Şimdi Ara

Samsung Galaxy A54 5G [ANA KONU] - Her şey ilk sayfada! (130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: berkayakin Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 2 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
5.463
Cevap
177
Favori
385.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
56. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şu batarya ile ilgili ben de şunu söylemek istiyorum.

Eğer telefonu yoğun kullanır sürekli youtube sosyal medya internet v.s takılırsam söylendiği gibi 8-9 saat ekran süreleri alabiliyorum

Ama ne hikmetse gün aşırı fazla kullanmadan ara sıra telefon sosyal medya internet gezinirsem 5-6 saatleri zor buluyor.

Benim anladığım kadarıyla telefon beklemede sanki fazla tüketiyor pili.

Bir de tabi ki en önemli unsur telefonun ekran ışığı, eğer siz sürekli aydınlık ortamda benim gibi otomatikte ara sırada güneç altında full+full parlaklıkta kullanırsanız su gibi içiyor tabi.

• Deae kullanıcısına yanıt

Sizlik bir durum yok demek istediğim eleştirebilmeliyiz eksiklerini söylemeliyiz. Ben iphone 13ten buna geçtim kamera batarya ve ısınma sorunu hariç a54 bana göre iphone a bin çeker. Samsung kullanışlılık bakımından hiçbir telefonla kıyaslanamaz. Snapdragon işlemci olsaymış mükemmel bir telefon olacakmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • road warrior kullanıcısına yanıt

Isınma sorunu yok evde kullanılan cihazlar ortam sıcaklığını alır üstünede biraz çalışma sıcaklığını eklerseniz şu an ısınması normal serin havada herhangi bir ısınma yok kılıfsız, oda sıcaklığı 30 dereceyken cihazda doğal olarak 35 derece çalışmak zorunda bir üstüne kılıfta varsa ısı dahada artabilir

Batarya dediğim gibi bir kaç kişiye daha aldırdım onlardada şarj bir gün gidiyor ilk defa samsung telefon kullanmadığım için neyi kapatmam gerek gayet iyi biliyorum bu kullanım senaryoma göre en az 2 gün gitmesi lazım şarjın ama bence sorun ya işlemci kaynaklı ya yazılımsal batarya 5000 amper olduğuna eminimde bir kaç saat içinde 85 den 66 nasıl iner bir telefon telefonda en fazla şarj tüketen şey ekran parlaklığıdır parlaklığım yüzde 10 falan açık en fazla buna rağmen böyle bir şarj durumu var zaman görücez bakalım ne kadar düzelicek yada düzelmicek ama bu telefonu en fazla yeni model tanıtılana kadar kullanacağıma eminim

• Arkadaşlar A54 ile S22 arasında kaldım. A54 kullanıcıları olarak S22 alma imkanınız varken mi almadınız yoksa imkanım olsa S22 alırım mı diyorsunuz, neden ? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

• cntkn05 c kullanıcısına yanıt

Şu an alacak olsam ve maddi imkanım elverişli olup A54 ve S22 seçeneklerim olsa kesinlikle S22 alırım.

Ergonomik yönden çok daha iyi.

Bundan sonra alacağım telefon kesinlikle 6.1 inçi geçmeyecek, fazlasına hiç gerek yok benim için.

Diğer konularda zaten A54 ün üstün bir tarafı yok ama çokta aşağı kalır bir yanı da yok.

Ben çok memnunum görünüş, performans ve kamerasından.

Benim imkanım varken almadim. Cunku s22 cok isiniyor ve sarj suresinden kullananlar pek memnun degil. Bunun yaninda ekranı yine benim alışkanlıklarıma gore kucuk kaliyor. Bu sebeplerden dolayi, ortalama bir performansi uygun bir fiyata alabildigim icin a54 tercih ettim. Ama herkesin beklentisi dogal olarak farkli oldugu icin bana eksi gelen yönler bir baskasina gelmeyebilir. En onemlisi de eger kamera sizin icin oncelikliyse s22 almak daha mantikli olacaktir

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

S22'nin fiyatı nedir bilmiyorum ama S23 almak daha mantıklı olur aralarında hala çok fiyat farkı yoksa. S23'te özellikle işlemci tarafında güzel bir performans artışı var. S23'te S22'deki gibi pil sorunları veya başka problemler var mı bilmiyorum ama S23'ü tercih ederdim (A54 benzer testten 2700 civarı alıyor)

Samsung Galaxy A54 5G [ANA KONU] - Her şey ilk sayfada!

