Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (51. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
78.250
Cevap
355
Favori
3.291.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yeni bir web sitesi gördüm hem fiyat karşılaştırması yapıyor hemde popüler bir çok ürünün fiyat karşılaştırmasını yapıyor pek bilindik olmasada oldukça başarılı adı yani domain ismide çok güzel tavsiye ederim en azından bir ürün almadan önce fiyatına buradan bakabilirsiniz karar verdıgınız ürünü daha ucuza bulmus olursunuz...
    http://www.karsilastir.com/Samsung-Galaxy-S4-Tan%C4%B1t%C4%B1m%C4%B1-ve-%C3%96zellikleri,56
  • Arkadaşlar beklentileri yükselttikçe bekleme süreleri de uzuyor. Google, Nexus 5'te kameraya çok önem vereceklerini açıklamıştı, yeni bir açıklama daha geldi;

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Nexus-5-ile-ilgili-yeni-detaylar-gelmeye-devam-ediyor.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: silversmith

Arkadaşlar beklentileri yükselttikçe bekleme süreleri de uzuyor. Google, Nexus 5'te kameraya çok önem vereceklerini açıklamıştı, yeni bir açıklama daha geldi;

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Nexus-5-ile-ilgili-yeni-detaylar-gelmeye-devam-ediyor.htm

valla aklımı çeldi bi an 16mp nikon sensör hiç fena olmaz
  • Google yine bir yerden kırpar. Ama kırpmadan pazara sunarsa ortalık karışır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 77fiko

Merhaba arkadaşlar yeni bir web sitesi gördüm hem fiyat karşılaştırması yapıyor hemde popüler bir çok ürünün fiyat karşılaştırmasını yapıyor pek bilindik olmasada oldukça başarılı adı yani domain ismide çok güzel tavsiye ederim en azından bir ürün almadan önce fiyatına buradan bakabilirsiniz karar verdıgınız ürünü daha ucuza bulmus olursunuz...
    http://www.karsilastir.com/Samsung-Galaxy-S4-Tan%C4%B1t%C4%B1m%C4%B1-ve-%C3%96zellikleri,56

bari yalan söyleyipte seviyeni düşürme be adam. site senin işte. ne diye aa bi site buldum müthiş falan diyosun. uyuz oluyorum senin gibilere.

http://forum.donanimhaber.com/m_72565633/mpage_1/f_/key_//tm.htm#72565633

edit: burda da fake inle sohbet etmişsin.

http://forum.donanimhaber.com/m_71230824/mpage_1/f_/key_//tm.htm#71230824

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [__Zahid__] -- 18 Mart 2013; 18:22:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

S3 titreme? Yapmayın... fiziksel sabitleme kadar olmasa da rahatsız edecek kadar değil. Eliniz çok titriyorsa bilemem.

Imzamdaki konudaki Örnekleri incelemenizi tavsiye ederim. Acaip lens kaymaları youtube'tan kaynaklanıyor. Yoksa cihaz gayet güzel.

Ayrıca S4'te hem lens hem de sensör değişti. Çözünürlük arttı deyip geçiştirecek kadar basit ve zayıf değil.

s3'te özellikle düşük ışıkta ve 1080p çekimlerde sıkıntı var. 720p çekince daha akıcı çekiyor . Fakat 1080p de titreme ve geçişlerde sıkıntı var . Benim gördüğüm en sorunsuz kamera new ipadde mevcut . s4 , htc one karşılaştırmasını daha sonra yapabiliriz fakat çekim modlarında, Htc one'da 60 fps çekim modu . Slow motion çekim modu var. Doğruluğundan şüphe etmekle beraber bu modda 120 fps video kaydettiği söylenmiş. Ben kameranın daha yetenekli olduğunu düşünüyorum bu sebeplerden dolayı.

http://www.youtube.com/watch?v=M9wDlSncJig

Bu o kadar saçma bir kıyaslama konusu ki. 1080p'de iyi çekim yapmak istiyorsanız Nokia 808 veya Lumia 920 alacaksınız. Bu cihazların kamerası çok önplana çıkarılıyor. Fakat S3'ün kamerasından çok kamera özellikleri ön plana çıkarıldı.

Her neyse. Bazı arkadaşlar bilgililermiş gibi karşılaştırma yapıyor ama şu tarihte karşılaştırma yapmaları bilgisizliklerini gösteriyor. Daha hiç bir şey görmedik, öncelikle yerli basınımızın Türkiye lansmanlarında testlerine bakıcaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizci535

quote:

Orijinalden alıntı: antking

Poweramp mi playerpro mu arkadaslar

Poweramp full olarak kur ve ayarlari yap ekstra ses ekstra muzik demek...

