Şimdi Ara

Yazıcı çevrimdışı hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
55.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

asus laptop ile windows7 kullanıyorum ve de Lexmark pro5500 kablosuz yazıcım var.

1) Her ne hikmetse bir dökuman açıp da yazdır dediğim zaman resim 1'deki ekran çıkıyor. Orada direk yazdır diye bir seçenek de çıkmıyor, kaydet vs.. yazıyor. Yazdırmaya devam etmek için CTRL+P demem gerekiyor. Öyle deyince de resim 2'deki yazdırma ekranı çıkıyor. Neden acaba direk yazdırma paneli açılmıyor da her seferinde bu şekilde uğraşıyorum bilen var mı acaba?

2) Bir de diğer sorunum resim 2'de gözüktüğü gibi çevrimdışı diyor. Yazdır deyince sanki yazıcım kapalıymış gibi işlem yapıyor. Halbuki yazıcım da açık, lexmark'ın programını açtığımda pc çok rahat da görüyor ama nedense yazdırma esnasında PC görmüyor. Halbuki aynı evimdeki wireless ağa bağlı ikisi de. Ne zaman PC'mi kapatıp yeniden başlattığımda direk görüyır ve direk otomatik yazdırmaya başlıyor. Bu nasıl bir iştir cidden anlam veremiyorum ve de bu durum iyice bunalttı beni, resmen çıktı almak bana işkence halini aldı. Lütfen bi bilen varsa şunu bi çözüme kavuşturalım. Bu konuda uzman arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum

şimdiden teşekkürler

resim 1
     Yazıcı çevrimdışı hatası

resim 2
     Yazıcı çevrimdışı hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seal_ -- 25 Haziran 2013; 23:45:40 >

• Örneğin şu an restart attım yine, resim2'de Çevrimdışı yazan yerde Hazır yazıyor. Tabi daha bilgisayar açılırken yazıcı başlıyor hemen hafızasında olduğu için. Şu anda mesela istediğim kadar çıktı alabilirim hazır yazdığı için, ama neden böyşe anlayamıyorum.
  • Yok mu hiç böyle bişeyle karşılaşan, koca forumda bir tek benim başıma mı gelmiş acaba :S
  • Başlat> Aygıtlar ve yazıcılar>Yazıcınız>Sağ tıklayın>Yazdırılan öğeyi göster>Yazıcı Sekmesi>Yazıcıyı çevirimdışı kulllan seçeneğini kaldırın.
    ss:
     Yazıcı çevrimdışı hatası

Ayrıca USB kablosunun sağlam ve sürücülerinin tam olarak kurulduğundan emin olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BYYUNUSX -- 1 Temmuz 2013; 20:39:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BYYUNUSX

Başlat> Aygıtlar ve yazıcılar>Yazıcınız>Sağ tıklayın>Yazdırılan öğeyi göster>Yazıcı Sekmesi>Yazıcıyı çevirimdışı kulllan seçeneğini kaldırın.
    ss:
     Yazıcı çevrimdışı hatası

Ayrıca USB kablosunun sağlam ve sürücülerinin tam olarak kurulduğundan emin olun.

Teşekkür ederim cevap için. Dediğin yeri kontrol ettim bende çevrimdışı konumunda değildi. Ama nedense yine de böyle sorunlar yaşıyorum, saolasın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.