Şimdi Ara

samsung ML_1640 yazıcı kırmızı ışık yanıp sönüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
10.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yazıcım gayet güzel sorunsuz çalışıyordu toner seviyeside yarıdan fazla gösteriyordu
    ben çıktılarımı sayfanın tek yüzüne normal şekide çıkartıyorken kağıttan tasarruf etmek istedim. yazıcı çıktı ayarlarını her yüzde 2 sayfa ve önlü arkalı olacak şekilde değiştirdim ve yazdır dedim.ekranda uyarı çıktı arka sayfanın yazdırma sırası geline tabladaki kağıtları kaldırın ve yazıcıya şekildeki gibi yerleştirip kırmızı üçgen tuşuna basın gbi bişi tamam dedim
    yazdırma işlmine başlamadı. bekledim yazıı çevrim dışı dedi
    açtım kapadım kırrmızı ışıklar yanıp sönmeye başladı siyah toner yok dedi
    toneri çıkardım salladım geri taktım bu kez tablada kağıt yok dedi
    sürekli kırmızı ışık yanıp sönüyor toneri boş görüyor ne yapabilirim b işin bi çözümü varmı tamircilere bi dünya para vermek istemiyorumm
    uyarı olarak sorun gidericide şu yazı var:

Kırmızı ışık yazıcıda bir sorun olduğunu gösterir.

Yazıcıyı kapatın.

En az 10 saniye bekleyin ve yazıcıyı açın.

Sorun devam ederse bir servis yetkilisiyle irtibat kurun.

servise götürmeden yapabileceğim bir şey varmı? şimiden teşkür ediyorum

• cevaplarınızı bekliyorum :(
  • iyiakşamlar 1640 yazıcılarda ya anakart uzerınden reset attırmanız gerekiyor yada pc den programlamanız gerekiyor. yazıcınızın tusuna bastıgınızda bı sınama sayfası cıkıyor orda versiyon bolumunde yazan kısmı bana yazarsanız yazıcınıza uygun programı sıze gondere bılrım.
  • Konu hortlatmıyorum ancak başıma gelince bu sorunu çözdüm. Buraya gelenler çözümle karşılaşsınlar diye yorum yapıyorum.

Detayları videoda

• Miyamoto Musashi kullanıcısına yanıt

merhaba videoda ışığın nasıl yandığı gösterilmemiş.

Bende sadece üstteki lamba seri halde kırmızı-sarı yanıp yanıp sönüyor.

alttaki lambada hiç bir ışık yok

sizdeki nasıl yanıyordu?

• @ABCdiküçgeni

Ne farkeder nasıl yandığı? çözümü bu videodaki gibi işte.

• Miyamoto Musashi kullanıcısına yanıt

çok şey farkeder. farklı renk ve farklı sıklık , farklı hata kodlarına işaret ediyor

• abi senin iptal etme tuşu takılı kalmış onu kurtarırsan sorun düzelir makina dowlod modunda acılıyor

• ABCdiküçgeni kullanıcısına yanıt

Tuşun basılı kalmış olabilir.

Çözüm aranırken sorunu iyi ifade etmek lazım. Elimdeki video bu. İşinize yarar ya da yaramaz bilemem. Sorun sizin sorununuz. Yardımcı olmaya çalışıyorum. Seri yanıp söndüğünde de bazen tuşu yerinden kurtarsanız da videodaki işlemi yapmak zorunda kalabiliyorsunuz.

Yazıcınızı inceleyerek tuşun takılı kalıp kalmadığını anlayabilirsiniz. Maalesef ben buradan anlayamam. Yazıcı sizde ben ise başka bir ilde evimde oturuyorum.

• Aynen öyle olmuş. Teşekkür ederim

@Miyamoto Musashi

Evet doğru tespit. Teşekkür ederim.

samsung ML_1640 yazıcı kırmızı ışık yanıp sönüyorSürüş Ustasıyoutube
    Samsung ML 1640 Error Light Blinking
    https://www.youtube.com/shorts/4HAOP3RJJVA
  • Evet . Yazıcıyı tamir ettim.

Dediğiniz gibi buton takılı kalmış. aleti komple söktüm.

Önce üst kapağı çıkardım. Zor oldu hakikaten. Çok sıkışıkmış. Az kalsın kıracaktım.

buton üstkapağın altındaymış. zorla da olsa ulaştım ve vidalarını söktüm.

Daha önceden birkaç defa kenarlarını kanırtmışlar, O yüzden çapak olmuş ve yuvasına takılı kalıyordu.

Ben de butonun kenarlarını zımpara ile incelttim. Sonra da yuvasına rahat girip çıksın diye gül aromalı vazelin ile vazelinledim. Lap lap diye basıyor şimdi , cillop gibi oldu.

Her ihtimale karşı sikortasını da videodaki gibi sök sök tak sök tak yaptım. hatta totem olsun diye, sök tak yaparken, videodaki gibi "Arkadaşlar, selamın aleyküm yutüp kanalıma hoşgeldiniz" demeyi de ihmal etmedim.

Sonra topladım ve çalıştırdım. Oldu mu ? Tabi ki olmadı.

Gene arıza ışığı yandı.

Kurcalaya kurcalaya sorunu buldum.

Üst kapak sivici tam basmıyordu, resimdeki gibi bantla kalınlaştırdım.

Bu arada yazıcı üreticilerini de burdan sövgüyle anıyorum. Bu şeyin bu kadar basit ve aptal bir mekanizması olmamalı. Bildiğin kapağı basınca aşağı sivici kapatıyor. Çok aptal bir mekanizma

Oldu mu? Tabi ki olmadı. Bu kez de kağıt sürgü kapağı kapanmadı. Kapanmayınca RED ERROR tabi ki. Baktım, yuvasında iki tane kötü tutangaç var. Onları da makine yağı ile yağladım. Vazelin de olurdu da, buna biraz mekanik davranayım dedim.

Sonra üst kapağı kapattım.

Sonra Verdim çoşkuyu. Sonuç:

Ne Dersiniz? bu aşamada toner dolumu kurtarır mı? yoksa drum mudur nedir? o parçanın da mı değişmesi lazım?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.