Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (3761. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
94.852
Cevap
249
Favori
3.526.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 37593760376137623763
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

quote:

Orijinalden alıntı: oqlahoma

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar s2 mi daha iyi yoksa galaxy nexus mu ?

Donanım açısından S2 diye biliyorum ama güncelleme vs istiyorsan Nexus.

Ben biraz fazla oyun oynarim ama guncellemede onemli kafam karışık

Dediğim gibi oyun vs performans istiyorsanız S2.

Çözünürlük sorun olmazmı s2 de

Ne açıdan? Performans düşük çıkıyor çünkü çözünürlük yüksek Nexus'ta.

Çözunurluk sorun yaratmıyorsa oyunlarda s2 alıcam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mpy

quote:

Arkadaşlar s2 mi daha iyi yoksa galaxy nexus mu ?

Sabit batarya ve artirilamayan hafizaya raziysan nexus daha iyi olabilir.. Hd ekran ve yazilim desteginden oturu. Iki telefonunda birbirine gore avantajlari var bunlari gozonunde bulundurarak kararini vermelisin. Sahsen ben s2 derim.

Arkadaş Galaxy Nexus demiş.

Galaxy Nexus'un bataryası değişebiliyor.

http://www.youtube.com/watch?v=HwnQ5VYPFC4
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metal Milita

quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Orijinalden alıntı: Dexter61

quote:

Orijinalden alıntı: 1080p

quote:

Orijinalden alıntı: eqx

quote:

@eqx dorimanX stweaks de çok fazla ayar mevcut.Ekran rengi değişme, Zipalign, DB optimizasyonları yani çok fazla şey.
    Ben ICS de hep DorimanX kullandım.
    O zamanlar siyah kernel de ki stwaeks şimdiki kadar gelişmemişti.

Sanırım bu kernel ve rom stabilitesi 4.1.2 için sağlandı derken 4.2.2 çıkacak, o da oturacak derken bakacağız ki S2'miz bayağı eskimiş.. =)

Key Lime Pie 'dan umutluyum, umutlu olmak istiyorum ki stabilite peşinde koşarak ömür geçirmeden direk stabil bir sisteme kavuşalım.

Gerçi stabil sistemler yok değil ama tabi işte insanoğlu hep daha fazla ayar daha fazla özellik daha fazla kişiselleştirme istiyor =))

Android yapısı gereği (java)
    bir IOS , Linux akıcılığı ve sistem kararlılığına sahip olması zor.

Bence bugüne kadar buna etki eden de artan CPU ihtiyacı beraberinde RAM tüketimi hepsi ile beraber batarya tüketimine denk gelmesi.
    Project butter ile tam anlamı ile TEREYAĞI gibi IOS gibi akıcılığa kavuşmadı, LAG lardan arınmadı.

Android 5 KLP sadece HD cihazlara gelecek 1280x720 gibi.Ram kısıtlaması olsaydı S3 e çıkmazdı ki çıkacak.
    Yeni S4 minin ekranını 960*540 yapılmasını şimdi daha iyi anladım.

Valla derdim GÜNCELLEME değil.Biz Androidin + larına talip olmamız - lerini görmezden gelmemize sebep olmamalı.

Şimdi yaz geldi s3 ve bilumum büyük cihazları nasıl taşıyacak bu millet merak ediyorum.

Sistem kararlılığı ve akıcılık konusunda çok haklısınız hiçbir zaman stabil olamayacak bu android bence

Android sistemi cihazıyla uğraşmak isteyen, uğraşmayı seven adamın işidir.

Cihazı kutusundan çıktığı gibi kullanıp, Google Play harici uygulamalara bakmayanlara Android bizim akıcı değil dediğimiz haliyle zaten yeter. Galaxy S3'e 2000 TL para verip üzerindeki sistemin Android olduğunu söylediğimde gözleri soru işareti, suratı aptal bakıp ardından, "O ne?" diye soranlar var.