Daha once satin aldim sitesi uzerinden fakat simdi satin aldigimi gormuyor. Bu firsati degerlendirip yeni bir deneyim elde etsem mi acaba diye dusunuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Phoneliker

25 nisandan babam ABD'ye gidecek ve telefon almayı düşünüyoruz. Bana kardeşime ve kendisine, yani 3 tane, galaxy s4 aklımıza yattı ama ama S4ün ABD çıkış tarihini bulamadım bi türlü nisan sonu yazıyor çoğu yerde hemen piyasaya çıkar mı ?? fikri olan ?

Birde yurt dışından 3 tane telefon getirebiliyor mu ?? daha önce hiç getirmediği için problem olur diye korkuyoruz

ABD'den gelen SGS4'ü ne yapacaksınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

25 nisandan babam ABD'ye gidecek ve telefon almayı düşünüyoruz. Bana kardeşime ve kendisine, yani 3 tane, galaxy s4 aklımıza yattı ama ama S4ün ABD çıkış tarihini bulamadım bi türlü nisan sonu yazıyor çoğu yerde hemen piyasaya çıkar mı ?? fikri olan ?

Birde yurt dışından 3 tane telefon getirebiliyor mu ?? daha önce hiç getirmediği için problem olur diye korkuyoruz

sim-free alıp türkiyede kullanıcaz.
  • quote:

quote:

quote:

Tasarım aynı donanım farklı.

Sırf SGS4 kullanıyorum demek için alıyorsanız buyrun alın.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Benim bildiğim sadece işletim sistemi farklı(ve o da kötü değil zaten) başka farklarda mı var ? (kamera, malzeme-ses kalitesi, vb..)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Benim bildiğim sadece işletim sistemi farklı(ve o da kötü değil zaten) başka farklarda mı var ? (kamera, malzeme-ses kalitesi, vb..)

İşlemci ve ekran kartı farklı. Burada satılacak olana göre daha düşük özelliklere sahip.

Doğal olarak güncellemeleri de farklı olacak.
  • SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)
  • Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

Orijinalden alıntı: 77fiko

Merhaba arkadaşlar yeni bir web sitesi gördüm hem fiyat karşılaştırması yapıyor hemde popüler bir çok ürünün fiyat karşılaştırmasını yapıyor pek bilindik olmasada oldukça başarılı adı yani domain ismide çok güzel tavsiye ederim en azından bir ürün almadan önce fiyatına buradan bakabilirsiniz karar verdıgınız ürünü daha ucuza bulmus olursunuz...

bari yalan söyleyipte seviyeni düşürme be adam. site senin işte. ne diye aa bi site buldum müthiş falan diyosun. uyuz oluyorum senin gibilere.

http://forum.donanimhaber.com/m_72565633/mpage_1/f_/key_//tm.htm#72565633

edit: burda da fake inle sohbet etmişsin.

http://forum.donanimhaber.com/m_71230824/mpage_1/f_/key_//tm.htm#71230824

cok kötü çarptı cok..))

• Ben hoparlör sesini merak ediyordum video pek kaliteli olmasa da group play denemişler.. :)

http://www.youtube.com/watch?v=U8x3A9D7glo

Buda bir diğer deneme..

http://www.youtube.com/watch?v=MKUpcOsZHFA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaptanjack026 -- 19 Mart 2013; 0:52:51 >
  • .
  • quote:

quote:

quote:

Bazıları göreceli olmakla birlikte ;

s4'ün , One'a üstünlük sağladığı alanlar

İşlemci ve oyun performansının daha yüksek olması , 0.3'' daha büyük ekran , Daha fazla güncelleme alması , çıkarılabilir batarya , micro sd , Tercihe göre home tuşuyla ekranı açabilme , Kamera çözünürlüğü yüksek(Kalitesi konusunda hiçbir açıklama yapılmaması şaşırttı) , daha ince ve hafif olması , darbelere ve çizilmelere karşı daha dayanıklı olması . Daha büyük batarya , bazı göz takip , ekrana dokunmadan kontrol tarzı kolaylıklar

One'ın , s4'e üstünlük sağladığı alanlar

Tasarım daha özenli , yekpare kasa , Kaliteli malzeme , Fiziksel olmayan home tuşunun getirileri, Ele daha iyi oturan yapısı , ekran ppi değerinin daha yüksek olması , Çift hoparlör , 32 gb dahili depolama alanı, beats audio desteğiyle kulaklık çıkışı , daha parlak ips ekran , düşük sistemle çok daha iyi stabilite ve daha iyi kullanıcı deneyimi(Samsungda mevcut olan donmalar, laglar , gecikmeler mevcut değil) , blinkfeed , s4'ten daha iyi olma potansiyeli olan kamera , Şu ana kadarki en iyi ses kayıt, mikrofon özelliklerine sahip olması .

