DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Sarı dişler nasıl beyazlar?
99
Cevap
6
Favori
213.526
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> Sarı dişler nasıl beyazlar?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2810 Mesaj
      12 Mayıs 2008 19:32:21 Konu Sahibi
      Benim dişlerim sapsarı.Dişlerimi düzenli fırçalıyorum.Ama yinede hep sarı.Bu yüzden alay konusu oluyorum.
      Bana yardım edin.Bir yolu yok mu dişlerimi beyazlatmanın?

|
      |

• Yüzbaşı
      633 Mesaj
      12 Mayıs 2008 20:00:05
      4 günde bir limon+karbonat karişimini dişine sürmeyi dene ama arkadaş herkesin dişinin bi rengi vardır o renkten daha beyaz olmasını isteme boş yere.. forumda böle bir konu açılmıştı orda daha ayrintili bilgiler var forumda arat bi bulurusn
      |
      |

• Uzman Mobil
      6576 Mesaj
      12 Mayıs 2008 20:38:43
      Ben yazmıştım.. benim de en son 15 yaşlarında dişlerim sarı idi.. küçükken az fırçaladığım ve antibiyotik çok içtiğimden...

Sonra 3-4 günde bir limon karbonat karışımına fırça batırıp dişlerimi fırçaladım... bunu dişlerim beyazlayana kadar yaptım... bu arada dişlerimi de günde en az 2 kere ve 2 dk. fırçaladım.. yani disiplin gerektiren bir şey bu... şuan yaş 24 ve o eski sarılığına bir daha dönmedi dişlerim... yani o zamandan beri limon karbonat karışımını adam gibi uygualamadım desem yeridir... ama herkesin dişi farklı tepki verebilirarkadaşın dediği gibi.. bu arada ben kahve ,çay nerdeyse hiç içmem (kahvaltıda sadece çay) ... sigaram da yoktur...

Darkchild.. Sert Bakışlı, Haşin Çocuk !!
    • Yarbay
      2810 Mesaj
      13 Mayıs 2008 17:37:03 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: unalkoc

4 günde bir limon+karbonat karişimini dişine sürmeyi dene ama arkadaş herkesin dişinin bi rengi vardır o renkten daha beyaz olmasını isteme boş yere.. forumda böle bir konu açılmıştı orda daha ayrintili bilgiler var forumda arat bi bulurusn

Çok teşşekkür ederim.
      |
      |

• Teğmen
      114 Mesaj
      13 Mayıs 2008 21:49:29
      benimde sarıydı.. ya bu karbonatla limonu nası karıştırcazz.. karışımı yaparken hangisinden ne kadar koycaz??
      |
      |

T.C.
      Selçuk Üniversitesi
      İletişim Fakültesi - Radyo, Sinema ve Televizyon
    • Yüzbaşı
      802 Mesaj
      15 Mayıs 2008 12:00:02
      quote:

Orjinalden alıntı: DJ Kürşat

benimde sarıydı.. ya bu karbonatla limonu nası karıştırcazz.. karışımı yaparken hangisinden ne kadar koycaz??

+ diş minesine bir zararı var mı acaba?
      |
      |

• Yarbay
      4649 Mesaj
      15 Mayıs 2008 12:21:30
      diş macunlarında zaten karbonat kullanılıyor diye biliyorum ben ama limonla karbonat beraber kullanırsak zararı olurmu evet ayrı bi etkileşime girer mi aceb ?
      |
      |
    • Uzman Mobil
      6576 Mesaj
      15 Mayıs 2008 15:30:51
      quote:

Orjinalden alıntı: Bir Kedi Gördüm Sanki

Alıntıları Göster

+ diş minesine bir zararı var mı acaba?

Diş minesine bi zararı var mı bilmiyorum... ama dişlerim şuan normal ve soğuktan falan vs. den etkilenmiyo... bu bahsettiğim şiey 9-10 yıl önce yapmıştım... karbonat zaten diş macunlarının içinde var aslında limon işi sakat olabilir ama işte bunu 3-4 günde 1 yapın diyorum...
      |
      |

• Yüzbaşı
      802 Mesaj
      15 Mayıs 2008 15:59:22
      quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

Alıntıları Göster

Diş minesine bi zararı var mı bilmiyorum... ama dişlerim şuan normal ve soğuktan falan vs. den etkilenmiyo... bu bahsettiğim şiey 9-10 yıl önce yapmıştım... karbonat zaten diş macunlarının içinde var aslında limon işi sakat olabilir ama işte bunu 3-4 günde 1 yapın diyorum...

