Şimdi Ara

SAMSUNG E490 incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
0
Favori
20.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeni aldığım için kullanımı konusunda incelemeyi birkaç gün sonra yapabileceğim.şimdilik özellikler ve fotoğrafları..

aynı kategoride olduğunu düşündüğüm

Motorola V3i ve Samsung E390 ile karşılaştırması için

http://www.genpatech.com/_urun_karsilastirma?productid1=601~60101~037~SGH-E490&ekpid=MPUFUTzBVVUxJZDBVK2R6TXc0WE13RURNMjRYTXdZek1Q&productid2=601~60101~006~V3i+Maroon&productid3=601~60101~037~E390&x=18&y=9

---genel özellikleri

GENEL Bant GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900

BOYUT Ağırlık 85 gr
    Telefon Boyutu 94.7 x 49.6 x 16.4

GÖRÜNTÜ Ekran Ölçüleri 176 x 220 piksel
    Renk Derinliği 65.000 renk
    Ekran Tipi OLED, 65K

ZİL SESİ Titreşim Var
    Melodi Tipi Polifonik (40 kanal), MP3
    Stereo hoparlörler

ÖZELLİKLER
    Bas-Konuş Yok
    WAP Var
    Mesajlaşma SMS, MMS
    Oyun Var
    Kamera 1.3 MP, 1280 x 1024 piksel, video
    Renk Seçenekleri Kırmızı
    HTML Tarayıcı Var
    Java MIDP 2.0
    PIM Yok

HAFIZA Hafıza Kartı microSD (TransFlash)
    Dahili Bellek Telefon rehberi hafızası: 1000 giriş

VERİ TRANSFERİ GPRS Var
    HSCSD Yok
    EDGE Var
    3G yok
    WLAN Yok
    USB Yok
    Kızılötesi Yok
    Bluetooth Var
    Pop Yok

MULTİMEDYA MP3 Çalar Var
    FM Radyo Yok
    AAC/AAC+ çalar

PİL Pil Tipi Standart pil, Li-Ion 800 mAh
    Bekleme Süresi 310
    Konuşma Süresi 5

EK ÖZELLİKLER Ses Kaydı Var
    Adres Defteri Var
    Alarm Var
    Ajanda Var
    Sesli Arama Yok
    Eller Serbest Yok
    Saat Var
    T9 Var

---bulabileceğiniz siteler.

http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productId=39508&ref=google&gclid=COTr5K3J3osCFRvFXgodrwkFWg

http://www.genpatech.com/_urun_sayfasi&ekpid=MPUFUTzBVVUxJZDBVK2R6TXc0WE13RURNMjRYTXdZek1Q

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryId=16001&productId=telcepsame490

********Telefounu alalı baya bir zaman olduğunu farkettim ve düşüncelerimi yazayım dedim.

Öncelikle kapaklı telefonlara karşı bir önyargım vardı.telefoncuya giderken bu telefon hiç aklımda yoktu.forumda her zaman tekrarlandığı gibi diyorum ki hangi telefon olursa olsun internetten alacak dahi olsanız öncelikle bir telefoncuya gidip elinize alın.açmanıza izin verirlerse menüsünü karıştırın mesaj yazmak nasıl deneyin(abartmayın amaJ

İlk elime aldığımda gerçekten çok hoşuma gitti.ilk giderken Motorola v3i yi düşünüyordum.tuş takım dizaynı ve inceliği yüzünden.fakat e490 ın tuş takımının v3i ye benzerliği ve de onun kadar olmasa da inceliği beni etkiledi.

Kullanımı:
    -bence sürgülü telefonlara göre mesaj yazması ve kullanımı daha rahat.
    -ekran 65k olmasına rağmen yeterli netliğe sahip
    -dış ekranının 7 farklı renk çeşidi var.
    -dış ekran bekleme modunda sadece saati gösteriyor.mesaj ya da çağrı bilgisini görmek için telefonun kapağını açmak gerekiyor.yandaki kamera tuşuna tek basışta ekranı aktif hale gelir şekilde tasarlayabilirledi.
    -3 farklı kapağın kutudan çıkması iyi bir artı.
    -herhangi üç numarayı yazdığınızda rehberde içinde bu üç numara arka arkaya olan kayıtları gösteriyor.
    -mp3 ses kalitesi w810i kadar olmasa da bence idare edebilecek kalitede.
    -radyosunun olmaması kamerası 1.3 olan bir telefon için eksiklik bence.
    -bluetooth u w810i ye göre kesinlikle çok hızlı.
    -kapağın ucunun telefonla birleştiği noktanın alt yüzey yüzünden kapalı olması nedeniyle kapağın yan tarafının tuş takımı ile birleştiği yeri biraz içe doğru yapmışlar.böylece kapağı alt taraftan olmasa da yan tarafından açmak çok kolaylaşıyor.
    -günde 8-10 dakika konuşma ve 18-20 mesaj ile şarjı 3 gün gidiyor.müzik dinleyerek test etme imkanım olmadı.

Kapaklı telefon düşünen,telefonda mp3 dinlemek isteyen ve tasarıma önem veren kişiler için ideal bir seçim olacağı inancındayım.

