Şimdi Ara

••• Samsung Galaxy A73 5G • 2022 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••• (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.800
Cevap
83
Favori
198.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bilmiyorum ki vardır herhalde samsung elektronik yazıyor. Benim ürün de böyleydi baya inceledim orijinal gibi duruyor. Samsung doğrulamak için servise verin dedi uğraşamam.
    Fatura e fatura olarak gelir. Gelmezse isteyin faturanızı tabi ki.
  • scorpion3560 S kullanıcısına yanıt
    10x
  • Telefon almayı düşünüyorum..15bini geçmese ve boyutu çok küçük olmasa iyi olur..s21fe mi a73 mu? Samsung olarak başka ne olabilir? S22 küçük ve bataryası zayıf sanki
  • M_Scofield M kullanıcısına yanıt
    Tercih meselesi biraz, s21 fe 6.4 inç, a73 ise 6.7 inç çok az bir fark var, amacınız oyun ve oyun performansı ise s21 fe seçebilirsiniz ama amacınız büyük ekran ise a73 ü seçebilirsiniz, aralarında çok büyük performans farkı da yok ama yine de s21 fe daha iyi tabi birde kamerası bir tık daha iyidir, s22 ise küçük ve pil sıkıntısı olur cihazları gidip bir teknoloji mağazalasında inceleyin öyle daha net karar verirsiniz
  • Mağazaya gidip bakacağım..Bir de şunu sorayım..A70 kullanıcısıyım..Bataryadan memnunum ama kamerası kötü..Bu durum sanirsam A73te de devam etmiş s21 fe ile karsilastirinca..S21 fe 11000 tl civari..S22+ 22000..Bu farka değecek bir kamera kalite farklılığı var midir? Deneyimleyen oldu mu? Yada s21 fe ile s21 s21+ arasında ne farklar var ki? Biraz ekranı buyutmusler sanirsam..

Eşimde de A70 vardı, ona da A73 aldım bataryasından memnun kamerası çok daha iyi eskiye göre, ayrıca stereo hapörler daha iyi ses veriyor, parmak izi A70 da saçmalıyordu bunda sorunsuz, ekran parlaklığını daha iyi yani her açıdan A73 daha iyi

Diğer soruna gelecek olursak evet ekran büyüklüğü farkı var, s21 6.1 inç, s21 fe 6.4, s21+ 6.7 diye hatırlıyorum birde FE hariç diğerleri metal kasa telefon, FE ise sadece çerçevesine metal, A73 ise komple plastik

Üzerinde Snapdragon 778G olan telefonlar üzmez. Batarya önemliyse tabi. Bunun dışında diğer kriterleri yan yana koyarak hangisi size uyarsa onu alın.

S20 Fe'de SD 865 ve S21 FE'de 2100. Batarya performanslar neredeyse aynı ve çok kötü. Amiral telefon da alacaksanız bataryası kesin 5000 ve üzeri olması lazım yeterli gelmeyecek.

• Ben de dün aldım. Şimdilik keşfetme aşamasındayım.
  • tekkral34 kullanıcısına yanıt

Bir önceki telefonum A70ti..Bataryası gerçekten yeterliydi..A73 alacaktım ancak gerek kamera gerek de ekran kalitesi S21 FE de daha iyi diye onu aldım..Batarya üzecek gibi dursa henüz çok yeni sistem kullanıma göre kendisini optimize edecektir olmadı ekran yenileme hızını 60a çekeriz..

Ben S21 FE'yi 3 aydır kullanıyorum daha 2. haftası 60 hz'e düşürmek zorunda kaldım. Bixby'de çeşitli programlama emirleri girdim uyku saatlerinde konum kapama mobil veri ve wifi off, evde batarya tasarrufu kullan dışarıda kapat gibi çeşitli ayarlamalar yaptım. Bu şekilde ortalama 5 saat ekran süresi alıyorum. İlk zamanlar bixby kullanmadan ve 120 hz ile 4 saati aşamıyordu.

• Aslında 4500 kötü sayılmaz, işlemci vs ler de eskiye nazaran daha teknolojik..Bu süreler kısa gerçekten..A70 5000mAH tı 500 o kadar farketmemesi lazım ama ediyor demek ki..

• Bu telefonda hiç bir gcam uygulaması çalıştıramadım. Deneyen oldu mu?
  • S21 5G 128GB mi yoksa A73 5G 128 GB mi arkadaşlar?
    Sizce beni hangisi daha uzun süreli götürür? Oyun bağımlılığım yoktur, fotoğraf çekmeyi severim biraz. Niyetim 5-6 seneyi devirmek.
  • emrerdal11 E kullanıcısına yanıt
    Hocam tercihinize bağlı s21 daha iyi özellikleri var tabi ama ekranı küçük, büyük telefon tercih ederseniz A73 de güzeldir, yani ikiside sizi 5 6 sene götürür, 5 6 sene sonunda s21 in performansı bir tık daha iyi olur tabi önemli konu ekran büyüklüğü orada da tercih size kalmış
  • Selam arkadaşlar, A73 almayı düşünüyorum. Yorumlardan gördüğüm kadarıyla genel olarak memnunsunuz cihazdan. Herhangi bir kronik sorunla karşılaşan oldumu acaba ?
  • ByEVOL kullanıcısına yanıt

Sağ olun hocam.

Teknik detayları çok bilmediğim için buradaki arkadaşlardan bilgi almak istedim açıkçası. İşlemci farkı, suya/toza dayanıklılık, kamera vs. özellikler açısından durumu merak ettim.

İşlemcisi daha iyi s21 çünkü üst seviye satılan bir cihaz, a73 ise orta üst seviye diye geçiyor İşlemcisi de ona göre ama üzmez, s21 metal kasa, a73 plastik, iki cihazda suya toza dayanıklı, kamera konusunda s21 tabi bir tık daha iyi ama iki cihazda üzmez o konuda
  • ByEVOL kullanıcısına yanıt

Hocam son 1 soru sorup kapatıyorum olayı:)

Güncelleme alma konusunda hangisi daha uzun ömürlü olur? En önemli olay belki de bu olabilir.

Samsung un açıklamalarına göre iki cihazda 4 sene android güncellemesi 1 senede güvenlik güncellemesi yani toplam 5 sene güncelleme alacak, ikisi de yaklaşık aynı zamanlarda piyasaya çıktığını düşünürsek ikisi de eşit bu konuda
  • codename_lord C kullanıcısına yanıt
    1,5 ay oldu şuan bir sorun yok ve genel anlamda bir kronik sorun duymadım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.