Şimdi Ara

SAMSUNG KS8500 kullanıcıları (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.478
Cevap
48
Favori
139.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet duruyor ve bi hayli temiz. 150₺ verebilirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ks8000-8500

oled i dövüyor:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filips -- 13 Kasım 2020; 14:8:0 >
  • filips F kullanıcısına yanıt

2 sene öncenin televizyonu olmasına rağmen hala günümüz modelleri ile kıyaslanıyor olması bir kere daha gerçekten iyi bir seçim yapmışım dedirtti. Yeni jenerasyon konsollar için hdmi 2.1 e geçsem diye bir an düşündüm fakat o kadar parayı sırf 120 fps performans için değmeyeceğine karar verdim. Oled gerçekten renk ve contrast olarak muhteşem bir tecrübe yaşatsa da çok dikkatli kullanılması, kullanılmadığı taktirde burn in sorunları yaşayabilecek henüz tamamlanmamış teknoloji. Gerçekten iyi para kazanan kişiler için bir sorun teşkil etmeyecektir ama TV alırken haftalarca araştırıp verdiği paranın hakkını tam olarak bulmak isteyen kişiler için büyük bir kumar.

Video oyunu performansı 2 sene öncesinde en iyi televizyonlardan biriydi ks8000 ve 8500 ler. Bir sonraki nesil için performansını çok merak ediyorum. Ps4den PS4 proya geçişte beni fazlasıyla büyülemişti televizyon. Aynısını ps5 geçerken yaşayacağından hiç bir şüphem yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bende hala sorunsuz kullanmaktayım gerek ses, gerek panel performansı çok memnunum sadece hep samgun tizen yerine android işletim sistemi kullansam nasıl olur diye soru vardı kafamda yanıtlyamadığım. onuda arkadaşın philiphs inda televizyonun donmalarını gördükçe yanıtımı almış oldum 3. sene maşallah sapasağlam gidiyoruz :)

• Bu TV ile PS5 alıp kullanan var mı? Performansından vs. ne kadar memnunlar? Kullanacak olan varsa da buradan paslaşalım :)

• Benım tv deki sorun kendiliginden geçdi 5 gundur sorunsuz

• Series X ile kullanıyorum 4K gerçek 100 hz ve HDR güzel bir tv yanlız birşey öğrendim panel 120hz destekliyormuş rtings de öyle gözüküyor 120hz çıkış mı veremiyor cihaz acaba ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

Series X ile kullanıyorum 4K gerçek 100 hz ve HDR güzel bir tv yanlız birşey öğrendim panel 120hz destekliyormuş rtings de öyle gözüküyor 120hz çıkış mı veremiyor cihaz acaba ?

HDMI girişleri 2.1 olması lazım, bu tv'de hepsi de 2.0 maalesef bu yüzden 120 fps veremiyor...

Ben de PS5'te kullanıyorum, kaç yıldır kullanıyordum ilk defa cam gibi gerçek 4K görüntüsü gördüm :) Bir önceki nesil bizi 4K diye kandırıyormuş meğerse, televizyon yeni nesil konsollarda şov yapıyor maşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: TaKo

HDMI girişleri 2.1 olması lazım, bu tv'de hepsi de 2.0 maalesef bu yüzden 120 fps veremiyor...

Ben de PS5'te kullanıyorum, kaç yıldır kullanıyordum ilk defa cam gibi gerçek 4K görüntüsü gördüm :) Bir önceki nesil bizi 4K diye kandırıyormuş meğerse, televizyon yeni nesil konsollarda şov yapıyor maşallah.

Alıntıları Göster

Hocam bu tv'yi 120 hz de çalıştırmak için bir yol yok mudur? Xbox Series X te kullanıyorum. Beklediğim performansı alamadım. Bir ara oled almayı düşündüm. Arkadaşımda 2 kez patlayınca vaz geçtim. Hdmi 2.1 e çevirici bir alet bulamaz mıyız?

• quote:

Orijinalden alıntı: shinji mikami

Hocam bu tv'yi 120 hz de çalıştırmak için bir yol yok mudur? Xbox Series X te kullanıyorum. Beklediğim performansı alamadım. Bir ara oled almayı düşündüm. Arkadaşımda 2 kez patlayınca vaz geçtim. Hdmi 2.1 e çevirici bir alet bulamaz mıyız?

Alıntıları Göster
    Hocam ps5 ve Xbox series x 4K 60 fps nesli zaten 120fps tamamen işin reklamı AAA oyunları 60 dan yukarı açamıyor ikiside o yüzden bence gayet yeterli 4K 60 HDR

• quote:

Alıntıları Göster
    Hocam peki hdmi 2.1 girişi olan one connect alıp taksak ? Panel zaten 120hz destekliyor böyle birşey olabilir mi sizce

• quote:

Hocam ps5 ve Xbox series x 4K 60 fps nesli zaten 120fps tamamen işin reklamı AAA oyunları 60 dan yukarı açamıyor ikiside o yüzden bence gayet yeterli 4K 60 HDR

Alıntıları Göster

Cevap için çok teşekkür ederim. Yalnız istediğim netliği bir türlü alamıyorum. Acaba özel ayarları var mı. Konsollarda iyi görüntü elde edebilmek için ayarları ne olmalıdır? 4k hdr ye alıyorum görüntü çok mat , dinamic yapıyorum bu seferde netlik gidiyor. Oyuna aldım oradan da istediğim netliği bulamadım. Ayarlar nasıl olacak yapamadım bir türlü.

