Şimdi Ara

SAN-TEK STT40RF Kablosuz Programlanabilir Oda Termostatı Hakkında Yorumlar - Kullananlar (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.780
Cevap
101
Favori
39.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    On off termostad ta son yazdığın cümleyi degistirmek için belki.olmaz olmaz diye bir şey yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkostu

On off termostad ta son yazdığın cümleyi degistirmek için belki.olmaz olmaz diye bir şey yok.
    elebette olur hocam çok basit bişrey ama ortada tassaruf denen bir madde kalmaz yani devamlı yanan peteğe döner umarım anlatabiliyorum..senin isteğin modülasyonlu ot ye çıkıyor kazanı odanın ısısına gore ayarlıycak bir sisteme..onuda on off lerin teknik olarak yapması imkansız,teknolojisi kuru kontak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 11 Aralık 2018; 21:3:42 >
  • Merhaba. Cihaz buderus Gb062 uyumlu mudur? Satin almak istiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Hedef sıcaklığı aşmadan 1 saatte 15 dakika yakiyorsa bunu 4 de bölerek yapabilir yani 15 dakikada 4 dakika yanarak.hem su sogumaz hemde Petekler ılık kalır.veya 20 dakikada yakabilir.bunun gibi kombinasyonlar olabilir

• Bu dediğin benim de aklımda acaba tasarrufu nasıl etkiler diye. Mesela dışarıdayken 21.0C olan bir ev akşam 19:00 da 22.0C ayarlı. 21C den 22C ye uzun süre kombi yanacak mesela 30dk. Evin ısınma soğuma süresini bilen akıllı ibaresini sonuna kadar hakeden termostat acaba 5dk yada hızlıca petekleri ısıtıp kombiyi durdursa, petek ısısıyla ev sıcaklığı bir miktar yükselse ve petek soğuduktan sonra bir 5 dk da yaksa hedef sıcaklığına sürekli kombi çalışarak değilde dur çalış yaparak kısa kısa yansa ve hedef sıcaklık olan 22C saat 19:00 da hazır olsa. Acaba bu tasarrufta etki eder mi denemek lazım.

Ben Cosa da bu durumu aklıma geldikçe elle yapıyordum. eve gelmeden 10dk turbo çalıştırıp eve geldikten sonra kendim ev moduna alıyordum. Tasarrufu takip etmedim ama kısa kısa yanıp petekleri soğutmanın daha performanslı olacağını düşünüyorum.
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    merhaba, bu üründen bende almak istiyorum kullandığım kombi eski tip viesmann görselini de ekliyorum uygun olursa nasıl temin edebilirim konu ile alakalı destek verirmisiniz teşekkürler..

SAN-TEK STT40RF Kablosuz Programlanabilir Oda Termostatı Hakkında Yorumlar - Kullananlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrealtinay -- 12 Aralık 2018; 10:38:16 >
  • peki gece 19C yapıp gündüz 22C yapmak mı daha tasaruflu yoksa kedemeli olarak gece 19C sabah 20C öğlen 21C akşam 22C yapmak mı daha tassaruflu olur ya da önerebileceğiniz bir kombinasyon var mıdır?
    Yani kademeli olarak ısı artırıp ısı düşürmek mi yoksa birde 19 a düşürüp 22 ye çıkarmak mı daha tasarruflu olur?
  • cemone_2 C kullanıcısına yanıt
    Sıcaklığı 19C den birden bire 22C ye çıkarmak tüketimi çok arttırır.
    Bu şekilde yapacağınıza sabitte tutun daha iyi.
    19 a düşürmeye ve evi soğutmaya bence gerek yok.
    Gece 21C yapın Arttıracağınız zaman 0,5 olarak saatte bir arttırın.
    Konforunuz artar.
    TÜketim için takip edip karar vermek gerek.
    ben gece yatarken 19C olsun.
    Gündüz ise 22C olarak düşünmüştüm fakat kademeli daha tasarruflu anladığım kadarıyla?
    Deneyerek görmek en güzeli.
    Tamam Hasan hocam teşekkür ederim.
  • yalionur kullanıcısına yanıt
    hasanemmii kullanıcısına yanıt
    bosch condense 2500w ile aynı kombi uyumludur. ben kullanıyorum almak için hasanemmii kullanıcısına pm yani özel mesaj yoluyla iletişim kurunuz.
  • Ben İzmirde yaşıyorum ilk kez bu kış doğalgaza geçtik. bosch class 6000 yoğuşmasız kombi ve bocsh tr15 oda termostadım var. Kombi 60C oda termostadını 21C de kullanıyorum. 10 gündür çalışıyor ve günlük gaz kullanımı 10-14 m3 civarı. Oda termostadımı değiştirmek istiyorum. Santek oda termostadı kullanmak istiyorum sizin önerileriniz olursa da dinlerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GokhanK. -- 14 Aralık 2018; 2:1:17 >
  • GokhanK. G kullanıcısına yanıt
    İzmirde nerede, ben Seferihisardayım. 10 14 m3 çok yüksek. Ancak bu konuda kombi ve santek dışında yalıtım ve tesisat düzeni açısındanda yapman gerekenler olabilir. O yüzden kombi ve tesisat öneri sayfası(ana konu) başlığınında ilk mesajını okumanda fayda var.

