@

Yüzbaşı
18 Ekim 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 28 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar elinde geçen haftanın herhangi bir gününün milliyet gazetesi olan varsa lütfen bana yardımcı olsun. Özellikle p.tesi veya salı günkü gazetelerden birinde ilan sayfasından bir numara öğrenmem gerek.
Geçen haftasonu başlıkta ismi geçen cihazı aldım. Eve geldim kurulumunu yaptım bugune kadar da yaklasık olarak 75 sayfa civarı cıktı almısımdır fakat cıktı alırken cıkan metal sürtünme sesine benzer bir ses kafama takıldı. Sizce bu bir problem belirtisi midir? Aldıgım yere götürüp bir kontrol ettirmeli miyim? Bu cihazı kullanan diger arkadaslardan böyle bir ses duyan oldu mu? Sorularım ve sıkıntılarım bunlar. Cevap veren arkadaslara da simdiden tesekkürler.
Elimdeki uydunet kablolu modemden interneti wireless olarak dagıtmak icin kullandıgım d-link wireless modemin arayüzüne bir türlü giremiyorum. Saatlerdir bu konuyu arastırmama ragmen cözüm bulamadım. Daha önce girebildigim ip numarasını deniyorum ama sayfa görüntülenemiyor uyarısı alıyorum. Firewall ve virüs programımı kapatıp tekrar denedim ama basaramadım. ipconfig yazıp buldugumuz ip ile girmeyi denedim o sekilde de baglanamadım. Cıldırmak üzereyim Cözüm önerilerinizi bekliyorum.
Arkadaslar benim bir problemim var. Araştırmama rağmen pek bir çözüm bulamadım. Bilgisayarıma format atıp windows 7 kurdum. Ardından daha önce de aynı bilgisayarda kullandığım ve hatta halen daha laptopumda da çalışan dns adreslerini girdiğimde sanki dnsi otomatik alıyormus gibi bircok siteye giremiyorum. Baska dnsler de denedim ama problemi cözemedim. Konu hakkında bir öneri olan olursa sevinirim. Simdiden tesekkürler.
Bu telefonu almayı düsünüyorum da acaba kullanan var mı? Çok bir beklentim yok sadece sorun yasayıp yasamadıgınızı merak ediyorum.
Bilgisayar normal calısırken bir anda ekran kararıyor ve ekranda "Out Of Range 4,5khz/9hz" uyarı cıkıyor. Bilgisayar sorunsuz bir sekilde calısmasını sürdürüyor ama ekrana görüntü gelmiyor. Monitörü yaklasık 6-7 aydır kullanıyorum ama son 2-3 günde cıktı bu hata. Biraz arastırdım, herkes birseyler söylemiş ama tam olarak cözüm bulamadım. Monitör LG L222WS. Simdiden tesekkürler.
Arkadaslar az önce telefonuma bir mesaj geldi. "Telekomunikasyon kurumunun talebi geregince hat sahibine ait TC Kimlik numarasını bu mesaji cevaplayarak göndermeniz gerekmektedir. Turkcell" Gönderen numara 5955. Nedir bunun aslı astarı var mı? Henüz cevaplamadım. Konu hakkında bilgisi olan var mı?
Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) Dünya Yönetim Kurulu‚ Pekin´de düzenlenecek 2008 Olimpiyat Oyunları´ndan sonra geçerli olmak üzere basketbol oyun kurallarında bir dizi değişikliğe gitti.

FIBA yetkililerinin Çin´de gerçekleştirdiği toplantısında aldığı kararlar doğrultusunda yapılan değişikliklerin bir kısmı 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları´nın ardından‚ 1 Ekim tarihinden itibaren geçerli olurken‚ ikinci kısım değişiklikler ise 2010 yılında Türkiye´de düzenlenecek olan Dünya Basketbol Şampiyonası´nın ardından yürürlüğe girecek.

-1 EKİM 2008´DEN SONRA GEÇERLİ OLACAK KURALLAR-

FIBA Dünya Yönetim Kurulu´nun yaptığı toplantı sonunda‚ 1 Ekim 2008 tarihi itibariyle geçerli olacak oyun kurallarındaki değişiklikler şu şekilde:

´´Yeni kurallar kapsamında oyuncular formalarının altına hiçbir şey giyemeyecekler.

Bir oyuncu‚ maç içerisinde top kontrolündeyken‚ yere düşerse‚ yerde kayarsa bu hatalı yürüme sayılmayacak.

Dripling yapan bir oyuncunun geri sahasından‚ ön sahaya geçmiş kabul edilebilmesi için‚ oyuncunun her iki ayağının da ön sahaya temas etmesi gerekiyor.

Oyun esnasında‚ oyuncu‚ kendi sahasından sıçrayıp‚ havada yeni bir top kontrolü sağlarsa‚ kendi sahasına düştüğünde bu geri pas ihlali olmayacak.

Eğer bir oyuncu‚ çemberin altına elini sokup topa temas ederse‚ bu topa müdahale sayılacak ve sayı rakip takıma verilecek.

Eğer bir savunma oyuncusu‚ maç içerisinde arkadan veya yandan fast break´e giden oyuncuya temas ederse ve hücum oyuncusu ile çember arasında herhangi bir başka savunma oyuncusu yoksa bu tür temaslar sportmenlik dışı faul kabul edilecek.

