Şimdi Ara

••• Samsung Galaxy A73 5G • 2022 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları •••

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.800
Cevap
83
Favori
198.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

- İnce ve Hafif Tasarım

- 6.7’’ FHD Super AMOLED+ 120Hz Sonsuz O-Ekran

- 108 MP Yüksek Çözünürlüklü Kamera

- 2 Güne Kadar Süren Pil Ömrü

*** Galaxy A73 5G, IP67 derecesine sahiptir. 1 metreye kadar tatlı suyun içerisine 30 dakika boyunca daldırıldığı test koşullarına dayanmaktadır. Yalnızca düşük basınçlı suya karşı dayanıklıdır.

Multimedya alanında çok güçlü

Artık her şeyi daha fazla yapabilirsiniz. Snapdragon® 778G 5G’den güç alan Galaxy A73 5G’nin sunduğu profesyonel seviyedeki oyun, yapay zeka destekli daha akıllı performans ve üstün çekim deneyimleri, mobil multimedya yaşam tarzınızı tamamen değiştiriyor. Daha fazlasına ihtiyacınız olduğunda ise RAM Plus özelliği ile ekstra sanal RAM sağlayarak size güç veriyor.

* 8GB RAM’li modeller, dahili hafızanın 8GB’a kadar olan kısmını uygulama performansını arttırmak için sanal bellek olarak kullanır.

Hatıralarınızı silmeyin

Hepsi bir arada. 128GB/256GB dahili hafızanın yanı sıra 1TB’a kadar MicroSD kartı desteği ile değerli anlarınızı saklamak için her zaman yeriniz olur.

Oyunun kurallarını baştan yazan zarif cihaz

Galaxy A73 5G’nin zarif çizgileri performansı ve estetiği optimum seviyeye çıkarmak için özenle tasarlanmıştır. Süper ince çerçevesi, inanılmaz hafif ekranı ve kesintisiz kamera yuvasının Ambient Edge özellikleri daha uzun bir pil ömrüne sahip olmasına rağmen daha ince bir çerçeveye sahip bu cihazda bir araya geliyor.

Nefes kesen görüntüler artık ekranda

FHD+ Super AMOLED Plus ekran ile büyüleyici görüntüler tüm doğallığıyla karşınızda. 108MP Geniş Açılı Kamera ile çekilen görüntüleri, 6.7 inç’lik geniş Sonsuz-O Ekranda tıpkı gerçek hayattaki gibi tüm ayrıntılarıyla görüntüleyin. 800 nit¹ kapasitesiyle açık havada bile canlı görüntülerin keyfini çıkarmanızı sağlarken Göz Rahatlığı Kalkanı² ile mavi ışığı azaltır.

Muhteşem ekran ile süper akıcı kaydırma deneyimi

Daha az bulanıklık, daha fazla ayrıntı ve canlı kontrast ile izleme deneyiminin ne kadar net bir akıcılığa ulaşabileceğini görmek için Galaxy A73 5G’nizin 120Hz Super AMOLED Plus ekranında dilediğiniz içeriği izleyin.

Ayrıntıları yakalayarak fark yaratır

Yüksek çözünürlüklü 108MP sensörü sayesinde, ayrıntıları rahatlıkla yakalar. 12MP kamera çekimlerinde gruplama ile daha fazla parlaklık sağlar. Detay iyileştirme özelliğini kullanarak detayları daha çarpıcı hale getirin, hibrit optic yakınlaştırma özelliğini kullanarak uzaktaki nesneleri kolayca yakalayın. Büyük piksel sensörler sayesinde fotoğraflardaki bozulmaları önleyin.

Hareket halindeyken bile sabit çekimler yapmaya hazır

En hareketli anlarınızı bile artık yeniden oynatıp izleyebilirsiniz. OIS ve gelişmiş VDIS teknolojileri birlikte çalışarak Galaxy A73 5G ile çektiğiniz görüntülerin sabit ve net olmasını sağlarken Gelişmiş HDR hem gün ışığında hem de düşük ışıkta hassas renk ifadeleri ile ayrıntıları korur.

Eğlence modunda Snapchat Lensleri

Eğlence modunda bulunan ve düzenli olarak güncellenen yeni Snapchat Lensleri ile kendinizi dilediğiniz gibi ifade edin! İstediğiniz lensi seçin ve favorilere eklediğiniz fotoğraflar üzerinde deneyin, en iyi görünümünüzü yakalayın ve bunu arkadaşlarınızla paylaşın.

