Binbaşı
11 Haziran 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
96 üye
Görüntülenme
Toplam: 923 (Bu ay: 7)
Gönderileri

Şimdi aracımda yaklaşık 1.5 2 senelik 2 numara filim vardı inceden açılma yaptı sağ ve sol ön arka kapılardaki filimleri söküldü temizlendi yerine 3 numara filim çekildi kelebek camlarına filimleri sökülmedi direk üstüne yapıldı arka cam rezidans bozulmaması için dokunulmadı onun için 2 numara üstüne 3 çekildi 1 kaç gün kullandım halen açık geliyordu bu gün tekrar gittim aynı yere şöyle bir işlem yapıldı

Arka cam 2 numara üstüne 3 numara üstüne 4 numara arka cam toplam 9 numara

Kelebek camları 2 numara üstüne 3 numara üstüne 4 numara kelebekler 9 numara oldu

Ön kapı camları 3 numara üstüne 4 numara çekildi toplam 7 numara

Arka kapı camları 3 numara üstüne 4 numara çekildi

Şu an memnunum içeriye gram güneş ışığı girmiyor içerisi zindan karanlık klima daha iyi soğutuyor buz gibi

Ön cama dokunulmadı abi ceza yazarlar söktürürler aracı bağlarlar dedi böyle birşey var mı? Ön cam çevirmede sıkıntı yaratır mı

İntel xeon 1270 v2 işlemci

4+8 kingston hyperx 1600 mhz

Gigbayte gtx 1050 ti 4 gb

480 gigabyte ssd

240 gb hi level ssd

500 gb harddisk

3 trb harddisk

Gigbayte gab75m-d3v Anakart

Şimdi Anakartın sitesine girdim takılacak en güçlü işlemci takılı işlemci değişimi geçtim

deep Cool Gammaxx 300 kule tipi soğutucu sipariş geçtim 350 tl ye

Rami 12 gb dan 16 çıkarmak istiyorum sahibinden 2 el 8 gb hyperx ram param güvende ile 500 TL geliyor

Ek olarak 1050 ti yerine ne takılabilir

Bunlar dışında depolama hdd ve ssd sistemine ekleme yapmayacağım

Sistem sessizleşirme üzerinde yoğunlaştım 5 adet kasa fanını 12 v dan 5v düşürdüm temizlik bakım termal macun yenilme yaptım

Samsung galaxy a70 kullanıcısıyım 4 senedir telefon bu gün yere düştü daha sonra şarj almamaya başladı sonra geçici de olsa düzeldi anlık temassızlık oldu diye düşünüyorum hazır birikmiş puan var faturaya ek bi telefon bakayım dedim a70 ile eş değer 1 2 tık üstü oppo reno 5 lite aylık taksit 550 TL toplam 6600 tl dedim çok fazla durduk yere masraf açmamak için almadım eldeki cihazım kıymetini anladım gittiği yere kadar kullanmak istiyorum

1-) spigen armor zırhlı kılıf taktım (biraz kaba oldu ama oldukça sağlam)

2-) kaliteli kırılmaz cam taktırdım

3-) telefonda kullanmadığım tüm ayarları özelikleri kapattım

4-) güç tasarrufu modu açtım işlemciyi %70 kadar kullanmasına izin veriyor

5-) tüm gereksiz uygulama kaldırdım detaylı temizlik yaptım cihazı yoran herşey devre dışı

Bunlara ek yapabileceğim birşey var mı? Bu cihazı ayakta tutmam lazım ne kadar uzun gider ise okadar kar benim için

her zaman olmasa da aracımın arkasında bir tıkırtı sesi gelmekte ? geçen hafta ön takımı yaptırdım ön takımda değişmeyen civa ta kalmadı ama arkadan gelen tıkırtıyı bir şekilde bulmadık rot balans servisinde incelettim herhangi bir sorun yok dendi sesin kaynağını nasıl bulabilirim neye bakmak gerekli ?