Bir oyuncu‚ maç içerisinde dirseklerini hızlı bir şekilde sallarsa‚ rakip oyuncuya temas olmasa bile‚ bu pozisyon teknik faul olarak değerlendirilecek.´´

-2010´DAN SONRA GEÇERLİ OLACAK KURALLAR-

Türkiye´de gerçekleştirilecek olan 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası´ndan sonra yürürlüğe girecek diğer kurallar ise şöyle:

´´Kısıtlamalı alan (3 saniye koridoru) dikdörtgen şeklinde olacak.

Üç sayı çizgisi 6.75 metreye çekilecek.

Hakem masasının karşısındaki kenar çizgiye‚ dip çizgiden ölçüldüğü zaman 8.325 metre (3 sayı çizgisinin tepe noktasına eşit) iki çizgi çizilecek. Dördüncü periyotun ve uzatma periyotunun son 2 dakikasında kendi sahasından topu oyuna sokma hakkı olan takım mola alırsa‚ ön sahadaki bu yeni çizgilerden oyuna başlayacak.

Çemberin altı‚ yarım daire şeklinde işaretlenecek. Bu yarım dairenin uzaklığı‚ çemberin orta noktasından 1.25 metre olacak. Eğer savunma oyuncusu bu yarım dairenin içinde ise hücum oyuncusu savunma oyuncusuna şarj (hücum faul) yaparsa‚ hiçbir zaman hücum faul çalınmayacak.

Eğer geri sahadan ya da ön sahadan top oyuna sokulurken kurallara göre 24 saniye başa alınması gerekiyorsa başa alınacak. Oyun durduğunda 24 saniye cihazında 14 saniye yada daha fazla bir süre varsa 24 saniye cihazı başa alınmayacak‚ kaldığı yerden devam edecek‚ 13 saniye ve daha az varsa 24 saniye cihazı 14 saniyeye ayarlanacak.´´

Kaynak : AA
eri de Ronaldo da gitti
Serie A'da AC Milan, erteleme maçında Livorno ile 1-1 berabere kaldı.

AC Milan, uzun süre düşüşün ardından üst üste 4 maçını kazanmış olarak Livorno'nun karşısına çıkarken, 59. dakikada Ronaldo, dizinin üzerine düşmesinin ardından, sahayı sedye ile terk ederken, diz yan bağlarının koptu açıklandı.

Sahalardan ne kadar süre uzak kalacağı belirtilmezken, bu sezon sakatlıklardan dolayı forma şansı bulamayan Ronaldo'nun, sözleşmesi sezon sonunda sona eriyordu.

Karşılaşmanın gollerini 50. dakikada Livorno adına Nico Pulzetti ve 61. dakikada Andrea Pirlo penaltıdan kaydetti.

Kaynak: Sporx

8 Dünya Kupası ilk sakatlığı Eylül ayında ortaya çıkmıştı. Operasyonu ertelediler, Kasım ayında Inter-Lecce maçında dizi onu yarı yolda bıraktı. Milan kulübü resmi dergisine "çabuk dön fenomen" diye bir sayfa ayırmıştı Döndüğü maç 12 Ekim 2000'de Roma Olimpiyat Stadı'nda oynanan Lazio-Inter karşılaşmasıydı.
Pozisyon hala gözlerimin önünde; ceza sahası yayına doğru topla giderken kaldı yerde. 1 yıl sonra dönebildi sahalara. Hector Cuper ile papaz oldu; 2002'de Real Madrid'e gitti. Sol diz iç yan bağları Atletico Madrid maçında bıraktı. 3 ay daha kayboldu ortalıktan. 2006 yılında Milan'a geldi. Bu sezonun başında Milanello'da antremanda sakatlandı. 4 ay sürdü dönmesi. Ve dün gece. Sol dizi yine ihanet etti ona. Bir yıl diyor doktorlar. Daha 3 gün önce sezon sonunda futbolu bırakacağı yönünde haberler çıkıyordu İtalya'da. Galliani "Milan doktorları ok verirse sözleşmesini yenileyeceğiz" diyordu. Fenomen bütün spekülasyonlara son noktayı kendisi koydu. Ya da son noktayı koyan Fenomen değil; sol diziydi.

Kaynak:http://acetobalsamico.blogspot.com/2008/02/fenomen-end.html

Bizim sitelerimizde daha haber tam olarak yer almıyor. Sanırım işin ciddiyetini ögrenememişler henüz ama muhtemelen Ronaldo'nun kariyeri artık bitti.
Arkadaslar ben gecen gün Kaspersky Antivirüs programını yükledikden sonra bir sorun ortaya cıktı. Aslında sorunun ondan kaynaklanıp kaynaklanmadıgı kesin degil ama ben sorunumu size acayım bir cözüm buluruz insallah. Sorun su ki; My Computerı actıgım zaman icindeki C: ve D: sürücülerini üzerlerine tıklamak suretiyle acamıyorum. Ancak adres cubuguna D: veya C: yazmam gerekiyor. İkonların üzerine tıkladıgımda birlikte ac penceresi acılıyor. Bunu nasıl cözebilirim? Simdiden tesekkürler.
Hakkında
Forum İmzası:
Forum İkinci El İmzası:
Hakkımda:
CEAF4AF30E13451394F9708F792BE21B.jpgCEAF4AF30E13451394F9708F792BE21B.jpg
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.316
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 34.393 (Bu ay: 275)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 11 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.