Şimdi Ara

Laptop açılırken Siyah ekranda Alt Tire yanıp sönüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
35.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar başlıktada yazdığım gibi. Bilgisayarı açtıktan sonra bios ekranını geçince siyah ekranda sol üst köşede beyaz çizgi yanıp sönüyor. 15 dk bekledim yinede açılmadı. Laptopa bağlı bütün mause sogutucu adaptör vs. çıkarmama rağmen değişiklik olmadı. Durup dururken böyle bir hata oluştu BIOS tan sorunu halledebilirmiyim. Laptop Packard Bell

• AlpayDz A kullanıcısına yanıt
    BIOS'a giriş tuşlarına bastığınız zaman BIOS'a girebiliyor musunuz? Sizin bilgisayar sanırım F1 ya da F2 tuşlarından biriyle BIOS'a giriyor. Harddisk arızası olabileceğini düşünüyorum ben. Eğer BIOS'a girebiliyorsanız takılı harddisk, DVD RW gibi sürücülerin olduğu bir bölüm vardır. Eğer harddiskiniz bozuksa orada görülmeyebilir. O bölümü bulabilirseniz oranın bir resmini atın. Bulamazsanız ana ekranın resmini atın, beraber bulmaya çalışalım.

Yalnız garantisi varsa servise verin. Büyük ihtimal pek sizin yapabileceğiniz bir şey değil bu. Bir de eğer başka bir bilgisayarınız veya yakınınızın bir bilgisayarı varsa sorunu anlamanın bir yolu var: Ubuntu gibi Linux işletim sistemlerinin çalışan sürümleri oluyor. Onu indirip DVD'ye atıyorsunuz ve kurmadan DVD'den çalıştırıyorsunuz. Onunla sistemi açabilirsiniz BIOS'a erişim varsa. Sistemi açınca harddiske erişemezseniz harddiskin bozuk olduğunu anlayabilirsiniz. Şurada Ubuntu'yu indirebilirsiniz:

http://www.ubuntu-tr.net/indir/

• demin banada oldu hemen telefondan araştırdım başlangıçta f8 e bas sürekli çıkan menüden windowsu normal olarak başlat de öyle açılıyor. ama kapatıp olmuş mu diye bakmaya cesaretim yok
    geç cevap verdim ama başkaları ararsa bulsunlar bari :D
  • Hocam işletim sisteminizi arıyor pc. Hard disk yerinden oynamış olabilir, bilgisayar bileşenlerini söküp takabilecek kabiliyetteyseniz bi bakın derim yoksa f2 bios tuşu değilse açılışta devamlı basıp bırakın bu şekilde açılması lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bios ayarlarından ilk boot edilecek olan : HDD olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DWBlock

Bios ayarlarından ilk boot edilecek olan : HDD olsun.

Kac para bir hort?

• Aynı durum bende de oldu hatta windows açıkken nette gezerken veya bi programa tıkladığımda pc aniden donuyodu ve yeniden başlıyodu sonrasında tire yanıp sönmeye başlıyodu ama pc açılmıyodu. Bende kasayı açıp ramleri söktüm bios pilini söktüm sonra tozları hava ile temizledim toplayıp açınca çalıştı sonra ne hikmetse acayipte hızlandı :D
  • bu harddisklere kesinlikle güvenmeyecen... daha geçen 2 yıllık hdd sahibindende gezerken dondu pc yeniden açmaya çalıştığımda tire çıktı sadece. hdd çöpe gitti ölen akrabalarımın tek kopya anılarıyla birlikte...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • konuyu hortlatıyorum ama aynı durumdan bende muzdaribim. daha önce win 7 vardı bu sorunu ortalama 2 seferden birinde yapıyor. win 10 kurdum gene aynı. geri win 7 kurdum yine aynı. f2 ile açıp hiçbişey yapmadan çıkınca normal açılıyor. ama normal açınca siyak ekran ve alt tirede takılı kalıyor. yeni ssd aldım sıkıntı ordan değil ekran kartı driverini yeniden yükledm ramleri çıkarıp taktım yine aynı. bios pili sebep olur mu acaba buna?
  • gokyuzu54 kullanıcısına yanıt

3 aydır yapmadigim kalmadı allah razı olsun beeee

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.