Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı, 3 Mobil Kullanıcı ( 3 Mobil Cihaz )
94.863
Cevap
268
Favori
3.495.301
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> ★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★
Giriş
    11567 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hukukadami

Arkadaşlar merhaba, galaxy s 2 G modeli telefonum var, telefonla konuşurken ses problemi yaşıyorum, karşı tarafa sesim gitmiyor, bunun bir çaresi var mıdır? Bir süre internette araştırdım, kod felan girdim, ancak bir menü açılmadığından o yöntemi uygulayamadım. Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

i9100G için 4.1.2 JB yayınlanmıştı. Sanırım Fransa'ydı. Başka ülke için çıktı mı bilmiyorum.

Türkiye için çıkmaz boşuna bekleme. O cihazı Samsung Türkiye hiç getirmedi. Hoş getirdiği i9100 için bile vermedi hala.

Neyse i9100 için 4.1.2 JB yükleme yöntemi i9100G için de geçerlidir.

Aynı yöntemle fakat i9100G için olan Stock Rom dosyasını telefonuna yükleyebilirsin.

• Binbaşı
    1180 Mesaj
    Arkadaşlar bu XXLSJ Yeni Nordic sürümünü nereden indirebilirim official olan ?
    |
    |

Orijinalden alıntı: sciroccom

quote:

Orijinalden alıntı: Uçan Pırasa

Son cikan dorimanx kernel kafayı yemis sanirm 6 yada 5 dakikada bir %1 pil düşüyor kullanirken inanilmaz..

hocam değerlerin bu şekilde stabil devam ederse iyimiş ama 5-6 dakikada 1 düşmesi o kadar çok da iyi bir rakam mı acaba?

Speedmodda 4 dakikada % 1 dusuyordu fazlasiyla iyi bakalim ne olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: Dexter61

quote:

Orijinalden alıntı: oqlahoma

quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

quote:

Çözunurluk sorun yaratmıyorsa oyunlarda s2 alıcam

Bana kalırsa bu saatten sonra S2 alma. Oyunlar Nexus'a göre sanırım daha akıcı çalışır ama şu saatten sonra alınmaz bu telefon.

Başka telefonlara yönel. 100 150 TL farkla daha üst seviye bir telefon alabilirsin.

Bütçe yetmiyo en fazla 750 tl var daha uste çıkamam

Ozaman anlamayın bence

"O zaman anlamayın bence" derken ?

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    2 Not
    quote:

quote:

quote:

Son cikan dorimanx kernel kafayı yemis sanirm 6 yada 5 dakikada bir %1 pil düşüyor kullanirken inanilmaz..

hocam değerlerin bu şekilde stabil devam ederse iyimiş ama 5-6 dakikada 1 düşmesi o kadar çok da iyi bir rakam mı acaba?

Speedmodda 4 dakikada % 1 dusuyordu fazlasiyla iyi bakalim ne olacak.

hangi sürüm hocam?birde cwm yüklemek gerekiyor mu kerneli atmak için?cwm ne işe yarıyor?
    |
    |

• Yüzbaşı
    754 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Deep Dream

quote:

quote:

quote:

Dostum ilk zaman ben dahil hepimiz öyle diyoruz yarın sarjı su gibi gitmeye başlıyor dersin. Bence bu psikolojik başka bişey değil mesela ben ilk kernel flaşlarken nedense batarya çok uzun geliyordu (yada bana öyle geliyor)

hocam peki şu anda en stabil ve şarjı en iyi giden kernel hangisi XXLSJ Yeni Nordic için soruyorum?

Hirox
    Speedmod
    Siyah
    vs.

Valla ben hepsini denedim hirox hariç.

Speedmod 14 saat
    Siyah 13 saat yakaladım.

Bu forumda çok kişi Nordic önerdi kurdum bende şu mart ayı sürümü olan. Stock ile 15.5 saat rekoru kırdım

Hocam bende o sürümdeyim ama su gibi içiyor şarjı ben anlamadım bu işten bataryamda mı sıkıntı var acaba rootlayıp bir kalibrasyon yapsam düzelir mi acaba?

Ben kalibrasyon yapmıştım

• Yüzbaşı
    732 Mesaj
    Şu anda 1saat ekran suresi var wifi ile internet kullandim %10gitti pil. Wanamlite 14.3 kullanıyorum root gerekli ve tabiki cwm.

