Şimdi Ara

samsung notebook ve kullandığınız ses sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
2.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İki ayı aşkın süredir samsung r620 kullanıyorum. Bildiğim kadarıyla samsungun son dönemde çıkan notebooklarının ses kartı tüm modellerde aynı. Sizin notebook aracılığıyla müzik dinlerken hangi ses sistemlerini kullandığınızı merak ediyorum. Bu konuda sormak istediğim birkaç şey var.
    1. Kullandığım notebook'un ses kartının 5.1 ses sistemlerini destekleyip desteklemediğinden emin olamadım. Bazı arkadaşlar 5.1'e bağladım iyi sonuç verdi diyor bazıları hayır desteklemiyor diyor. Bildiğim kadarıyla bazı marka laptopların çeşitli yerlerinde 4, 5 adet speaker olabiliyor. Üreticiler de bu çoklu speaker özelliği olan laptopları 5.1 ses sistemi özellikli (dolby digital, home theater) olarak satıyorlar. Acaba ses kartı 5.1 ses sistemlerini desteklemiyor diyen arkadaşlar bundan dolayı mı yanılıyorlar ya da laptopun jak, kulaklık girişinden 5.1 sistem bağlasak gerçekten desteklemez mi? Kısacası 2.1 ses sistemi yerine 5.1 ses sistemi almak anlamsız mı olur?
    2. Laptopun HDMI çıkışını kullanarak müzik dinleyen arkadaş var mı? Nasıl bir sistem kullanıyorsunuz?
    3. Bilgisayar üzerinden TV'de ya da projeksiyonda film izleyen arkadaşlar nasıl bir ev sinema sistemi kurdular?
    İyi günler...

• Ben genelde HDMI dan LCD baglayıp 1080p filmleri izliyorum. 5+1 performansı cok iyi. Vestel kullanıyorum

odamda philips 5+1 kullanıyorum . HDMI dan sesi kontrol etmek daha nasip olmadı ..
    http://vatanbilgisayar.com/lg-ht904ta-ht904ta-ev-sinema-sistemi/productDetails.aspx?I_ID=40126 yakında bunu alıcam o zaman daha performanslı bir ses elde edicem inş :D

[simage]http://www.iyipc.com/IMAGES/CEVRE/philips4.1.jpg[/simage]

• bendede aynı soru işaretleri var. Samsung laptop alıp onu plazma televizyona HDMI dan bağlamak istiyorum.
    ve 5.1 ses siteminede bağlayıp 5.1 ses almak istiyorum ama sorum şu:

SPDIF ÇIKIŞ: acer, hp gibi modellerde spdif çıkış var ve burdan digital ses çıkış alıp bunu 5.1 ses siteminin optic ses girişine bağlayabiliyorsun.

ama samsunglarda özellike R518 ve R522de bu varmı bilemiyorum??? kullananlar söyleyebilirmi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.