Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (3762. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94.853
Cevap
249
Favori
3.526.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 37603761376237633764
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar philz kernel kurmayı düşünüyorum şu anki sürümüm XXLSJ Nordic.Buna en uygun Philz kernel hangi sürümdür acaba?Bir de önce CWM kurmama gerek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uçan Pırasa

Son cikan dorimanx kernel kafayı yemis sanirm 6 yada 5 dakikada bir %1 pil düşüyor kullanirken inanilmaz..

Dostum ilk zaman ben dahil hepimiz öyle diyoruz yarın sarjı su gibi gitmeye başlıyor dersin. Bence bu psikolojik başka bişey değil mesela ben ilk kernel flaşlarken nedense batarya çok uzun geliyordu (yada bana öyle geliyor)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deep Dream

quote:

Son cikan dorimanx kernel kafayı yemis sanirm 6 yada 5 dakikada bir %1 pil düşüyor kullanirken inanilmaz..

Dostum ilk zaman ben dahil hepimiz öyle diyoruz yarın sarjı su gibi gitmeye başlıyor dersin. Bence bu psikolojik başka bişey değil mesela ben ilk kernel flaşlarken nedense batarya çok uzun geliyordu (yada bana öyle geliyor)

hocam peki şu anda en stabil ve şarjı en iyi giden kernel hangisi XXLSJ Yeni Nordic için soruyorum?

Hirox
    Speedmod
    Siyah
    vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oqlahoma

quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

quote:

Çözunurluk sorun yaratmıyorsa oyunlarda s2 alıcam

Bana kalırsa bu saatten sonra S2 alma. Oyunlar Nexus'a göre sanırım daha akıcı çalışır ama şu saatten sonra alınmaz bu telefon.

Başka telefonlara yönel. 100 150 TL farkla daha üst seviye bir telefon alabilirsin.

Bütçe yetmiyo en fazla 750 tl var daha uste çıkamam

Ozaman anlamayın bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sciroccom

quote:

quote:

hocam peki şu anda en stabil ve şarjı en iyi giden kernel hangisi XXLSJ Yeni Nordic için soruyorum?

Hirox
    Speedmod
    Siyah
    vs.

Valla ben hepsini denedim hirox hariç.

Speedmod 14 saat
    Siyah 13 saat yakaladım.

Bu forumda çok kişi Nordic önerdi kurdum bende şu mart ayı sürümü olan. Stock ile 15.5 saat rekoru kırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metal Milita

quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Orijinalden alıntı: Metal Milita

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dexter61

quote:

Orijinalden alıntı: 1080p

quote:

Orijinalden alıntı: eqx

quote:

Orijinalden alıntı: 1080p

@eqx dorimanX stweaks de çok fazla ayar mevcut.Ekran rengi değişme, Zipalign, DB optimizasyonları yani çok fazla şey.
    Ben ICS de hep DorimanX kullandım.
    O zamanlar siyah kernel de ki stwaeks şimdiki kadar gelişmemişti.

Sanırım bu kernel ve rom stabilitesi 4.1.2 için sağlandı derken 4.2.2 çıkacak, o da oturacak derken bakacağız ki S2'miz bayağı eskimiş.. =)

Key Lime Pie 'dan umutluyum, umutlu olmak istiyorum ki stabilite peşinde koşarak ömür geçirmeden direk stabil bir sisteme kavuşalım.

Gerçi stabil sistemler yok değil ama tabi işte insanoğlu hep daha fazla ayar daha fazla özellik daha fazla kişiselleştirme istiyor =))

Android yapısı gereği (java)
    bir IOS , Linux akıcılığı ve sistem kararlılığına sahip olması zor.

Bence bugüne kadar buna etki eden de artan CPU ihtiyacı beraberinde RAM tüketimi hepsi ile beraber batarya tüketimine denk gelmesi.
    Project butter ile tam anlamı ile TEREYAĞI gibi IOS gibi akıcılığa kavuşmadı, LAG lardan arınmadı.

Android 5 KLP sadece HD cihazlara gelecek 1280x720 gibi.Ram kısıtlaması olsaydı S3 e çıkmazdı ki çıkacak.
    Yeni S4 minin ekranını 960*540 yapılmasını şimdi daha iyi anladım.

Valla derdim GÜNCELLEME değil.Biz Androidin + larına talip olmamız - lerini görmezden gelmemize sebep olmamalı.

