Şimdi Ara

Epilepsi tedavisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
14.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gören ve tedavisini tamamlayanlar var mı forum da?

• Tam bi tedavisi yok malesef yalnızca atakları geçiştirmek için ilaçlar var
  • Sanırım 6 seneden fazla bir süredir ilaç tedavisi görüyorum, karaciğere zarar veren bir ilaç malum.Doktora her gittiğim de aynı soruları sormasından bıktım sanki hiç bitmeyecek gibi erken yaşta çöktüm sanırım.Neyse belki bir umuttur şu forum da yüzümü güldürecek bir cevap bulurum.
  • ketojenik dieti bi araştır bu arada adaşız
  • quote:

Orijinalden alıntı: J-Smoove

ketojenik dieti bi araştır bu arada adaşız

Adaş teşekkürler, doktor kontrolünde olmasını tavsiye ediyorlar, ben bunu biraz daha inceliyeyim bakalım :)
  • ne kullanıyorsun epixx mi epdantoin mi?
  • Lisede bir arkadaşım vardı. Çok kritik bir noktaya gelmişti hastalığı. 1 2 yıl içinde öldürebilirmiş yani. Ancak bir ilaç varmış Türkiye'de kullanımı yasak. Yurtdışından getirtip bir şekilde almıştı o ilacı. 1 hafta uyuttular doktor kontrolünde verdiler. Geçti çocuğun hastalığı. Ancak o ilaç çok riskliymiş.
  • Epilepsinin öldüreni de mi var yahu?
  • lise de %65 epilepsi teşhisi konuldu bana. en az 15 yıl geçmez denildi. o zaman yaş 16 ydı. şimdi 23 yaşındayım.1 yıl önce test oldum son testimi de bugün oldum. ilk sene ilaç kullandım nalet olsun deyip ilaçları da kullanmayı kestim.
    diyeceğim şudur ki %100 de % 1 de epilepsi olsanız Allahın öldürmediği ölmez.
    EPİLEPSİ SEVİYEM %0

hasta olan arkadaş senmisin bilmiyorum ama askerlik yaşın geldiyse askerlikten yırtabiliyorsun ve devletin sana sağladığı 2022 sakat maaşı'ndan faydalanabiliyorsun. her durumun iyi ve kötü yanı vardır unutma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adalet

ne kullanıyorsun epixx mi epdantoin mi?

epixx bir ara kullandım, şuan depakin kullanıyorum diğer ilaçlara göre iyi tabi ki

@Ivy, arkadaşın ile hala görüşüyormusun?

@Shadow_catcher şuana kadar ben hiç görmedim

@sfr+10 hocam ilaçları bir ara bende kesmiştim, doktorum sağolsun tedaviyi baştan yaptı 2 senem boşa gitti, ailem bu konu da çok dikkatli, zaten askerlikten muafım.Nediyelim artık hayırlısı neyse o olsun.
  • Dediğimi araştırmanızı öneririm.
  • 4 yıldır günde iki doz Depakin Chrono 500 Mg kullanmaktayım.EEG testlerim de güzel sayılırdı,baya umutluydum tekrar nöbet geçirmem diye ama geçen hafta salı günü nöbet geçirdim.4 yıldan sonra tekrar nöbet geçirmek kötü oldu.Şimdi başka bir doktora da gidicem.Hepimize geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rocha -- 2 Haziran 2011; 9:00:54 >
  • peki beyler aranızda işitme kaybı yaşayan varmı. bende epilepsiden sonra biraz kayıp oluştu da
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rocha

4 yıldır günde iki doz Depakin Chrono 500 Mg kullanmaktayım.EEG testlerim de güzel sayılırdı,baya umutluydum tekrar nöbet geçirmem diye ama geçen hafta salı günü nöbet geçirdim.4 yıldan sonra tekrar nöbet geçirmek kötü oldu.Şimdi başka bir doktora da gidicem.Hepimize geçmiş olsun

Teşekkürler arkadaşım, o kadar süre sonra tekrar nöbet çok kötü olmuş ilaçlara ara mı vermiştin?

CaptainSagara hocam ne yazmıştınız?

sfr+10, bir ara işitme kaybı olmuştu banada, çok kötü bir durumdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çağdaş

quote:

4 yıldır günde iki doz Depakin Chrono 500 Mg kullanmaktayım.EEG testlerim de güzel sayılırdı,baya umutluydum tekrar nöbet geçirmem diye ama geçen hafta salı günü nöbet geçirdim.4 yıldan sonra tekrar nöbet geçirmek kötü oldu.Şimdi başka bir doktora da gidicem.Hepimize geçmiş olsun

Teşekkürler arkadaşım, o kadar süre sonra tekrar nöbet çok kötü olmuş ilaçlara ara mı vermiştin?

Ben 3 kez nöbet geçirdim , 3 nöbetim de 4 yıl ara ile oldu.İlk nöbetimde epilepsi hastası olduğumu bilmiyordum.Alkol almıştım , sonra arkadaşlarla uyuduk.Alkolden dolayı bayıldığımı sandık,hastaneye de gitmiştim serum takıp yollamışlardı.Aradan 4 yıl geçtikten sonra tekrar bayılınca bir şeyler olduğunu anladım.Nörologa gittim ve Epilepsi teşhisi o zaman konuldu.O günden beri aralıksız Depakin kullanmaktayım,ilaçlarıma da hiç ara vermemiştim.

• quote:

quote:

quote:

Ben 3 kez nöbet geçirdim , 3 nöbetim de 4 yıl ara ile oldu.İlk nöbetimde epilepsi hastası olduğumu bilmiyordum.Alkol almıştım , sonra arkadaşlarla uyuduk.Alkolden dolayı bayıldığımı sandık,hastaneye de gitmiştim serum takıp yollamışlardı.Aradan 4 yıl geçtikten sonra tekrar bayılınca bir şeyler olduğunu anladım.Nörologa gittim ve Epilepsi teşhisi o zaman konuldu.O günden beri aralıksız Depakin kullanmaktayım,ilaçlarıma da hiç ara vermemiştim.

Anladım hocam geçmiş olsun, yaşkaç?

• quote:

quote:

Leylek pisliği. Bir akrabama tavsiye etmişler. Yaklaşık 4-5 yıldır nöbet geçirmedi.

• selam bende 5 yıldan beri depakin tedavisi görüyorum yaş 26 askerlikten muaf olduğunu sölemişsin arkadaşım nasıl bir yol izledin bunu için
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaptainSagara

quote:

quote:

Leylek pisliği. Bir akrabama tavsiye etmişler. Yaklaşık 4-5 yıldır nöbet geçirmedi.

leylek pisliği ne işe yarıyo

• quote:

Orijinalden alıntı: sfr+10

quote:

Orijinalden alıntı: CaptainSagara

quote:

quote:

leylek pisliği ne işe yarıyo

Araştırmanızı tavsiye ederim. Tam olarak bilmiyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.