bunların hepsini sipariş verdim satın aldım kargolama bekliyorum aracımın yağ bakımlarını ilk defa 1,500 km geçirdim işler yoğun olduğu için ilgilenemedim maalesef hal böyle olunca sanayiye gitmişken bi rot balans servisine gittim arka tarafta herhangi bir sorun olmadığını ön takımda arızalı olan parçaları bir liste yaptı verdi yağı ayrı bir yerden motul olarak sipariş geçtim fakat şöyle bir sorun var

2 adet travez takozu

2 adet beşik kolu

2 adet travez takozu dediği parça bu mu ?

parça filosu
NIBS037 ÖN Motor Travers ÖN BURCU CEY Yedek Parça Fiyatı
https://www.parcafilosu.com.tr/nibs037-cey-on-motor-travers-on-burcu

yoksa bu mu ?

parça filosu
NIBS036 ÖN Motor Travers ARKA BURCU CEY Yedek Parça Fiyatı
https://www.parcafilosu.com.tr/nibs036-cey-on-motor-travers-arka-burcu

beşik kolu dediği ise tahminim ce şu parçalar

parça filosu
N908 Sağ Alt Salıncak CEY Yedek Parça Fiyatı
https://www.parcafilosu.com.tr/01999-orjin-sag-alt-salincak

parça filosu
1770830 Alt Sol Salıncak CEY Yedek Parça Fiyatı
https://www.parcafilosu.com.tr/1770830-cey-alt-sol-salincak

üste ekledim travez takozu ve beşik kolu dediği parçalar doğrumu ?

Hava - 5 - 6 arası daha bu saate geç saatlerde ne olacak bakalım bi yarım saat önce arabayı yıkamak istedim Paspas çıkardım yıkadım daha sonra arabayı yıkadım köpük sıktım köpük dondu su tutum daha beter oldu üzerinde suyu alamıyorum kapılar sabah açılmayacak  paspaslar kaya gibi oldu hepsini bagaja koydum mecbur ben bu aracı nasıl kurutacağım tekrar su tutum buzlar erisin diye daha yıkamadan çıkmadan daha beter buz oldu dondu

nissan qashqai 2008 tekna

şanzıman yağı için aşağıda yazan ürünü satın aldım özelikle soğuk havalardaki debriyaj sertliği normal kullanımda da debriyaj pedalı daha yumuşadı vites geçiş zorluğu v.s tamamen ortadan kalktı araç kendine geldi vites geçişleri pamuk gibi oldu yaklaşık 2 bin km oldu koyalı ama bu kısa vadede kullanım süresi olsa da çok memnun kaldım 2 litre 300 gram diyordu direk 2 litre koydurdum

MOTUL MOTYLGEAR 75W-80

https://www.hepsiburada.com/motul-motylgear-75w80-1-litre-pm-otyagcrsi638

frenler için aracıma uygun olanı araştırdım benim araç dot 4 ben dot 5,1 siparişi verdim

https://www.hepsiburada.com/motul-dot-5-1-100-sentetik-fren-hidroligi-500-ml-p-HBV00000873N0?magaza=BALATAUZMAN%C4%B0&utm_source=pc&utm_medium=cimri&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=2910&wt_pc=cimri.c.2910.pc

şuan aracın bakımlarına 5 bin küsür km var motul sitesinden baktığımda aşağıdaki linkteki 5w30 yağı önermekte fakat aynı markaya ait daha üst seviye bir 5w30 varsa onu tercih etmek istiyorum tavsiyelerinize açığım

sormak isteğim 2 soru var son olarak

1-) dot 4 yerine 5.1 olması herhangi bir sorun çıkartır mı ? ona göre siparişi iptal edeceğim daha kargoya verilmeden

2-) aldığım antifirz su ile karıştırma yapmak gereklimi ? direk eskiyi boşaltıp direk doldursam yeterli olur mu ?