Düzenleyin ve keyfini çıkarın

Bir çekimi düzenlediğinizde elde edilen sonuç sizi daha çok tatmin eder. Nesne silici ile istenmeyen nesneleri, arka plandaki öğeleri ve çok daha fazlasını kolayca çıkarın.

Muhteşem anlarınızı yakalayın

Geniş açı ve derinlik lenslerinden oluşan çift lense sahip yapay zekalı kamera ile yüz ayrıntılarının detaylarını yakalayabilirsiniz. Bulanık arka plan efekti uygulayarak ve arka planın bulanıklık seviyesini özel olarak ayarlayarak her portre çekiminizde canlı bir görüntü yakalayın.

Acayip iyi pili iki gün dayanır

5.000 mAh (normal)² pil ile yayın, paylaşım oyun ve başka pek çok şey için daha fazla zamanınız olur. 25W’a kadar çıkabilen Süper Hızlı Şarj ile Galaxy’nizi hızlıca doldurabilir ve toplam pil performansını arttırmak için adaptif pil tasarrufunu etkinleştirebilirsiniz.

Suyun dökülmesi, damlaması ve sıçramasına karşı dayanıklı

Su ve toza dayanıklılık özellikleriyle IP67 derecesine sahip Galaxy A73 5G, 1 metreye kadar derinlikteki tatlı suda 30 dakika boyunca kalabilir. Gorilla Glass 5’in sağladığı ek koruma ile cihazınız artık daha sağlam ve çizilmesi bir o kadar zor.

Galaxy A73 5G, IP67 derecesine sahiptir. 1 metreye kadar tatlı suyun içerisine 30 dakika boyunca daldırıldığı test koşullarına dayanmaktadır. Plajda, havuzda veya köpüklü suda kullanılması önerilmez. Yalnızca düşük basınçlı suya karşı dayanıklıdır

Saran sesler artık avuçlarınızın içinde

Mekansal bir deneyim için artık bir stüdyoya ihtiyaç yok. Her notayı inanılmaz ayrıntılara ve berraklığa sahip seslerle zenginleştiren Dolby Atmos ile kendinizi en sevdiğiniz filmlerin, şarkıların ve videoların akışına bırakın.

Game Booster ile avantaj sizde

Zafer için mücadele edin. Game Booster cihazınızın pil ömrü, sıcaklık ve belleğini optimize etmek için oyun oynama alışkanlıklarınızı izlerken arka plan aktivitelerini ve bildirimleri engelleyerek daha fazla odaklanmanızı sağlar.

Sizin için değerli ne varsa korur

Telefonunuzun donanım ve yazılımına üretim aşamasında entegre edilen Samsung Knox, ilk açıldığı andan itibaren telefonunuzu korur. Çok katmanlı güvenlik özellikleri sayesinde, en hassas bilgilerinizi kötü amaçlı yazılım ve tehditlerden korur.

Sadece dokunarak kilit açma

Doğru yöndesiniz. Dahili ekran üstü parmak izi sensörü ile güvenlikten taviz vermeden uygulamalarda ve web sitelerinde anında oturum açabilirsiniz.

Galaxy Cihazınız Tarzınızı Belirler

Gerçekten size ait bir şeye sahip olun. One UI 4 ile Galaxy’nizi kişiselleştirin ve telefonunuza belirgin hatlarla enerjinizi yansıtan bir görünüm kazandırın. Görevlerinizde size kesintisiz olarak yardımcı olan ve en sevdiğiniz özelliklere hemen erişebilmenizi sağlayan özel olarak tasarlanmış bir araç oluşturun.

Galaxy A73 5G’deki uygulamalarınız artık bilgisayarda

Windows Bağlantısı özelliği ile telefonunuzdaki mesajlara, bildirimlere ve diğer mobil uygulamalara doğrudan bilgisayarınızdan erişin.

Teknik Özellikler

İşlemci 2.4GHz, 1.8GHz

CPU Tipi Sekiz Çekirdek

Boyut (Ana_Ekran) 169.5mm (6.7")

Ağırlık (gr) 181

İşlemci

CPU Hızı 2.4GHz, 1.8GHz

Ekran

Çözünürlük (Ana Ekran) 1080 x 2400 (FHD+)