Şimdi yaz geldi s3 ve bilumum büyük cihazları nasıl taşıyacak bu millet merak ediyorum.

Sistem kararlılığı ve akıcılık konusunda çok haklısınız hiçbir zaman stabil olamayacak bu android bence

Android sistemi cihazıyla uğraşmak isteyen, uğraşmayı seven adamın işidir.

Cihazı kutusundan çıktığı gibi kullanıp, Google Play harici uygulamalara bakmayanlara Android bizim akıcı değil dediğimiz haliyle zaten yeter. Galaxy S3'e 2000 TL para verip üzerindeki sistemin Android olduğunu söylediğimde gözleri soru işareti, suratı aptal bakıp ardından, "O ne?" diye soranlar var.

Tabi burada 500-600 TL'lik cihazlardan bahsetmiyorum. Seviye olarak en az Samsung Galaxy S3 mini'den bahsediyorum. Daha alt seviye cihazlar bana göre zorlama cihazlar. Onlar da sadece interneti olsun, 3-5 uygulama (oyun değil) yükleyeyim diyenlere bol bol yetiyor. Galaxy W, Galaxy 3 mini ve Galaxy S3 cihazlarını söylediğim kriterlerde kullanıp mutlu-mesut yaşayan arkadaşlarım var.

Bu başlıkta takılanların kullandığı tarzda kullananlar ise Android'ten hiçbir zaman benim, senin gibi memnun olamayacaklar ve bunların çoğunluğu da seni bilmem ama benim gibi Android'ten kolay kolay vazgeçemeyecekler.

Yukarıdaki mesajlarımda iOS'e geçmek isteyenlere "hemen bugün geç" diye cevap vermem de bu nedenledir.

Mesele özetle budur.

Bende bir zamanlar sizin gibi düşünüyordum hocam. Ama onlarca rom yüklememe rağmen hala akıcılığı sağlayamamış olmak insana bi yerden sonra illallah dedirttiriyor. Yoksa ben de meraklı değilim iOs a geçip kendi kendimi sınırlamaya.

Demişim ki;

"Bu başlıkta takılanların kullandığı tarzda kullananlar ise Android'ten hiçbir zaman benim, senin gibi memnun olamayacaklar ve bunların çoğunluğu da seni bilmem ama benim gibi Android'ten kolay kolay vazgeçemeyecekler."

Hepsinin farkındayım hocam.

Ayrıca iOS de eski iOS değil. Adamlar birkaç ayda iOS 6.1.3 'e kadar geldiler. Hala sorunlar var. iOS'te hiç böyle olmamıştı.

İlk yorumumu " ..bunların çoğunluğu da seni bilmem ama benim gibi Android'ten kolay kolay vazgeçemeyecekler. " cümlene ithafen yazmıştım

Şimdi İphone forumuna bakıyorumda 6.1.3 sürümünde şarj sorunu falan varmış, güncelleme yapan da eski sürüme dönmeye çalışıyor onu da yapamıyor Android geliştirme ve kişiselleştirme konusunda oldukça başarılı fakat üretici firmaların satış politikası yüzünden heba oluyor. Hala stabiliteyi donanım yükselterek sağlamaya çalışıyorlar falan filan..

Ben iPhone kullanmıyorum. iPad kullanıyorum.

iPad'ten başka herhangi bir Apple ürünüyle de aram yoktur. iPad 3 ve iPad 4'te 11.560 mah pil olduğu için sıradan kullanımla 1 hafta pil süresi görmek mümkün. Ancak güçlü bir oyuna sarınca günde 2 defa bile şarj ediliyor. Real Racing 3'e sardığım günlerden biliyorum.

Bunun yanında App Store tasarım olarak bir anda çok kötü oldu. iPad kullanıcıları tek seferde 6 sonuç gördüğü için bir nebze daha rahat. Ancak iPhone ve iPod kullancıları arama sonuçlarına tek tek bakmak zorunda kaldılar ki çekilir iş değil. App Store'un yine aynı güncellemeyle kafasına göre yavaşlamasına ve kasım kasım kasmasına ise hiç girmiyorum. iPad 4 kullanıyorum. Şu an iOS'te bundan daha güçlüsü yok. Bu durumda bile sonuç değişmiyor.

Android'te üretici firma meselesi değişkenli bir mesele. Bizim gibi Root ve Rom işleriyle uğraşanlar için Google'ın Nexus serisi ile Samsung'un Galaxy S serisi resmen biçilmiş kaftan. Özellikle Galaxy S serisi...

