Yarbay
11 Mayıs 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme
Toplam: 377 (Bu ay: 8)
Gönderileri

uzun bir süredir fujifilm x-t200 makinemde video çekerken kayıt tuşuna basıyorum ve kayıt yapmıyor. bir kaç defa basınca yapıyor ve bazen 2-5 saniye kayıt yapıp kapatıyor. Devam etmiyor. Bir dönem yazılımla düzelmişti.

aynı sorunu yaşayan ya da çözebilen, çözümü bilen var mı?

bir tek benim başıma geliyor olamaz...

Bir arkadaşımın bulaşık makinesi altından su geliyordu. Evi falan basmış. Ben de 2. el olarak satın aldım ama henüz parasını vermedim. 

neyse contayı çıkardım ve insanlara kaynak olsun diye videosunu youtube kanalıma yükledim.

İçinden çıkanlar beni hayrete düşürdü. Zamanla conta leş olabiliyor ve bence arada temizlenmesi gereken bir parça mesela 4 ay falan aralıkla olabilir.

Sızıntı sebebi ise pervanenin preslenen yerinden açılması ve çıkan suyun contanın mukavemet sınırını aşması

Neyse iki videoyuda sorun yaşayan arkadaşlar için koyuyorum. Genelde benim gibi içerik üretenler bu devirde pek ilgi görmüyor.

Bir gün arama yapacağız ve çözümü bulamayacağız.

Donanım haber sitesinin en eski üyelerinden birisi sayılırım. Eskiden çok güzel insanlar vardı. Resim resim, detay detay paylaşım yaparlardı. Sonra hepsi bıraktı gitti. Ben de eskiden çok daha fazla aktiftim fakat dediğim gibi how it is devamı beklenmez. Kullanılır ve atılır.

Konuyu çok dağıttım. İyi dolmuşum  

Dedex55 Easy Tabii Ki Deyoutube
Bulaşık makinesinde su sızıntısı, su akıtma ve su kaçağı sorunu yaşayanlar için genelde sorunun kaynağı olan sızdırmazlık contasının nasıl çıkarıldığını ve nasıl takıldığını videomda detaylı olarak anlattım. Videomda kullandığım contayı temizleyerek tekrar yerine taktım. Bunun sonucunda bulaşık makinelerinde bu contaların temizlikle de düzen tutabileceğini farkettiğim için içerik olarak sizlerle paylaşıyorum. #nasılyapılır #bulaşıkmakinesi #kendinyap #püfnoktası
https://www.youtube.com/watch?v=rJlW71k1f5I&feature=youtu.be
Bulaşık makinesi su sızıntısı ya da makinenin dışına su taşmasının bir çok sebebi olabilir. Conta, gider hortumu, şebeke suyu hortumu ve hatta pervaneler bile bu kaçağa yol açabilir. Videomda bulaşık makinenizde su kaçağı varsa ve makinenizi kurduğunuz yerde su göllenmesi oluyorsa arızalı parçayı ya da sorunu nasıl bulacağınızı ve çözeceğinizi anlattım. Faydalı ve detaylı bir anlatım oldu. Hepinizin işine yarayacak güzel bilgiler verdiğime eminim. Görsel olarak da verdiğim bilgileri teyit ettim. Kanalıma abone olarak destek vermeyi unutmayın. #çözüm #bulaşıkmakinesi #test #tamir
https://www.youtube.com/watch?v=ID7qUyKssl8&feature=youtu.be

Türkçe bir kaynak bulamadığım ve Youtube'de seçilmem sonrasında ne yapacağımı bilemediğim için resmen kısa süreli bir kaos yaşadım.

Bu konuyu arayanlar olacağından, ilk yuvam olan donanım haber sitesine hit gelsin diye ilk olarak konuyu buraya açıyorum. Hayırlı olsun.

Geçen hafta Youtube tarafından Yıldızı parlayan içerik üreticisi dolayısıyla yükselişteki içerik üreticisi seçildiğime dair bir bildirim aldım.

Ne olduğu hakkında en ufak bir bilgim yoktu.