Teknoloji(Ana Ekran) Super AMOLED Plus

Renk Derinliği (Ana Ekran) 16M

Kamera

Arka Kamera - Çözünürlük (Çoklu) 108.0 MP + 12.0 MP + 5.0 MP + 5.0 MP

Arka Kamera - F Değeri (Çoklu) F1.8 , F2.2 , F2.4 , F2.4

Arka Kamera - Otomatik Odaklama Var

Arka Kamera - Optik Görüntü Sabitleyici Var

Arka Kamera Zoom Digital Zoom 10x'e kadar

Ön Kamera - Çözünürlük 32.0 MP

Ön Kamera - F Değeri F2.2

Ön Kamera - Otomatik Odaklama Yok

Ön Kamera - Optik Görüntü Sabitleyici Yok

Arka Kamera - Flaş Var

Ön Kamera - Flaş Yok

Video Kayıt Çözünürlüğü UHD 4K (3840 x 2160) @30fps

Ağır Çekim 240fps @HD

Hafıza

RAM Boyutu (GB) 8

ROM Boyutu (GB) 128

Kullanılabilir Hafıza (GB) * 100.7

Harici Hafıza Desteği MicroSD (1TB'a kadar)

Ağ/Şebeke

SIM Sayısı Çift SIM

SIM Boyutu Nano SIM

SIM Yuvası Tipi SIM 1 + Hybrid (SIM veya MicroSD)

Infra 2G GSM, 3G WCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD, 5G Sub6 FDD, 5G Sub6 TDD

Bağlantılar

USB Arabirim USB Type-C

USB Version USB 2.0

Lokasyon Teknolojisi GPS, Glonass, Beidou, Galileo, QZSS

MHL Yok

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax 2.4G+5GHz, HE80, SISO, 1024-QAM

Wi-Fi Direct Evet

Bluetooth Versiyon Bluetooth v5.0

NFC Var

PC Senk. Smart Switch (PC versiyon)

İS Android

Genel Özellikler

Tip Dokunmatik

Sensörler İvme Ölçer, Parmakizi Sensörü, Cayro Sensörü, Jeomanyetik Sensör, Işık Sensörü, Mesafe Sensörü

Fiziksel Özellikler

Boyutlar (YxGxD, mm) 163.7 x 76.1 x 7.6

Batarya

İnternet Kullanım Zamanı(LTE) (Saat) 18 saate kadar

İnternet Kullanım Zamanı(Wi-Fi) (Saat) 17 saate kadar

Video Oynatma Süresi (Saat, Kablosuz) 21 Kadar

Pil Kapasitesi (mAh, Tipik) 5000

Çıkarılabilir Hayır

Müzik Dinleme Süresi (Saat, Kablosuz) 85 Kadar

Konuşma Süresi (4G LTE) (Saat) 45 e kadar

Ses ve Video

Stereo Desteği Var

Video İzleme Formatı MP4, M4V, 3GP, 3G2, AVI, FLV, MKV, WEBM

Video Oynatma Çözünürlüğü UHD 4K (3840 x 2160)@30fps

Müzik Oynatma Formatı MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA

Servisler ve Uygulamalar

Gear Desteği Galaxy Buds Pro, Galaxy Buds Live, Galaxy Buds+, Galaxy Buds2, Galaxy Buds, Galaxy Fit2, Galaxy Fit e, Galaxy Fit, Galaxy Watch4, Galaxy Watch3, Galaxy Watch, Galaxy Watch Active2, Galaxy Watch Active, Gear Fit2 Pro, Gear Fit2, Gear Sport, Gear S3, Gear S2, Gear IconX (2018)

Samsung DeX Desteği Hayır

Mobile TV Hayır

Pil Tasarrufu İçin Yapılması Gereken Bazı Ayarlar;

Pil Tasarruf Konusu İçin Tıklayın

••• Samsung Galaxy A73 5G • 2022 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları •••Usable nameyoutube
    Olası hata yada bozulmaların sorumluluğu izleyiciye aittir , sorumluluk kabul etmem.
    https://www.youtube.com/watch?v=OnybiPRgDcw&ab_channel=Usablename

Hard Format İçin;

1. Daha önce telefonunu bilgisayara bağlamadıysanız öncelikle kablo ile bilgisayara bağlayın ve otomatik olarak bilgisayar tanısın telefonu (bu aşama çok önemli değil)

2. Telefonu kapatın ve kablonuz bilgisayara bağlı olsun

3. SES AÇMA ve GÜÇ Tuşlarına aynı anda basarak telefonu açın

4. Titreşimi hissedince GÜÇ tuşunu bırakın ama SES AÇMA tuşuna basmaya devam edin

5. Format ekranı açıldığında ses açma ve ses kısma tuşları ile hareket ederek

6. Önce WİPE DATA ya girin GÜÇ Tuşuna basarak seçebilirsiniz, açılan sayfadan YES de GÜÇ Tuşu ile seçin