Bunun haricinde stabilite ve güncelleme olarak Google Nexus serisinden iyisi yok. Ancak onda da arayüz sıkıcı ve yazılımsal özellikler (Samsung'lardaki Smart Stay, Pop up Play vs. gibi) neredeyse hiç yok. Yazılımsal özellikler için yapacak bir şey yok. Arayüz olarak da ya Launcher kullanılacak ya da cihaz Root'lanıp temalar, mod'lar yüklenecek.

Ben 4.1.2 güncellemesiyle Galaxy S2'de Launcher kullanmayı tamamen bıraktım. Nexus 7'de ise Apex Launcher'dan daha rahatını bulamadım.
  • quote:

Android konusunda bilgili arkadaşlara sorum var.

Malumunuz Android temel olarak sanal makine üzerinde çalışıyor. Ve bu da performans kaybına yol açıyor. Hala bilmem kaç çekirdekli telefonlarda menüde iOS akıcılığı var mı yok mu diye düşünüyoruz. Project Butter geldi diye sevindik ancak hala sıkıntılar mevcut. Özellikle saf android olmayan cihazlarda daha büyük sıkıntılar var. Arayüz vs.

Sorum şu ki, Android bu sanal makinadan kurtarılabilir mi? Google çıkıp tıpkı Tizen'de olduğu gibi sanal makinasız bir Android'e geçiyoruz diyebilir mi?

Google'ın bundan (Dalvik) kurtulması lazım. Ancak buna teşebbüs eder mi orası muallakta kalıyor?

Bu nedenle Samsung Tizen'e yükleniyor. Çünkü Samsung'ta sıkıntının farkında. En basitinden bir rehberin açılma sıkıntısını yapamıyor adamlar. Telefona onca özellik icat edip kullanıma koyan adamlar yıllardır buna çözüm bulamadılar. Bu bana demek ki temelde bir sıkıntı var gibi geliyor. Galaxy S4'te de bu sıkıntı varsa fena olur.

Samsung firması Tizen'e görünür olmayan bir şekilde önem veriyor. Bir anda piyasaya Android cihazlarla birlikte sürebilir veya Tizen'i sürüp Android'ten çekile de bilir.

Bence bu işe önlem alması gereken Google'dır. Kimse farkında değil ama Google firması Android'in mevcut başarısını Nexus'lardan çok sırasıyla Samsung, HTC ve Sony gibi firmalara borçlu.

Samsung çekildiği anda Google büyük sıkıntı yaşar. Zira Google'ın, HTC'nin ve Sony'nin mevcut stratejileriyle olacak iş değil. Kim ne derse desin Nexus cihazlar bile üretimi Samsung'a verildiği zaman (telefonda Nexus S, Galaxy Nexus ile tablette Nexus 10) kullanılabilir cihazlar haline geldiler. Nexus 4 ve Nexus 7'de yaşanan donanım kaynaklı sıkıntılar ortadayken buna kim itiraz edebilir? Gidin forumdaki Nexus 10 başlığına bakın; millet cihazdaki sorunları değil sadece nereden kaça alsam, hangi uygulamaları kullansam konularını konuşuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 30 Mart 2013; 16:58:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freestyle_

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: freestyle_

Arkadaşlar vine diye bir uygulama var androide gelecek mi ne zaman gelecek bilgisi olan var mı? Hep geriden takip ediyoruz bu popüler uygulamaları sırf bu yüzden ios'a geçmeyi düşünüyorum.

Sadece uygulamaları hemen kullanmak için cihaz kullanıyorsan hiç durma hemen bugün iOS'e geç.

Aslında iPod Touch 5 alip s2 ile birlikte kullanabilirim. Sadece android ve ya sadece ios yetmiyor bana.

iPod alacağına iPad veya iPad mini alsan?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hirox
    Speedmod
    Siyah
    vs.

Speedmod 14 saat
    Siyah 13 saat yakaladım.

Bu forumda çok kişi Nordic önerdi kurdum bende şu mart ayı sürümü olan. Stock ile 15.5 saat rekoru kırdım

Hocam bende o sürümdeyim ama su gibi içiyor şarjı ben anlamadım bu işten bataryamda mı sıkıntı var acaba rootlayıp bir kalibrasyon yapsam düzelir mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaza

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karaza

arkadaş yeni s2 güncellemesini yaptım ancak bu seferde bellek dolu hatası alıyorum
    kurulu programlar 200 mg 2 gb cihaz belleği dolu nedeniyle cihaz aktif kullanamıyorum
    dataları boşaltım programları kaldırdım genede sorun devam ediyor yardımcı olabilecek varmı

Wipe işlemlerini yaptın mı?

