Şimdi Ara

Sarı dişler nasıl beyazlar? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
6
Favori
252.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Git diş doktoruna dişlerini temizlet olsun bitsin
  • Ben hergün en iyi diş macunları ile günde 2 kez dişimi fırçaladığma rağmen dişim sarımsı.. dişçimiz dişin cinsinin sarı olduğunu söyledi en sonunda gittigidiyor'dan lazerle beyazlatıcılardan aldım 40 YTL'ye.. inanılmaz ve beklentimden çok yüksek bir sonuç aldım şuanda dişlerim bembeyaz denilebilir..
  • Pek uğraşmayın her dişin kendine özgü bir rengi vardır.Ondan ileri gitmez.Gitse bile pek kalıcı çözüm getireceğini sanmıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: HARD

Git diş doktoruna dişlerini temizlet olsun bitsin

Katılıyorum.
  • karbonatlı limonla fırçala
  • quote:

Orjinalden alıntı: K.a.a.N

arkadaşlar biz limonu yemiyo muyuz? lahmacun yerken, çorba içerken falan hep kullanırız bi zararı da olmadı. ben deneyeceğim limon+karbonatı

ben araştırmıştım ve dişi aşındırdığını öğrenmiştim en sık 4 5 günde 1 yapmalısın
  • FAYDASI OLUYOR ARKADAŞLAR BENİMKİLER İnci gibi oldu
  • Sigara külü+limon+karbonat
  • quote:

Orjinalden alıntı: amet

Sigara külü+limon+karbonat

sigara külü zong
  • quote:

Orjinalden alıntı: ^^CoNCoN^^

Ben hergün en iyi diş macunları ile günde 2 kez dişimi fırçaladığma rağmen dişim sarımsı.. dişçimiz dişin cinsinin sarı olduğunu söyledi en sonunda gittigidiyor'dan lazerle beyazlatıcılardan aldım 40 YTL'ye.. inanılmaz ve beklentimden çok yüksek bir sonuç aldım şuanda dişlerim bembeyaz denilebilir..

O lazerli sistemteki jel hidrojen peroksit içerir. Hidrojen peroksit kuaförlerde şaç rengini açmak için de kullanlır. Bizde vardı bir kere baş parmağıma sürüldü ilkten su sandım. aradan 10-15 dakka geçti parmağımın rengi bembeyaz oldu ne yapacağımı şaşırdım.öyle boya gibi de değil. direk derinin rengi beyaz oldu. ayrıca elektronik devrelerle ilgilenen arkadaşlar varsa bilirler. tuz ruhu ile karıştırınca bakırı eritmek için kullanılıyo.

• Mavi lazer
  • quote:

Orjinalden alıntı: unalkoc

4 günde bir limon+karbonat karişimini dişine sürmeyi dene ama arkadaş herkesin dişinin bi rengi vardır o renkten daha beyaz olmasını isteme boş yere.. forumda böle bir konu açılmıştı orda daha ayrintili bilgiler var forumda arat bi bulurusn

güzel bir tavsiye.teşekkürler
  • http://arsiv.sabah.comtr/2006/07/13/gny/sag101-20060712-200.html
    (com ile tr arasına . koyun)
    Arkadaşlar burayı okusanız iyi olacak o jelin diş etine zarar verdigi fln soyleniyor ve daha fazlası
  • arkadaşlar diş beyazlatma ciddi bir şeydir..gg'den alınan malzemelerle bu tür işlemlere kalkışmamanızı öneririm..

tamamiyle hekim kontrolünde yapılması gereken bir uygulamadır..

yukarıda arkadaşın da belirttiği gibi diş beyazlatmada hidrojen peroksit çözeltisi kullanılır..klinikte veya hem ev hem klinikte

uygulanma çeşitleri söz konusudur..ışınlı beyazlatma süreyi önemli ölçüde azaltır..

bu diş beyazlatma ajanının yumuşak dokularla (örn; diş eti) temas etmemesi gerekir..

bazı arkadaşlar limon+karbonat karışımı gibi yöntemler uygulamış..bunlardan uzak durmanızı öneririm..

zira limon asidiktir ve diş çürüklerinde asit birincil rol oynar..karbonat da diş minesine aşındırıcı özelliktedir..dişlerinize zarar verebilirsiniz..

saygılar..

bir diş hekimi

• quote:

Orjinalden alıntı: fuducuk

Unutmamalı ki diş ne kadar bakımlı olursa olsun dişe rengini veren şey kemiğin yani dişin öz rengidir. Kemik her zaman %100 beyaz olmayabilir. Bazı kemiklerin rengi beyaz ile sarı arasındaki renk tonlarından oluşur.