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Dostum ilk zaman ben dahil hepimiz öyle diyoruz yarın sarjı su gibi gitmeye başlıyor dersin. Bence bu psikolojik başka bişey değil mesela ben ilk kernel flaşlarken nedense batarya çok uzun geliyordu (yada bana öyle geliyor)

hocam peki şu anda en stabil ve şarjı en iyi giden kernel hangisi XXLSJ Yeni Nordic için soruyorum?

Hirox
    Speedmod
    Siyah
    vs.

Valla ben hepsini denedim hirox hariç.

Speedmod 14 saat
    Siyah 13 saat yakaladım.

Bu forumda çok kişi Nordic önerdi kurdum bende şu mart ayı sürümü olan. Stock ile 15.5 saat rekoru kırdım

Hocam bende o sürümdeyim ama su gibi içiyor şarjı ben anlamadım bu işten bataryamda mı sıkıntı var acaba rootlayıp bir kalibrasyon yapsam düzelir mi acaba?

Ben kalibrasyon yapmıştım

Hocam batery calibration uygulamasıyla mı yaptın?Hangi yöntemi denedin?
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    2 Not
    quote:

Şu anda 1saat ekran suresi var wifi ile internet kullandim %10gitti pil. Wanamlite 14.3 kullanıyorum root gerekli ve tabiki cwm.

Değerlerin çok iyi hocam kalibrasyon yaptın mı?
    |
    |
    Evet yaptim kalibrasyon su an icin guzel gercektende ayrica sesin karsi tarafa az gitmesi sorununuda dorimanx in stweaks uygulamasindaki mikrofon ayariyla hallettim mikrofon ayarini sonuna kadar actim ve artik fisiltiyla bile konussam karsiya sesim guzel gidiyor.

|
    |
    |
    |
    Telefonu yatay kullanimda sesi acip kisarken tuslarin karsilikli olarak swap edilmis.bence cok guzel bir ozellik.

Kendi ozel testimden gecemedi.
    (Hareketli Fasulyeler Testi)
    Akicilikta Lag lar var hissediliyor.
    Bunun disinda bug gormedim.

Simdi de yeni cikan paranoid pacman 3.15 e bir bakacagim.
    Pacman v22 de antutu skoru 8000 civari( sdkart haric)
    Disaster rom da 11000 i gordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 30 Mart 2013; 19:25:53 >
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: Gun Expert

Ana bant sürümü : I9100XXLPS
    Kernel sürümü : [email protected]#3
    Yapım numarası : IML74K.XWLP7

hangisi sürümü indirmem uygun olacaktır.Çok kafa karıştırıcı bir olaymış odin falan..Yardımcı olacak var mı ? Odinle falan yüklediğimizde garanti dışı kalıyor mu cihazımız ?

Ustune alınma ama biktik artik bunu soranlardan. Onceki 3 4 sayfada var detayli anlatim. Forumda arama yapin. Daha 3 4 sayfa geride benim ekledigim anlatim var.

Haklısın ama bu işi daha yeni yapacak arkadaşlar oldukça sıkıntı çekiyorlar hocam.6-7 sayfa öncesine baktım kafamdaki tüm bilgiler birbirine girdi malesef.
    |
    |

• Binbaşı
    1044 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ONUR_345241

quote:

Orijinalden alıntı: Marjinal01

quote:

Orijinalden alıntı: ONUR_345241

S2 ye uyarmı bu ?
    http://www.vatanbilgisayar.com/Ba%C4%9Flant%C4%B1%20Cihazlar%C4%B1%20ve%20%C3%87eviriciler/s-link-slx-425-s-link-slx-425-usb-micro-5p-otg-data-kablosu-(micro-usb-den-usb-ye)/productdetails.aspx?I_ID=63853

Uyar sanırım, çünkü uçlar doğru. Aynısı bende de var, Ben buradan almadım, Ebay'den getirtmiştim ama bunun aynısı.

Ucundaki pin sayisi onemli iste.sizin kablo kac pin bakabilirmisiniz

5 pinli olması lazım, bendeki öyle. Gördüğüm kadarıyla Vatan'daki de öyle, ilan linkinde yazıyor çünkü 5P diye. Yani evet, uyar. Yine de emin olmak için yanında bir USB disk götür, orada tak ve dene.
    |
    |

• Er
    7 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Orijinalden alıntı: karaza

quote:

quote:

arkadaş yeni s2 güncellemesini yaptım ancak bu seferde bellek dolu hatası alıyorum
    kurulu programlar 200 mg 2 gb cihaz belleği dolu nedeniyle cihaz aktif kullanamıyorum
    dataları boşaltım programları kaldırdım genede sorun devam ediyor yardımcı olabilecek varmı

Wipe işlemlerini yaptın mı?

