Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S5 (SM-G900S) [ANA KONU] ★★ (231. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.280
Cevap
109
Favori
573.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gurol bey..Bugün s5 ile m8 i epey bir mukayese ettim....2 side 1 aylik telefon...htc ciler gelmeden yazayım. .kacayim...
    Touchwiz..senseden daha akici geldi...s5 in optimizasyonu cok iyi olmuş. .şaşırdım. ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

Gurol bey..Bugün s5 ile m8 i epey bir mukayese ettim....2 side 1 aylik telefon...htc ciler gelmeden yazayım. .kacayim...
    Touchwiz..senseden daha akici geldi...s5 in optimizasyonu cok iyi olmuş. .şaşırdım. ...

Bencede note 3 de bayağı iyi idi ama s5 te tamamen problemsiz diyebilirim.Ben samsungun ilk defa bu kadar stabil çalıştığını gördüm.HTC yi hem beğenmiyorum hemde çok pahalı.Türkiyede satılan hiç bir telefonun fiatı 1500 lirayı geçmemeli.Onun için hiç bir telefona 1500 liradan fazla vermedim.Ya yurt dışı alırım ya ikinci el ve en çok
    1500 lira veririm.Bunu da 1500 e aldım türkiye garantili kaskolu ama yan çerçevede ufak bir iz var.

• quote:

Orijinalden alıntı: anlakpnrr

quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Bu ram konuusna takılan arkadaşlar şunu bi açıklığa kavuşturun. Örneğin facebook uygulamasını açarken 15 sn ram boşaltımı yapıp sizi 15 saniye geciktiriyormu? Yoksa hemen mi açıyor?

Cevap belli yani. Hemen açıyor bu telefon. Bu ram kullanımı istatistiklerine neden bu kadar takılıyorsunuz hala çözemiyorum. Gerçekten bunu bir açklarsnız sevinirim :)

2 GB ram olan bir telefonun neden hepsi dolu ? 2 GB ramini telefonun bütün sistemi kaplıyorsa. 2 GB koymayacaksin. Değilmi güzel kardeşim ?

Dolu veya boş. Sistemin işleyişinde bir sıkıntı var mı? Ram "0" olsa ne değişir mesela? Dediğim gibi facebook uygulaması 15 saniyede mi açılıyor? Ram mi yetmiyor bu haliyle?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 3 Temmuz 2014; 21:37:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: grolof

quote:

Orijinalden alıntı: ayckyc

quote:

quote:

quote:

quote:

yaklaşık 2 gündür s5 telefonumla ttnet wifi'yi kullanamıyorum.İnternet bilgisayarımda sorunsuz ve gayet hızlıyken telefonda sadece whatsapp ve facebook messenger konusmalarım açılabiliyor.Oyunlar ve diğer uygulamaları kullanamıyorum.Daha önce başına böyle bi şey gelen var mı? Mayıs basından beri kullanıyorum telefonu ilk defa böyle bi şey yapıyor

Telefonu kapatıp aç olmazsa modemi kapatıp aç bakalım,dahada olmazsa telefonu fabrika ayarlarına döndürmen lazım.

telefonu kapatıp açtım kaç kere hiçbi şey değişmedi simdi modemle uğraşayım.Fabrika ayarlarına döndürdüğümde neler silinir ki telefondan

Adı üstünde herşey ilk günkü hale döner yani herşey silinir.Verilerini hatta rehberini ister bilgisayara istersen hafıza kartına yedekliyebilirsin

Teşekkürler fabrika ayarlarına döndürdüm ama değişen bi şey olmadı yüklü olanlar da inmiyor haliyle şimdi

Denemek için önce başka bir telefonla daha sonra başka bir wifi ağıyla indirmeye çalıuşırsanız problemin modemdemi telefondamı olduğunu anlıyabilirsiniz.
    Bir benim huwaei modem ile hiç bir şey indiremiyordum sonra öğrendimki modemin yazılımı ile play storeden indirmek mümkün olmuyormuş sonra bir yama yüklediler ve problem çözüldü.
    Tanıdık birinin wifisini denemeniz lazım.

sanırım modemden kaynaklanan bir problem dediğinizi yaptım başka bir telefonda da sorun devam ediyor.Şimdi ne yapmam lazım ki TTNET modem de airties.. şehirdısındaydım 2 gün oldu geleli ben o zaman fark ettim ama öncesinde de varmış

• vamp kullanıcısına yanıt
    Biz anlaşmayız senle :)

• quote:

quote:

Gurol bey..Bugün s5 ile m8 i epey bir mukayese ettim....2 side 1 aylik telefon...htc ciler gelmeden yazayım. .kacayim...

Bencede note 3 de bayağı iyi idi ama s5 te tamamen problemsiz diyebilirim.Ben samsungun ilk defa bu kadar stabil çalıştığını gördüm.HTC yi hem beğenmiyorum hemde çok pahalı.Türkiyede satılan hiç bir telefonun fiatı 1500 lirayı geçmemeli.Onun için hiç bir telefona 1500 liradan fazla vermedim.Ya yurt dışı alırım ya ikinci el ve en çok
    1500 lira veririm.Bunu da 1500 e aldım türkiye garantili kaskolu ama yan çerçevede ufak bir iz var.