7. İlk ekrana dönecek şimdi ise WİPE CACHE'i de GÜÇ tuşuna tıklayarak içine girip YES seçin

8. Sonra REBOOT NOW için GÜÇ tuşuna basın telefon yeniden açılacak, açılış biraz uzun sürebilir panik yapmayın ve bekleyin. (En Fazla 5 DK)

9. Açılınca kabloyu çıkarabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByEVOL -- 8 Ocak 2023; 15:47:54 >

• Valla kimse kusura bakmasın dostlar param olsaydı s22 plus alıcaktım. Androidde sorun yaşamak istemiyosanız Samsungdan şaşmayın. Ama a73 5gde orta üst segmentte bence şuan lider. Hiç kimse xiaomi 12 lite 11 lite vs... filan demesin bence. Yazılım ve arayüz sıkıntısı yaşamak istemiyen Samsung alır NOKTA!
    Note 2, Note 5, S22 Ultra ve son olarak S23 Ultra kullandım..

Eşimden dolayı S3 Mini, Note 5, A51 ve son olarak A73'ü dibine kadar deneyimledim..

Diğer telefonlara pek girmeyeceğim ama A73 segmentine ve genel samsung telefonların parasına göre gerçekten fiyat performans telefonu olmuş.. standart bir kullanıcıysanız yani telefonla bir iş içerik vs takip etmiyor, telefonu oyun cihazı olarak kullanmıyorsanız dağlar kadar yeter bir telefon..

Şarjı iyi, ekranı hem çözünürlük hem parlaklık olarak iyi, genel işlemlerde işlemcisi ve rami gayet iyi, ergonomisi, boyutları, malzemesi iyi yani mükemmel değil ama gayet tatmin edici.. parası da görece iyi..

Forumun başlarından beri benim teeekk şikayet ettiğim şey kamerası berbat! Belki bizdeki cihaza özel bir durum da olabilir ama cıkkk olmamış.. bir türlü odaklayamıyor.. videolarımız bu odak sıkıntısından dolayı sürekli kalp atışı gibi odaklama girişimleriyle dolu.. ışık az düşük olsun veya yapay ışık kullanılsın akşam lamba ışığı falan performans yerlerde.. tabi güzel bir mekanda aydınlıkta odakladıktan sonra elbette çook çook güzel fotolar çekiyor.. benim söylediğim pratik kullanım performansı...

Tabi kamera performansını ben amiral gemilerine göre de kıyaslamıyorum.. belki netliği pikseli falan bi tık daha azdır ama kullanım netleme odaklama vs her ne derseniz, A51'de biz zerre sorun yaşamadık kamera tarafında.. o zaman bende Note 5 vardı.. hemen hemen kafa kafaya belki de daha iyi çekiyordu A51.. A73'te tek şikayetim kameradır.. eşim de en çok kamera kullanıyor.. söz verdim yeni seri lansmanında verip bir üst modelini alacağım kendisine.. o yüzden aman temiz bak cihaza diye tembihliyorum.. azcık çizikten bir sürü fiyat kırıyorlar.. inşallah onda başkaca kroniklerle karşılamayız..

A73'ün orta üst segment olduğunu da asla akıldan çıkarmamak lazım.. herşey mükemmel olsa neden iki katı parasına S serisine gidelim ki? Sözün özü bana kalırsa (kişisel tecrübemde kamera hariç) A73 fiyat performans ürünü olarak gayet başarılı bir iş çıkarmaktadır..

Hepimiz en iyi cihazları hak ediyoruz. İnşallah herkes gönlündeki aslana kavuşacak imkanlara en kısa sürede sahip olur..

Başınızı ağrıttım kalın sağlıcakla...

Aksine parasına değen bir cihaz, ekranda bir sorun yok bu panellerin doğası bu, bu bir sorun değil yani 6 aydır kullanıyorum hiç görmedim o sorunu çünkü aşırı kısık ışıkta kullanmıyorum telefonu,

Telefonda dokunmatik sorunu yok bunu kim söyledi? koca forumda bunla ilgili net bir şikayet okumadım nereden uyduruyorsunuz acaba?