Android system uzerinde
    wipe cache partition
    apply update from cache
    seceneklerini yaptım

Wipe Cache ile boşalmaz.

Wipe Data Factory yapman gerek.

11.50 GB'lık bellekte durum nedir?

cihaz bellegi 1.97 gb
    uygulamalar 223 mb
    kullanılabilir alan 23 mb

usb bellek
    toplam 11,50 gb
    kullanılabilir alan 9,63 gb

seklinde

• Teğmen
    158 Mesaj
    Arkadaşlar cepeksen marka şeffaf ekran koruyucu var markasına güvenemedim ürününün ekranıma zarar verme olasılığı var mı? Nede olsa ekrana yapışıyor.

|
    |

Orijinalden alıntı: _lightning_

Arkadaşlar Jellybean'de iGo klasörünü telefon hafızasına mı atmak gerekiyor illa?

Evet. Ama Sys.txt dosyasında igo klasörünün yeri belirtiliyor. Orada adres olarak harici sd kart altında bir klasör belirtilirse olur mu bilmem. Ama sorun yaratacak kadar büyük bir boyutu olmuyor (içeriğe bağlı olarak 150-500mb arası), dahili hafızada sıkıntı yaratmıyor yani.

quote:

Orijinalden alıntı: hukukadami

Arkadaşlar merhaba, galaxy s 2 G modeli telefonum var, telefonla konuşurken ses problemi yaşıyorum, karşı tarafa sesim gitmiyor, bunun bir çaresi var mıdır? Bir süre internette araştırdım, kod felan girdim, ancak bir menü açılmadığından o yöntemi uygulayamadım. Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

i9100G için 4.1.2 JB yayınlanmıştı. Sanırım Fransa'ydı. Başka ülke için çıktı mı bilmiyorum.

Türkiye için çıkmaz boşuna bekleme. O cihazı Samsung Türkiye hiç getirmedi. Hoş getirdiği i9100 için bile vermedi hala.

Neyse i9100 için 4.1.2 JB yükleme yöntemi i9100G için de geçerlidir.

Aynı yöntemle fakat i9100G için olan Stock Rom dosyasını telefonuna yükleyebilirsin.

Galaxy S3 mini ye bile bir kaç gün önce 4.1.2 TR sürümü ancak çıktı halbu ki en dandik ülkelere bile erken geldi.
    Bence SAMSUNG TÜRKİYE bu konuda anlaşmalı, cihaz ne kadar geri kalırsa yazılım yönünden yenisini satarım modundaymış gibi hareket ediyorlar.

• Yarbay
    4119 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dexter61

quote:

quote:

quote:

Çözunurluk sorun yaratmıyorsa oyunlarda s2 alıcam

Bana kalırsa bu saatten sonra S2 alma. Oyunlar Nexus'a göre sanırım daha akıcı çalışır ama şu saatten sonra alınmaz bu telefon.

Başka telefonlara yönel. 100 150 TL farkla daha üst seviye bir telefon alabilirsin.

Bütçe yetmiyo en fazla 750 tl var daha uste çıkamam

Ozaman anlamayın bence

"O zaman anlamayın bence" derken ?

Kötü bir niyetle söylemedim bu saatten sonra alınmaz anlamında

• Yarbay
    11567 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaş yeni s2 güncellemesini yaptım ancak bu seferde bellek dolu hatası alıyorum
    kurulu programlar 200 mg 2 gb cihaz belleği dolu nedeniyle cihaz aktif kullanamıyorum
    dataları boşaltım programları kaldırdım genede sorun devam ediyor yardımcı olabilecek varmı

Wipe işlemlerini yaptın mı?

Android system uzerinde
    wipe cache partition
    apply update from cache
    seceneklerini yaptım

Wipe Cache ile boşalmaz.

Wipe Data Factory yapman gerek.

11.50 GB'lık bellekte durum nedir?

cihaz bellegi 1.97 gb
    uygulamalar 223 mb
    kullanılabilir alan 23 mb

usb bellek
    toplam 11,50 gb
    kullanılabilir alan 9,63 gb

seklinde

Cihaz Belleğinde bir sıkıntı var. USB Bellek normal görünüyor.

Rehber, mesaj vs yedeğini alıp her iki Wipe işlemini yapman yararına olacaktır.

HızlıCevap
Reklamlar
haberler
son dakika
SEO
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.