Kırmızı ve mavi kapaklrın resimleri ekledim.

SAMSUNG E490 incelemesi

SAMSUNG E490 incelemesi

SAMSUNG E490 incelemesi

SAMSUNG E490 incelemesi

SAMSUNG E490 incelemesi

SAMSUNG E490 incelemesi

SAMSUNG E490 incelemesi

SAMSUNG E490 incelemesi

SAMSUNG E490 incelemesi

SAMSUNG E490 incelemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nothing else... -- 10 Haziran 2007; 12:05:07 >

• hayırlı olsun...
  • yeni fotolar

SAMSUNG E490 incelemesi

SAMSUNG E490 incelemesi

SAMSUNG E490 incelemesi

• yepyeni fotolar

dış ekran

SAMSUNG E490 incelemesi

SAMSUNG E490 incelemesi

SAMSUNG E490 incelemesi

SAMSUNG E490 incelemesi

SAMSUNG E490 incelemesi

SAMSUNG E490 incelemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nothing else... -- 25 Nisan 2007; 23:11:27 >

• quote:

Orjinalden alıntı: TuĞraNz

hayırlı olsun...

teşekkürler
  • arkadaşlar bu telefonda kapağı sert kapatınca kendiliğinden kapanma problemi yaşayan varmı....
  • ben kullanıyorum oyle bir sorun yok
  • Hayırlı olsun güle güle kullan ...
  • arkadaslar samsunge490 java nasıl yuklenir bilen varmı
  • kullanan arkadaşlar sesinin kısık olduğunu söylemişlerdi bu doğrumudur?birde kullanırken herhangi bir sıkıntıyla karşılaştınız mı ve sinyal gücü ve telefonun ses netliği nasıl karşı tarafın sesi temiz ve net duyulabiliyor mu? pilinin ömrü ne kadardır? bir hafta gider mi?
    cevaplarsanız sevinirim......
  • Hayırlı Olsun
  • ben kullanıyorum sesinde falan problem yok kamerası kötü ekran kalitesi 65 bin renk oldugu için ufak tefek eksikleri var mp3leri videoları ileri sarma yok destekledigi müzik formatları az telefonda dinlediklerime bilinmeyen dosya yazıyor ses netliginde falan sıkıntı yok hoparlörler gayet başarılı pilin ömrüde hiç kötü degil kullanımına baglı 1 hafta gider dizaynın resimlerde kötü görünüyor ama başarılı bir dizaynı var fiyatıda biraz düşse tam süper olur
    quote:

Orjinalden alıntı: sungur 13

kullanan arkadaşlar sesinin kısık olduğunu söylemişlerdi bu doğrumudur?birde kullanırken herhangi bir sıkıntıyla karşılaştınız mı ve sinyal gücü ve telefonun ses netliği nasıl karşı tarafın sesi temiz ve net duyulabiliyor mu? pilinin ömrü ne kadardır? bir hafta gider mi?
    cevaplarsanız sevinirim......

• --aytacmetin . ben böyle bir problem yaşamadım.

--megaturk . teşekkürler

--Whi$pér . teşekkürler

--sungur 13 . sesinde bir problem yok.sinyal gücü iyi.avea kullanmama rağmen.günde ortalama 8-10 dakika konuşma 20 mesaj ile 3 gün gidiyor.

--caglar75 . pilin bir hafta gideceğini zannetmiyorum.c300 bile o kadar gitmiyordu.ki c300 en iyi sarja sahip samsunglardan biridir.ayrıca sen daha iyi fotoğraflar ekleyebilirsen seviniriz
  • ilk bölümdeki özelliklerde birkaç şeyin eksik olduğu gördüm.düzelttim.yanlış bilgilendirme olmamıştır inşallah
  • Paylaşım için teşekkürler. Telefonunuzu güle güle kullanmanız dileğiyle...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ..Knight..

Paylaşım için teşekkürler. Telefonunuzu güle güle kullanmanız dileğiyle...

..Knight.. teşekkürler bir telefonun incelemesini senden önce yaptığım için mutluyum
  • usb den tkıorm pc ye ancak foto mp3 gibi şeyleri göremiorum.. çıkarılabilir disk çıkıyor içinde image video vb.klasörler var onların içine atıorum telefonda gözükmüo sizce nedendir ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: tamas

usb den tkıorm pc ye ancak foto mp3 gibi şeyleri göremiorum.. çıkarılabilir disk çıkıyor içinde image video vb.klasörler var onların içine atıorum telefonda gözükmüo sizce nedendir ?

Attıgın dosyalara menüden dosya yöneticisine girdikten sonra bellek kartına bakarak ulasabilirsin. Bilgisayardan attıkların bellek kartına kaydediliyor.
  • tsekkurler saol
  • hepinize teşekkürler mesajıma verdiğiniz yanıt için.benim için kamera fazla önemli değil telefonun kapaklı ve pil performansının iyi olması çok çok önemlidir. E dizaynıda güzel pek emin değilim ama kapağıda değişiyormuş.O zaman al ve senelerce tepe tepe kullan.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.