Neyse sonuç olarak yaşandı ve bitti.

Sizi 1 gün boyunca trendlerde liste başı olarak sunuyorlar ve kanalınıza destek oluyorlar.

Yükselişteki içerik üreticisi seçimi nasıl yapılıyor?

kriterler nelerdir?

Faydası var mı? zararları var mı?

tüm sorulara cevap niteliğinde aşağıdaki videoyu çektim.

1.5 hıza alarak izlerseniz zamanınız boşa gitmez.

Bence her içerik üretici izlemeli.

Sıradaki Yükselişteki içerik üreticisi sen oldun👍 You’re a star. You’re the next Creator on the Rise. 24 saat süresince trendler sekmesinde kanalın olacak ve yükselişteki içerik üreticisi etiketi ile etiketleneceksin. #youtube #keşfet #trend @YouTube @YouTube Creators ​
https://www.youtube.com/watch?v=PqcQjnYoDFI&feature=youtu.be

Geçenlerde ütüyü kullanırken altından sarı sarı lekelerin geldiğini fark ettim. 2 yıldır temizlik açısından ütüye elimi vurmamıştım.

Biraz kireç sökücü ve limon tuzu kullanarak temizlik yapayım dedim. Sonuç bu şekilde oldu.

Bir önceki videomda ütü su haznesi ve su buharı kısmının kireç temizliğini yaptık. Sonrasında inanılmaz pis sular çıktı ve bunları da temizlemek için ütü taban temizliği yaptım. Kireç temizliği yaparken başka bir sorunla karşılaşıyorsunuz o da dışarı çıkan pisliğin bitmek bilmeden sürekli çıkmaya devam etmesi. Bunun için ütü temizliği kolay fakat uzun bir temizlik diyebiliriz ayrıca ütünüz eski veya yıpranmışsa bu temizlik sonrası bozulma riski var. Pas ve kireç temizliği sonrası oluşan korozyon arızaya sebep olabilir. Ütü su haznesi kazanı temizliği videom https://youtu.be/CXCA4M6RNIY #temizlik #ütü #nasılyapılır
https://www.youtube.com/watch?v=YC_oRbWS5HU&feature=youtu.be

fakat bir türlü kireç bitmiyordu. Kaç defa duruladığımı bilmiyorum. Dedim sanırım tabanı deldik ve bir yerden sürekli bu sarı su ve kireç geliyor. Durup dururken başıma masraf açtım derken ütüyü sökmeye karar verdim.

sökerek su haznesi delik kontrolü yaptım.

Ütü tabanından ve kenarlarından su akıtıyorsa videoda gösterdiğim testi yapmak zorundasınız. Bu sayede ütü su kazanının delik olup olmadığını anlayabilirsiniz ve bir sorun yoksa diğer kısımları kontrol ederek ütünüzdeki arızayı tespit edebilirsiniz. Ayrıca su haznesi nasıl sökülür? ütü kireç temizliği nasıl yapılır konularında çektiğim diğer videolara kanalımdan erişebilirsiniz Kanalıma abone olarak destek verirseniz sevinirim. #nasılyapılır #ütü #kontrol #test #tespit
https://www.youtube.com/watch?v=5HeF5nciGNI&feature=youtu.be

sonuç olarak ütüde delik vs yoktu. 2 yıl boyunca çeşme suyu kullanmadığım halde ütü leş bir hale gelmiş. Taban kısmına da kireç ve pas sökücü dökerek güzel bir temizlik yaptım.

Ütü sökme aşamalarını da videoya çektim.

Bu videomda ütü nasıl sökülür ve olası arızaları nasıl tespit edilir konusunu işledim. Elimde bulunan tefal easygliss marka ve model ütünün tüm parçalarını sökerek ütü temizliği yaptım. Tabanında kireç oluşan ve sarı akıntı yapan ütü bu temizlikten sonra gayet düzgün çalışmaya başladı. Kanalıma abone olarak destek verirseniz sevinirim #ütü #temizlik #disassembly #tamir
https://www.youtube.com/watch?v=LtvFovtRsd8&feature=youtu.be

Ütü şu anda çok iyi çalışıyor ve ilk aldığım günki gibi çalışıyor. Genelde videoları kendim için çekmiyorum. Birileri böyle bir kaynak arar diye çekiyorum. Artık her şey pahalı bir hale geldi. Bakım ve temizlikle daha uzun ömürlü oluyorlar.