Tabi burada 500-600 TL'lik cihazlardan bahsetmiyorum. Seviye olarak en az Samsung Galaxy S3 mini'den bahsediyorum. Daha alt seviye cihazlar bana göre zorlama cihazlar. Onlar da sadece interneti olsun, 3-5 uygulama (oyun değil) yükleyeyim diyenlere bol bol yetiyor. Galaxy W, Galaxy 3 mini ve Galaxy S3 cihazlarını söylediğim kriterlerde kullanıp mutlu-mesut yaşayan arkadaşlarım var.

Bu başlıkta takılanların kullandığı tarzda kullananlar ise Android'ten hiçbir zaman benim, senin gibi memnun olamayacaklar ve bunların çoğunluğu da seni bilmem ama benim gibi Android'ten kolay kolay vazgeçemeyecekler.

Yukarıdaki mesajlarımda iOS'e geçmek isteyenlere "hemen bugün geç" diye cevap vermem de bu nedenledir.

Mesele özetle budur.

Bende bir zamanlar sizin gibi düşünüyordum hocam. Ama onlarca rom yüklememe rağmen hala akıcılığı sağlayamamış olmak insana bi yerden sonra illallah dedirttiriyor. Yoksa ben de meraklı değilim iOs a geçip kendi kendimi sınırlamaya.

Demişim ki;

"Bu başlıkta takılanların kullandığı tarzda kullananlar ise Android'ten hiçbir zaman benim, senin gibi memnun olamayacaklar ve bunların çoğunluğu da seni bilmem ama benim gibi Android'ten kolay kolay vazgeçemeyecekler."

Hepsinin farkındayım hocam.

Ayrıca iOS de eski iOS değil. Adamlar birkaç ayda iOS 6.1.3 'e kadar geldiler. Hala sorunlar var. iOS'te hiç böyle olmamıştı.
  • quote:

Bana kalırsa bu saatten sonra S2 alma. Oyunlar Nexus'a göre sanırım daha akıcı çalışır ama şu saatten sonra alınmaz bu telefon.

Başka telefonlara yönel. 100 150 TL farkla daha üst seviye bir telefon alabilirsin.
  • quote:

quote:

Bana kalırsa bu saatten sonra S2 alma. Oyunlar Nexus'a göre sanırım daha akıcı çalışır ama şu saatten sonra alınmaz bu telefon.

Başka telefonlara yönel. 100 150 TL farkla daha üst seviye bir telefon alabilirsin.

Bütçe yetmiyo en fazla 750 tl var daha uste çıkamam

• quote:

quote:

quote:

O zaman S2 den başka şansın yok gibi. Ama güncelleme işi 4.2.2 de son bulacak büyük ihtimal. Haberin olsun.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Metal Milita

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

@eqx dorimanX stweaks de çok fazla ayar mevcut.Ekran rengi değişme, Zipalign, DB optimizasyonları yani çok fazla şey.
    Ben ICS de hep DorimanX kullandım.
    O zamanlar siyah kernel de ki stwaeks şimdiki kadar gelişmemişti.

Sanırım bu kernel ve rom stabilitesi 4.1.2 için sağlandı derken 4.2.2 çıkacak, o da oturacak derken bakacağız ki S2'miz bayağı eskimiş.. =)

Key Lime Pie 'dan umutluyum, umutlu olmak istiyorum ki stabilite peşinde koşarak ömür geçirmeden direk stabil bir sisteme kavuşalım.

Gerçi stabil sistemler yok değil ama tabi işte insanoğlu hep daha fazla ayar daha fazla özellik daha fazla kişiselleştirme istiyor =))

Android yapısı gereği (java)
    bir IOS , Linux akıcılığı ve sistem kararlılığına sahip olması zor.

Bence bugüne kadar buna etki eden de artan CPU ihtiyacı beraberinde RAM tüketimi hepsi ile beraber batarya tüketimine denk gelmesi.
    Project butter ile tam anlamı ile TEREYAĞI gibi IOS gibi akıcılığa kavuşmadı, LAG lardan arınmadı.