• quote:

Cevap için çok teşekkür ederim. Yalnız istediğim netliği bir türlü alamıyorum. Acaba özel ayarları var mı. Konsollarda iyi görüntü elde edebilmek için ayarları ne olmalıdır? 4k hdr ye alıyorum görüntü çok mat , dinamic yapıyorum bu seferde netlik gidiyor. Oyuna aldım oradan da istediğim netliği bulamadım. Ayarlar nasıl olacak yapamadım bir türlü.

Alıntıları Göster
    Ben hiçbir ayarla oynamadım hocam sadece ayarlardan UHD color aktif ettim okadar yani gayet net görüntü özel bir ayar yapma ihtiyacı duymadım.

• quote:

Ben hiçbir ayarla oynamadım hocam sadece ayarlardan UHD color aktif ettim okadar yani gayet net görüntü özel bir ayar yapma ihtiyacı duymadım.

Alıntıları Göster

Ben de deneyeyim. Teşekkür ederim.

• quote:

Ben de deneyeyim. Teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    Hocam ayrıca oyun moduna almayı unutmayın input lag en düşük bu modda çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canlee89 -- 25 Kasım 2020; 9:48:4 >
  • quote:

Hocam ayrıca oyun moduna almayı unutmayın input lag en düşük bu modda çünkü

Alıntıları Göster

Yardımlarınız için teşekkür ederir kardeşim.

• quote:

Alıntıları Göster

Bu neslin standartları native 4K - 60fps ya da dinamik 4K - 30 fps - RTX açık şeklinde olacak belli ki... Çıkabileceği maksimum nokta 4K-60fps-RTX açık şeklinde olur. O da Microsoft ya da PS exc. oyunlarda olur olursa, Ubisoft'un falan bu kadar optimizasyon kasacağını düşünmüyorum.

Bu yukarıda saydıklarımın hepsini bu mevcut TV'de yapabiliyorsunuz zaten. Üstelik geçenlerde bu konuda bi video yayınlanmıştı, Samsung KS8500 ile yeni nesil LG Oled'i kıyaslıyorlardı; aralarında "ohaaa" diyeceğimiz bir fark yoktu. Samsung KS8500 quantum dot teknolojisi ve VA panel olması sebebiyle bir Oled olmasa da, mükemmel siyah renk başarısıyla günümüz televizyonlarından asla geri kalmıyor. Mesela Qled'le de kıyaslayınca; Qled bir tık daha sönük ama ayrıntıları ön planda tutarken, KS8500 ise daha canlı ama ayrıntıların sönük kaldığını görüyoruz. İlla ki Oled'in de kalitesi falan bambaşka ama şu an 120fps için onca para harcamaya değmez bence. Özellikle Türkiye şartlarında... Burn in riski de cabası! Arkadaşım o kadar dikkat etmesine rağmen Fifa'nın score tabelası iz kaldı mesela... Zaten 120 fps bazı multi ve indie oyunlarda olacaktır, standart haline geleceğini düşünmüyorum.

Bu arada Hdmi 2.1 çevirici gibi bir teknoloji var mı yok mu bilmiyorum, varsa bile TV ile uyum sağlayacağını sanmıyorum!

@canlee89 @shinji mikami

• TaKo kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam dediklerinize katılıyorum bu nesil 4K 60 fps nesli o yüzden 8500 gayet yeterli

• quote:

Bu neslin standartları native 4K - 60fps ya da dinamik 4K - 30 fps - RTX açık şeklinde olacak belli ki... Çıkabileceği maksimum nokta 4K-60fps-RTX açık şeklinde olur. O da Microsoft ya da PS exc. oyunlarda olur olursa, Ubisoft'un falan bu kadar optimizasyon kasacağını düşünmüyorum.

Bu yukarıda saydıklarımın hepsini bu mevcut TV'de yapabiliyorsunuz zaten. Üstelik geçenlerde bu konuda bi video yayınlanmıştı, Samsung KS8500 ile yeni nesil LG Oled'i kıyaslıyorlardı; aralarında "ohaaa" diyeceğimiz bir fark yoktu. Samsung KS8500 quantum dot teknolojisi ve VA panel olması sebebiyle bir Oled olmasa da, mükemmel siyah renk başarısıyla günümüz televizyonlarından asla geri kalmıyor. Mesela Qled'le de kıyaslayınca; Qled bir tık daha sönük ama ayrıntıları ön planda tutarken, KS8500 ise daha canlı ama ayrıntıların sönük kaldığını görüyoruz. İlla ki Oled'in de kalitesi falan bambaşka ama şu an 120fps için onca para harcamaya değmez bence. Özellikle Türkiye şartlarında... Burn in riski de cabası! Arkadaşım o kadar dikkat etmesine rağmen Fifa'nın score tabelası iz kaldı mesela... Zaten 120 fps bazı multi ve indie oyunlarda olacaktır, standart haline geleceğini düşünmüyorum.

Bu arada Hdmi 2.1 çevirici gibi bir teknoloji var mı yok mu bilmiyorum, varsa bile TV ile uyum sağlayacağını sanmıyorum!

@canlee89 @shinji mikami

Alıntıları Göster

Hocam ağzına sağlık ne kadar güzel yazmışsınız. İki kez arkadaşımda Oled TV patlamasına rağmen ciddi ciddi almayı düşünüyordum. İyiki gerekli bilgiyi verdiniz. Vallahi kredi çekip alacaktım. Çok sağolun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar. Bu televizyona uygun TV askı aparatı bulan var mıdır? Ben bulamadım da. İlla servisten mi almak gerekiyor?
  • 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.