Olay tabi sizin telefondan beklentileriniz ile de alakalı. Ben telefona çok fazla para vermemek için A54'ü tercih ettim. Kamerası, işlemcisi vs fiyatına göre gayet iyiydi. 12 taksitle de alınca bütçeyi çok yormadan almış oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armo_ -- 4 Ağustos 2023; 12:33:39 >

Hocam exnynos islemcilere karsi bir ön yargı var. Batarya performansi memnun etmiyorsa ve ısınma problemi varsa hemen sebep exnynos'a bağlanıyor. Oysa s22 snapdragon kullanmasına ragmen kullanıcılarının hemen hemen hepsi telefonun asiri isinmasindan sikayetci, sarj performansindan da pek memnun olanı gormedim.

Yine orta sinif xioami modellerinde kullanilan dimenstiy 1080 islemcili a34'ü esimde oldugu icin tecrübe etme sansim oldu. Belki batarya performansi bir tik iyi olabilir ama benzer sarj tuketimi ve isinma o modelde de mevcut.

Gecmiste bir donem a71 kullandim sarj tuketimi a54 ile benzerdi.

Samsung modellerinde genel olan savruk sarj tuketimi ve isinma, a54'e özgü bir sorunmus gibi lanse ediliyor. One ui ozellikle sarj tuketiminde oldukca savruk. Miui kullanip, samsung'a gecenler bunu daha iyi hissedecektir ama buna ragmen ben gunluk kullanimda 6-7 saat ekran suresi alıyorum ve gunu tek sarjla cikariyorum. 5000 mah bataryali bir telefona gore daha iyi bir batarya performansi olabilirdi. Ama bu kötü bir performans verdigini de göstermiyor. Tek kelime ile vasat bir performansi var diyebilirim. Yani ne cok iyi ne de cok kötü. Ortalama.

13’ten a54’e değilde, s23’e geçseniz daha mantıklı olurmuş bence.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Sabah saat 08.00'de telefonu %100 iken şarjdan alıp yaklaşık 5 saati geçkin süredir yer yer aktif kullanıyorum. Karanlık mod ve 120Hz aktif, ağırlıklı olarak Instagram ve WhatsApp kullandım, biraz da fotoğraf çektim. Neredeyse iki saatlik ekran sürem var, şarj %80. Şu anki durum iyi görünüyor bence, siz ne dersiniz?

Edit: Ayrıca çift sim kullanıyorum, bunu da hesaba katmak gerek sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devotion -- 4 Ağustos 2023; 13:9:49 >

• Devotion kullanıcısına yanıt
    Daha ne olsun hocam.

Sarj konusunda son kez yazıyorum. A54 hemen her senaryoda gün boyu sizi sıkıntıya sokmadan yetecek bir pile sahip.

Aksi durum yaşayanlara cihazlarını kontrol ettirmelerini tavsiye ederim.

• agalar evin içi 32 derece zaten . telefona hadi dedinmi 40 a dayanır. bu normal. bu abidik gubidik kılıfların da ısıya etkisi illa olur.

• Deae kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam pil konusunda memnunum şimdilik, ayrıca bu değerler ilk dolum için, zamanla daha da oturur diye düşünüyorum.

Dediklerinize katılıyorum bu arada, sıkıntılı durum yaşayanlar mutlaka servisle iletişim kurmalı.

• Armo_ kullanıcısına yanıt

Her açıdan S23 daha iyi ama maalesef fark 10 bin civarı olduğundan bütçemi aşıyor maalesef.

Bütçeyi aşıyorsa düşünmeye gerek yok o zaman. A54 alın geçin.

• Telefonun ısınıp ısınmadığı kışın anlaşılacak. Şu an iPhone 14 bile ısınıyor sosyal medya kullanmaya başlayınca.

• aydogan kullanıcısına yanıt

Hocam yorumlarda hep beyaz geldi denmiş benim şansıma siyah geldi şimdi siyah bir type c kablosu alıcam mecbur??

• Güle güle kullanın 😂 masraflar bitmiyordu...

• Merak ediyorum işlemciyi %70 ile sınırlayınca ekran süresi ne kadar etkileniyor? (A54 kullanıcısı değilim)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • The white warrior kullanıcısına yanıt
    O nasıl yapılıyor?

• 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.