Android 5 KLP sadece HD cihazlara gelecek 1280x720 gibi.Ram kısıtlaması olsaydı S3 e çıkmazdı ki çıkacak.
    Yeni S4 minin ekranını 960*540 yapılmasını şimdi daha iyi anladım.

Valla derdim GÜNCELLEME değil.Biz Androidin + larına talip olmamız - lerini görmezden gelmemize sebep olmamalı.

Şimdi yaz geldi s3 ve bilumum büyük cihazları nasıl taşıyacak bu millet merak ediyorum.

Sistem kararlılığı ve akıcılık konusunda çok haklısınız hiçbir zaman stabil olamayacak bu android bence

Android sistemi cihazıyla uğraşmak isteyen, uğraşmayı seven adamın işidir.

Cihazı kutusundan çıktığı gibi kullanıp, Google Play harici uygulamalara bakmayanlara Android bizim akıcı değil dediğimiz haliyle zaten yeter. Galaxy S3'e 2000 TL para verip üzerindeki sistemin Android olduğunu söylediğimde gözleri soru işareti, suratı aptal bakıp ardından, "O ne?" diye soranlar var.

Tabi burada 500-600 TL'lik cihazlardan bahsetmiyorum. Seviye olarak en az Samsung Galaxy S3 mini'den bahsediyorum. Daha alt seviye cihazlar bana göre zorlama cihazlar. Onlar da sadece interneti olsun, 3-5 uygulama (oyun değil) yükleyeyim diyenlere bol bol yetiyor. Galaxy W, Galaxy 3 mini ve Galaxy S3 cihazlarını söylediğim kriterlerde kullanıp mutlu-mesut yaşayan arkadaşlarım var.

Bu başlıkta takılanların kullandığı tarzda kullananlar ise Android'ten hiçbir zaman benim, senin gibi memnun olamayacaklar ve bunların çoğunluğu da seni bilmem ama benim gibi Android'ten kolay kolay vazgeçemeyecekler.

Yukarıdaki mesajlarımda iOS'e geçmek isteyenlere "hemen bugün geç" diye cevap vermem de bu nedenledir.

Mesele özetle budur.

Bende bir zamanlar sizin gibi düşünüyordum hocam. Ama onlarca rom yüklememe rağmen hala akıcılığı sağlayamamış olmak insana bi yerden sonra illallah dedirttiriyor. Yoksa ben de meraklı değilim iOs a geçip kendi kendimi sınırlamaya.

Demişim ki;

"Bu başlıkta takılanların kullandığı tarzda kullananlar ise Android'ten hiçbir zaman benim, senin gibi memnun olamayacaklar ve bunların çoğunluğu da seni bilmem ama benim gibi Android'ten kolay kolay vazgeçemeyecekler."

Hepsinin farkındayım hocam.

Ayrıca iOS de eski iOS değil. Adamlar birkaç ayda iOS 6.1.3 'e kadar geldiler. Hala sorunlar var. iOS'te hiç böyle olmamıştı.

İlk yorumumu " ..bunların çoğunluğu da seni bilmem ama benim gibi Android'ten kolay kolay vazgeçemeyecekler. " cümlene ithafen yazmıştım

Şimdi İphone forumuna bakıyorumda 6.1.3 sürümünde şarj sorunu falan varmış, güncelleme yapan da eski sürüme dönmeye çalışıyor onu da yapamıyor Android geliştirme ve kişiselleştirme konusunda oldukça başarılı fakat üretici firmaların satış politikası yüzünden heba oluyor. Hala stabiliteyi donanım yükselterek sağlamaya çalışıyorlar falan filan..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

O zaman S2 den başka şansın yok gibi. Ama güncelleme işi 4.2.2 de son bulacak büyük ihtimal. Haberin olsun.

Boşver sanki custom rom şansı yok hem belki 5.0 verir belli olmaz

• Android konusunda bilgili arkadaşlara sorum var.

