Şimdi Ara

LG LA SERİSİ 55LA860V TV DE VERTİCAL BANDİNG SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
755
Cevap
14
Favori
68.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LG TV ALIRKEN DİKKAT ETMEK GEREKEN BÜYÜK BİR SORUN

http://www.lg.com/tr/televizyon/lg-55LA860V

LG 55LA860V SERİSİ TV ALDIM YAKLAŞIK 4,000 TL PARA VERDİĞİM TV GEREK TASARIM GEREK DONANIM OLARAK ÇOK İYİ OLMASINA KARŞIN MALESEF PANEL HATASI SÖZ KONUSU. LG YETKİLİ SERVİSİ BUNUN ÇÖZÜMÜ OLMADIĞINI SÖYLÜYOR. LG MERKEZ SORUNU KABULLENİP BİŞEY YAPAMAYACAKALRINI BEYAN EDİYOR

TV DE NE OLDUĞU TAM OLARAK BİLİNMEYEN LG MERKEZİNDE ÇÖZÜM SAĞLAYAMADIĞI VERTİCAL BANDİNG DENEN YUKARIDAN AŞAĞIYA DOĞRU BELLİ ARALIKLARLA UZANAN BOYDAN BOYA ÇİZGİLER OLUŞMAKTA.

MEVCUT SORUN ÖZELLİKLE MAÇ YAYINLARINDA AŞIRI DERECEDE RAHATSIZLIK VERMEKTE. LG TV YE YADA LA SERİSİ TV YE SAHİP OLAN KİŞİLER TV Yİ DETAYLI İNCELERLER İSE MEVCUT SORUNU GÖRECEKTİR.

MAÇ YAYINLARINDA PİLOT KAMERADAN GÖRÜNTÜYÜ İZLERKEN TOPUN SAĞA SOLA ANİ HAREKET ETMESİNDE KAMERA YÖNÜN DEĞİŞTİĞİNDE TOPA BAKMADAN EKRANIN ORTASINA GENİŞ BİR ALANA BAKARSANIZ SORUN BARİZ OLARAK BELLİ OLMAKTA...

TV NİN DAHİLİ UYDU ANTENİ İLE YAYIN ALINDIĞINDA DA AYNI SORUN VAR. DİGİTÜRKTEN HD YAYIN İZLEDİĞİMİZ DE DE AYNI SORUN VAR.. PC Yİ TV YE BAĞLAYIP İZLEDİĞİNİZDE DE AYNI SORUN VAR.

KONU İLE İLGİLİ GÖRÜŞÜ VE TESPİTİ OLAN ARKADAŞLARIMIZINDA YORUMLARINI RİCA EDERİM.

SADECE BO FORUMDA BİLE AYNI SORUNU YAŞAYAN 4/5 ARKADASIMIZ MEVCUT... whitelighter hoodan vertisol lazurat kendilerindende yorum bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekatmer -- 15 Kasım 2013; 10:15:07 >

_objektifman_ bu mesajı paylaştı

• İlk mesajım buraya nasip oldu..

Aynı sorun bende farkettim. Hatta forumdaki bir arakdasımın tv si bu yüzden 2 kez değiştirildi sorunun devam etmesi üzerine enson tv yi satjıp plazma alarak bu sorunu çzödü..
  • quote:

Orijinalden alıntı: _objektifman_

İlk mesajım buraya nasip oldu..

Aynı sorun bende farkettim. Hatta forumdaki bir arakdasımın tv si bu yüzden 2 kez değiştirildi sorunun devam etmesi üzerine enson tv yi satjıp plazma alarak bu sorunu çzödü..
    Bende de 47LA740S'te aynı sorun var. Ne yapacağımı bilemiyorum. Dünyanın parasını verdik ve bu problem var!
  • ekatmer E kullanıcısına yanıt
    Sorunu kabullenip bunun çözümü olmadığını söylüyorlarsa size eninde sonunda para iadesi yapmaları gerekiyor. İlk aldığım TV'de bu sorun vardı ve teknik servis değişim raporu vermişti, genel merkez de bunu onaylamıştı. Değişim ürünü olarak gelen ikinci TV'de de aynı sorun olunca bu kez üçüncü bir TV değil para iadesi istediğimi belirttim. Zorluk çıkardılar ama en sonunda yasal zorunluluk olduğunu kabul ederek para iadesini gerçekleştirdiler. Aynı süreci izleyerek sonuca ulaşabilirsiniz, ama süreç en az 1,5 ay sürüyor. Tabi eğer teknik servis bu arızaya dair rapor tutmuyorsa tüketici mahkemesine vermekten başka bir çareniz kalmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: whitelighter

