Şimdi Ara

Hd tv + android tv box (dolby ve Dts destekli) ile kullanılacak 5 + 1 veya daha fazlası ses sistemi tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimde çok güzel tv box I'm var. Dolby dts destekliyor bir surround ses sistemi ile desteklemek istiyorum. En az 5+1 olmalı ki ses arkadan yandan filan gelsin çıtırtıları arkadan geliyormuş gibi hissedeyim:) film için istiyorum daha çok. Önerebileceğiniz bir sistem var mıdır? Tahmini bütçe maksimum 600 700 tl civarı . Fiyat performans ürünlerine bayılırım gereksiz özelliği olmayan kaliteli üst düzey ses sistemi arıyorum. Şimdiden tşk ler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• tranz kullanıcısına yanıt
    Arkalardan sağdan soldan cıtırtı sesleri gelen kaliteli hemde üst düzey bir ses sistemi arıyorsunuz eğer biraz araştırma yaparsanız 600TL ye böyle birşey olmayacağını görürsünüz.Yani ne kadar para o kadar köfte.Siz mesela tükürük köftesi fiyatına Sultan Ahmet Köftesi istiyorsınuz yok böyle birşey. 600-700TL ye üst düzey bir ses sistemi alamazsınız.LG nin düşük model hazır sistemlerinden birini alabilirsiniz.Saygılar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

Arkalardan sağdan soldan cıtırtı sesleri gelen kaliteli hemde üst düzey bir ses sistemi arıyorsunuz eğer biraz araştırma yaparsanız 600TL ye böyle birşey olmayacağını görürsünüz.Yani ne kadar para o kadar köfte.Siz mesela tükürük köftesi fiyatına Sultan Ahmet Köftesi istiyorsınuz yok böyle birşey. 600-700TL ye üst düzey bir ses sistemi alamazsınız.LG nin düşük model hazır sistemlerinden birini alabilirsiniz.Saygılar...

600 700 hep Blu-ray DVD player Lı Setler var ama ben sadece ses sistemi istiyorum. Benimsediği gibi ilerde 7.1 e dönecek şekilde sistem kaça malolur ve örnek koyarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tranz -- 4 Ağustos 2014; 4:50:21 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
    Bu işler için min 2-3bin tl civarı para lazım. Maalesef 600-700 tl gibi bir rakama ancak paket sistemler oluyor.

Başlangıç için aşağıdaki gibi bir set yeterli olabilir. Ama paket içindeki Avr Pioneer'ın en düşük modeli. Fiyatı 3000tl gibi bir rakama çıkarabilirseniz, Avr'yi de orta seviyeye çıkartmış olursunuz.
    http://www.sanalpazar.com/Pioneer-Vsx-323-Magnat-Supreme-802-Hcp-Sinema-Paketi__isp12448542

Ayrıca eğer kullanacağınız alan çok büyük değilse 7.1 gibi fantezi olaylara gerek yok. Güzel bir 5.1 set gayet yeterli gelecektir.

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Bu paket sistemler de blue ray dvd siz sadece hoparlör görevi gören birşey yokmu? olanlarda hep logitech i görüyorum. 5.1 sistemlerde. sanırım şu logitech 5.1 lerden alıcam. paket sistemler çok saçma geliyor blue ray felan kullanmayacam . Bu logitech 5.1 ler z serileri felan paket sistemlerden (blue ray lı olan vs) dan daha iyidir değil mi?
    Maalesef istediğiniz gibi dahili dekoderi olan ürünler pek yok. Logitech z5500 yada 906 gibi setler var ama onlar da 1000tl civarında. Ama onlara da 1000tl vermek, insana koyar.

Sorduğunuz Logitech setler ise blurayli paket sistemlerden iyi değildir.

Sizin yerinizde olsam önce Avr ve bütçeye göre 2 adet kule yada raf tipi hoparlör alırdım. Daha sonra da elime para geçtikçe setin geri kalan parçalarını tamamlardım. Bu şekilde uzun vadede olsa istediğiniz gibi sistem kurmuş olursunuz.

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Pioneer VSX-520-K 850 tl ye var. AVR midir buda? Senin yazdığının üst versiyonu sanırım.Bunun yanında nasıl bir hoparlör olur eğer bunu alsam? yada buna alternatif başka ne önerebilirsin? Pek anlamıyorum bu ev sistemlerinden kafanıı ağrıtırıyorum kusura kalma :)
  • Evet 520 bir Avr'dir. Fakat 2010 yılı modeli olduğu için 850 tl verilmez. Onun yerine 2013 modeli olan vsx 528 modeli o fiyatlara alınabilir.

Bu cihazlar çok yaygın olmadığı için satan yerlerde internet fiyatlarını genellikle çok yüksek gösteriyor. Bu sebeple fiyat için telefon ile arayıp, pazarlık yapmanız lazım.

Bunun dışında ilk hoparlör olarak bütçeyi çok zorlamamak için Avr ile birlikte 2 adet raf tipi hoparlör alınabilir. Hatta 1'de merkez hoparlör de alınabilir. Daha sonra eliniz rahatladığında 2 adet kule hoparlör alıp, raf tipi olanları arkaya çekersiniz, kuleleri de ön olarak kullanırsınız.

Raf tipi olarak aşağıdaki modele bakabilirsiniz. 300-350tl gibi bir fiyata alınabilir.
    http://gsaelektronik.com/urun/magnat-monitor-supreme-102-raf-tipi-hoparlor_483.aspx?CatId=229

Merkez olarak ise aynı serinin merkez hoparlörüne bakabilirsiniz. Bunu da 300tl civarına alabilirsiniz.
    http://gsaelektronik.com/urun/magnat-monitor-supreme-c-252-center_484.aspx?CatId=229

Mesela Sony'nin 2013 model AVR'si sıfır olarak 850 TL.
    http://www.hepsisony.com/?urun-6763-str-dh540-4k-5-2-kanal-ev-sinemasi-av-receiver
  • Yenilerden alıcaz o zaman 2013 2014 modellerden...

Sony nin oto teyp leri sesi çok dağıtıyordu diğerlerine göre yüksek seslerde. Bunda da yapar mı acaba? Birde bu pionerlar kablosuz hoparlör felan destekler mi? destekelyen var mı yada?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.