Android system uzerinde
    wipe cache partition
    apply update from cache
    seceneklerini yaptım

Wipe Cache ile boşalmaz.

Wipe Data Factory yapman gerek.

11.50 GB'lık bellekte durum nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hukukadami

Arkadaşlar merhaba, galaxy s 2 G modeli telefonum var, telefonla konuşurken ses problemi yaşıyorum, karşı tarafa sesim gitmiyor, bunun bir çaresi var mıdır? Bir süre internette araştırdım, kod felan girdim, ancak bir menü açılmadığından o yöntemi uygulayamadım. Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

i9100G için 4.1.2 JB yayınlanmıştı. Sanırım Fransa'ydı. Başka ülke için çıktı mı bilmiyorum.

Türkiye için çıkmaz boşuna bekleme. O cihazı Samsung Türkiye hiç getirmedi. Hoş getirdiği i9100 için bile vermedi hala.

Neyse i9100 için 4.1.2 JB yükleme yöntemi i9100G için de geçerlidir.

Aynı yöntemle fakat i9100G için olan Stock Rom dosyasını telefonuna yükleyebilirsin.
  • Arkadaşlar bu XXLSJ Yeni Nordic sürümünü nereden indirebilirim official olan ?
  • quote:

quote:

hocam değerlerin bu şekilde stabil devam ederse iyimiş ama 5-6 dakikada 1 düşmesi o kadar çok da iyi bir rakam mı acaba?

Speedmodda 4 dakikada % 1 dusuyordu fazlasiyla iyi bakalim ne olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dexter61

quote:

quote:

quote:

Çözunurluk sorun yaratmıyorsa oyunlarda s2 alıcam

Bana kalırsa bu saatten sonra S2 alma. Oyunlar Nexus'a göre sanırım daha akıcı çalışır ama şu saatten sonra alınmaz bu telefon.

Başka telefonlara yönel. 100 150 TL farkla daha üst seviye bir telefon alabilirsin.

Bütçe yetmiyo en fazla 750 tl var daha uste çıkamam

Ozaman anlamayın bence

"O zaman anlamayın bence" derken ?

• quote:

quote:

quote:

hocam değerlerin bu şekilde stabil devam ederse iyimiş ama 5-6 dakikada 1 düşmesi o kadar çok da iyi bir rakam mı acaba?

Speedmodda 4 dakikada % 1 dusuyordu fazlasiyla iyi bakalim ne olacak.

hangi sürüm hocam?birde cwm yüklemek gerekiyor mu kerneli atmak için?cwm ne işe yarıyor?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hirox
    Speedmod
    Siyah
    vs.

Speedmod 14 saat
    Siyah 13 saat yakaladım.

Hocam bende o sürümdeyim ama su gibi içiyor şarjı ben anlamadım bu işten bataryamda mı sıkıntı var acaba rootlayıp bir kalibrasyon yapsam düzelir mi acaba?

Ben kalibrasyon yapmıştım
  • Şu anda 1saat ekran suresi var wifi ile internet kullandim %10gitti pil. Wanamlite 14.3 kullanıyorum root gerekli ve tabiki cwm.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hirox
    Speedmod
    Siyah
    vs.

Speedmod 14 saat
    Siyah 13 saat yakaladım.

Ben kalibrasyon yapmıştım

Hocam batery calibration uygulamasıyla mı yaptın?Hangi yöntemi denedin?
  • quote:

Şu anda 1saat ekran suresi var wifi ile internet kullandim %10gitti pil. Wanamlite 14.3 kullanıyorum root gerekli ve tabiki cwm.

Değerlerin çok iyi hocam kalibrasyon yaptın mı?
  • Evet yaptim kalibrasyon su an icin guzel gercektende ayrica sesin karsi tarafa az gitmesi sorununuda dorimanx in stweaks uygulamasindaki mikrofon ayariyla hallettim mikrofon ayarini sonuna kadar actim ve artik fisiltiyla bile konussam karsiya sesim guzel gidiyor.

• 
Sayfa: önceki 37603761376237633764
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.