Beni düşündüren de limon zaten,neyse ben biraz araştırayım bunu (dişlerim hassas olduğu için dikkat etmem gerekiyor)
      |
      |

• Yarbay
      4649 Mesaj
      15 Mayıs 2008 18:58:07
      quote:

Orjinalden alıntı: mustafa2775

Porçöz ve sülfat karıştırarak günde bir defa bez ile dişlerine sür.

böylece ortada diş miş kalmaz sorunda çözülür
      |
      |
    • Uzman Mobil
      6576 Mesaj
      15 Mayıs 2008 19:58:03
      quote:

Orjinalden alıntı: Bir Kedi Gördüm Sanki

Beni düşündüren de limon zaten,neyse ben biraz araştırayım bunu (dişlerim hassas olduğu için dikkat etmem gerekiyor)

Dişler hassassa benim bahsettiğim şiey uygulamadan bence de bi sorun diş doktoruna falan.... Limon bazı açılardan bakınca masum değil çünkü... mermeri aşındıran bir şeyden bahsediyoruz
      |
      |

• Uzman Tasarımcı
      3132 Mesaj
      15 Mayıs 2008 21:31:32
      Unutmamalı ki diş ne kadar bakımlı olursa olsun dişe rengini veren şey kemiğin yani dişin öz rengidir. Kemik her zaman %100 beyaz olmayabilir. Bazı kemiklerin rengi beyaz ile sarı arasındaki renk tonlarından oluşur.
      |
      |

Nereden bileceksin bir bâtılın peşinde sürüklenip gittiğini, nereden bileceksin adım adım karanlıklara doğru ilerlediğini?

Nereden bileceksin hak sandığın şeylerin koca bir yalan olduğunu? Ve nereden bileceksin yüz çevirdiğin şeylerin aslında hakkın ta kendisi olduğunu?!...
    • Yarbay
      5272 Mesaj
      16 Mayıs 2008 21:57:50
      limon+tuz da gereken yararı saglar ıllakı karbonat olmasına gerek yok.ama uzun sure yapımı dıse cok zararlıdır.fazla yaparsanız beyazlatacak dıs mıs kalmaz
      |
      |

• Yarbay
      4800 Mesaj
      16 Mayıs 2008 22:14:35
      ben hiç usanmadan günde 3 defa fıçalıyorum ama benimde dişlerim çok çabuk sararıyor
      |
      |

Anime Fan Club

GÜNÜN sÖZÜ!..
      Ölüm size ne sağken kötülük eder, ne ölüyken ;sağken etmez çünkü hayattasınız, ölüyken etmez çünkü hayatta değilsiniz..
    • Binbaşı
      1059 Mesaj
      18 Mayıs 2008 14:49:53
      quote:

Orjinalden alıntı: peka

Alıntıları Göster

böylece ortada diş miş kalmaz sorunda çözülür

|
      |

• Çavuş
      47 Mesaj
      18 Mayıs 2008 16:55:43
      quote:

Orjinalden alıntı: Mori

Alıntıları Göster

|
      |

• Yüzbaşı
      839 Mesaj
      18 Mayıs 2008 20:50:34
      geçen kıllığına kadınlar kulübü.coma girdik nede olsa onlar her yolu deniyor diş hakkında neler yapıyorlar diye bşrş çamaşır suyu denemiş sonuç mükemmel biri sigara külü ve limon suyu karışımı yapmış ondada sonuş mükemmel bende söylemesi;:)
      |
      |

• Yarbay
      5432 Mesaj
      19 Mayıs 2008 00:19:33
      Gece yatarken takılan diş setleri var.
      GG'de 20-30'a satılıyor istersen bi dene.
      |
      |

• Er
      9 Mesaj
      20 Mayıs 2008 03:35:45
      Benim dişlerimde biraz sarı.Eğer limon+karbonatla beyazlama olacaksa azda olsa demeye değer diye düşünüyorum fakat mermeri eritmesi olayı benide düşündürmüyo değil.Deneyen arkadaşda var ama olumlu sonuş almış.
      |
      |

• Yüzbaşı
      796 Mesaj
      20 Mayıs 2008 12:12:28
      arkadaşlar biz limonu yemiyo muyuz? lahmacun yerken, çorba içerken falan hep kullanırız bi zararı da olmadı. ben deneyeceğim limon+karbonatı
      |
      |

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
ses yalıtımı
izmir havalimanı transfer
modasor
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR2
0,536
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.