Yani, dişleri ciddi bir oranda beyazlatamazsınız.
  • O dişlerin çıkış rengine bağlı galiba.sen dene yine limonla karbonatı işe yararsa paylaşırsan seviniriz.Ama ölede olmuyosa arkadaşın dediği gibi bi diş hekimine git beyazlattır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: LSG

quote:

Unutmamalı ki diş ne kadar bakımlı olursa olsun dişe rengini veren şey kemiğin yani dişin öz rengidir. Kemik her zaman %100 beyaz olmayabilir. Bazı kemiklerin rengi beyaz ile sarı arasındaki renk tonlarından oluşur.

hayır hayır..kemik ile diş farklıdır..mineral yapısı olarak da organik yapı olarak da tamamen farlıdır..

kemik rengi beyazdır..bu değişkenlik göstermez..ama diş rengi barındırdığı inorganik minerallerin yoğunluğuna bağlı olarak

değişir..bir de anormal durumlar vardır tabi..çocuk yaşta antibiyotik kullanımı( bazı antibiyotikler hepsi değil), doğumsal-genetik

anomaliler gibi..bu gibi durumlarda da diş rengi farklılıklar gösterir..

diş beyazlatma yöntemleri ile dişleri ciddi oranlarda beyazlatabiliriz..

• quote:

Orjinalden alıntı: emy62

quote:

Orjinalden alıntı: ^^CoNCoN^^

Ben hergün en iyi diş macunları ile günde 2 kez dişimi fırçaladığma rağmen dişim sarımsı.. dişçimiz dişin cinsinin sarı olduğunu söyledi en sonunda gittigidiyor'dan lazerle beyazlatıcılardan aldım 40 YTL'ye.. inanılmaz ve beklentimden çok yüksek bir sonuç aldım şuanda dişlerim bembeyaz denilebilir..

O lazerli sistemteki jel hidrojen peroksit içerir. Hidrojen peroksit kuaförlerde şaç rengini açmak için de kullanlır. Bizde vardı bir kere baş parmağıma sürüldü ilkten su sandım. aradan 10-15 dakka geçti parmağımın rengi bembeyaz oldu ne yapacağımı şaşırdım.öyle boya gibi de değil. direk derinin rengi beyaz oldu. ayrıca elektronik devrelerle ilgilenen arkadaşlar varsa bilirler. tuz ruhu ile karıştırınca bakırı eritmek için kullanılıyo.

Evt biz bakır plakayı eritmiştik.
    Diş konusu önemlidir sonuçta ömür boyu kullanılan bişey doktorunuza danışmadan böyle şeyler yapmayın

• quote:

Orjinalden alıntı: guardiola

quote:

Orjinalden alıntı: LSG

quote:

hayır hayır..kemik ile diş farklıdır..mineral yapısı olarak da organik yapı olarak da tamamen farlıdır..

kemik rengi beyazdır..bu değişkenlik göstermez..ama diş rengi barındırdığı inorganik minerallerin yoğunluğuna bağlı olarak

değişir..bir de anormal durumlar vardır tabi..çocuk yaşta antibiyotik kullanımı( bazı antibiyotikler hepsi değil), doğumsal-genetik

anomaliler gibi..bu gibi durumlarda da diş rengi farklılıklar gösterir..

diş beyazlatma yöntemleri ile dişleri ciddi oranlarda beyazlatabiliriz..

bu yöntemlerden bahsedebilir misin ? tabi dişlerimizie diş etimize vs. zarar vermeden..

• bu yöntemler zaten diş ve diş etine zarar vermeyecek şekilde yapılmaktadır..

örneğin plak kullanılarak yapılan beyazlatma yönteminde plak, diş ile dişeti sınırında sıkıca

diş ile temas ederek kullanılan medikamentin diş eti ile temasını engeller..zaten bu olmazsa diş eti tahriş olacaktır..

lazer ile yapılan beyazlatmalarda da diş eti izole edilir..

diş beyazlatma yöntemleri sanıldığı gibi dişe zarar vermez..hassasiyet yapabilir, o da belli bir süre sonra geçer..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.