Oppo gelsinde alalım

• quote:

Biz anlaşmayız senle :)

Bencede :) Telefonunuzu severek kullanın. Gerek yok böyle detaylara ;)
  • Bence telfondaki bir ayardan. Bir arkdaşımın başınada böyle bişey gelmişti. Modem üzerinden whatsapp ve bazı uygulamalara giermiyordu. Telefondaki bir ayardan halletmiştik.

Edit: Sanırım sorunlar çözülmüş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 3 Temmuz 2014; 22:25:11 >
  • vamp kullanıcısına yanıt
    Telefon iyi kotudegil servisi bes para etmez 2 kez servise verdim hicbisey yapadan geri gonderdiler bana. Sikayetvar yazdim aradilar anket yapiyolar :) sakagibi

• Son olarak bugün itibari ile Galaxy S5 Siyah almış bulunuyorum. Bakalım ne kadar sürecek iletişim dostluğumuz :))
  • zaff666 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun Güle güle kullan

• grolof kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim.Dün odinle rus romu nu kurdum,öncesinde ve sonrasında her iki wipe ı da yaptım.Ne yazıkki türkçe dil seçeneği yine yok.Zaten mevcut firmware listesinde bir avrupa ülkeside yok.sadece ukrayna kaldı ama rus ve özbek romunda türkçe olmayınca ondada kesin yoktur diye düşünüyorum.Malum sm–900H modeller exynos işlemcili ve snapdragon işlemcili romlar yüklenemiyor, yada sorun çıkarıyor.Bu modeller için neredeyse hiç custom rom da yok,maalesef telefonu ve saatimi ingilizce kullanmak zorundayım.Sizin ek bir öneri yada bilgilendirmeniz olursa lütfen yazın.Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isaacXL -- 4 Temmuz 2014; 10:01:32 >
  • quote:

Note 3 kullanan bir htc ci geldi. Touchwiz senseden akici mi

• ganeja kullanıcısına yanıt
    M7 kullanmıştım arayüz akıcı ama bunun sebebi inanılmaz boş olması. Iphone gibi sağ sol hareketi başka birşey yok. Farklı arayüz ile cihaz eski halini aratıyor. M8 fena değil ama S5 halen en alınabilir üst düzey cihaz bence.

• bana gaxi fit geldi bence samsung musteri hizmetlerini arayın.. ben orayı arayınca kazandığımı öğrendim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: isaacXL

Hocam çok teşekkür ederim.Dün odinle rus romu nu kurdum,öncesinde ve sonrasında her iki wipe ı da yaptım.Ne yazıkki türkçe dil seçeneği yine yok.Zaten mevcut firmware listesinde bir avrupa ülkeside yok.sadece ukrayna kaldı ama rus ve özbek romunda türkçe olmayınca ondada kesin yoktur diye düşünüyorum.Malum sm–900H modeller exynos işlemcili ve snapdragon işlemcili romlar yüklenemiyor, yada sorun çıkarıyor.Bu modeller için neredeyse hiç custom rom da yok,maalesef telefonu ve saatimi ingilizce kullanmak zorundayım.Sizin ek bir öneri yada bilgilendirmeniz olursa lütfen yazın.Teşekkürler.

Verdiğim link zaten g900h yani exynos işlemcili telefonlar için olan orijinal yazılımlardır.Rusya haricinde bir ülkeninkileri deneseydin keşke.Problem olmaması lazım,bu tamamen yazılımdan kaynaklanan bir şey.
    Türkce desteğinin kesinlikle olması gerek.Belki rus romunda türkce dil desteği yoktur,mesela çin yazılımlarındada yoktur.
    Bu konuda g900h olan modeli kullanan bir sürü arkadaş var onlar hangi ülke yazılımını kullanıyorlarsa onu yüklerseniz problem olmaz sanıyorum.

• Arkadaşlar
    1-2 sene evvel operatör değiştirerek avea ya geçmiştim ama ilk ay tekrar vazgeçmiştim.1 gb internetimin 50 mb ını kullanamamıştım yani bağlanmada çok bekliyordum.
    Şindi vodafonedeyim ve 49 lira veriyorum ama yeni geçenlere verdikleri avantajlı fiatı bize uygulamadıkları için bende kızıp operatör değiştirmeyi düşünüyorum.
    aveada cazip tarifeler var ama internet ve şebekede problemler devam ediyormu yoksa düzeldimi.Kullanan arkadaşların fikirlerine göre karar vereceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DreamSoldier61

Fiyatı nedir bu kılıfın nerede bulabilirim ?

Gittigidiyordan bulabilirsin fiyati 49 tl baska bir kilif alma ihtiyaci hissetmezsin ve millet kilifina sulanir :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TC34

quote:

Beyler uygulamaları devre dışı bıraktığımızda RAM tüketimi düşer mi? Yardım

Her ne kadar uygulamaları devre dışı bıraksakta bize 600-700 mb ram kalıyor

1.10-1200 de benim ram bazen 1400 gb a çıkıyor

Nova launcher kurunca bos ram 1 gb ye kadar dusuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Bence telfondaki bir ayardan. Bir arkdaşımın başınada böyle bişey gelmişti. Modem üzerinden whatsapp ve bazı uygulamalara giermiyordu. Telefondaki bir ayardan halletmiştik.

Edit: Sanırım sorunlar çözülmüş

Hayır sorunum çözülmedi hala devam ediyor.Telefonum sadece whatsapp ve facebook messengera giriyor. Nerden yaptığınızı paylaşabilirseniz çok mutlu olacagımm
  • 
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.