Şimdi Ara

#*SANSA FUZE İNCELEMESİ VE KULLANICILARI BURAYA & Rockbox kurulumu #*

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
397
Cevap
3
Favori
28.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1 : Sansa FUZE 2-4 GB

2 : Creative ZEN 2-4GB

3: Samsung YP T9 2-4 GB

Bu iki rakibi arasından sıyrılan Sansa FUZE 4GB tarafımdan alınmaya hak kazandı ve kendisini 30 kasım gecesi siparis verdim 2 kasım günü h buaradadan elime ulaştırıldı 173 tl sına bir günlük kısa bir kullanımım ardından kısa bir inceleme gerçekleştirmek istedim forumdada Sansa FUZE hakkında bir konu başlığı göremedim bende yapmaya niyetlendim

Peket içerigi usb kablosu resimdede görüldüğü üzere ucu mini usb değil i pod larda olduğu gibi geniş agızlı bir bağlantı şekli var bence mini usb daha iyi olurdu ki aynı zamanda bu kablo şarj için kullanılıyor ayrıyetten bir sarj aletı yok ama usb nin ucuna bir priz alınarrak elektronikcilerde 5 tl civarındaki aparatla pc olmadanda şarj mümkün olabilir ama bu küçükte olsa bir eksi kendi kulaklıkları genelde bu gıbı urunlerın yanında verılen kulaklıklar gıbı cok basıt dıyemem hatta basarılı bana gore tek eksıs kulak ıcı olmaması ama ses kelıtesı ıyı ama ben cx 300ll ile kullanıyorum bass ları gercekten cok tok ve son seste dahi patlamadan dinleyebiliyorum tizz lerde aynı şekilde basarılı dip ses konusundada basarılı oldukca az ki bunlar 128 -192 kpbs lik mp3 lerle fikirlerim henüz daha flac dinlemedin birde onu dinleyince ıyıce mest olucam

Bu arada bende resimde gördüm şimdi parmak izi cok da az olsa yapıyor ama normalde farkedılmıyor kamera ısıgından belli olmuş

Radyo konusunda ben cok beğendim benin philips x800 telefonla hergun dınledıgım aynı yolda aynı fm frekanslarını dınledımkı x800 ün radyo çekimi beğenilir bu ondan bır kademe daha ıyı gıbı geldı güzel çekiyor ortadadakı tus hafızadakı kanallar arasında geçiş yapmanızı sağlıyor sag ve sol tuslar frekenslar arasında ılerı gerı goturuyor ses tusu cok guzel o kadarkı yakın zamanda bozulmasından korkuyorum son 30 saatte sureklı olarak ses acıp kısıyorum

Resimler de oldukça başarılı görüntüler cok güzel hafıza kartını takınca kendısı resimleri müzikleri ayırıyor ve benım hosuma gıden bır ozellık resim bakarken yukarı tuşuna basınca slayt moduna gecıyor ve en son muzık calarda dinlediğiniz sarkıyı arkada çalıyor

Çalma esnasında üç güruntu olabılıyor bırı görülen diğeri album resmı bır dığerıdde gorulen resınde calma cubugu yerıne görsel öğe cıkıyor bu üçü arasında ortadaki tuşa basarak geçiş yapılıyor

Çok güzel kadife bir kılıf ki içinden cıkması güzel olmus piano black siyah ve parlak çizilme için birebir

Pil konusunda cok fazla şimdilik yorum yapamayacam 6 saat sureklı kurcalama ve yuksek sesli müzik dinlemeye şimdilik yarım sark görülüyor
    Bu arada firmware update ettim V01:01:11F ile geldi sansanın sitesinden indirilebilen sansa updater programı ile çok basıt bır şekilde update yapılıyor o kadarkı sadece 3 defa ılerı demeniz yeter li açılış ekranında bir değişiklil oldu bunun dısında radio da eskı surukde bbıraz yavas ılerlıyordu kanallar arasında updateden sonra barız bır hız farkı oldu bunun dısında ses konusunda gercekten cok yuksek bır sesı var son seste rock sarkı dınlemek her baba yıgıdın harcı degıldır dıyorum cunkı gercekten cok yuksek ses kalıtesı gercekten cok guzel berrak bır sesi var he bu arada i pod yada creative yada cowonla kıyaslamalar yapamayacam cunkı kullanmadım kımseyı yanıtmak istemem ama ben müzi konusunda cok profesyonelim cok tatmınsızın dersenız bılemem ama sokaktan cevırecegınız 20 adamın 18 i vayy der video konusunda kendı ıcındekı vıdeo yu bızım ufaklık silmiş ama sansanın sitesinden indirebilecegınız yazılımla ben bır tane klıp cevırdım akıcı ve güzel oynuyor parlaklıgı nasıl ıstersenız ayarlayabılıyorsunuz