Bazı ufak ve gereksiz gibi gözüken şeylere dikkat etmeyince bir çok kullanıcının şikayet ettiği pas sorununu yaşamamanız kaçınılmaz.

Şeytan ayrıntıda gizlidir.

Bulaşık makinesi sepet paslanması bir çok ev kullanıcısının başına gelen ya da gelebilecek bir şey. Bulaşık makinesi sepet paslanması çok sinir bozucu olabilir ve üzücü sonuçlar doğurabilir. Bulaşıkları dizdiğimiz sepetlerin paslanması sonucunda bulaşıklarda pas lekesi, çizilme oluşmakla beraber sağlık açısından da zararldıır. Videomda sizlere bulaşık makinesinde pas neden oluşur ve bunu önlemenin yollarını anlattım ayrcıa pas sonucunda bulaşık makinenizde kötü koku da oluşabilir bu konuya da değindim. #pratikbilgiler #bulaşıkmakinesi #keşfet
https://www.youtube.com/watch?v=tbciHuUex9U&feature=youtu.be

Programlardan bahsetmiyorum. Tamam hızlı yıkama var yarım yük var vesaire. Ancak düşünün 1 sepet bulaşık var ve bu bulaşıkları yarım yük te çalıştırsanız alt sepete ve üst sepete de koymanız gerekiyor çünkü üst pervane üst sepeti de yıkayacak şekilde dizayn edilmiş.

Sadece alt kısma su verse? ve sadece alt sepete koysak? buna göre bir sistem oluşturulsa güzel olmaz mı?

valla ben böyle bir şey uydurdum. Üretici değilim, makine üreticisi olsam bu şekilde de makineler üretirdim.

Acemi işi anca bu kadar oldu.

bu konuda çekilmiş videolara baktımda bir çoğu pek iyi bir anlatım sunmamışlar ve kötü çekimler yapılmış. Düzgün bir şey olsun diye bu içeriği ürettim.

Çamaşır ve bulaşık makineleriyle ilgili videolar çekiyorum. Sorunları ve çözümleri hakkında.

Aşağıdaki videomdaki yöntemle çamaşır makinesi kapı kilidi arızalı olanlar belki bu arızayı giderebilirler. Belki diyorum çünkü kapı kilit sistemi arızalı ve değişmesi gerekiyorsa işe yaramaz.

okumak istemeyenler için özet geçeyim. Yaklaşık 5-6 ay önce eksi bir Instagram hesabımı kendi videolarımla doldurarak 12 bin takipçiye ulaştım. 10 bin olduktan sonra her gün 400-600 takipçimi aynı saatte silmeye başladı. Baş edemeyince hesabı pasif hale getirdim ve yenisini açtım. 2 ayda 30 bin takipçiye ulaştım ve 30 bini geçtikten sonra aynı durum yine başıma geldi. Gece 02:00 da aynı saniyede bir anda 300-500 arası takipçi siliniyor.

Beni bilenler bilir ve hatta eminim burada videolarımı izleyen çok insan vardır.

Kullanıcı adım dedex55.official

Meselenin özeti yukarıdaki gibi gelelim detaylarına. Tiktok'ta bilgi veren içerikler üreten bir hesabım var. 97k takipçiye ulaştım. Dedim Instagram'da da aynen devam edeyim. Kendi kişisel hesabımın ismini değiştirerek işe koyuldum. 1 ay sonra 5k, 2 ay sonra 10k yı geçtim fakat bir sıkıntı vardı. Videolarım genelde 300k ile 2m arasında izlenme alıyordu fakat akşam 19:00 civarları bir anda takipçi eksiliyordu. Mail attım, sorun bildirdim cevap verilmedi. 3. Parti uygulama yükleyince gördüm ki tam 18:42 de 200 kişi sildiler. Tekrar mail atarak sebebini sordum. Tabii ki yine cevap yok. 14k civarlarında takipçiye ulaştım fakat silme işi o kadar hızlandı ki tekrar 10k lara düştüm. İngilizce sorun bildirdim ve neden 18:42 de silme işlemi olduğunu sordum. Ertesi gün artık 18:42 de silmiyorlardı. Gece 02:00 da silmeye başladılar. Takipçilerim mesajlar atıyor ve kendilerini neden takipten çıkardığımı sormaya başladılar.

