Şimdi Ara

SAN-TEK STT40RF Kablosuz Programlanabilir Oda Termostatı Hakkında Yorumlar - Kullananlar (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.781
Cevap
101
Favori
39.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu civarlarda fatura gelirse geçen seneye göre baya iyi gibi.
  • 2018 in son ayına ait termostat fiyatlarını bilinen sitelerden yeniden derledim.

SAN-TEK STT40RF Kablosuz Programlanabilir Oda Termostatı Hakkında Yorumlar - Kullananlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanemmii -- 20 Aralık 2018; 19:30:47 >
  • cavit63 kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın. Peki konfor durumu nedir?

TÜketimi sanki biraz daha düşürebiliriz gibi geldi bana.

1-Kombi kaçta çalışıyor?
    2-Altı az ısınma ve altı çok ısınma açısından peteklerin durumu denir?
    3-Havlupan tam mı açık?
    4-Ev kendinizin miydi?
    5-Ot nin bulunduğu odanın ısınma durumu nedir?

6-Sığınağa ve üst katınızı kiraya verme durumu var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanemmii -- 16 Aralık 2018; 4:18:57 >
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Hasan hocam 2. maddeye istinaden tüm peteklerin alti cok isiniyorsa peteklere ne gibi bir islem yapmamiz gerekir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cemone_2 C kullanıcısına yanıt
    En iyi çözüm petek boylarını arttıracaksınız.
    Yapamıyorsanız.
    Kombi ayarını düşüreceksiniz.
    Oda termostati varsa bile mi hasan hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cemone_2 C kullanıcısına yanıt
    O.T. varsa arada bir kombiyi ve tesisatı dinlendireceğinden suyun soğumasını sağlar.
    Çalışmaya başladığında dönüş yine ısınıyorsa petek uzatma gerek.

Benim evde daha peteklerin ortası ısınmaya başladığında O.T. kombiyi kapatıyor bu yüzden dönüş suyunun bırak ısınmasını buz gibi dönüyor.
    Şu an kombi yanma süresi yani Y değeri 4.
    4 dakikada petekler tam ısınamaz bile. Ama benim eve yetiyor.
    Yalıtım şart.
    sanırsam dış ortam değeri de çok önemli hocam son haftalarda özellikle bugün dışarısı 10 derece nin üzerindeydi kombi birtek dün gece ve sabah çalıştı.Şuan toplam kombi yanma süresi 1.25 dk gözüküyor Y değeri ise 5 dk olarak gözüküyor.

Tabi kombiyi 65 ten 55 indirdim dönüş suyu bir nebze de olsa soğudu.Birde biliyorsunuz ben alt değer 0.0 üst değer 0.1 hassasiyette 0.1 de kullanıyorum.Öğrenme moduda açık dalgalanma konusunda hassasız sizin cihazdan şuana kadar bir rahatsızlık duymadık tekrar dan elinize sağlık teşekkür ediyoruz hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Alt 0,0 ve üst +0,1 şeklinde kullanıyorsanız hassasiyet 0,1 değil, 0,05 olarak kullanılıyor demektir. Bunu her OT yapamaz.
    Çok zorlamışsınız yavrucağı. Dalgalanmayı 0,1 aralığında tutacağım diye çok uğraşıyordur.
    Özellikle dilim artışlarında seti geçebilir. Ama toparlar yeniden.

Kombiyi 55 e alınca tüketimi de takip etmekte fayda var.
    Bir çok değişken var. En uygunu en az tüketimi sağlayandır.
    Güle güle kullanın.
    Cosa yı da listeye eklemişsin
    Valla sıcaklığı sabit tutsun da hocam yaza dinlenecek nasılsa :)

Açıkcası diğer termometrede çoğu zaman görünen değer ya sabit oluyor yada çok az oynama oluyor.

Buna rağmen kombinin yanma süresi genelde 5 akşamları set değeri 24 e geçince 8 dk ya falan yükseliyor.Kombi saatte 3 çoğu kez 2 kere çalışıyor.

Kim ne derse desin OT sız kombi bayır aşağı giden freni patlamış araba gibidir.

şuan her sabah işe giderken sayaç değerlerini telefona not alıyorum hocam .Geçtğimiz hafta kazan sıcaklığını 50 ye aldım .tüketim ve sıcaklık değerlerini ay sonunda yazarım analiz olarak.

Bir kere de kombi algılaması devredeyken deneyeceğim bir hafta boyunca.
    kombisini yöneten yönetemeyen diye o iş ayrılır ha sabit kullanırsın yüksekimsi bir ısıda 7/24 aynı kazan ısısında freni patlamış kamyona döner tabi,bende otlerin hepsi tüketimimi arttırdı...ayrıca her odam ayrı bir alem oluyor ısı homejenliği konusunda ot siz kat kat daha iyi bizim ev...
    al bakalım o hasan hocanın cihazını aynı oda da başka yerlere koy hatta birde duvara dayayarak dene o duvarın güzel soğuğunu bir içine çeksin o şahane ısı farklarını gör sonrada hangisi benim gerçek ısım diye düşün...
    ha uçuk 350+ fatura ödenir otlere başvurulur tabide onu bende onaylıyorum ama faturası normal olan biri için fuzuli boşa masraf...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 17 Aralık 2018; 14:31:6 >

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Şimdi hocam termostad kullanımı için ısı yalıtımı şart bunu geçende söyledim . Arkadaş taktırdı geçen sene ev yalıtımsız olduğu için tüketim arttı.

birde benim gibi peteğiniz yetersiz olduğu için belli bir derecenin üzerine çıkaramıyorsanız , haliyle termostad ile ısındığınız ısı daha yüksekse tabiki tüketim artar.

