Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
78.249
Cevap
355
Favori
3.291.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: shallipushthebutton?

quote:

Orijinalden alıntı: Cu_AkdemiR

S600 ile Exynos Octa işlemcilerinin arasındaki farkı gösteren tablo
    SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

Kaynak Mesut Çevik Bu da link:https://twitter.com/mesutcevik/status/313383784189935616/photo/1

Güvenemedim niyeyse

geekbench skoru hariç htc onela arada 200-300 gibi farklar olursa bunlar günlük kullanımda birşey farketmez.ama ben mesut çeviğin bu listeyi nerden bulmuş onu anlamadım kendimi iddaa etmiş bunu çünkü ben diğer yabancı sitelerde bulamadım bu skorları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ceqa -- 17 Mart 2013; 23:35:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Phoneliker

quote:

Orijinalden alıntı: Arrow.-

quote:

25 nisandan babam ABD'ye gidecek ve telefon almayı düşünüyoruz. Bana kardeşime ve kendisine, yani 3 tane, galaxy s4 aklımıza yattı ama ama S4ün ABD çıkış tarihini bulamadım bi türlü nisan sonu yazıyor çoğu yerde hemen piyasaya çıkar mı ?? fikri olan ?

Birde yurt dışından 3 tane telefon getirebiliyor mu ?? daha önce hiç getirmediği için problem olur diye korkuyoruz

2 den sonrası gümrükte problem diye biliyorum hocam ya

Saolasın kardeş. ona bi çare buluruz artık, zaten bir pasaporta ancak 2 tane kayıt ettirelebildiği için diğerini arkadaşınınkine kayıt ettirecektik. Tabi babam gittiğinde S4 çıkarsa, hemen piyasayada olmayabilir telefon 4-5 gün kalıcak orda. zaten bu işlemci farklılığı kafamı karıştırıyor bakalım hayırlısı.

1 pasaport 1 kayıt ve Amerika versiyonu farklı olacak telefonun.

• Poweramp mi playerpro mu arkadaslar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ceqa

quote:

quote:

Kaynak Mesut Çevik Bu da link:https://twitter.com/mesutcevik/status/313383784189935616/photo/1

Güvenemedim niyeyse

geekbench skoru hariç htc onela arada 200-300 gibi farklar olursa bunlar günlük kullanımda birşey farketmez.ama ben mesut çeviğin bu listeyi nerden bulmuş onu anlamadım kendimi iddaa etmiş bunu çünkü ben diğer yabancı sitelerde bulamadım bu skorları

telefon çıkmadan sızdıran çinli kaynak test edip koymuştu ama onun gerçek telefon olduğundan emin değilim açıkladıları telefon ölçüleri falan farklıydı octa işlemciye 1.8 demişlerdi falan ayrıca mesut çevikte benchmarklar 8 çekirdeği test ederken hata yapıyor galiba demiş a7-a15 geçişine optimize olmayabilirler yada telefon daha tam kullanılmaya uygun olmayabilir 4.2.2 çıkalı daha 1 ay oldu çünkü daha tam optimize değildir s3 için piyasadaki 4.2.1 sızıntı sürüm ayarında şuan için sanırım nisan sonunda çıkana kadar toparlayacaklar heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: psyshock

quote:

quote:

quote:

Güvenemedim niyeyse

telefon çıkmadan sızdıran çinli kaynak test edip koymuştu ama onun gerçek telefon olduğundan emin değilim açıkladıları telefon ölçüleri falan farklıydı octa işlemciye 1.8 demişlerdi falan ayrıca mesut çevikte benchmarklar 8 çekirdeği test ederken hata yapıyor galiba demiş a7-a15 geçişine optimize olmayabilirler yada telefon daha tam kullanılmaya uygun olmayabilir 4.2.2 çıkalı daha 1 ay oldu çünkü daha tam optimize değildir s3 için piyasadaki 4.2.1 sızıntı sürüm ayarında şuan için sanırım nisan sonunda çıkana kadar toparlayacaklar heralde

Bence de telefon piyasaya sürülsün o zaman belli olur ama testlerden çok asıl farkı biz kullanırken yaşayacağız diye düşünüyorum.. Çünkü bu testleri yaparken belki de en fazla 3 a15 çalışacak 1 tane de a7 çalışacaktır.. veya 2ye 2 yetecektir.. Buda asıl skoru göstermez.. Ama kullanım esnasında zorlu bir işi hiç sorun çıkarmadan yapacaktır.. Hele de 4.2.2 yi iyice port edince çok başka sonuçlar gelebilir..

