da alıcı hiç bir şey yapamazdı.

• Malik the Mafia kullanıcısına yanıt
    Alıcıya hak etmediği halde, mutlu olması ve sağlığının sıkıntılı olduğu görüldüğü için 2000 lira para verildi.

Alıcılar Normalde expere satış öncesi götürülmelidir . Satış sonrası hak talebi yapamazsınız .

Bakımlar alıcının sorumluluğundadır

• @KlavYE@ kullanıcısına yanıt

neden 3. ağızdan anlatım yapıyorsunuz anlamadım ama zaten aynı şeyi konuşuyoruz ikimizde bunun farkındaysanız neden konu açtınız orasını yine anlamadım  

• Malik the Mafia kullanıcısına yanıt
    Alıcılar böyle saçma hak iddiası yapmasınlar diye konu açtım

yapmışlar ama sizde iade etmişsiniz  

• tillahı gelse debriyaj bitti diye para mara vermem. işi bilen birisi 10 dk da debriyaj bitirir.

• en kalite marka sıfır takılan debriyaj balatası yokuş bir yolda bir sigara içene kadar bitirilir.

kaldı ki sarf malzeme, bitmeye yakın olduğu da öyle böyle anlaşılır. alıcı 2 bin lira ucuza almış güle güle binsin

• suriyelimisin bu nasıl bir anlatım böyle.

• alıcıya bir zurna döner ısmarlanabilir

• Alıcı binici değil satmak için almış. motorumu 80 e aldı ve 88 den satışa koymuş. Sordum kendisine motordan soğumuş mgggg.

• 10 gün 200km sonra... ? Baskı-Balata ???

adam wheelie mi yaptı... lastik mi yaktı... yokuşlarda mı zorladı...

forum kötü birşey yazınca ceza puanı veriyor ama sittin sene yol gitsek adam olmaz bu millet...

300TL 'ye hallolan birşey için 2.000TL alması... birde motosiklet... bunun kötü günü...kazası..belası var...

Allah'a havale etmek lazım...

tav git istediğin yere deseydin. bi de bu çakallar çıktı yok yedi emine verirmişte bilmem ne . güzel ver kardeşim o da mutlu olsun sende der kapatırım telefonu .

• Gün geçmiyor ki yeni dolandırıcılık yöntemleri icat etmeyelim. deterjan bisiklet kiralama derken şimdi de alım satım işlemi sonrası arıza var diye para isteme avukat ile tehdit etme başımıza çıktı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.