Ayrıca yeni bir yüz , yeni bir tasarım anlayışıyla One ,daha farklı duruyor. s4 daha çıkmadan s3 le yüzünü biraz eskitti .

Artılar , eksiler tartışılır . Benim için Htc One ağır basıyor şimdilik Zamanla bu yargılardan bazıları değişiklik gösterebilir . Bende hepimiz gibi telefon beğenebilme aşamasındayım .

S4 kamerasiyla htc one kamerasi demissin s4 cozunurluk iyi derken one da iyi kamera vs demissin uykudamisin cmos sensor hep en iyidir.

Galaxy s3'ün kamerasının çözünürlüğü yükseltilmiş hali s4'te muhtemelen. Sensör boyutunu bırakın , yerin bile değişmemiş. Kamera kousunda hiçbir bilgi verilmemesi sebebiyle böyle algıladım .

s3'te video çekerken, titreme o kadar çokki anlatılmaz. 46'' bir tv de izlerken rahatça hissediyorsunuz ve rahatsız oluyorsunuz. Ipad ile çektiğim videolarda bu sıkıntıyı yaşamıyorum açıkçası . Geceleri tek bir ışık alamıyor . Bildiğin karanlık ortam . Resim karşılaştırmalarında hep iphone'un gerisinde hatta one x'inde gerisinde kalmış Bu koşullar gösteriyorki one'ın kamerası daha iç açıcı. Uykudan uyanması gereken sizsiniz. Ben htc'yi bu modele kadar hiç ciddiye almadım , hatta yazmıştım htc alınırmı falan diye , ama bu sefer alınabilecek en iyi cihaz yapılmış gibi gözüküyor Ha kıyaslamalar gelir daha iyi çıkar , o zaman deriz ki s4 ün kamerası daha güzel . Şu an için muamma olduğunu belirttim

Telefonu sadece işlemci ve gpu dan ibaret görüp en iyi telefon bu demek ise saçmalık . Tabi oyun konsolu niyetine alıyorsan bilemem . Ben kendimce bir liste çıkarttım. Eksileri değil diğerinin artılarını yazdım . Hangisi ihtiyacını görüyorsa onu alacaksın Gönül isterdiki iki telefonun bu iyi yönleri tek telefonda birleşsinki kararsızlık oluşmasın , fakat olmuyor .

Sen htc one kamerasini gordunmu ki daha iyi diyorsun? Cmos sensorler her zaman en iyidir.

• Phone Arena HTC One İncelemesi geldi.(Üzerine tıklayıp 3. sf'ya gidebilirsiniz.) Fotoğraf kalitesi için yorumum, başarısız, çözünürlüğe kurban gitmiş. Çok yakın mesafede geçer not alır ama uzak mesafede Galaxy S i9000 ile yarışır. Çünkü ayrıntıyı gösterecek piksel yok. Piksellerin normalden bir hayli büyük olması da üstüne eklenince uzak mesafede başarısız bir fotoğraf performansı var. (Galaxy S'e çamur atmaya kalkmayın. Akşam 8'de bile 100 İSO ile çekim yapıp noise olmadan net çekim yapabilen ve şu anki cihazlara oranla çok daha uzun poz sürelerinde bozulma olmadan çekebilen bir cihaz. Ha bu arada 2010 Mart ayında çıkmış bir cihazdan bahsediyorum. Yani "3 YILLIK" bir cihaz.) Detay konusunda berbat bir cihaz.(ilk izlenimlerime göre) 4.3Mp çözünürlükte yakın mesafede kabul edilebilir, iyi seiyede detay gösterebilirken uzak mesafede ayrıntı falan kalmıyor. Galaxy S3 ile çektiğim ve okunan şey One'da okunmuyor(Phone Arena sitesinin merkezi Bulgaristan'ın Varna şehrinde. Bu yaz da S3'ü aldığım hafta Varna'daydım. Az çok biliyorum.) S3 ile çektiğim mesafeden okunan yazılar One'da zor görünüyor, Galaxy S ile çektiğim fotoğraflardaki ayrıntılar One ile yarışır. Her şey düşük ışıkta çekim demek değil. S3'te açarsın Az Işık Modunu, HTC One falan kalmaz. Video performansı tartışmaya açık.