Şarkılara begenınıze gore yıldızlandırabılıyor vebuna gore lıstelendırebılıyorsunuz hafıza kartındakı ve kendı hafızasındakı sarkıları ıstersenız bır ıstersenız ayrı yada sadece sizin her ıkı hafızadan yapacagınız playlıstten çalabılıyorsunuz ekleme tarihine gorede çalabılıyorsunuz 8 gb lık sandısk hafıza kartını sorunsuz calıstırıor takılmasız yavaslamasız radyodan ses kayıt yapabılıyorsunuz istedıgınız dakıka kadar kayıt yapabılıyor ornegın 10 sonra kendısı durabılıyor kayıt esnasında kaydı reklam arasında durdurup devam edebiliyorsunuz

yani özetle bir cok kişiyi gercekten mest edebilecek bir ürün kurcaladıkca kesfettıkce paylasacam yorumlarımı sormak isteiğinize de bilgim yettıgınce cevaplıcam
    http://img408.imageshack.us/gal.php?g=dsc02538y.jpg

SANSA FUZE ROCKBOX KURULUMU

İlk başta Sansa Fuze'nin Ana Menüsünden sırasıyla bu adımları izleyin; "Ayarlar>Sistem Ayarları>USB Tarzı>MTP" modunu seçin sonrada USB kablosu sayesinde mp3 çalarınız ile bilgisayarınız arasında bağlantı yapınız.Bağlantı yapıldıktan sonra aşağıdaki resimde gözüken "Sansa Fuze Menüsü" açılacaktır.Rockbox kurulumunun ilk adımını atmış bulunmaktayız.

İlk Adımda Sansa Fuze'nin Versiyonunu Öğreneceğiz

Açılan pencereden "Firmware Updates" seçeneğini seçiyoruz.

Not=Sansa Updater programı bilgisayarınızda kurulu değil ise "Firmware Updates" seçeneğine tıkladığınızda otomatik olarak sansa updater programını indirmeye gidecektir.Eğer açılan pencerede sadece boş sayfa gösteriyorsa aşağıda verdiğim linkten programı indirin ve kurun.
    http://mp3support.sandisk.com/sansa/Application/SansaUpdaterInstall.exe

Karşımıza aşağıdaki gibi pencere gelicek "skip" seçeneğini seçip, ileriki sayfaya geçiyoruz.

Şimdi geldik en önemli noktaya,aşağıda kırmızı dikdörtgen kutucuk ile gösterdiğim yer Fuze mizin v1 yada v2 olduğunu gösterecek.Version kısmı "1.xx" ile başlıyorsa v1, "2.xx" ile başlıyorsa v2 demektir.Rockbox V1 olanlara kurulabilir.

İkinci adımda Rockbox kurulumuna başlıyoruz

İlk başta Rockbox Utility yazılımını bilgisayarımıza indireceğiz.Bunun için ağadaki link tıklayınız ve açılan sayfada bulunan download bölümünden işletim sistemize uygun olan programı indirin.
    http://www.rockbox.org/wiki/RockboxUtility#Download
    İlk bölümde Fuze mizin v1 mi yoksa v2 mi olduğunu öğrenmiştik.İşte bu öğrendiğimiz kısım şimdi işimize yarıyacak.Aşağıdaki linkten en son firmware'yi indiriniz.İndirdiğimiz bu dosya Fuze'de rockbox açılmasını sağlıyacaktır yani bootloader dosyası.
    http://daniel.haxx.se/sansa/amsfw.html#fuze
    Şimdi usb kablosunu bilgisayarımızdan çıkarıyoruz.İlk başta USB tarzını değiştirdiğimiz kısma gelip usb modunu "MSC" olarak ayarlıyoruz ve usb kablosunu tekrar takıyoruz.
    İndirdiğim RockBox Utility programını çalıştırıyoruz ve açılan pencereden "Change" seçeneğine tıklıyoruz.