Bir gün radikal bir karar alarak hesaba video yüklemeyeceğimi ve temiz bir başlangıç yapmak için yeni hesap açacağımı söyledim ve aynı gün hesabı açtım. Diğer hesaptan 2500 kişi geldi. 1 ay sonra videolarım izlenmeye başlayınca 10k sonra 20 ve sonra 30k oldum. 2.5m ve 1m izlenen videolarım oldu. 3 gün önce yine başıma aynı sorun geldi. Takipçi silinmesi.

Gece PC yi açarak ekran kaydı aldım. Count siteleri var bilirsiniz. Neyse gece 01:59 dan başlayarak 02:01 e kadar 300 kişinin bir anda takipten çıktığını gördüm . Gece 2 vay be. Bu gece de 600 kişi çıktı. Gelen 700 civarları. Diyorum ki bot olsa ki ben bot kullanmadım neden 30k dan sonra silme başladı? Neden insta beni kale alıp cevap vermedi?

Hadi diyorum insanlar çıksa gecenin 02:00 ında Türkiye'de herkes yatıyor ve gündüz kimse çıkmazken gece bir anda aynı saatte bu kadar kişi neden çıkıyor? Tiktok 97000 takipçi var dedim dimi? Orada 1 ay video atmayayım 96.900 e düşüyor. Instagram kitlesi bu kadar toksik mi?

Başka bir mevzuu da ilk açtğım hesabın 2 takipçiye düşmesi.

Her gün o hesabı 100-200 kişi takipçi gelmesine rağmen gece hala silinmeleri devam ediyor.

Bu konuda şikayetçi çok fazla kullanıcı var ve bir çoğu bot basarak sorunu çözmeye çalışmış. 500k hesap gönderi yolluyor 20k izlenmiş çünkü hesap zombi hesabı olmuş.

Benim 30k hesapta bir gönderi atınca 40k izlenmesi kesin var.

Instagram bot kullanıcıları siliyor deniyor ya en az 1000 kişiden takipten çıkarılmışım diye mesaj aldım(ilk hesapta)

Benim düşüncem ınstagramda bazıları köşe başlarını tutmuş ve Instagram kendisinden cevaz almadan kimsenin sivrilmesini istemiyor ya da ne? Emeklerin boşa gitmesi çok can sıkıcı bir durum.

Son olarak bu son açtığım hesapta

3. Parti yazılım kullanmadım

Gönderilerime çok dikkat ederek kural ihlali yapmadım.

İçerik tamamen özgün

İkili doğrulama var

Şifre düzenli değiştiriliyor

Diğer uygulamalar için izin vs verilmedi.

Tecrübeli Instagram kullanıcılarının düşüncelerini ve olası çözüm seçeneklerini merak ediyorum.

Bulaşık makisenin kapağını kapattınız ve başlat tuşuna bastınız. Sonrasında makinenin bitti ışığı yanana kadar geçen sürede makine içerisinde neler olduğunu, elektronik parçaların ve motorun neler yaptığını , yıkamanın nasıl gerçekleştiğini detaylı bir şekilde öğrenmek isteyen varsa video linkini aşağıya bırakıyorum.

Güzel bir video  

Hakkında
Meslek: Özel
İlgi Alanları: YOUTUBE
Forum İmzası:
Öldürmek için bir lider olarak affetmeyi aklından tamamen çıkarmalısın.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 7.460
İkinci El Bölümü Mesajları: 61
Konularının görüntülenme sayısı: 197.372 (Bu ay: 1.961)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.326 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.