Şimdi Ara

Samsung c27hg70 hdr problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
2
Favori
3.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlar yeni çıkan g-sync 4k hdr'li monitörlerden fiyat nedeniyle vazgeçip hdr'li ve va panel 144hz olduğu için bu monitörü aldım. özellikle hdr'yi önemsediğim için hem ps4 hem de pc de bir çok oyunda denedim. Gran turismo, horizon zero dawn ve destiny 2 gibi oyunlarda hdr açıkken parlaklık ve daha canlı renk alabilmeyi umarken 3 oyunda da özellikle renkler çok solmaya başlıyor. Aynı şekilde assasins creed origins pc de hdr ayarlarını her nekadar kurcalasam da istediğim o canlı renklere ulaşamadım sadece daha parlak bir görüntü oluşuyor.
    Halbu ki samsung ks8500 tv'de hdr açtığım anda özellikle gran turismo ve horizon gibi oyunlarda oluşan canlı renkler ve parlaklığın güzelliğine rağmen bu monitör tam tersi hdr kapalıyken oluyor. Bu kadar kötü hdr performansı bana yanlış bi ayar yaptığımı düşündürüyor. Kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim...

• Bende mass effect andromeda da denedim renkler daha kötü olmadı fakat herhangi bi farkta olmadi hdr aktif olunca.bakalım yeni çıkacak oyunları bekliyorum denemek için.
  • Bu monitörün birer kullanıcısı olarak genel yorumunuz nedir acaba? Önerir misiniz, mevcut nvidie kart kullananların,sırf bu monitör için amdye geçmesi değer mi?Kağıt üzerinde on numara bir monitör,ne ararsan var çünkü.
  • bu monitoru secme sebebiniz neydi? 32 lik olanımı yoksa 27 ligimi tercih ettiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -SKYNET-

Bu monitörün birer kullanıcısı olarak genel yorumunuz nedir acaba? Önerir misiniz, mevcut nvidie kart kullananların,sırf bu monitör için amdye geçmesi değer mi?Kağıt üzerinde on numara bir monitör,ne ararsan var çünkü.
    Valla ben çok memnunum.renkleri ve siyahlari cok iyi.curved olmasi herhangi bi problem olusturmadı.nvidia kartla kullanabilirsin ben gtx 1080 ile kullaniyorum.hdr ozelliginden pek bise anlamadim diyebilirim.stand ayagi baya yer kapliyor.kullanilan masa saglam degilse her dokundugunda monitor bi kafa salliyor.diger markalarin ust seviye monitorlerinde oldugu gibi bundada bazi hatalar var gibi elime geçen 2 monitordede benzer miktarda bulutlanma vardı (karanlik ortamda).arkadasa aldigimiz monitorde 20 gunluk kullanim sonunda 2 sıkışmış piksel oluştu(alirken cok dikkat ettik kesinlikle yoktu)bu sorunu amazonda yapilan yorumlar arasindada gormustum.ben 27 olani tavsiye ederim hem 32 olan modelde keskinlik azaliyor birde 32 olan modelde kronik olarak titreşim sorunu varmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: wodka_

Valla ben çok memnunum.renkleri ve siyahlari cok iyi.curved olmasi herhangi bi problem olusturmadı.nvidia kartla kullanabilirsin ben gtx 1080 ile kullaniyorum.hdr ozelliginden pek bise anlamadim diyebilirim.stand ayagi baya yer kapliyor.kullanilan masa saglam degilse her dokundugunda monitor bi kafa salliyor.diger markalarin ust seviye monitorlerinde oldugu gibi bundada bazi hatalar var gibi elime geçen 2 monitordede benzer miktarda bulutlanma vardı (karanlik ortamda).arkadasa aldigimiz monitorde 20 gunluk kullanim sonunda 2 sıkışmış piksel oluştu(alirken cok dikkat ettik kesinlikle yoktu)bu sorunu amazonda yapilan yorumlar arasindada gormustum.ben 27 olani tavsiye ederim hem 32 olan modelde keskinlik azaliyor birde 32 olan modelde kronik olarak titreşim sorunu varmiş.