Buradanda "Browse" seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan pencereden Sansa Fuze'miz hangi isim ile açılmışsa onu seçiniz. (Benim F:\ olarak açıldı ve onu seçiyorum.)

Not=Bilgisayarıma tıklayın ve ordaki pencereden fuze' mizin hangi adla açıldığını öğreniyoruz.

"Autodetect" seçeneğine tıkladığımızda "Sansa Fuze" seçeneği otomatik olarak seçilmesi gerek.Eğer Seçilmiyorsa Sandisk bölümünden kendi elimizle "Sansa Fuze" yi seçiyoruz ve "Ok" seçeneğini tıklıyoruz.

Komple kurulum yapmak için "Complate Installation" seçeneğini seçiyoruz.

Açılan menüden "Ok" seçeneğini seçiyoruz.

Yine açılan pencereden "Ok" seçeneğini seçip,önceden indirdiğimiz rockbox bootloader dosyasını (fuzeA.bin) açılan pencereden bulup "Aç" seçeneğine tıklıyoruz.

Yaptığımız işlemden sonra aşağıdaki resimde işlemin yapıldığını gösteren pencere gelicek ve hiçbirşeye basmadan pencerenin dolmasını bekleyiniz.

Pencere dolduktan sonra Rockbox'umuza yükleyeceğimiz temaları indirebileceğimiz pencere çıkacak ve bu pencereden beğendiklerinizi seçip "Install" seçeneğine tıklıyoruz.

USb kablosunu bilgisayarımızdan çıkarıyoruz.Ekranda "Bellenim Güncelleniyor" yazısı görüceksiniz ve sonra fuze kapanıcak.Fuzeyi açtığımızda ise Rockbox logosunu göreceksiniz yani RockBox yazılımını Fuzeye kurmuş bulunmaktasınız

Not=Eğer Rockbox' ınıza oyun,tema ve daha farklı eklentiler eklemek istiyorsanız aşağıda verdiğim siteden göz atabilirsiniz.

http://www.rockbox.org/wiki/RockboxExtras

--Bu rockbox anlatımı aCti0n` arkadaşımızın emeğidir bunun için zaten ayrı bır konu açmıstı ama fuze ıle aynı baslık altındada olmasını istedim cihazı inceleyende tek başlık altında bütün bilgilere ulaşması için aCti0n` arkadaşa emeği için teşekkür ederim

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baxı -- 13 Ağustos 2010; 10:01:09 >

• Gerçekten güzel ve anlaşılır bir açıklama olmuş :)

Cihaz beklediğimden daha fonksiyonel çıkmış.
    Her ne kadar bir çok kişi ipod,creative gibi markaları ön plana çıkarsada cihaz gerçekten fiyatının hakkını vereceğe benziyor.
    Hafızanın yüksek olması güzel.
    Eğer sarj olayıda bu şekilde uzun vadeli ise alınabilecek bir ürün derim
  • Hayırlı olsun =) Benimde kafamda SAndisk sansa clip (plus) var bakalım artık kısmet
  • Teşekkürler aslında ikiside cok guzel ses konusunda fark olmadığını cok söyleyen oldu ve cok yazı okudum beni ekranı cekti clıpın ekranı kucuk ben pek oyle sevmıyorum zaten dıger acmıs oldugum konuda senınde ısmını görmüştum yorum ları okumussundur zaten ben sana fuze yı onerırım ıkı gundur cok memnunum bu arada clip + için http://www.mymemory.co.uk/MP3-Players buraya akabılırsın ben cx 300 ll kulaklıgımı h buradada 130 tl ıken buradan 40 tlye almıstımkı dahada dusmus sımdı
  • Ben su an resımlerı goremıyorum dun aksam evde goruluyordu ama iş yerınde oldugum ıcın resımlerı upload ettıgım site engelli galiba ama en altta resımlerın topluca oldugu bır lınk var gercı baska bır resim sitesinden
  • biliyorum oradan alacagım zaten sadece kafamda clip ile clip [plus ] ses gelişimini araştırıyorum.Ama ben de sansa clip + alırsam ben de gzel bir inceleme yaparım.
    Saygılar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: FieSTaA

