Şimdi Ara

Sarı dişler nasıl beyazlar? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
6
Favori
252.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Darkchild

Ben yazmıştım.. benim de en son 15 yaşlarında dişlerim sarı idi.. küçükken az fırçaladığım ve antibiyotik çok içtiğimden...

Sonra 3-4 günde bir limon karbonat karışımına fırça batırıp dişlerimi fırçaladım... bunu dişlerim beyazlayana kadar yaptım... bu arada dişlerimi de günde en az 2 kere ve 2 dk. fırçaladım.. yani disiplin gerektiren bir şey bu... şuan yaş 24 ve o eski sarılığına bir daha dönmedi dişlerim... yani o zamandan beri limon karbonat karışımını adam gibi uygualamadım desem yeridir... ama herkesin dişi farklı tepki verebilirarkadaşın dediği gibi.. bu arada ben kahve ,çay nerdeyse hiç içmem (kahvaltıda sadece çay) ... sigaram da yoktur...

Şuan durum nasıl ? bir zararı olduğunu düşünüyor musun ?

• Herhaniş bir problem yok.. sararma yok çünkü hala çay kahve içmiyo9rum.. . soğuk alma yok... tabi dişlerim genetik olarak biraz zayıf çürümeye müsait sadece oınunla uğraşıyorum...
  • quote:

Herhaniş bir problem yok.. sararma yok çünkü hala çay kahve içmiyo9rum.. . soğuk alma yok... tabi dişlerim genetik olarak biraz zayıf çürümeye müsait sadece oınunla uğraşıyorum...

Bugün ikinci sefer karbonat limon işlemini yapacağım.Bakalım daha da beyazlama olacak mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ukkaşe

quote:

Herhaniş bir problem yok.. sararma yok çünkü hala çay kahve içmiyo9rum.. . soğuk alma yok... tabi dişlerim genetik olarak biraz zayıf çürümeye müsait sadece oınunla uğraşıyorum...

Bugün ikinci sefer karbonat limon işlemini yapacağım.Bakalım daha da beyazlama olacak mı ?

zararlı diyorlar hocam karbonat limona bence yapma
  • Limon zarar vermez bence sadece dişlerinize sürmeyin günde 1 tanede tüketin. Benim ekşiyle aram iyidir o yüzden hasta olmam ve dişlerim yeterince beyaz.
  • şu an fena değil de ileri de sararabiliryüzünden
  • ben dişimi fırçalarken diş macununun üstüne birkaç damla limon yağı damlatıyordum.sonuç ilk denemeden itibaren etkili fakat ağızda kötü bir tat bırakıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KiNqHuNduR

ben dişimi fırçalarken diş macununun üstüne birkaç damla limon yağı damlatıyordum.sonuç ilk denemeden itibaren etkili fakat ağızda kötü bir tat bırakıyordu.

5 bucuk sene oldu konuyu açalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sampiyon bilo

quote:

ben dişimi fırçalarken diş macununun üstüne birkaç damla limon yağı damlatıyordum.sonuç ilk denemeden itibaren etkili fakat ağızda kötü bir tat bırakıyordu.

şuanda Nasıl dişler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: yakuzza123

quote:

Orijinalden alıntı: sampiyon bilo

quote:

şuanda Nasıl dişler?

beyaz sari arasi bir tonda. 1 dolgu var. 2 yil once alt cenemdeki sag ve sol gomulu 20 yas disleri ameliyatla alindi.
    ay sonunda burs sonuclari aciklancak. eger burs cikarsa dis teli taktircam.

• Benimki de sarı.Ne yapsam bilemedim herkes farklı şeyler söylemiş.Tam işleyen bir yöntem söyler misiniz? Diş hekimi hariç
  • VaqoL V kullanıcısına yanıt
    Dişi kalıcı olarak beyazlatmanın tek yolu lazer.
    Diş taşı temizliği, dişin kendi rengini ortaya çıkarır. Belli ölçüde beyazlama yapar. Ama dişin kendi renki sarı ise, lazerden başka yolu yok.
    Diş beyatlatan, macunlar diş minesini aşındırır. Geçici beyalık sağlar. Zamanla diş minesi aşına aşına hassasiyet başlar. Bu seferde colgate-sensitive gibi şeylere muhtaç kalırsın.
    Boşver olduğu gibi kalsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dişi ancak diş hekimi beyazlatabilir ama bununla beraber siz de diş hekiminin dediklerini uygularsanız onun beyazlattığı dişlerin sararmasını önleyebilirsiniz.

Ayrıca beyazlatma işleminden sonra o beyazlığı koruyabilmeniz için ben size şu ürünleri kullanmanızı öneririm;

BRAUN ORAL-B OC20 PROFESSİONAL CARE +OXYJET AĞIZ BAKIM MERKEZİ

WHİTE LİGHT LAZERLİ DİŞ BEYAZLATICI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perSNN -- 9 Kasım 2013; 15:08:47 >

• Aynı sorun bendede olmuştu. Cok kafama takmıştım, dişciye gittim dişlerimi beyazlattım. O günden sonra hep fırcçalıyorum.
  • O sarilik bende de vardi ne kadar fircalasamda gecmiyordu dis doktorunda dis tasi temizlettim simdi hepsi bembeyaz. o sariliklar kirec, fircalanmamaktan olusuyor dis doktoru onlari temizliyor, denilen yontemler dis menisine ve dis etine zarar verir.

• Arkadaşlar bek uygulamanızı istemem macunla fırçalayın yeter lim+ karbonat birleştiği zaman güçlü bir asit olur dişler beyazlar ama dişleriniz hasar ve çizkler görür bu çizikler normalde dişleriniz kolay kolay sararmıyrosa bunu denerseninz daha çabuk sararır her yemekten sonra macunla fırçalamanızı tavsiye ederim dişin rengi vardır insandan insana değişir
  • sampiyon bilo S kullanıcısına yanıt
    kardeşim ben fazla dayanamadım.Gerçekten ilk fırçalamadan itibaren beyazlatıyor.ben çok uzun süre yapamadım
  • Yahu bu karbonat Erolu nerden bulurum?
  • Darkchild kullanıcısına yanıt
    şimdi beni dişlerim sarı 14 ümdeyim. Bu formülü kullansam dişlerim zarar görürmü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dirilişreis

şimdi beni dişlerim sarı 14 ümdeyim. Bu formülü kullansam dişlerim zarar görürmü?

Dişi beyazlatmak için kullanılan kimyasal yöntemler diş minesini aşındırarak işlem yapar. Diş minesi aşındıkça ilerleyen zamanlarda hassasiyet oluşur.
    Eğer dişinde anormal sarılık olduğunu düşünüyorsan doktora git. Yoksa uğraşma.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.