• quote:

Orijinalden alıntı: kaptanjack026

quote:

Orijinalden alıntı: psyshock

quote:

quote:

quote:

Güvenemedim niyeyse

Bence de telefon piyasaya sürülsün o zaman belli olur ama testlerden çok asıl farkı biz kullanırken yaşayacağız diye düşünüyorum.. Çünkü bu testleri yaparken belki de en fazla 3 a15 çalışacak 1 tane de a7 çalışacaktır.. veya 2ye 2 yetecektir.. Buda asıl skoru göstermez.. Ama kullanım esnasında zorlu bir işi hiç sorun çıkarmadan yapacaktır.. Hele de 4.2.2 yi iyice port edince çok başka sonuçlar gelebilir..

Islemci hizlari aslinda cok belirleyici degil s3 te bile menulerde mesaj yazarken vs genelde 200 mhz da calisiyor hep, islemciler zaten yazilimin cok onunde islemciden duzgun yararlansin yeter sistem

• Bazıları göreceli olmakla birlikte ;

s4'ün , One'a üstünlük sağladığı alanlar

İşlemci ve oyun performansının daha yüksek olması , 0.3'' daha büyük ekran , Daha fazla güncelleme alması , çıkarılabilir batarya , micro sd , Tercihe göre home tuşuyla ekranı açabilme , Kamera çözünürlüğü yüksek(Kalitesi konusunda hiçbir açıklama yapılmaması şaşırttı) , daha ince ve hafif olması , darbelere ve çizilmelere karşı daha dayanıklı olması . Daha büyük batarya , bazı göz takip , ekrana dokunmadan kontrol tarzı kolaylıklar

One'ın , s4'e üstünlük sağladığı alanlar

Tasarım daha özenli , yekpare kasa , Kaliteli malzeme , Fiziksel olmayan home tuşunun getirileri, Ele daha iyi oturan yapısı , ekran ppi değerinin daha yüksek olması , Çift hoparlör , 32 gb dahili depolama alanı, beats audio desteğiyle kulaklık çıkışı , daha parlak ips ekran , düşük sistemle çok daha iyi stabilite ve daha iyi kullanıcı deneyimi(Samsungda mevcut olan donmalar, laglar , gecikmeler mevcut değil) , blinkfeed , s4'ten daha iyi olma potansiyeli olan kamera , Şu ana kadarki en iyi ses kayıt, mikrofon özelliklerine sahip olması .

Ayrıca yeni bir yüz , yeni bir tasarım anlayışıyla One ,daha farklı duruyor. s4 daha çıkmadan s3 le yüzünü biraz eskitti .

Artılar , eksiler tartışılır . Benim için Htc One ağır basıyor şimdilik Zamanla bu yargılardan bazıları değişiklik gösterebilir . Bende hepimiz gibi telefon beğenebilme aşamasındayım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 18 Mart 2013; 2:17:15 >

• HTC felaket bir firma olarak güven vermiyor one karizma olsa ne yazar.

• quote:

Orijinalden alıntı: antking

Poweramp mi playerpro mu arkadaslar

Poweramp full olarak kur ve ayarlari yap ekstra ses ekstra muzik demek...

• quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

Bazıları göreceli olmakla birlikte ;

İşlemci ve oyun performansının daha yüksek olması , 0.3'' daha büyük ekran , Daha fazla güncelleme alması , çıkarılabilir batarya , micro sd , Tercihe göre home tuşuyla ekranı açabilme , Kamera çözünürlüğü yüksek(Kalitesi konusunda hiçbir açıklama yapılmaması şaşırttı) , daha ince ve hafif olması , darbelere ve çizilmelere karşı daha dayanıklı olması . Daha büyük batarya , bazı göz takip , ekrana dokunmadan kontrol tarzı kolaylıklar

Tasarım daha özenli , yekpare kasa , Kaliteli malzeme , Fiziksel olmayan home tuşunun getirileri, Ele daha iyi oturan yapısı , ekran ppi değerinin daha yüksek olması , Çift hoparlör , 32 gb dahili depolama alanı, beats audio desteğiyle kulaklık çıkışı , daha parlak ips ekran , düşük sistemle çok daha iyi stabilite ve daha iyi kullanıcı deneyimi(Samsungda mevcut olan donmalar, laglar , gecikmeler mevcut değil) , blinkfeed , s4'ten daha iyi olma potansiyeli olan kamera , Şu ana kadarki en iyi ses kayıt, mikrofon özelliklerine sahip olması .

Ayrıca yeni bir yüz , yeni bir tasarım anlayışıyla One ,daha farklı duruyor. s4 daha çıkmadan s3 le yüzünü biraz eskitti .

Artılar , eksiler tartışılır . Benim için Htc One ağır basıyor şimdilik Zamanla bu yargılardan bazıları değişiklik gösterebilir . Bende hepimiz gibi telefon beğenebilme aşamasındayım .

S4 kamerasiyla htc one kamerasi demissin s4 cozunurluk iyi derken one da iyi kamera vs demissin uykudamisin cmos sensor hep en iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: michael j fox

quote:

quote:

quote:

25 nisandan babam ABD'ye gidecek ve telefon almayı düşünüyoruz. Bana kardeşime ve kendisine, yani 3 tane, galaxy s4 aklımıza yattı ama ama S4ün ABD çıkış tarihini bulamadım bi türlü nisan sonu yazıyor çoğu yerde hemen piyasaya çıkar mı ?? fikri olan ?

Birde yurt dışından 3 tane telefon getirebiliyor mu ?? daha önce hiç getirmediği için problem olur diye korkuyoruz

Saolasın kardeş. ona bi çare buluruz artık, zaten bir pasaporta ancak 2 tane kayıt ettirelebildiği için diğerini arkadaşınınkine kayıt ettirecektik. Tabi babam gittiğinde S4 çıkarsa, hemen piyasayada olmayabilir telefon 4-5 gün kalıcak orda. zaten bu işlemci farklılığı kafamı karıştırıyor bakalım hayırlısı.

Ne gibi mesela ? Neleri farkli olacak ?

• Fiyatı ne olacak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jambon

quote:

Orijinalden alıntı: michael j fox

quote:

quote:

quote:

Ne gibi mesela ? Neleri farkli olacak ?

Yukardaki grafikte de görebilirsin. Test sonuçları daha düşük çıkıyor, işlemcisi değişik galiba konuyu okursan görürsün.

• Three'ye gelsin inceleyeceğim. S3 var, onu biradere veririm, s4 ü ben alırım.
  • Konunun yarısı alakasız konu başlığıyla ya poweram'dan ekolayzırdan girilmiş pasaport işine kadar devam etmiş

Galaxy S4'ün bir tanıtımı daha olacağını unutmayalım. 15 Martta yapılan tanıtımda Episode 1 yazıyordu. 2. Toplantı beklenti üzerine teknik detaylar olarak karşımıza çıkacka diye düşünüyorum. Nisan başı gibi teknik detaylar tam olarka resmi şekilde açıklanır 20 nisan gibi Galaxy S4 patlar gider Haziran Temmuz gibi de plajlarda Galaxy S4 rüzgarı eser.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScR3Am05

Konunun yarısı alakasız konu başlığıyla ya poweram'dan ekolayzırdan girilmiş pasaport işine kadar devam etmiş

Galaxy S4'ün bir tanıtımı daha olacağını unutmayalım. 15 Martta yapılan tanıtımda Episode 1 yazıyordu. 2. Toplantı beklenti üzerine teknik detaylar olarak karşımıza çıkacka diye düşünüyorum. Nisan başı gibi teknik detaylar tam olarka resmi şekilde açıklanır 20 nisan gibi Galaxy S4 patlar gider Haziran Temmuz gibi de plajlarda Galaxy S4 rüzgarı eser.

inşallah hocam o plajlarda güzel güzel kareler yakalamak için s4 ümü çekinmeden kullanacağım :D

• quote:

Orijinalden alıntı: denizci535

quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

Bazıları göreceli olmakla birlikte ;

S4 kamerasiyla htc one kamerasi demissin s4 cozunurluk iyi derken one da iyi kamera vs demissin uykudamisin cmos sensor hep en iyidir.