Santek için dersen, ben epey araştırdım, kombimle sensör bağlantısı için mecburen farklı marka oda termostatı aldım ama santek tüm özellikleriyle bana göre tam bir f/p ürün.

• GokhanK. G kullanıcısına yanıt
    Öncelikle ev kaç metrekare odalardaki petek uzunlukları nedir yalıtım durumu ne evin konumu nasıl. Bunların bilinmesi gerekir öneri veya yorum yapabilmek için. Santek elbette fayda eder ama 21 derecede bu tüketim neyden kaynaklı öncelikle onun bilinmesi gerekir. Yeni eve taşınınca bende ilk zamanlar fazlaca tüketim yaptım. Alt kat boş herhalde onun etkisi dedim. Sonra araştırdım bir iki noktada ciddi hava kaçağı vardı. Yangın çıkış kapısı, evin giriş kapısı ve mutfaktaki sürgülü balkon kapısından fazlaca hava alıyordu. Oraların yalıtımıni sağlayınca ciddi anlamda faydası oldu. Sonra da dijital termometrelerle her odayı ölçüp not aldım. Hangi oda termostatı referans aldığım odadan fazla veya az ısınıyor diye. Sonrasında da o odaların peteklerine reglaj yapıp olabilecek en uygun ayara getirdim. Şuan yakıt konfor oranı olarak mutluyum.

• @hasanemmii size özelden mesaj atıyorum ama hata oluştu diyor. Ben de santek ot almak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

• Bugün santek ile kullanımda ilk fatura geldi.Eve yalıtım ekim ayında yapıldı 2+1 daire 80 metrekare petek metrajı 5.4 + havlupan kombim demirdöküm adonis yer izmit alt katım sığınak tavanlarda strafor üzeri alçı sıva var üst katım eşyalı devamlı boş (avusturyadalar) hiç yanmıyor.OT yi manual olarak ögrenme moduyla kullandım.Geceleri 20 gündüzleri 21.5 bazen 22.5 derecede kullanıldı.Gelen fatura otuz günde 218 tl 154 metreküp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cavit63 -- 15 Aralık 2018; 10:57:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cavit63

Bugün santek ile kullanımda ilk fatura geldi.Eve yalıtım ekim ayında yapıldı 2+1 daire 80 metrekare petek metrajı 5.4 + havlupan kombim demirdöküm adonis yer izmit alt katım sığınak tavanlarda strafor üzeri alçı sıva var üst katım eşyalı devamlı boş (avusturyadalar) hiç yanmıyor.OT yi manual olarak ögrenme moduyla kullandım.Geceleri 20 gündüzleri 21.5 bazen 22.5 derecede kullanıldı.Gelen fatura otuz günde 218 tl 154 metreküp
    peki haftalık program kurup öğrenme modunu açalabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cavit63

Bugün santek ile kullanımda ilk fatura geldi.Eve yalıtım ekim ayında yapıldı 2+1 daire 80 metrekare petek metrajı 5.4 + havlupan kombim demirdöküm adonis yer izmit alt katım sığınak tavanlarda strafor üzeri alçı sıva var üst katım eşyalı devamlı boş (avusturyadalar) hiç yanmıyor.OT yi manual olarak ögrenme moduyla kullandım.Geceleri 20 gündüzleri 21.5 bazen 22.5 derecede kullanıldı.Gelen fatura otuz günde 218 tl 154 metreküp
    80 m2 gore orta şekerli bir fatura tabi geçen seneye gore azsa m3 kullanımınız faturanız bayağa işe yaramış demek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Aralık 2018; 12:8:24 >
    Evet yapılıyor
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.