Şimdi Ara

şanzıman yağı öğrenme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • biraz internet üzerinden baktım aracımın şanzıman yağını değiştirip uygun olan motul yağ koyacağım şanzıman yağını aracıma uygun olanı nereden öğrenebilirim ?

• Kitapçığından.

• Motul sitesine gir orda çıkıyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • düz vites ise 75w80 şanzıman yağı konulması lazım. marka tercihi size kalmış. miktar olarak castrol sitesi 2.3 litre alıyor demiş, ona göre tedarik edin hocam.

şanzıman yağı öğrenme

şanzıman yağı öğrenme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 15 Aralık 2021; 18:58:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kaygerya kullanıcısına yanıt

o olsa bakacaktım hocam nereye koyduğumu bulamadım

• Bozkırınoğlu B kullanıcısına yanıt

sayenizde motulun sitesi olduğunu öğrendim girdim ve baktım buldum aldım

• suatcagdas S kullanıcısına yanıt

• berke_17. kullanıcısına yanıt
    Eski yağdan yarım litre ayırında eksik kalırsa tamamlarsınız. Bu arada sanayilerde genelde pompa ile konuluyor ve pompanın içinde eski yağ kalabiliyor. Bu yöntem ile değilde mümkünse temiz bir hortum ve huni ile üstten doldurtmanızı tavsiye ederim

• araç neydi

yağ değişimi sonrası vites geçişleri nasıl olacak, arada fark olacakmı bu konuda dönüş yaparsanız sevinirim hocam. bilhassa şuanki soğuk havalarda aracı ilk çalıştırma sonrası vites geçişleri zor oluyor biraz kendi aracımda, soğuk havadaki ilk kullanımda fark olacakmı merak ediyorum. saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • metinTasci M kullanıcısına yanıt

dikkat edeceğim hocam teşekkürler yalnız motul sitesi 2.2 litre diyor 200 gram eksik olsa çok sıkıntı yaratmaz diye düşünüyorum yine de ustaya sorarım eski yağdan yarım litre ayırırım

• berkaydj kullanıcısına yanıt

nissan qashqai 2008 tekna 1.6 lpg benzin

• suatcagdas S kullanıcısına yanıt

bende bunun için değiştiriyorum zaten hocam soğuk havalarda gece ayazı yiyince ısınana kadar vites geçişleri sert oluyor geçiyor ama sert memnun değilim en son 49 bin km önce baskı balata birlikte şanzıman yağı yenilenmişti sanayi usulü bi marka koydular tahmini olarak çok araştırdım bu işi yapan motul olduğuna karar verdim bakalım ürünler kargoda gelsin koyayım sonuçları detaylı olarak yazarım

Gülegüle kullanın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.