Fotoğraf kalitesi Galaxy S ile yarışır seviyede, video çekiminde de fazla bir şey vaad etmeyen bir cihaz. Aliminyum kasa ve biraz daha yüksek dahili hoparlör sesi haricinde benim için bir şey ifade etmiyor...Yazılım, donanım, fotoğraf kalitesi, video kalitesi, değiştirilebilir 2600mAh pil, daha büyük ve yüksek kontrasta sahip ekran, kat kat fazla geliştirici desteği, daha fazla destek, daha hafif... İşte bu yüzden S4 daha iyi diyorum. Aliminyum kasa ile polikarbonat kasa olması benim için o kadar önemli değil. Hafif, ele iyi oturan, ince, çizildiğinde arka kapağı değiştirebileceğim, değiştirilebilir pil ve hafıza kartı desteği olan bir cihaz benim için daha önemli. Benim isteklerimi ve beklentilerimi en fazla karşılayan cihaz S4 oldu. Çünkü performans olarak 1080p'e en uygun(şu anda), hafif ve S3 boyutunda, pil değiştirilebiliyor, yazılım konusunda tereddüt etmeyeceğim, hafıza kartı, Harici disk vs. takıp kullanabileceğim, S3'ten daha iyi kameraya sahip bir cihaz olması nedeniyle S4 "benim için" şu anda en iyi cihaz. Ama 650€ vermem o ayrı mesele...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bazıları göreceli olmakla birlikte ;

s4'ün , One'a üstünlük sağladığı alanlar

İşlemci ve oyun performansının daha yüksek olması , 0.3'' daha büyük ekran , Daha fazla güncelleme alması , çıkarılabilir batarya , micro sd , Tercihe göre home tuşuyla ekranı açabilme , Kamera çözünürlüğü yüksek(Kalitesi konusunda hiçbir açıklama yapılmaması şaşırttı) , daha ince ve hafif olması , darbelere ve çizilmelere karşı daha dayanıklı olması . Daha büyük batarya , bazı göz takip , ekrana dokunmadan kontrol tarzı kolaylıklar

One'ın , s4'e üstünlük sağladığı alanlar

Tasarım daha özenli , yekpare kasa , Kaliteli malzeme , Fiziksel olmayan home tuşunun getirileri, Ele daha iyi oturan yapısı , ekran ppi değerinin daha yüksek olması , Çift hoparlör , 32 gb dahili depolama alanı, beats audio desteğiyle kulaklık çıkışı , daha parlak ips ekran , düşük sistemle çok daha iyi stabilite ve daha iyi kullanıcı deneyimi(Samsungda mevcut olan donmalar, laglar , gecikmeler mevcut değil) , blinkfeed , s4'ten daha iyi olma potansiyeli olan kamera , Şu ana kadarki en iyi ses kayıt, mikrofon özelliklerine sahip olması .

Ayrıca yeni bir yüz , yeni bir tasarım anlayışıyla One ,daha farklı duruyor. s4 daha çıkmadan s3 le yüzünü biraz eskitti .

Artılar , eksiler tartışılır . Benim için Htc One ağır basıyor şimdilik Zamanla bu yargılardan bazıları değişiklik gösterebilir . Bende hepimiz gibi telefon beğenebilme aşamasındayım .

S4 kamerasiyla htc one kamerasi demissin s4 cozunurluk iyi derken one da iyi kamera vs demissin uykudamisin cmos sensor hep en iyidir.

Galaxy s3'ün kamerasının çözünürlüğü yükseltilmiş hali s4'te muhtemelen. Sensör boyutunu bırakın , yerin bile değişmemiş. Kamera kousunda hiçbir bilgi verilmemesi sebebiyle böyle algıladım .

s3'te video çekerken, titreme o kadar çokki anlatılmaz. 46'' bir tv de izlerken rahatça hissediyorsunuz ve rahatsız oluyorsunuz. Ipad ile çektiğim videolarda bu sıkıntıyı yaşamıyorum açıkçası . Geceleri tek bir ışık alamıyor . Bildiğin karanlık ortam . Resim karşılaştırmalarında hep iphone'un gerisinde hatta one x'inde gerisinde kalmış Bu koşullar gösteriyorki one'ın kamerası daha iç açıcı. Uykudan uyanması gereken sizsiniz. Ben htc'yi bu modele kadar hiç ciddiye almadım , hatta yazmıştım htc alınırmı falan diye , ama bu sefer alınabilecek en iyi cihaz yapılmış gibi gözüküyor Ha kıyaslamalar gelir daha iyi çıkar , o zaman deriz ki s4 ün kamerası daha güzel . Şu an için muamma olduğunu belirttim

Telefonu sadece işlemci ve gpu dan ibaret görüp en iyi telefon bu demek ise saçmalık . Tabi oyun konsolu niyetine alıyorsan bilemem . Ben kendimce bir liste çıkarttım. Eksileri değil diğerinin artılarını yazdım . Hangisi ihtiyacını görüyorsa onu alacaksın Gönül isterdiki iki telefonun bu iyi yönleri tek telefonda birleşsinki kararsızlık oluşmasın , fakat olmuyor .