Kamera konusu kişisel bir konu, bana göre çok çok yeterli fazla kamera kullanan biri değilim ama sonuçta 12 bin tl verip amiral gemisi performansı beklememek gerekiyor

Hız tatmin edici değil demişsin ama yalanın da bu kadarı derim, hangi aşamada sorun yaşadınız da hızı beğenmediğiniz? cihazın takıldığını dair görmedim henüz yani sallıyorsunuz bari destekli sallayın, alacağınız diğer markalarda hemen hemen bu segmentte aynı işlemciyi kullanıyor onların yazılımları daha kötü bunların hızlı olduğunu iddaa edemezsiniz

Telefondan anladığınıza emin misiniz? yoksa kendi çapınızda mı anlıyorsunuz  

yazilim herseydir, isterseniz iki kat donanim koyun takilan cihaz yine takilir. Ancak planli eskitme diye bir gercek vardir ve pazarlama sektorunde sıkca kullanilir. Samsungun cihazlarini daha pahaliya satarak 4-5 sene yazilim destegi vermesi guzel bir secenek. Her anlamda optimumu yakalayan telefonlar uretiyor. Yazilim konusunda Cinlilerden hala bir adim onde oldugu tartisilmaz.
    Hocam ben de çok araştırdım farklarını A serisinde.

A73'ün halefi gelmeyecek büyük ihtimalle. Sızıntılar bu yönde gözüküyor. Geçen yıl da A73 ; A53 ve A33'ün aksine geç satışa sunuldu. Tanıtımda bahsedilmedi. Tanıtım Exynos 1280 çipsetli A33 ve A53 ile ilgiliydi.

Samsung orta segmentte Mediatek ve kendi Exynos çipsetleri ile yürümeyi tercih ediyor artık. A73 ve A23 5G bu konumda son cihazlar yani.

Geçtiğimiz yıl tanıtılan cihazlar ;

A13 Mediatek Helio G80 ve Exynos 850
    A13 5G Mediatek Dimensity 700
    A23 Snapdragon 680 4G
    A23 5G Snapdragon 695 5G
    A33 ve A53 Exynos 1280
    A73 Snapdragon 778G 5G

Bu yıl çıkan cihazlar arasında ;

A04 ve A04s Exynos 850 ve A04e Helio P35 ile geliyor.
    A14 Dimensity 700 ve Exynos 1330 ile geliyor.

Sızıntılara göre çıkan cihazlar ise ;

A24 belirsiz Helio G99 ihtimali yüksek. Ya da A14 4G olarak tanıtılması olası.
    A34 Dimensity 1080 ihtimali yüksek sızıntılara göre.
    A54 Exynos 1380 ihtimali yüksek.

Ne hikmetse A74'ün adı bile anılmıyor sızıntılarda. Manidardır ki Qualcomm da düşük kar marjı nedeniyle orta ve alt segment için çip geliştirmelerini durma noktasına getirdi. Samsung ve Mediatek'in liderliğinin de etkisi yüksek diye düşünüyorum.

Samsung bütün odağını S23 serisine vermişken serinin satışını baltalayacak A74 modeline ihtiyacı yok diye düşünüyorum. Belki ileri dönük FE modeli tanıtılır o kadar.

A serisinde tepe model büyük ihtimalle A54 olacak ve bu cihaz da büyük ihtimalle Snapdragon çipset ile gelmeyecek.

Bu sebeple Snapdragon çipsetli son orta segment model A73'ü tercih etmeniz mantıklı olabilir. Performans konusunda Exynos 1380 ile kafa kafaya sonuç vereceklerini düşünüyorum. GPU konusunda belki yeni nesil Mali G615 GPU tasarımı kullandığı için iyileştirmeler yaşayabilir ama günlük kullanımda farkını görebilir miyiz bilemiyorum.

Exynos 1380 ile Snapdragon 778G 5G 4x Cortex A78 + 4x Cortex A55 CPU çekirdek tasarımını kullanıyor.
    Exynos 1280, 1330 ile Dimensity 1080 ise 2x Cortex A78 + 6x Cortex A55 CPU çekirdek tasarımını kullanıyor.

Yani arada ahım şahım fark yok 5 çipset arasında. Tabi 778 ile 1380'de performans çekirdeklerinin 4 adet olmasının ağır yük etkisinde faydası olacaktır. Gördüğünüz üzere iki çipset de benzer tasarım ile gelecek gibi gözüküyor.

Bu arada şu an A33 kullanıyorum. Always-On eksiği ve 90 Hz ekranı haricinde A53'ün birebir aynısı yapılmış. Performans konusunda da memnunum. Şarj tüketimi biraz fazla. O da Snapdragon çipsetli olmamasından. Yapacak bir şey yok o konuda. Ya 4G çipsetli A52'yi alacaktım ya da yeni nesil A33'ü. Pişman değilim açıkçası.

