Şimdi Ara

SAN-TEK STT40RF Kablosuz Programlanabilir Oda Termostatı Hakkında Yorumlar - Kullananlar (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.781
Cevap
101
Favori
39.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hasanemmii

GökhanTR ekleyelim dedi.

Alıntıları Göster
    Dedim ve listede görünce hemen kendime bir San-Tek sipariş ettim

Cosa v4ü sattım hafta sonu şuan santek gelene kadar v3 takılı. Kullanıma başlıyım sonrasında bu konu korkun benden

4 senedir Cosayı hem kullanıp hem iyi olduğunu iddia eden ben, evet iyi bir termostat ama gerçekten daha iyisinin de olabileceğini düşünerek hocamdan satın aldım. Varsın uzaktan erişim olmasın, ağrısız başım "tak kullan unut" üçlüsü benim için daha önemli.

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    kişinin hissiyatı ile alakalı olabilir yada evin duvaları cephesi vs.

Eviniz daha doğrusu odalarınız kaç derece?
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

kişinin hissiyatı ile alakalı olabilir yada evin duvaları cephesi vs.

Eviniz daha doğrusu odalarınız kaç derece?
    haliyle ot kullanımında küçük odalar daha bir uçuyor derece olarak kazan daha yüksek olduğu için....ot koyduğum salon 22 de gezerken kendi küçük odam 24.5 buldu....hele pc yi açınca dahada ısınıyor...
    evden eve değişir tabi otle memnun olan olur, olmayan olur ben memnun olmayan kısımdayım...
    ayrıca baş ucumda belli belirisiz cozurdayan aşırı ısınan petek uyku kalitemide bozuyor... petekler bir sıcak bir soğuk ailecek hoşumuza gitmiyor yani..sabit ılık ısıda daha konforluyuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 17 Aralık 2018; 15:37:46 >
  • Merhabalar Bursa dayım. peteklerim 6,5 mt evim 80 m2 civarı.evin arkası güney cephe 2 oda 2 oda kuzey cephe. güneşli günlerde evin ısısı fark ediyor.5 katlı apartmanda giriş katta oturuyorum.altım bodrum kat fakat tavanına poliüreten sprey ile mantolama yapıldı bayağı faydasını gördük ama yinede yerler soğuk oluyor.giriş kat olduğumdan dolayı 3-4 cm lik eps ile yalıtım yaptırdım
    kablosuz general ht 300 kullanıyorum çok hassas olmadığını fark ettim derece tepkileri çok yavaş ev hamam gibi oluyor ot yerinde sayıyor çok geç tepki veriyor kısa sürede iade edeceğim.arayış içindeyim in therm yada cosa düşünüyorum... santek hasan beyin ot sinde gönlüm var ama 200. veya 250. müşteri olsam :) :)yada indrim olsa hemen alacağım ...

kombim demirdöküm solaris 55 c de kullanıyorum.ev 20,5 c den 22,5 c ye 25 30 dk çıkıyor.

haftalık program ayarım şu şekilde:
    00:00 07:00 20,5 derece
    07:00 09:00 22,5 derece çocuk okula hazırlanıyor
    09:00 16:00 20,5 derece
    16:00 23:59 22,5 derece okul dönüşü

havlupan vanaları çeyrek açık diğer odalarda dereceler hemen hemen aynı sorun yok.

ortalama 4,5- 5 m3 yakıt tüketimim var ama bunda general in katkısı ne kadar tartışılır çünkü ev bayağı soğuduktan sonra tepki veriyor 2 - 3 saat çalışmadığı oluyor.gündüz ve gece de malum düşük derecede. daha az gaz tüketmesi gerekir diye düşünüyorum. sizlerin yorumları nasıl olur acaba ? birde Hasanemmi abimize sevgiler 250.olurmuyuz acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takıntım -- 17 Aralık 2018; 17:54:17 >