Sen htc one kamerasini gordunmu ki daha iyi diyorsun? Cmos sensorler her zaman en iyidir.

Her zaman en iyidir falan genelleme bence. Carl Zeiss lensli 4x optik zoomlu n93i yi resim çekme konusunda arıyorum bazen Kamera sektörü değişmelerle birlikte mp arttırımlarıyla ileri gideceğine geri gitti Video çekimleri ne kadar geliştiyse fotoğraf çekimleride bir o kadar yerine sayıyor. Buda firmaların mp arttırmak üzerine kurdukları pazarlama stratejisine dayandırılmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Phone Arena HTC One İncelemesi geldi.(Üzerine tıklayıp 3. sf'ya gidebilirsiniz.) Fotoğraf kalitesi için yorumum, başarısız, çözünürlüğe kurban gitmiş. Çok yakın mesafede geçer not alır ama uzak mesafede Galaxy S i9000 ile yarışır. Çünkü ayrıntıyı gösterecek piksel yok. Piksellerin normalden bir hayli büyük olması da üstüne eklenince uzak mesafede başarısız bir fotoğraf performansı var. (Galaxy S'e çamur atmaya kalkmayın. Akşam 8'de bile 100 İSO ile çekim yapıp noise olmadan net çekim yapabilen ve şu anki cihazlara oranla çok daha uzun poz sürelerinde bozulma olmadan çekebilen bir cihaz. Ha bu arada 2010 Mart ayında çıkmış bir cihazdan bahsediyorum. Yani "3 YILLIK" bir cihaz.) Detay konusunda berbat bir cihaz.(ilk izlenimlerime göre) 4.3Mp çözünürlükte yakın mesafede kabul edilebilir, iyi seiyede detay gösterebilirken uzak mesafede ayrıntı falan kalmıyor. Galaxy S3 ile çektiğim ve okunan şey One'da okunmuyor(Phone Arena sitesinin merkezi Bulgaristan'ın Varna şehrinde. Bu yaz da S3'ü aldığım hafta Varna'daydım. Az çok biliyorum.) S3 ile çektiğim mesafeden okunan yazılar One'da zor görünüyor, Galaxy S ile çektiğim fotoğraflardaki ayrıntılar One ile yarışır. Her şey düşük ışıkta çekim demek değil. S3'te açarsın Az Işık Modunu, HTC One falan kalmaz. Video performansı tartışmaya açık.

Fotoğraf kalitesi Galaxy S ile yarışır seviyede, video çekiminde de fazla bir şey vaad etmeyen bir cihaz. Aliminyum kasa ve biraz daha yüksek dahili hoparlör sesi haricinde benim için bir şey ifade etmiyor...Yazılım, donanım, fotoğraf kalitesi, video kalitesi, değiştirilebilir 2600mAh pil, daha büyük ve yüksek kontrasta sahip ekran, kat kat fazla geliştirici desteği, daha fazla destek, daha hafif... İşte bu yüzden S4 daha iyi diyorum. Aliminyum kasa ile polikarbonat kasa olması benim için o kadar önemli değil. Hafif, ele iyi oturan, ince, çizildiğinde arka kapağı değiştirebileceğim, değiştirilebilir pil ve hafıza kartı desteği olan bir cihaz benim için daha önemli. Benim isteklerimi ve beklentilerimi en fazla karşılayan cihaz S4 oldu. Çünkü performans olarak 1080p'e en uygun(şu anda), hafif ve S3 boyutunda, pil değiştirilebiliyor, yazılım konusunda tereddüt etmeyeceğim, hafıza kartı, Harici disk vs. takıp kullanabileceğim, S3'ten daha iyi kameraya sahip bir cihaz olması nedeniyle S4 "benim için" şu anda en iyi cihaz. Ama 650€ vermem o ayrı mesele...

Ortadan başladım acaba nasıl yazmış diye . Biraz daha yüksek hoparlör sesinden sonrasını okumadım. Orda bile fanlık yapmışsın resmen. Hoparlör kalitesi olarak aralarında çağ farkı olduğunu belirtseydin en azından belki subjektif yazmış derdi millet .
  • 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.