Arkadaşlar herkese selam, daha önce S20 FE, S21, S22 ve S21 FE forumlarında cihazların ekran süresini, pil performansını, genel cihaz performansını artıracak ve ısınmayı azaltacak bir rehber hazırlamıştım. Bu pilot cihazlarda yüksek başarı oranına ulaştık. Ben de artık rehberi bütün Samsung telefonlara uygulayabilecek hale getirdiğini düşünüyorum. Kendim de rehberde paylaştıklarımı A50 ve S20 FE'de deneyerek oldukça başarılı sonuçlar aldım.

Rehber paylaşımlarıyla burayı meşgul etmek istemediğim için ayrı bir konu açtım. Denemek isteyen arkadaşları konuya beklerim. Herkese iyi forumlar diliyorum.

https://forum.donanimhaber.com/samsung-telefonlara-ozel-detayli-iyilestirme-rehberi--153951695#153951695

• Özel sayfamız hayırlı olsun ••• Samsung Galaxy A73 5G • 2022 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••• 

Tüm A73 kullanıcılarını yada telefonu almayı düşünen arkadaşların sorularını bekliyoruz...

••• Samsung Galaxy A73 5G • 2022 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••• ••• Samsung Galaxy A73 5G • 2022 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••• ••• Samsung Galaxy A73 5G • 2022 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••• 

• Çok şükür konu açılmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende istetmiştim, dün geldi telefon. Poco f2 prodan geçtim canavar gibi telefondu ama sıkılmıştım artık.A73 e gelirsek; şşmdilik şarjı biraz cabuk gidiyor ama başlarda nornalmiş belli bir süre sonra toparlıyormuş. Kamerası güzel, görüntüsü ince ver zarif üstelik çok hafif.. arka kapak olayını çok sorun etmiş arkadaşlar ama okadar da kötü değil yani abartılacak bi boşluk yok çok hafif batarya kısmında boşluk var, beni hiç rahatsız etmiyor. Buna uygun kırılmaz cam bulamadım önerisi olan varsa yazabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 temmuzda kullanmaya başladım güzel telefon madde madde yazayım. 1-normal kullanımda sol üst kısım ısınıyor sizde de öyle mi yaz aylarındayız diye sanırım ama içinde snapdragon 8 gen1 falan yok sonuçta.. 2-galaxy max hz uygulamasını bu telefona kuran oldu mu? 3-m52 ya da a52s almamamın sebebi a73'ün ufs 3.1 depolama teknolojisine sahip olmasıydı, bu önemli bir fark diye düşünüyorum ve kamera farkı da var tabi ki. çift hoparlör de m52 a52s'de yoktu sanırım hoparlörü benim için önemli. s21 fe almamamın sebebi ise ekranının daha küçük olmasıydı, a73'ün 6.9 olmasını isterdim açıkçası :) 4-arka kapakta boşluk var gerçekten ama bu kafaya takılacak bir durum değil sorun değil bir şey değil. 5-şarjı bende de ilk başlarda çok hızlı tükeniyordu şaşırmıştım 120 hz bu kadar şarj nasıl harciyor diye. ama 10-12 gün içinde şarj durumu yavaş yavaş düzeldi şuan gayet stabil 7 saat civarında ekran sürem var yoğun kullanıyorum ama oyun vs oynamam standart kullanım, ayrıca pil koruma açık yüzde 85 ile 7 saat civarı, hızlı şarj açık, parlaklığı orta düşükte kullanıyorum adaptif açık. 6-telefonun tasarımı çok şık. 7-778g hakkını veriyor akıyor telefon umarım performansını kaybetmez ileride de 8-cam koruma ben de bulamadım bir tane takmıştım ön kameranın görüntüsü bozuldu, kenarları siyah bantlıydı ekranı ufalttı çıkarıp attım. bir tane kargoda ön cam delikli diye aldım bakalım. 9-android 16'ya kadar güncelleme alacak olması da bir avantaj, güncel yeni telefon olması da tercihimi etkileyen sebeplerdendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mukuk20 -- 22 Temmuz 2022; 1:1:59 >

• canoberto C kullanıcısına yanıt

Dediğin gibi fiyat performans olarak güzel telefon Samsung tarafında, şarj zamanla oturuyor, arka kapakta hafif bir boşluk var gibi evet ama kılıfla kullanıyorum o yüzden hissetmiyorum, Türkiye de kılıfsız kullanımı tavsiye etmiyorum malum telefonlar yada ekranlar çok pahalı ••• Samsung Galaxy A73 5G • 2022 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••• 

• mukuk20 M kullanıcısına yanıt

bende 12 haziranda aldım 1 ayı geçti kullanıyorum ve gerçekten memnunum, beni pişman etmedi,