• GokhanTR kullanıcısına yanıt
    Banada tavsiye ettiydin hocam

Bende santek alacaktım. Sensör işi karışınca warmhaus aldım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sensör karıştı derken neyi kast ettiniz
  • takıntım kullanıcısına yanıt
    Merhaba.
    Her ne kadar yalıtım da yaptırsanız altta bodrum katı olduğu sürece yerler soğuk olacaktır.
    80n2 için 6,5m petek idare eder gibi duruyor.
    General hakkındaki düşünceleriniz bizim için önemli. Soranlara kullanıcı yorumu olarak bilgi verebiliriz.
    SAN-TEK için 200. olmak için daha zaman var. Son zamdan sonra sayı yavaş ilerliyor. Zaten ancak yetiştirilebiliyor.
    Solariz için 55 düşük gelir. Ancak petek altları çok ısınıyorsa ve termostatınızda dalgalanma kontrolü yoksa, kombi ayarını daha yukarı çektiğinizde konforunuz iyice azalacaktır.
    Havlupanları kısmakla iyi etmişsiniz. Kim yaptı tasarımını çok merak ediyorum. Hatalı icat bana göre.
    Görüşmek üzere diyelim.
  • takıntım kullanıcısına yanıt
    Santek'i epey araştırdım. Tavsiye ederim ustam. Ben onca modülasyonlu termostatı eledim santek almaya karar verdim, sonra warmhaus servisi dış hava sensörünü eşantiyon olarak verecek olunca (ahbabım olur kendisi) uyumluluk üst seviye olsun diye warmhausun kendi oda termostatını taktım. Bütün olay o.

• Ben cosayı satıp santek kullanmaya başlayalı 3 seneyi geçti sanırım.. İlk günden beri Çok memnunum gerçekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lamettrie -- 18 Aralık 2018; 17:56:38 >
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Evet petek altları çok ısınıyor diye çıkış vanalarını kıstım kombi çalışma süresi kısaldı 1.5 m3 daha az tüketim yaptı. 55 yeterli gibi peteklere el değmiyor kısa sürede ev ısınıyor 10 dk sürmüyor ama nerdee bizim general ht 300 fark etse daha çok tasarruf yaptıracak ama neyse

• Biraz evvel kargo teslimi alıp bende SAN-TEK ailesine katılmış oldum. Genelde bu tür mesajları Cosa da yeni model çıktığında aldığımda ilk izlenimlerimi forumda paylaşırdım.

Kullandığı malzemelerin kalitesi ve işçiliği çok iyi @hasanemmii hocanın. Kullanma klavuzunda her ayrıntı düşünülmüş, seri numarası garantisi vs. El yapımı ama elektronik kartın muntazamlığına hayran kaldım.

hasanemmii hocamın da izniyle pleksi den dış kutu yapacağım, bizim evde beyaz takıntısı var beyaz bir kutu ayarlayacağım kendi imkanlarımla. En güzel özelliği de el yapımı olup şuan dünyada bir tane olması

Sonuç olarak 4 senelik Cosa kullanıcısı olarak SAN-TEK termostat satın aldım ve hocamın kullandığı malzeme ve işçilik kalitesine bayıldım. İlerleyen zamanlarda kullanım tecrübelerimi de buraya aktarıp rapor görselleri eklemeyi düşünüyorum. Şimdi heyecanla bir an önce dış kasa yapıp öğrenme modunu denemek için sabırsızlanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: GokhanTR

Biraz evvel kargo teslimi alıp bende SAN-TEK ailesine katılmış oldum. Genelde bu tür mesajları Cosa da yeni model çıktığında aldığımda ilk izlenimlerimi forumda paylaşırdım.

Kullandığı malzemelerin kalitesi ve işçiliği çok iyi @hasanemmii hocanın. Kullanma klavuzunda her ayrıntı düşünülmüş, seri numarası garantisi vs. El yapımı ama elektronik kartın muntazamlığına hayran kaldım.

hasanemmii hocamın da izniyle pleksi den dış kutu yapacağım, bizim evde beyaz takıntısı var beyaz bir kutu ayarlayacağım kendi imkanlarımla. En güzel özelliği de el yapımı olup şuan dünyada bir tane olması

Sonuç olarak 4 senelik Cosa kullanıcısı olarak SAN-TEK termostat satın aldım ve hocamın kullandığı malzeme ve işçilik kalitesine bayıldım. İlerleyen zamanlarda kullanım tecrübelerimi de buraya aktarıp rapor görselleri eklemeyi düşünüyorum. Şimdi heyecanla bir an önce dış kasa yapıp öğrenme modunu denemek için sabırsızlanıyorum.
    Hocam Cosa'yi sokmeyinde dediğiniz gibi raporlari bi inceleyelim.

Merakla bekliyorum.
    Hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 19 Aralık 2018; 13:42:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Evet hocam aynen dediğiniz gibi yapacağım. Cosa raporlamasını kullanarak kıyaslama yapacağım dalgalanma için. Tüketime de bakarım ama dış sıcaklıkların denk geldiği şekilde en az 3-5 gün takılı kalarak bakmak lazım. Geçmiş senelerle kıyaslama yaptığımda bu sene Cosa tüketimde biraz fazla geldi gözüme ama bilemedim kombimden de kaynaklanmış olabilir.

