Şimdi Ara

••• Samsung Galaxy A73 5G • 2022 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••• (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.801
Cevap
83
Favori
198.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu ara evdeyim 5ghz WiFi ile kullanıyorum sürekli. Normal kullanım derken sosyal medya WhatsApp YouTube netflix prime video internet falan yani. Ekstrem bir durum yok. Bakalım bence de hava kaynaklı, eylülde duruma bakarım Tasarruf modunda 120 hz açamamak sorun, açmanın yolları varmış ama kapatmış açıkları Samsung galiba. Varsa bilen açalım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • mukuk20 M kullanıcısına yanıt
    60 hz kullanıyorum ben,gayet te yeterli 120 ye gerek yok bence hem fqzla şarj götürüyo hemde telefonun ısınmasına sebep oluyor

• canoberto C kullanıcısına yanıt
    Tercih meselesi tabi, benim için önemli 120hz. Şarj tarafını bilmiyorum ama ısındırdığı kesin

Xiaominin şarjını kullanıyorum da 1 saat 45 dakikada dolduruyor, senin aldığın şarj 1 saatte dolduruyor mu?

Hızlı şarj açıkken, yüzde 85 ile sınırlı iken, yüzde 13-15 civarında taktığımda 45-50 dakika gösteriyordu sanırım. Ama ölçmedim hiç. Oluşturduğu his evet verdiği sürede dolduruyor ama sıcak bir yerde ısındığı zaman bir miktar sapma oluyor süreden sanki. Ancak 1 saat 45 dakika hızlı şarjı kapattığım zaman gösterdiği süre, oralara çıkmıyor tabi ki hızlı şarj açıkken. Sonuç olarak evet 1 saatte dolduruyor süper hızlı şarj ile.

Tamam dostum ben de şimdi sipariş verdim

hocam telefonun desteklediği max hızlı şarj 25w, xiaominin ki 33w olsa bile ya 25w ile şarj eder yada şarj olmuyor hatası verir, 25w in üstüne çıkamaz yani ama fiyat olarak daha uygun ise alınabilir

ben telefonu turkcell bayisinden aldım alırken şarj aleti ister misiniz dedi, dedim sizde pahalı haziran ayı başı için 300 tl demişlerdi, normal fiyat dediler, o an telefon satış işlemleri yapılırken internetten fiyatına baktım vatan bilgisayarda 200 tl idi o zaman, bana dediler o eski olandır yenisi değil, yok dedim şuan sizin sattığınız ile aynı seri kodunu mu ne gösterdim, kendisi de alıp baktı, sonra 300 tl olan şarj aletini 200 tl ye verdi orjinal samsung ••• Samsung Galaxy A73 5G • 2022 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••• 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByEVOL -- 25 Temmuz 2022; 2:16:45 >
  • ByEVOL kullanıcısına yanıt
    Evet ama xiaominin 33 w lığı 1 saat 45 dakıka gösteriyor ama arkadaşlara sordum samsungun ki 1 saat 10dakika civarı arada bi yarım saat var fark eder yani. Birde xiaomide sadece hızlı şarj yazıyor ama samsungunki süper hızlı şarj yazıyormuş

PowerDelivery destekli olmadığı için süper hızlı şarj etmiyor sanırım, isterse 100w olsun. Samsung iPhone PD kullanıyor.

• yahu bu 120 hz ile 60hz arasında ekranda ton farkı var. bu nedendir ayarı var mı? beyaz dengesinden de ayarlanmıyor. adaptif yok diye problem olmuyordu ama galaxy max hz yükledim adaptif hz açtım, sürekli ton değişiyor çok kötü oldu. bu diğer samsung telefonlarda da böyle mi var mı bir ayarı. düşük parlaklıkta çok belli oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mukuk20 -- 25 Temmuz 2022; 15:36:42 >
  • 14 temmuz itibariyle bende samsung a21s ten geçtim.a21s ekranı PLS Ekran dı ve çok kötüydü.benim ilk telim s4 tü sonra s6 ikiside amoled ti ve s4 hala duruyor a21s den çok çok iyi ekranı var.

şarj a21s iyi gidiyordu. 73 te pek aşagı kalmıyor.

1.sarj

••• Samsung Galaxy A73 5G • 2022 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları •••

2.sarj

3.sarj

4.sarj

dediğiniz uygulamayı yüklemediğim için net bişey söyleyemiyorum, ekran ayarlarında otomatik tonlama açıksa onu kapatmayı deneyin birde

Pda satıcısını seçiyorum, otomatikmen eda bilgisayar satıcısına atıyor

Eda bilgisayar pda nın ticaret unvanı, o satıcı zaten yani. Bende de öyle olunca arastirmistim

• ByEVOL kullanıcısına yanıt
    Uygulama olmadan da öyle hocam, 60 hz 120 hz arasında bir kaç kere geçiş yapın, koyu mod kapalı olsun ki farkı görebilin, ton değişiyor bayağı. Uygulamasız da böyleydi.

• Tam "Samsung S21'e rakip çıkarmış" diyecektim ki telefonun 4k 60fps video çekmediğini öğrendim.

Benim için çiziği yedi.

• LGatakan kullanıcısına yanıt
    Evet rakip olmasın diye bazı şeyleri kısmışlar tabi, benim için çok önemli değil, benim için büyük olması önemliydi, s21 çok küçük geldi elime o yüzden karar verirken baya zorlandım

• Galaxy max hz uygulaması pil konusunda avantaj sağlıyor mu bilmiyorum ama ısınma sorunu çözüldü, sürekli 120 hz kullanıyordum çok ısınıyordu, bu programla adaptif hz açınca artık ısınmıyor eskisi gibi. Bilginize. Kesin olarak program sayesindedir diyemem tabi, ileride değişim olursa yazarım.

• bu telefonun kamera sensörü markası ne acaba.birde kaç x zoom yapıyor.A72 30 x yapıyordu zoom

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    ••• Samsung Galaxy A73 5G • 2022 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••• ••• Samsung Galaxy A73 5G • 2022 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••• dostum bu geldi bunun garantisi falan var değilmi fatura falan cıkmadı içinden

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.