1. kılıfla kullandığım için ısıyı çok algılamıyorum o yüzden net bişey diyemem bu konuda ama oyun falan oynarken kılıftan hissediyorum sıcaklığı
    2. kullanmadım normalde 120 hz ayarlı ama oyunlarda çok şarj gitmesin diye tasarruf modunda kullanıyorum o yüzden 60 hz le devam ediyorum şuan
    3. bende stereo hoparlörlerinden dolayı aldım ve gerçekten ses kalitesi olsun ses yüksekliği olsun hakkını veriyor, aynı şekilde bende s21 FE ile arasında çok git gel yaptım, onun çerçevesi de metaldi o yüzden bir tık s21 fe ye gitti gönlüm ama elime alıp incelediğimde gerçekten küçük geldi telefon elime o yüzden vazgeçtim, bende bir note serisi gibi 6.9 isterdim büyük telefon severiz ••• Samsung Galaxy A73 5G • 2022 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••• 
    4. evet boşluk var ama kılıfla kullanınca hissetmiyorsun çokta takmamak gerek
    5. bende oyun oynadığım için tasarruf modunda kullanıyorum ve pokemon go gibi konum tabanlı bir oyun bile 6 7 saat oynayabiliyorum, özellikle de game plustan kurduğum program sayesinde oyunun görselliğini düşürüp telefonun gereksiz pil harcamasını engelliyor ve çok hoşuma gitti bu durum fazla performans istemediği için uzun süre oyun oynasam da ısınmıyor telefon ••• Samsung Galaxy A73 5G • 2022 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••• 
    6. gerçekten öyle özellikle mint yeşili çok tatlı duruyo
    7. telefon özellikle 120 hz yağ gibi aktığını hissediyorsun yani çok hoş bir his
    8. ben aldığım gün 360 derece kaplama yaptırdım onlar taktı filmi o yüzden bu konuda bilgim yok, korumanın üstüne birde kılıfla kullanıyorum ••• Samsung Galaxy A73 5G • 2022 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••• 
    9. bende bir ara iphone almayı düşündüm ama fiyatları çok uçuk iphone 11 bile 15 bin tl olmuş ve küçücük telefon max ise satılmıyor sıfır olarak ki satılsa kaç para isterler kim bilir o yüzden incelemeleri izlerken gördüm 4 ana android sürüm ve +1 yılda google güvenlik güncellemesi alacak yani en az 5 yıl güncelleme garantisi veriyor samsung o yüzden iphone salla dedim kendi kendime bir android sever olarak, diğer türlü maalesef 2-3 senede eskiyordu telefonlar, benimde tercih etme sebeplerimden biri oldu o yüzden Samsung'u tebrik etmek isterim doğru bir karar••• Samsung Galaxy A73 5G • 2022 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••• 

• oztapaci O kullanıcısına yanıt

Bugüne kadar kimse açmadığını görünce olaya el atayım dedim ••• Samsung Galaxy A73 5G • 2022 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••• 

• ByEVOL kullanıcısına yanıt
    Kaplama+kılıf ile telefon fiyatlarına gözdağı veriyorsunuz hocam :)) ben de köşeleri darbe korumalı fibaks kılıf aldım şeffaf. Kılıfsız kullanılmaz haklısınız:) hafif oyunlarda da hiç ısınma olmuyor gerçekten, üst düzey oynamadım hiç. Samsung'u en son note 5 ile kullanmıştım, sonrasında Xperia Z1, general Mobile, oppo a73 kullandım ve Samsung a73 ile Samsung'a döndüm. Samsung aşmış yazılım stabilite konusunda, şaşırdım. iPhone 120 Hz model almak çok mümkün değil, 120 Hz den artık vazgeçemem :))

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    Ülke koşulları bunu gerektiriyor artık hem 360 kaplama hem kılıf anca kurtarıyor

Bende hem şeffaf hemde kamerası kapatılan kılıflardan aldım, kamera kapanan kılıfın tutuş hissiyatı çok güzel geldiği için bunla devam ediyorum

Bende en son samsung note 2 kullandım 6 sene falan hemde, sonra düşürüp ekran kırılınca, Asus zenfone 5 2018 e geçtim o da güzel cihazdı özellikle zamanında çok kaliteli ve sağlamdı ama Asus telefon pazarından çekilince biraz ortada kaldı, eşimde a70 vardı memnundu bende ondan görerek samsungtaki gelişimi tekrar samsung a döndüm eşimin telefonu da yenileyip ikimizi de A73 e geçirdim ve A70 e göre bile bile aralarında baya fark var, yazılım konusu beni de şaşırttı yani iPhone rakip olacak bir yazılım var neredeyse, xiaomi gibi kötü bir yazılımı bu teknoloji çağında kaldıramazdım artık ki ucuzluğu da kalmadı xiaomi lerin artık, o yüzden herkese hayırlı olsun telefonlarımız maşallahı var