Esasen SAN-TEK'ten bağımsız nodemcu yada esp8266 kutu içerisine yerleştirerek bir kaç bişey denemek istiyordum. En azından blynk kullanarak basit bir şekilde termostatı açma kapatma ve thingspeak üzerinden raporlama gibi amatörce çalışmalar yapmak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GokhanTR

Evet hocam aynen dediğiniz gibi yapacağım. Cosa raporlamasını kullanarak kıyaslama yapacağım dalgalanma için. Tüketime de bakarım ama dış sıcaklıkların denk geldiği şekilde en az 3-5 gün takılı kalarak bakmak lazım. Geçmiş senelerle kıyaslama yaptığımda bu sene Cosa tüketimde biraz fazla geldi gözüme ama bilemedim kombimden de kaynaklanmış olabilir.

Esasen SAN-TEK'ten bağımsız nodemcu yada esp8266 kutu içerisine yerleştirerek bir kaç bişey denemek istiyordum. En azından blynk kullanarak basit bir şekilde termostatı açma kapatma ve thingspeak üzerinden raporlama gibi amatörce çalışmalar yapmak istiyorum.
    İnşallah hocam.

Ben Honeywell'i bağladığım zaman Cosa'yi sokmeyip raporlama yapmıştım. Dalgalanma durumunu. 22'ye set ediliyken en dusun 21.9 en yüksek 22 arasi gidip gelmişti. 22.1 bile olmamıştı. Honeywell'i bu konuda takdir etmiştim. Dalgalanma sifira yakin neredeyse.

Hasan hocamin San-Tek indede dalgalanma olacağını sanmam.

Dort gozle raporlari bekliyorum.

Tabi dediğiniz gibi adapte süreci var.

Kombi sicakligi?

Felan bunlarida raporla birlikte paylasirsaniz cok sevinirim. Ziraa bende geçen sene Santek alacaktim bu sene alayim dedim malum bebek geliyor masraflar çoğaldı biraz şimdilik beklemedeyim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 15 gündür kullanıyorum gözlemlerim SAN-TEK için tam puan dalgalanma siz ne kadar müsade ederseniz oluyor üstü altı hava şartlarında sadece + 0.1 olarak geçer oda petek sıcaklığının yansıması olur başkası olmaz geçen hafta sornu burada hava ılıktı lodos vardı ve dış ortam 13- 15 idi 48 saatte 2m3 gaz tükettim 2 gündür kar var 1 ila -2 li değerler var ve günlük ortalama 6m3 herşey içinde kazan sıcaklığı 50 de ev de gece 00 07 arası 23,5 akşamda 07 08 arası dilim 24,5 harici tüm dilimler 24 derecede set edildi konfor 10 numara çok teşekkür ediyorum @hasanemmii hocam.
  • oda termostadı ararken san tek yorumlarını gördüm geçmişe dogru okudum. Fiyatolarak oda termostat fiyatları baya artmış geçmişle kıyaslayınca santek de bundan nasibini fazlasıyla almış artık arz talep maliyet işleri normaldir. bütçe yetmeyince bende bir arkadaştan 180 tl ye colormatic 240f aldım 1 gündür kullanıyorum bakalım tasarruf ve konfor olayı nasıl olacak derece değişim aralığı 0,5 ama bu paraya bu :)
  • GokhanTR kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, dört gözle raporları bekliyoruz...
    Zamanında ikinci el bir cosa alıp bende raporlama için kullanmak istiyordum,
    ancak evde internet olmadığından bu mümkün olmadı, kısmet sizeymiş...
  • Merhaba, Bu termostatı nereden alabiliyoruz. Hiçbir yerde bulamadım
  • mrb arkadaşlar , yeni taşındığım sıfır daire de sıfır baymak novades extra 24 var , bu cihazın ön paneli hem kombi üzerinde hemde kablo ile uzatılıp ermostat modunda da kullanılabiliyor. Şuan kombi ön paneeli kablolu olarak salona monte edilmiş durumda , syntek termostat cihazı bu kombi için kullanılabilir mi , kombinin kendi modülü karışık geldi bana sanırım ayarlarıda beceremedim fatura yüksek geldi , syntek kullanılırsa daha tasarruflu olur mu , yada termostatlı kombi nasıl kulanılmalı en azından bu konuda teknik bilgi verebilirmisiniz
  • PreDLoNa kullanıcısına yanıt
    el yapımı bir cihaz piyasa satışı yok hasanemmii kullanıcı ile burada özel mesajla iletişime geçiniz.
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.