Alıntıları Göster
    Hocam bende 27 inç olanını düşünüyorum ama nvıdıa ekran kartı var. Dolayısıyla freesync 2 ile uyumlu değil.Oradan bir kırılma önleyici teknolojiden feragat ediyoruz. Gsyncli modeli çıkacak mı diye bekledik ama görünen o ki çıkmayacak :( Bu bulutlanma olayına çok rastladım incelemelerde, demekki bu durum kaçınılmaz bu seride. Hdr alanında aslında iyi diyorlardı incelemelerde,belkide hdr teknolojisinde ekran kartları,windows tam oturmadı galiba pc ayağında...

Peki, ışık sızması durumu nedir?
    Bacaklarının uzun olması, sallanması benim için sorun değil.Bunu alırsam,vesa uyumlu bir tane ergonamik kol alırım olur gider,hem daha kullanışlı olur.
    Hani tamam,bizim paramız değerli değil,biz alamıyoruz ama yabancılarda mı alamıyorki bu kadar yavaş ilerleyen,sorunları tam olarak çözülemeyen bir monitör sektörü var arkadaş...

• quote:

Orijinalden alıntı: -SKYNET-

Hocam bende 27 inç olanını düşünüyorum ama nvıdıa ekran kartı var. Dolayısıyla freesync 2 ile uyumlu değil.Oradan bir kırılma önleyici teknolojiden feragat ediyoruz. Gsyncli modeli çıkacak mı diye bekledik ama görünen o ki çıkmayacak :( Bu bulutlanma olayına çok rastladım incelemelerde, demekki bu durum kaçınılmaz bu seride. Hdr alanında aslında iyi diyorlardı incelemelerde,belkide hdr teknolojisinde ekran kartları,windows tam oturmadı galiba pc ayağında...

Peki, ışık sızması durumu nedir?
    Bacaklarının uzun olması, sallanması benim için sorun değil.Bunu alırsam,vesa uyumlu bir tane ergonamik kol alırım olur gider,hem daha kullanışlı olur.
    Hani tamam,bizim paramız değerli değil,biz alamıyoruz ama yabancılarda mı alamıyorki bu kadar yavaş ilerleyen,sorunları tam olarak çözülemeyen bir monitör sektörü var arkadaş...

Alıntıları Göster
    Bu problemleri çözmeleri muhtemelen uretim maliyetini artırıyor ki çoğu firmada benzer sorunlar var.hdr belki gelecek oyunlarda fark yaratir.kırılma olayini kafaya takmaya gerek yok ekran kartin 1080 ti degilse basit oyunlar harici 144hz barajini geçemiyorsun zaten.iki monitordede isik sizmasi problemi yoktu zaten vatandan deneyerek alabilirsin.

• Ne bileyim,ışıklandırmaymış,kavismiş,4k 144hzmiş,hdrmiş vs bütün bunlara önem vardq şöyle sııntısız,tam sağlıklı ürüne önem yok arkadaş...2k monitörler bunlar,1080ti çok rahat 100 üstü fps alınır. Lakin herkeste 1080ti yok malesef. Kaldıki sorunlu oyunlarda yaşanan fps dalgalanması,akıcı bir görüntü oluşturmanın önüne geçer..

Bir buçuk yıl önce birkaçtane acer 271hu modelini almıştı ama hepsinde ölü pikseldi,ışık sızmasıdı,ıps glowu derken iade etmem gerekmişti. O zamanda bana 2600tl geliyordu. Şimdi bakıyorumda tekrar almaya kalksam 5400tl(amazon fiyatı)

İnat değil mü arkadaş,almıyorum monitör falan. Eski hd monitörüm yetiyor bana. Düz ama sıkıntısız 60hz monitör. 1070 ile gidiyoruz bakalım...