Sorunu kabullenip bunun çözümü olmadığını söylüyorlarsa size eninde sonunda para iadesi yapmaları gerekiyor. İlk aldığım TV'de bu sorun vardı ve teknik servis değişim raporu vermişti, genel merkez de bunu onaylamıştı. Değişim ürünü olarak gelen ikinci TV'de de aynı sorun olunca bu kez üçüncü bir TV değil para iadesi istediğimi belirttim. Zorluk çıkardılar ama en sonunda yasal zorunluluk olduğunu kabul ederek para iadesini gerçekleştirdiler. Aynı süreci izleyerek sonuca ulaşabilirsiniz, ama süreç en az 1,5 ay sürüyor. Tabi eğer teknik servis bu arızaya dair rapor tutmuyorsa tüketici mahkemesine vermekten başka bir çareniz kalmıyor.
    Benim la860v'de de banding sorunu var. Sonradan farkettim ama artık hep farkediyorum :) Çok keyifli bir tv ama özellikle hd yayınlarda bariz dikey gölgelenmeler oluyor. Ben de bayağıdır değişim isterim diye bekliyordum ama sanırım her yeni değişimde yine olucaktır bu sorun. En iyisi para iadesi istemek.

• quote:

Orijinalden alıntı: senolak

Benim la860v'de de banding sorunu var. Sonradan farkettim ama artık hep farkediyorum :) Çok keyifli bir tv ama özellikle hd yayınlarda bariz dikey gölgelenmeler oluyor. Ben de bayağıdır değişim isterim diye bekliyordum ama sanırım her yeni değişimde yine olucaktır bu sorun. En iyisi para iadesi istemek.

Alıntıları Göster
    hangi tv 'ye baksam kronik bir sorun gördüm
    mesela samsung f7-8000 serilerinde de reset atma sorunu var
    bunda dikey çizgi çıkıyormuş
    ışık sızması ve bulutlanma Allahın emri zaten
    alacam bi tüplü tv bakacam keyfime böyle giderse

• quote:

Orijinalden alıntı: ravenous

En güzeli en ucuzundan bir tv alıp, tv ile ilgili forumlarda dolaşmamak. Şu an için sorunsuz tv yok, bu yüzden kafanıza yatan hangi modelse en ucuzundan bulmaya çalışıp bu geçiş dönemini ( oled ve 4k tv ler ucuzlayana kadar) en az zararla atlatmaya bakın. Arkadaşım lg740s aldı bizim forumdan öğrendiğimiz tv ler de ki hataların hiç birini bilmiyor mutlu mesut yaşıyor. En güzelini yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: proteo

quote:

Orijinalden alıntı: ravenous

En güzeli en ucuzundan bir tv alıp, tv ile ilgili forumlarda dolaşmamak. Şu an için sorunsuz tv yok, bu yüzden kafanıza yatan hangi modelse en ucuzundan bulmaya çalışıp bu geçiş dönemini ( oled ve 4k tv ler ucuzlayana kadar) en az zararla atlatmaya bakın. Arkadaşım lg740s aldı bizim forumdan öğrendiğimiz tv ler de ki hataların hiç birini bilmiyor mutlu mesut yaşıyor. En güzelini yapıyor.

Alıntıları Göster
    TÜKETİCİ MAHKEMESİNE BASVURUP TEK CELSEDE BİLİRKİŞİ ATANRAK DİREK TV NİN İADESİNİ SAĞLARSIN.

BU KOLAY TAHMİNİ 6/8 AYLIK BİR SÜREÇ

ANCAK BUNA LG NİN ÇÖZÜM ÜRETMESİ GEREKLİ.

KONU İLE İLGİLİ ŞİKAYETLERİNİZİ

http://www.lg.com/global/contact

DİREK ÜRETİCİ MERKEZİ İLE PAYLAŞIN.

HATTA İNGİLİZCESİ İYİ OLAN BİR ARKADAŞ ORTAK BİR METİN HAZIRLAYIP AYNI METNİ GÖNDEREBİLİRİZ.

Sorunu çok iti anlatan teknik bir yazı hazırlamak lazım ingilizce olarak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekatmer -- 8 Kasım 2013; 12:33:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ekatmer

TÜKETİCİ MAHKEMESİNE BASVURUP TEK CELSEDE BİLİRKİŞİ ATANRAK DİREK TV NİN İADESİNİ SAĞLARSIN.

HATTA İNGİLİZCESİ İYİ OLAN BİR ARKADAŞ ORTAK BİR METİN HAZIRLAYIP AYNI METNİ GÖNDEREBİLİRİZ.