Galaxy s3'ün kamerasının çözünürlüğü yükseltilmiş hali s4'te muhtemelen. Sensör boyutunu bırakın , yerin bile değişmemiş. Kamera kousunda hiçbir bilgi verilmemesi sebebiyle böyle algıladım .

s3'te video çekerken, titreme o kadar çokki anlatılmaz. 46'' bir tv de izlerken rahatça hissediyorsunuz ve rahatsız oluyorsunuz. Ipad ile çektiğim videolarda bu sıkıntıyı yaşamıyorum açıkçası . Geceleri tek bir ışık alamıyor . Bildiğin karanlık ortam . Resim karşılaştırmalarında hep iphone'un gerisinde hatta one x'inde gerisinde kalmış Bu koşullar gösteriyorki one'ın kamerası daha iç açıcı. Uykudan uyanması gereken sizsiniz. Ben htc'yi bu modele kadar hiç ciddiye almadım , hatta yazmıştım htc alınırmı falan diye , ama bu sefer alınabilecek en iyi cihaz yapılmış gibi gözüküyor Ha kıyaslamalar gelir daha iyi çıkar , o zaman deriz ki s4 ün kamerası daha güzel . Şu an için muamma olduğunu belirttim

Telefonu sadece işlemci ve gpu dan ibaret görüp en iyi telefon bu demek ise saçmalık . Tabi oyun konsolu niyetine alıyorsan bilemem . Ben kendimce bir liste çıkarttım. Eksileri değil diğerinin artılarını yazdım . Hangisi ihtiyacını görüyorsa onu alacaksın Gönül isterdiki iki telefonun bu iyi yönleri tek telefonda birleşsinki kararsızlık oluşmasın , fakat olmuyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 18 Mart 2013; 14:20:41 >

• S3 titreme? Yapmayın... fiziksel sabitleme kadar olmasa da rahatsız edecek kadar değil. Eliniz çok titriyorsa bilemem.

Imzamdaki konudaki Örnekleri incelemenizi tavsiye ederim. Acaip lens kaymaları youtube'tan kaynaklanıyor. Yoksa cihaz gayet güzel.

Ayrıca S4'te hem lens hem de sensör değişti. Çözünürlük arttı deyip geçiştirecek kadar basit ve zayıf değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 18 Mart 2013; 14:43:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

S3 titreme? Yapmayın... fiziksel sabitleme kadar olmasa da rahatsız edecek kadar değil. Eliniz çok titriyorsa bilemem.

Imzamdaki konudaki Örnekleri incelemenizi tavsiye ederim. Acaip lens kaymaları youtube'tan kaynaklanıyor. Yoksa cihaz gayet güzel.

Ayrıca S4'te hem lens hem de sensör değişti. Çözünürlük arttı deyip geçiştirecek kadar basit ve zayıf değil.

s3'te özellikle düşük ışıkta ve 1080p çekimlerde sıkıntı var. 720p çekince daha akıcı çekiyor . Fakat 1080p de titreme ve geçişlerde sıkıntı var . Benim gördüğüm en sorunsuz kamera new ipadde mevcut . s4 , htc one karşılaştırmasını daha sonra yapabiliriz fakat çekim modlarında, Htc one'da 60 fps çekim modu . Slow motion çekim modu var. Doğruluğundan şüphe etmekle beraber bu modda 120 fps video kaydettiği söylenmiş. Ben kameranın daha yetenekli olduğunu düşünüyorum bu sebeplerden dolayı.

http://www.youtube.com/watch?v=M9wDlSncJig

• Sadece video çekimi olarak değerlendirmeyin. Evet, S3 o konuda daha kötü ama gündüz çekimleri ve Fotoğrafta One'ın önemli bir farkı yok. Ama daha olgunlaşmamış yazılımların etkisi de vardır.

• 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.