biliyorum oradan alacagım zaten sadece kafamda clip ile clip [plus ] ses gelişimini araştırıyorum.Ama ben de sansa clip + alırsam ben de gzel bir inceleme yaparım.
    Saygılar :)

Alırsan mutlaka haberdar et bu sayfayada inceleme linkını koy ben takıp edecem gerci ama dıkkatımden kacabılır cunkı bır mp3 player daha alacam kardesıme muhtemelen senın ıncelememnın ardından almayı dusunuyorum cunkı normalde sansa clip alacaktım aama sansa clip + dan sen cok ovguyle bahsedersen onu alıbılırım. şimdilik kendi sansa fuze m den MEMNUNUM
  • Arkadaşlar fuze şarkıları turlerıne albumllerıne şarkilarına beğeninize ekleme tarihine dosyanın yuklendıgı yere klasore gore bır cok sekılde sarkıları ayırabıklıyor önceki mp3 çalarımda bu özellik kısıtlıydı bendeki şarkıların album, sarkı , tür bılgılerı eksık yanı ID TAG denıyor galiba internette doğru bır şekılde ıd tag bılgılerını otomatık dolduran bır program varmıdır sadece yabancı sarkıları degıl yerlı sarkılardada basarılı olan bır program
    aslında boyle bır programın olup olmadıgını tamda bılmıyorum sadece duymustum kullandıgınız ve bu konuda gercekten memnun kaldıgınız bır program varmıdır hatta kısaca kullanımı hakkındada bılgı verırsenız sevinirim ???

Saygılarımla
  • Bu arada bu yönde programlar buldum ama sizin kullanarak memnun kaldığınız önereceğiniz varmıdır. ?
  • Arkadaşlar yokmu bir tavsiyesi olan ?
  • Tag & Rename programını tavsiye ederim. Çok gelişmiş bir tag editörüdür.

Bu arada player'ın hayırlı olsun, çok doğru bir seçim olmuş. Cihaz v1 versiyon olduğu için Rockbox olaylarına girmeni de şiddetle tavsiye ederim. Henüz Fuze için stabil sürümü çıkmamış olsa da, her türlü player'ın orjinal yazılımını bilmem kaç kere katlayacak seviyede olduğu kesin.. Çeşit çeşit oyunlar, mini programlar ve istemediğin kadar ses ayarlama fonksiyonu..
  • ya bu rockbox olayını bıraz daha acarmısın nerden bulurum nasıl yuklerım mevcut kendı surucusunun cokmesıne sebep olur mu youtube da vıdeolara bakarken aslında bu rockbox olayını gormustum ama oyun ıcınse cok onemlı degıl ama muzıkte bır kalıte arıtısı oacaksa yapabılırım
    buarada teşekkür ederim
  • Bu programın kullanıma hakkında bır bir bılgısı olan varmı ben bıraz kurcaladım butun sarkıların artısst ısmı rickie lee jones gıbı bır ısım oldu handı yere gırmem yada tıklamam lazımkı kendı ınternetten gırıp album tur sarkı ısımlerını guncellesın

https://store.donanimhaber.com/98/1a/44/981a44fe234708451584964364ee4833.jpg/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baxı -- 10 Aralık 2009; 12:22:24 >

• toplu secip get album tittles from freedb diyince bioyle bır hata alıyor

Tek bir şarkı seçincede bu şekilde hiç alakası olmayan sarkı isimleri çıkıyor

benım istediğim benım karısık ornegın yabancı klasorunu toptan seceyım tıklayayaım ve o kendısı hepsının isimlerını ayarlasın arada ıllakı yanlıs ısımler olabılır ama %90 dogru olsa yeter bu sekılde bır program varmı yada bu programınbu sekılde bır ozellıgı varmı yoksa cok seymı ıstıorum ?