malum park yeri yok engelli yeri boş oluyor arkadaşımın üstün zekası sayesinde aklına gelen fikri uyguladık arkadaşım sakat takliti yaparak arabadan indi (aslında normalde de sakat kafadan  ) dikkat çekmemek için işe de yaradı sonradan aklıma takıldı yaptığımız yanlış oldu aklıma geldi yaptığımız yanlış ama park yerine koyup işimizi de gördük son pişmanlık ile aklımda kaldı bunu nasıl düzeltebilirim

biraz internet üzerinden baktım aracımın şanzıman yağını değiştirip uygun olan motul yağ koyacağım şanzıman yağını aracıma uygun olanı nereden öğrenebilirim ?

itme rot başı toz lastiği hasarlı bu parça nedir ? bunu yaptıracağım

rotil toz lastiği hasarlı bunuda yaptıracağım bu nedir ?

camlarda lpg etiketi yok olmayacakta gerekirse takipçi ile geçiririm gene yapıştırmam

yedek lastik kullanmıyorum bir telefon ile lastikçi geliyor

şanzımanda yağ kaçaklarına baktırdım adam aracın yaşına göre normal yağ kaçağı yok terleme var dedi ne kadar doğru bilmiyorum

plaka lambalarını bizzat kendim iptal ettim bir daha takmamak üzere ona takılmayın

kısa ve uzun farlarda 10 bin lik led ampül bulunmakta haliyle ayar tutmuyor

en önemlisi yakıt gaz boruları uygun olarak serilmemiş yazmakta bu tam olarak nedir ?

edit: 2 ci kağıtta mevzuatta aykırı aydınlatma sistemi kullanılmış diye bir ibare vardı yanlış hatırlamıyorsam o tam olarak nedir

Hakkında
Meslek: işsiz - ölücülük
İlgi Alanları: bilgisayarlar
Forum İmzası:
|||ANKART||| Gigabyte GA-B75M-D3V soket: 1555 DDR-3 SATA6 |||İŞLEMCİ||| intel xeon 1270v2 |||RAM||| 8 GB 1600 MHZ KİNGSTON MAVİ + 8 GB 1600 MHZ KİNGSTON MAVİ |||SSD||| hi level 240 gb ssd1 windows ssd-2 gigabyte 480gb oyun ssd ||HARDDİSK|||| HDD-1 Segate 500 gb yedek sata-3 HDD-2 3 trb segate sata-6 depolama arşiv |||KASA|||Dark N5 Mid Tower Kasa Siyah + 500W cooler master psu |||MONİTÖR||| james donkey 144hz 1ms 27 inch dpi |||KLAVYE||| logitech g213 prodigy rgb
|||MOUSE||| logitech g502 hero rgb ||EKRAN KARTI|||| gigabyte 1050 ti 4gb
Forum İkinci El İmzası:
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█░░░░░░░░▀█▄▀▄▀██████░▀█▄▀▄▀██████
░░░░ ░░░░░░░▀█▄█▄███▀░░░ ▀█▄█▄███▀
Hakkımda:
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█░░░░░░░░▀█▄▀▄▀██████░▀█▄▀▄▀██████
░░░░ ░░░░░░░▀█▄█▄███▀░░░ ▀█▄█▄███▀
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Otomobil
Nissan
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Vodafone
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
Steam
berke_bey
TV
TV Hİ-LEVEL
Klima
KLİMA SEG
Ses Sistemi
sunny 5+1 ev sinema ses sistemi
Notebook
Dell
GPS, Navigasyon
Piranha
Dünyadan Futbol
biga
Kulaklık - Amfi
Beats Audio
Basketbol
Fenerbahçe
İşlemci
Intel
Anakart
Gigabyte
Sabit Disk
Seagate
Ekran Kartı
Gigabyte
Kombi
Demir Döküm
Modem
Zyxel
Beyaz Eşya
SEG
Milli Takımlar
Turkiye
Formula 1
Mercedes
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.877
İkinci El Bölümü Mesajları: 18
Konularının görüntülenme sayısı: 62.610 (Bu ay: 572)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 463 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.