Şimdi Ara

Samsung Galaxy A52s 5G [ANA KONU] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.479
Cevap
56
Favori
173.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Belirttiğiniz işlemi akşam aynen uygulayıp size bilgi vereceğim, selamlar.

• 5g destekli olması pek te avantaj değil arkadaşlar. Daha 4g doğru düzgün oturmadı, çoğu yerde ya çekmiyor yada düşük hız veriyor. Kaldı ki 3-5 GB kotayla 5g hiç olmasın daha iyi. Sınırsız internetli tarife kullanıyorum diyorsanız orası ayrı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kayrabey kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim hocam  

• Herşey çok pahalı o yüzden almışken 5G olsun seneye düşünmeyelim diyoruz.
    Şu an 4.990 TL.
    İndirimi olan, bonusu olan, ilk alışveriş puanı olan 4.700 TL ye alır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saint Ralph -- 26 Ekim 2021; 18:49:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alan oldu mu arkadaşlar? Arka kapak göçmesi ve kapak aralanması sorunu a52 gibi bunda da mevcut mu? Bilgilendirirseniz?

• İmkan varken a52s modeli alınmalıdır buraya gelip yok 5g elzem değil daha 2 senesi var diyenlere gülüyorum , bu cihaz 120 hz yenileme 5g ve sırf işlemcisi için alınır bu cihaz varken şuan orta segmentte telefona bakmam şahsen tasarımı malzemesi idare eder ama içerisi oldukça zengin mi 11 lite 5g de gelirse oda düşünülebilir.

• UnderTak3R U kullanıcısına yanıt

Geçen hafta aldım ancak kılıf ile birlikte kullanıyorum, bahsettiğiniz sorun nasıl bir kullanım sonrası oluşuyordu A52'de?

• Düşüncenize kesinlikle katılıyorum. Vatan'daki satış danışmanı Mi 11 Lite 5G'nin siparişleri arasında olduğunu ve bu ay sonu gelmesini beklediklerini söylemişti ancak Xiaomi konularında okuduğum yakınlık sensörü sorunu dolayısıyla gelmesini beklemeden tercihimi A52s 5G'den yana kullanmıştım. Yoksa tasarım ve ağırlık açısından kesinlikle çok başarılı bir telefon Mi 11 Lite 5G. Buna ek olarak Poco F3 de seçeneklerim arasındaydı ama yine yakınlık sensörü konusu ve fiyat dolayısıyla Samsung'a yöneldim.

• sarppy kullanıcısına yanıt

Hocam peder de mi 11 lite var sensör sorunu mi 11 lite modelinde yok biliyorum şahsen babamda hiç sikayette bulunmadı

• 5g konusunda pek te haksız olduğu düşünmüyorum hocam, çünkü telekom'da kapsama, vodafone'dada hız sorunu var genel olarak. Önce bunlar halledilmeli sonra 5g'ye geçilmeli. Birde kota meselesi çok can yakacak. 5-10 GB kotayla 5g kullanmanın bir anlamı olmayacak.
    Konuyu dağıttıysam kusura bakmayın ama gerçekler ortada ne yazık ki.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sorun yaşamıyor olmanız çok güzel, umarım ilerleyen dönemlerde de herhangi bir şikayetiniz olmaz. Bu konuda kimseyi yanlış yönlendirmek istemem ancak Mi 11 Lite konusunda bazı kullanıcıların yakınlık sensörü ile ilgili şikayetlerini okumuştum ki Xiaomi tarafında bu sorun epey meşhur biliyorsunuzdur. Samsung'dan önce kullanmakta olduğum Xiaomi telefonda da benzer sorun vardı. Açıkçası biraz da bundan dolayı marka değişikliğine gitmek istedim, yoksa görüntü anlamında Mi 11 Lite çok zarif bir telefon.

• Telefonun şarjını dün akşam bitirmeye çalıştık, youtube açtık 2 saat pek azalmadı sarjı sonra uyuduk. Uyumadan evvel kontrol ettiğimizde yüzde 80 olan sarj, sabah kalktığımızda yüzde yüzde 60'tı hocam. Mobil veri açık ancak benim telefonumda da hep açık ve asla yüzde 20 indiğine şahit olmadım.

Yani bir problem var belli ki pilde.

• Kardeşime telefonu aldım, bir gün bile elime almadan o çalıştığı memlekete gitti.
    Tam bende alayım derken bugün Xiaomi 11 lite 5G NE çıktı.
    Şimdi iki arada bir derede kaldım. Sizlerin düşüncesi nedir bekleyim mi yoksa şunu al dermisiniz.

• Saint Ralph S kullanıcısına yanıt

Mi 11 lite 5g ne'nin eksileri:

Ekranı 90 Hz,Bataryası 250Mah daha az ve Kamerasıda OIS yok.

Mi 10 lite 5g ne'nin artıları:

Tasarım açısından daha iyi ve cihaz kayda değer derecede ince.(6.8mm)

Ekranı dolby vision destekliyor görünüyor fakat super amoledle rekabet edebiliyormu bilmiyorum. Cihazları yanyana koyup bakmak lazım.

Size kalmış tamamen.

A52s 5G'yi aldığımda aklımda kalan tek telefon Mi 11 Lite 5G olmuştu ve acaba gelmesini beklese miydim diye düşünüyordum. Ona yakın özelliklerdeki Xiaomi 11 Lite 5G NE'nin bugünkü 5.699TL'lik fiyat etiketini gördükten sonra iyi ki A52s 5G almışım dedim açıkçası.

Aralarındaki 90Hz-120Hz panel farkına, OIS ve 3.5mm jack girişi ihtiyacınıza göre bir seçim yapabilirsiniz. Muhtemelen bakmışsınızdır ancak bunların dışındaki farklılıklar için mutlaka GSMArena'daki karşılaştırma tablosuna göz atın ve ihtiyaçlarınıza göre bir karar verin derim.

www.gsmarena.com
    Compare Samsung Galaxy A52s 5G vs. Xiaomi 11 Lite 5G NE vs. Xiaomi Mi 11 Lite 5G - GSMArena.com
    https://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone2=11101&idPhone3=10815&idPhone1=11039

• 3.5mm Jack girişi kullanmıyorum.
    120hz önemli değil hangisini alırsam 60hz kullanacağım.
    Oyun oynamıyorum.
    Eşimde mi 11 lite modeli var nerede ise 2 gün gidiyor şarjı (benim kullanımım da aşağı yukarı aynı) o yüzden pilin 250mah az olması önemli değil.
    Amoled farkı var gibi ama Xiaomi 1 milyar renk ile harika görünüyor.
    Geriye Ois ve yazılım konusu kalıyor onda da hemen hemen herkes Samsung daha iyi diyor (Samsung şikayet konusu hariç 😊).
    Bekleyip ikisinin karşılaştırma videolarına, kullanıcı deneyimlerine bakacağım.
    Not : fiyat önemli değil. Arada bence çok fark yok.

11 Lite'ı ben de düşündüm ama black crush sorunundan bahsediyorlar, soğudum doğrusu. A52 ağır basmaya başladı. Bunda sorun var mı ki? Ya da 3. alternatif var mı ki?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.