Malumunuz Android temel olarak sanal makine üzerinde çalışıyor. Ve bu da performans kaybına yol açıyor. Hala bilmem kaç çekirdekli telefonlarda menüde iOS akıcılığı var mı yok mu diye düşünüyoruz. Project Butter geldi diye sevindik ancak hala sıkıntılar mevcut. Özellikle saf android olmayan cihazlarda daha büyük sıkıntılar var. Arayüz vs.

Sorum şu ki, Android bu sanal makinadan kurtarılabilir mi? Google çıkıp tıpkı Tizen'de olduğu gibi sanal makinasız bir Android'e geçiyoruz diyebilir mi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: freestyle_

Arkadaşlar vine diye bir uygulama var androide gelecek mi ne zaman gelecek bilgisi olan var mı? Hep geriden takip ediyoruz bu popüler uygulamaları sırf bu yüzden ios'a geçmeyi düşünüyorum.

Sadece uygulamaları hemen kullanmak için cihaz kullanıyorsan hiç durma hemen bugün iOS'e geç.

Aslında iPod Touch 5 alip s2 ile birlikte kullanabilirim. Sadece android ve ya sadece ios yetmiyor bana.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karaza

arkadaş yeni s2 güncellemesini yaptım ancak bu seferde bellek dolu hatası alıyorum
    kurulu programlar 200 mg 2 gb cihaz belleği dolu nedeniyle cihaz aktif kullanamıyorum
    dataları boşaltım programları kaldırdım genede sorun devam ediyor yardımcı olabilecek varmı

Wipe işlemlerini yaptın mı?

Android system uzerinde
    wipe cache partition
    apply update from cache
    seceneklerini yaptım
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar vine diye bir uygulama var androide gelecek mi ne zaman gelecek bilgisi olan var mı? Hep geriden takip ediyoruz bu popüler uygulamaları sırf bu yüzden ios'a geçmeyi düşünüyorum.

Sadece uygulamaları hemen kullanmak için cihaz kullanıyorsan hiç durma hemen bugün iOS'e geç.

Aslında iPod Touch 5 alip s2 ile birlikte kullanabilirim. Sadece android ve ya sadece ios yetmiyor bana.

O cok mantikli bence de. Su an kardesimde iPod touch 4 var. Arada kullaniyorum degisiklik oluyor. Mesela iPhone 5 almaktansa Sgs3+iPod Touch 5 daha mantikli. Ayni fiyata geliyor zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: _lightning_

quote:

quote:

quote:

O cok mantikli bence de. Su an kardesimde iPod touch 4 var. Arada kullaniyorum degisiklik oluyor. Mesela iPhone 5 almaktansa Sgs3+iPod Touch 5 daha mantikli. Ayni fiyata geliyor zaten.

S3'ten wifi paylaşım yaptın mı heryerde online olursun iPod'la.. Mükemmel ikili olur.

• Arkadaşlar merhaba, galaxy s 2 G modeli telefonum var, telefonla konuşurken ses problemi yaşıyorum, karşı tarafa sesim gitmiyor, bunun bir çaresi var mıdır? Bir süre internette araştırdım, kod felan girdim, ancak bir menü açılmadığından o yöntemi uygulayamadım. Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellteam

quote:

Orijinalden alıntı: Deep Dream
    quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Telefonu çoğunlukla müzik dinlemek için kullanan arkadaşlar !!!

STweaks a uygun kerneliniz varsa , ses artırımı yaptıysanız (öncelikle yapmadıysanız kesinlikle yapın) ikinci aşama olarak Sony'den portlanmış xLoud & clearsound+ 'yı yüklemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.. Google Play'de Pimp My Rom uygulamasıyla geliyor ve CWM den flashlayabiliyorsunuz..

Telefonun player sesindeki baslarda bariz farklar duyacaksınız.

Dostum 3 haftadır clearaudio+'yı flaşlayamadım ben sen nasıl yaptın? Onun yüzünden Xperia Z romunu kullanıyordum o derece. clearaudio+ olmadan inan şarkı dinlenmiyor.