• # musicbrainz picard varken ve de bedavayken, bu program gereksizdir..

# geçmişte pek çok derde deva olmuştur fakat, gracenote ve winamp işbirliği sonunu getirdi. artık sadece tag'a göre dosya adı değişikliği için işe yarayabilir.

bu sekılde yorumlar var bırısı winamp ve gracenote iş birliği diye bir şeyden bahsetmıs bu ne dır ne işe yarar bu bahsedılen sey hakkında bırısı bilgi verebilirmi winamp ın son surumunu yuledım ama ben bişey çözemedim
  • Arkadaşlar bu MP3 Player'da ID3 Tag olayının bir önemi var mı?

Ben direkt silerim ID3 Tag bilgilerini. Şarkıcı, şarkı adı ve şarkı sırası dosya ismindedir. Çoğu MP3'ümde ID3 Tag yoktur. Hiç uğraşmadan direkt albümün klasörünü atsam sonra bir sorun çıkmadan o klasörü seçip sırasıyla dinleyebilir miyim?
  • Aslında senın dediğin gibide çalışıyor yanı dosya klasor ismini yaz örnegin sagopa klasorune sagopanın şarkılarını karısık at sarkı isimleri zaten mp3 te yazılı hıc bır sorun yasamazsın ama ben tam olsun duzenlı olsun ıstiyorum o an canım rock müzik istediğinde rck ı secım hepsı ayrılsın yada ne bılım pop hiphop bıraz gereksız takıntı işte
    yanı ben cok takıntılı değilim diyorsan fazlasyla sını gorur dosya ısmınden klasore gore hafızaye gore ayıra bılır dınleyebılırsın tabı yenı kendın karısık bır playlistte yapabılıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: baxı

Aslında senın dediğin gibide çalışıyor yanı dosya klasor ismini yaz örnegin sagopa klasorune sagopanın şarkılarını karısık at sarkı isimleri zaten mp3 te yazılı hıc bır sorun yasamazsın ama ben tam olsun duzenlı olsun ıstiyorum o an canım rock müzik istediğinde rck ı secım hepsı ayrılsın yada ne bılım pop hiphop bıraz gereksız takıntı işte
    yanı ben cok takıntılı değilim diyorsan fazlasyla sını gorur dosya ısmınden klasore gore hafızaye gore ayıra bılır dınleyebılırsın tabı yenı kendın karısık bır playlistte yapabılıyorsun

Teşekkür ederim.

• rica ederim pulstar

İstediğimi buldum tek bır kusur kaldı winamp 5.56 da sarkıya sağ tıklayıp dosya bilgisi goster deyip otomatik etiketle diyorsun benım ıstedıgım gıbı sarkıların eksık ıd tag bılgılerı tamamlanıyor ama bunu sımdı toplu bırsekılde kendısının otomatık aypmasını ıstıyorum tek tek tıklayınca oluyor ama yaklasık 8000 sarkı var cok fazla bunu toplu halde yapmayıda cozersem ok dır bılen varsa yardım ederse süper olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: baxı

rica ederim pulstar

İstediğimi buldum tek bır kusur kaldı winamp 5.56 da sarkıya sağ tıklayıp dosya bilgisi goster deyip otomatik etiketle diyorsun benım ıstedıgım gıbı sarkıların eksık ıd tag bılgılerı tamamlanıyor ama bunu sımdı toplu bırsekılde kendısının otomatık aypmasını ıstıyorum tek tek tıklayınca oluyor ama yaklasık 8000 sarkı var cok fazla bunu toplu halde yapmayıda cozersem ok dır bılen varsa yardım ederse süper olur

Ben Winamp 5.35 kullanıyorum. Hiç böyle bir özelliği olduğunu bilmiyordum. Bakayım bi.

Bir de Sansa Fuze'ün Windows 7'de kullanımında bir sorun var mı? Bilgisi-deneyimi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.