• Bu arada mi 10 t pronun kırılmaz camını taktırdım bire bir uydu, ayrıca dokunmatik hassasiyet özelliği var ekran sekmesinde onu açarsanız kırılmaz cam da olsa hassasiyet arttığı içşn donma takılma yapmıyor. Bir kaç defa oyun oynarken 1 saniyenin bile altnda ara sıra dokunmatik takılıyor gibime geldi sizde de oldu mu aynı olay? Şunu da ekliyim ilk gün çok hızlı gidiyordu şarj bir kere fulledikten sonra gitmiyor şimdide, bataryası 2. Gün oturdu hemen. Isınma bende hiç olmuyor maşallah diyiym.. Şarj konusuuna gelince kendi şarjı çok pahalıydı xiaominin 33 w lık orjinal şarjını aldım 180 tl ye onu kullanıyorum 1 saat 15 dakikada fullüyor

S serisinden aırf küçükler diye vazgeçtim, alışmışız baba buyuk telefona.. İyi ki de bunu aldım pişman değilim

Hocam onun ön kamera kısmı delikli mi cam korumanın ben de alayım. Dün gelen de deliksiz iade ettim. Isınma bende bayağı var sıfırlayayım bari telefonu. Dokunmatik ayda yılda bir ara sıra garip hareketler yapıyor ekranı kapatıp açıyorum, kullandığım son 3 telefonda bu durum vardı normal herhalde. Ben Samsung aldım amazondan 210₺ ya orijinal sanırım, süper hızlı şarj yazıyor telefonda, pda teknoloji satıcısından aldım. Dün Amazon satıcılı kablolu olanı 170₺ ya mı ne düştü içim gitti 😂

bende deliksiz kullanıyorum herhangi bir sorun yok, neden iade ettiniz ki ••• Samsung Galaxy A73 5G • 2022 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••• 

Hocam arkanıza ışık aldığınızda lensi ellemişsiniz gibi lens kirlendiği için oluşan o ışığın yayılması durumu oluşuyor, ışığı arkaya almaya gerek de yok yandan falan vurunca fotoğraf kötü oluyor, mis gibi kameraya yazık. Bugün nano cam taktırdım telefoncuda, kamera deliklisi yokmuş, kamera görüntüsü yine bozuluyor ışıklı durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mukuk20 -- 23 Temmuz 2022; 22:43:40 >

haklısınız şimdi siz deyince fark ettim, sanırım benimde değiştirmem gerekiyor ••• Samsung Galaxy A73 5G • 2022 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••• 

Malesef, bulursanız haber verirseniz sevinirim :)

Deliksiz kullanıyorum sıkıntı yok, bizimkinin henüz çıkmamış zaten kullanabilrsin.. Isınma bende ilk gün oldu suan yok. Bilseydim senin aldıgın yerden alırdım bende, yine de bi link atıver sen buraya:)

SAMSUNG TA800 Fast Charging Beyaz 25W Type-C To Type-C Şarjı Aletihttps://www.amazon.com.tr/dp/B0972ZJJW8/ref=cm_sw_r_apan_i_6GM3DBBR9X9ERKFKWAQ1?_encoding=UTF8&psc=1

Link bu Hocam, pda teknoloji satıcısından aldım, YouTube dan izleyip inceledim orijinal olduğuna kanaat getirdim. Fiyat artmış bir miktar.
    Kılıfı çıkarıyorum soğutmak için, ısınıyor benimki normal kullanırken, tasarruf moduna alıyorum sıcaklık düşsün diye, içime kurt düştü kimseninki ısınmıyor :/ sol üst ısınıyor sadece. Sıfırladım bugün düzelmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mukuk20 -- 24 Temmuz 2022; 0:44:35 >

hocam normal kullanım dediğiniz evde mi? yoksa dışarıda 4.5g ile mi? eğer dışarıdaysanız havalarında ısınması ile birlikte instagramda bile dolaşsanız 4.5g nin etkisiyle ısınmakta, aslında her telefon ısınıyor ama plastik olunca ısındığını daha çok hissediyoruz, fazla takılmayın güç tasarrufunda kullanın çok rahatsız ediyorsa bu şekilde ısınmaz çok ••• Samsung Galaxy A73 5G • 2022 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••• 

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.