• Arkadaşlar monitörde hdr dışında hiçbir probleme rastlamadım . Ve bu konu üzerinde başlık açmak istedim. Ps4 te horizon zero gibi bir oyunda hdr sdr farkını gösteren vidyoları izlediğinizde ne demek istediğim anlaşılabilir. Diğer monitörlerdede aynı problem varmı onuda merak ediyorum..
  • Bu monitorun azami panel parlakligi 350 cd/m2. Gercek HDR destegi icin 1000 cd/m2 parlaklik degeri verebilen bir panel gerekiyor. HDR destegi pazarlama hilesi yani, pek fazla takmayin kafaniza.
  • Azami parlakligi 600cd/m2
  • Bu monitörü FreeSync 2 ile kullanan oldu mu? Olduysa tecrübeleriniz neler?
  • bu modelin siyah performansı pek iyi değil en bariz artıları va panel olması ve renk performansı ayrıca yukarda arkadaşın dediği gibi bu tarz ürünlerden hdr performansı beklemeyin hdr içeriklerde 800nit altı cihazlarla hiçbirşey anlamazsınız çoğu içerik artık anlık olarak 1500nit lere kadar çıkabiliyor

yine ayrıca yukarda bir arkadaş parlaklık için 600cdm2 yazmış o değerleri kaale almayın önemli olan gerçek sahne testinde kaç nite çıkabildiği gerçek sahne testindede 355 cdm2 ölçülmüş bu hdr için çok çok düşük bir değer siz bu monitörde hdr yokmuş gibi düşünebilirsiniz aşağıdaki linkten ayrıntılı olarak bakabilirsiniz
    https://www.rtings.com/monitor/reviews/samsung/chg70

çok çok pro oyuncu değilseniz bu monitörlere bu paraları vermek yerine 55nu8000 modelini alın performans olarak bu modellerin çok ilerisinde kontrast farkı 2 kat parlaklık farkı 1.5 kat yenileme hızı 1440p@120hz iken gecikme değeri 9.7ms ve siyah performansı olarakta çok daha iyi..

• wodka_ kullanıcısına yanıt
    yanlış bilgi

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

yanlış bilgi

Benim bahsettigim anlik gordugu max deger.ornek olarak attigin sitenin hdr kisminda en alttada aciklamis zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wodka_ -- 25 Mart 2019; 3:8:47 >

o gördüğü anlık max değer değil hocam ekranın %10 bölümünde beyaz kare olduğunda kısa süreli ölçülen parlaklık değeri o değerin neredeyse hiçbir önemi yok test puanlamasında bile %5'lik bir bölüm ayrılmış önemli olan gerçek sahne değerleridir film veya oyun artık hangi içerikte kullanılıyorsa çıkabileceği değeri gösteren gerçek sahne testi değerleridir

• RNNN kullanıcısına yanıt
    zaten calısmıyor gıbı bısey. benım bu monıtorde hdr olarak bı beklentım kalmadı.baslarda belkı oyunlarda zamanla ıyılesme olur dıye bekledım ama son cıkan re2 dede bısey degısmedı hdr aktıfken renkler resmen ölüyor.1000nıt degerlı hdr tvlerde oynayanların yaptıgı yorumlarla alakasıyok.
    hocam tv lerdede hdr parlaklığı şuan için çok iyi değil en üst modeller harici 1000nite çıkabilen model yok ortalama üzeri hdr performansı için en az 8bin vermek gerekiyor
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Oled oyuncu monitorleri cikana kadar yada en azindan mevcut modellerdeki su bulutlanma sacmaligina cozum bulana kadar kipirdamaya gerek yok pek.
    hocam oledler daha tv olarak bile kullanırken sıkıntı logo yapışmasıno çözemedilermpc kullanımı ile çok sıkıntılı olur başlat vs sabit görüntüler direk risk yakında va panel fald paneller gelir onlarda hem parlaklık hemde siyahları çözerler ips in kontrast değerleri berbat ips le devam etmezler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.