Homejenlik olayına katılıyorum bende de diğer odaların peteği uzun olduğun için 24 hatta 25.5 gibi ısılara yükseliyordu bende termostadik vana aldım.,şuan diğer odalar 24 derece gibi sabit.oda termostadı bir sonraki dilime geçmediği sürece (gece salon 24 ) diğer odalarda 24.5 çok nadir 25 derece oluyor .

Şimdi sizin kanınız termostatsız kullanımın daha konforlu olduğunu kabul etmem için yoğuşmalı kombilerin mantığına hakim olmam gerekir.

Yoğuşmalı kombiler bildiğim pompa sürekli devrede.Haliyle alev tamamen mi kapanıyor?

Yoksa sürekli pompa devrede ancak alev arada sönüp aradamı ateş alıyor?

Birde yoğuşmalı kombilerde kazan ısısı 50 dereceyi geçmek sakıncalı olduğundan kime gitsem petek altları hep soğuk. Bu soğukluğu hissetmiyormusunuz?

1-Kombi kaçta çalışıyor? (kombi 65 dreceye ayarlı)
    2-Altı az ısınma ve altı çok ısınma açısından peteklerin durumu denir? (petek altları üste göre çok sıcak değil)
    3-Havlupan tam mı açık? (havlupen tam açık zira en soğuk yer banyo)
    4-Ev kendinizin miydi? (evet ev kendimin)
    5-Ot nin bulunduğu odanın ısınma durumu nedir? (en büyük petek ve en iyi ısınan oda ot nin olduğu oda)

6-Sığınağa ve üst katınızı kiraya verme durumu var mı? (bana kalsa hemen vereceğim )

Hasan bey yanlız ben ot sıcaklık ayarı ile oynadım elimdeki iki adet dijital termostat 21 gösterirken OT 22 gösteriyordu tam hatırlamıyorum ama hassasiyetten termostat ile aynı sıcaklığa gelene kadar ayarını değiştirdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cavit63 -- 17 Aralık 2018; 14:57:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 01Mrt

Cosa yı da listeye eklemişsin
    GökhanTR ekleyelim dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cavit63

1-Kombi kaçta çalışıyor? (kombi 65 dreceye ayarlı)
    2-Altı az ısınma ve altı çok ısınma açısından peteklerin durumu denir? (petek altları üste göre çok sıcak değil)
    3-Havlupan tam mı açık? (havlupen tam açık zira en soğuk yer banyo)
    4-Ev kendinizin miydi? (evet ev kendimin)
    5-Ot nin bulunduğu odanın ısınma durumu nedir? (en büyük petek ve en iyi ısınan oda ot nin olduğu oda)

6-Sığınağa ve üst katınızı kiraya verme durumu var mı? (bana kalsa hemen vereceğim )

Hasan bey yanlız ben ot sıcaklık ayarı ile oynadım elimdeki iki adet dijital termostat 21 gösterirken OT 22 gösteriyordu tam hatırlamıyorum ama hassasiyetten termostat ile aynı sıcaklığa gelene kadar ayarını değiştirdim
    Bu durumda yapılacak şey şu;
    Banyodaki havlupana seri bir petek bağlatın.
    Paralel değil dikkat.
    Yani sıcak su havlupana girsin, havlupandan çıkıp peteğe girsin, petekten çıkıp dönüş hattına gitsin. Bende bu şekilde bağlı.
    Hem banyonuz daha iyi ısınacak, hem de tüketiminize olumlu bir katkısı olacak.
    Tüketim aynı kalsa bile banyonuz daha iyi ısınır.

Bizim evlerin tesisat sistemi tam hatırlayamadım fakat mobil sistem ( S2000 olabilir)her peteğe ayrı hat gidiyor.
    yoo peteğin altına kim niye dokunsun ne amaçla ? ılık kış gününde kombi gündüz 37 gibi gecede 33-34 e düşüyoruz şikayet eden yok ama nezaman bir ot denesem bu ne afedersiniz ne salak aptal bişey petekleri durduruyor üşüdük diye azar yiyorum aile ferterinden bazen çamaşırlar dağ gibi yapılıp peteğede serildiği için ondan bile kargaşa çıkıyor otsiz daha mutluyuz şu anki faturam 182 tl bir iki gün sonra kesilcek 130 m2 5 kişilik aile yer ist..hatta ot yi bir hafta denemiştim gece tüketimimi yarı yarıya attırdı denemeseydim bir 10-15 tl daha azdı şimdi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 17 Aralık 2018; 15:21:0 >
    termo ile ot odada farklı noktalardaysa farklı gosterir yan yana koyup deneyin kullandığınız aynı odanın her noktasında farklı bir ısı var çünkü o olay ondan...
    benim aynı odada vitrinle orta duvar arasında +1.2 derece fark var...vitrinler odlarada ısı adacığıdır tecrübeyle sabit...hele civarında tv varsa ısı dahada uçar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 17 Aralık 2018; 15:31:51 >
    Fark etmez. havlupanın çıkışı peteğe, petek çıkışı dönüş borusuna bağlanacak.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.