Google play 'den pimp my rom adlı uygulamayı indir. Onun ayarlarında geliyor fakat stock kernelden flashlamak istediği ve stock kernelde root olmadığı için flashlayamıyor. Burada şu şekilde bir çözüm uygulayabilirsin. Pimp my rom dan clearaudio ya ON diyip install'a tıkla. Stocktan flashlamayacağı için hata verecek telefona restart at rootlu kernelin menüsüne gir (recovery mod) clearaudio zip'i Pimpmyrom klasörünün içinde, flashla. Sorna telefonu açınca pimp my romda clearaudio nun ON oldugundan emin ol. İşlem tamam

İşin ilginç yanı ben telefonu sattım N70 kullanıyorum ben merak ettim sadece

Bende kurdum güzelmiş gerçekten

Dostum valla walkman ile müzik dinleyince samsung stock müzik çaların ne kadar berbat olduğunu anladım o derece

Şu beats in ses modunu çalıştıramadım bu daha mı iyi ondan .Bide CLEARAudio+ ile ilgili xda da muadil konular var hangi konuya bakıyım

Beats audio şeyde var Note 2 Mini romu var onda portlanmıştı ama ben bi fark göremedim. Clearaudio+ da bariz fark var.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _lightning_

quote:

quote:

quote:

S3'ten wifi paylaşım yaptın mı heryerde online olursun iPod'la.. Mükemmel ikili olur.

Tabi S3 ile beraber kullanırsan iPod'un internet hızına tahammül edemezsin
  • Arkadaşlar Jellybean'de iGo klasörünü telefon hafızasına mı atmak gerekiyor illa?
  • Son cikan dorimanx kernel kafayı yemis sanirm 6 yada 5 dakikada bir %1 pil düşüyor kullanirken inanilmaz..

• quote:

Orijinalden alıntı: Erdem Dengel

quote:

Orijinalden alıntı: vamp

quote:

quote:

quote:

quote:

Mobil datayı kapatınca(wi-fi de kapalı olacak) şarj en az 2 gün gider ;) Eşinizin internetle işi yoksa bu şekilde kullanmasını önerin.

Edit: Bazı mdemler şarjı çabuk bitiririyor. wpa2 şifrelemesi şarjı daha çabuk bitiriyor diye yazanlar olmuştu. Bunun haricinde telefonununzda değerli bilgi mesaj resim video yok ise fabrika ayarlarınıa dön seçeneğinden usb belleği komple sil seçeneğini seçip onaylayın

Nordic Stock rom yüklemeden önce telefonu tamamen formatladım üstad
    Ben bataryada sorun olduğundan işkillenmeye başladım

Telefon pil değerlerine girdiğinde sürekli uyanık görünmüyor değilmi?

yok üstad devamlı uyanık değil.

Bu pil sorunu gibi görünüyor kardeşim :( Çünkü ben telefonu sabah 8 de şarjdan çeksem 3g açık şekilde ve çok az kullanıp akşam 5 te ekrana baksam en kötü %75 e iner. (çok az kullanım dediğim 1-2 mesaj çekmek ve 5-10 dk telefon görüşmesi) Bana göre pilde bir sıkıntı var. Başka arkadaşlar ne der bilemiyorum

Sorun çözüldü
    Şöyle ki

Nordic Stock Rom a Gokhan Moral dahisinin fast dormacy uygulamasını yükledim
    data açık halde artık saatte yuzde 1 - 2 gidiyor

hocam hangi uygulamayla çözdün acaba anlatır mısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uçan Pırasa

Son cikan dorimanx kernel kafayı yemis sanirm 6 yada 5 dakikada bir %1 pil düşüyor kullanirken inanilmaz..

hocam değerlerin bu şekilde stabil devam ederse iyimiş ama 5-6 dakikada 1 düşmesi o kadar çok da iyi bir rakam mı acaba?
  • 
Sayfa: önceki 37593760376137623763
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.