Şimdi Ara

Sarı yağ lambası yakması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
3.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aracım sarı yağ lambası yaktı ama emin olamadım ciddi sorun var mıdır diye acaba fikri olan var mı? Motoru yeni yapıldı, haliyle yağı ve filtreleri yeni değişti. Sağa çekip baktığımda yağ seviyesi normaldi, yarın da soğukken tekrar kontrol edeceğim. Lamba yaktığı zaman da ayrıca motor sesinde bir değişim vs olmuyor.

Ustam sensorden olabileceğini, büyük ihtimal sorun olmayacağını söyledi bunlar dışında ihtimal olabilir mi sizce?

• Yanınca sürekli öyle mi kalıyor yoksa ara ara sönme yanma oluyor mu? Ve yağ filtresi değişimi yeni mi oldu?

• lamba sadece yağ eksikken yanmaz yağ basıncı düşünce de yanar. motoru toplayan usta hata yapmış ve yağlama kesiliyorsa motoru tekrar kucağa alırsınız.

yüksek devirde sönüyorsa filtre yan sanayi olabilir, yağ pompasından olabilir, karter süzgeci tıkalı olabilir hepsi ustanın dandik olduğuna işaret. hiçbir şey olmayıp sensörden de olabilir.
  • Benim eski BMW de 220kmh hızla giderken yakıyordu. Sensör hatası olarak. Hangi şart ve koşulda yaktığı önemli yani...
  • Pegasus ! kullanıcısına yanıt

Filtreler komple yeni değişti. Arabayı durdurunca uyarı kayboldu, 10 dakika sonra tekrar yandı ve kısa mesafede test edebildim o sürede sönmedi

• emir.ksk kullanıcısına yanıt

Hocam arabayı böyle totalde 20 dk kadar sürdüm. Yağlamayı kesse, o sürede motoru zaten kucağa almaz mıydım? Motorda ses yok, performansı da aynıydı. Sabah tekrar kontrol edeceğim.

Yan sanayi filtre taktığını düşünmüyorum bu arada ve çok eski bir Opel ustası, böyle bir hata yapar mı içime kurt düştü.

• W kullanıcısına yanıt

İlk etapta yağ filtresini değiştirip öyle bakın bir de , yan sanayi olunca bazen böyle yapabiliyor.

• W kullanıcısına yanıt
    ustalar da kazıklanabiliyor parçacılarından ötürü ona çok takılmayın. bu durumda ya sensör ya filtre sorunu gibi gözüküyor. yine de bilgisayara bağlatıp baktırın.

Yani pompalık bir durum yoktur kesin olarak değil mi? Filtre yan sanayi bile olsa değişeli 500-600 km oldu. Bu kadar kısa sürede işlevini yitirir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: W

Yani pompalık bir durum yoktur kesin olarak değil mi? Filtre yan sanayi bile olsa değişeli 500-600 km oldu. Bu kadar kısa sürede işlevini yitirir mi?

Yani bu sorun 500-600 km sonra mı ortaya çıktı? Filtre ile alakalı ise bu işlevini yitirmesinden değil, tam uyumlu olmamasından kaynaklı olabilir.500-600km sonra ortaya çıktıysa siz bi bilgisayara bağlatıp emin olun veya ilk etapta bi filtreyi değişin.

• Evet motor yapıldı, yağı, filtresi her şeyi değişti. Araba saat gibiydi 500-600kmdir sürüyorum birden bu akşam lamba yaktı. Lambadan sonra 10-15 km daha sürdüm herhangi bir anormallik de yoktu ses ya da performans olarak

Ayrıca ekleyeyim, aracın yağ pompası da değişti yeni yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W -- 6 Aralık 2021; 23:36:25 >
  • W kullanıcısına yanıt
    pompa değişmediyse ondan da olabilir. filtre sahteyse anında da arızayı yakabilir.

edit:son mesajınızı şimdi gördüm filtreye, yağa ve sensöre odaklanın ya yağ ya filtre sahte, ya da sensör bozuk %99 bunlar gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emir.ksk -- 6 Aralık 2021; 23:42:10 >

Teşekkür ederim hocam yağ pompası soğutucu vs hep değişti. Müşür değişene kadar umarım ciddi bir şey çıkartmaz

• W kullanıcısına yanıt

Ciddi bir şey çıkacağını sanmıyorum, filtre olabilir sensör olabilir. Filtreden başlayabilirsiniz

• Yağ işareti mi motor işareti mi? Motor işaretiyse tekerlerin havasından bile yapabiliyor.

• yağ lambası ,bildiğin kırmızı yanar ,

sarı arıza lambası yanmış olmasın ,

bilgisayara bağlayıp arıza koduna baktırın

• pixelbs kullanıcısına yanıt
    Bazı araçlarda azalma miktarına göre önce sarı, sonra daha da azalırsa kırmızı yanıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.