Aynı sorun bende de vardı, lg türkiye iade/değişim kuponu verdi. Para iadesi almayıp değişim yaptırdım yeni gelen tv'de de aynı sorun var. Lanet olsun dedim duruyor öyle. İnsan alışıyor zamanla... Benim tv 32 inch, o yüzden pek düşmedim üstüne.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi from_anatolia -- 8 Kasım 2013; 12:35:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: from_anatolia

Aynı sorun bende de vardı, lg türkiye iade/değişim kuponu verdi. Para iadesi almayıp değişim yaptırdım yeni gelen tv'de de aynı sorun var. Lanet olsun dedim duruyor öyle. İnsan alışıyor zamanla... Benim tv 32 inch, o yüzden pek düşmedim üstüne.

Yok artık bende büyük ekranlarda bu sorun oluyor sansım..

32 ekrandada bu sorun varsa durum ciddi..

üretimsel genel bir hata..

Direk ayıplı mal sayılır...

Demek forumda topasan aynı sorunu yaşayan 20 kişi vardır...

Hatta forumdan haberi olmayan onlarca yüzlerce mağdur vardır..
    20'den çok fazladır bence. Dikkat edilmiyordur sadece... Belki de tüm panellerinde vardır. Değiştirdiğim tv'de de olması tesadüf mü acaba, bilemedim.

Yalnız topraklama, hdmi kablo, vs.'de etkili sanırım konuda.
  • quote:

20'den çok fazladır bence. Dikkat edilmiyordur sadece... Belki de tüm panellerinde vardır. Değiştirdiğim tv'de de olması tesadüf mü acaba, bilemedim.

Yalnız topraklama, hdmi kablo, vs.'de etkili sanırım konuda.
    Şöyle İngilizcesi grameri çok iyi olan bir arkadaş yokmu..

Konuyu teknik yönden iyice bir açıklayıp direk üreticisine mail atalım...

• Üretici'ye ulaşıp mail atılır ama büyük ihtimalle onlarda LG TR başvuru kaynağı gösterecek
    Ürünler g.kore'den geliyor ama resmi olarak durum bu olur...bir ihtimal buradaki yönetimle görüşebilirler ama...
  • Dediğiniz gibi bende inceledim ve baktım ancak çok bariz bir gölgelenme olmuyor beni rahatsız etmedi tv modelim 55 LA740S
  • quote:

Orijinalden alıntı: pacodecalli

Dediğiniz gibi bende inceledim ve baktım ancak çok bariz bir gölgelenme olmuyor beni rahatsız etmedi tv modelim 55 LA740S

Hocam norma yayınlarda sorun yok anlaşılmıyor...

HD Maç yayını izle özellikle aksam ...

Pilot kamera sağa sola hızlı geçişlerinde topa bakma orta olana geniş açı ile bak dikine görüntünün nasıl çizgilendiğini göreceksin..

Zaten görünce bir daha unutmazsın herzaman görürsün.
    üstat aynı sorun bende de var Lg teknşk servis hatayı gördüğü halde rapora normaldir yazdı, basiretim bağlandı birşey yapamadım,
    özellikle hareketli sahnelerde dikey bandlar oluşuyor. Lg müşteri hizmetlerinden bir arkadaşla görüştüm Lg firmasının bunu hata olarak kabul
    etmediğini belirtti.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2103455/lg-televizyonumda-hareketli-sahnelerde-dikey-band-olu/u2lri burada şikayetimi okuyabilir ve sizde
    kendi şikayetinizi yazabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: lostangel

üstat aynı sorun bende de var Lg teknşk servis hatayı gördüğü halde rapora normaldir yazdı, basiretim bağlandı birşey yapamadım,
    özellikle hareketli sahnelerde dikey bandlar oluşuyor. Lg müşteri hizmetlerinden bir arkadaşla görüştüm Lg firmasının bunu hata olarak kabul
    etmediğini belirtti.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2103455/lg-televizyonumda-hareketli-sahnelerde-dikey-band-olu/u2lri burada şikayetimi okuyabilir ve sizde
    kendi şikayetinizi yazabilirsiniz.
    üstadlar bugün yasalaşan ve yürürlüğe giren tüketici haklarında böyle alışverişler de maduriyet olursa nasıl çözülüyor bi incelemek lazım zannedersem tüketiciden yana biraz daha kolaylaştığını söylediler ve tüketici mahkemelerinin yerine tüketici hakem heyeti oluşturulacağı söyleniyor....yani herkeste bu sorun oluyorsa çözüm bulunmalı herkes para veriyor sonuçta pul değil yazık günah

• quote:

Alıntıları Göster
    edit....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi notropil -- 9 Kasım 2013; 1:06:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekatmer

TÜKETİCİ MAHKEMESİ istanbulda nerdedir nasıl başvurulur ayrıntı verebilirmisiniz saygılar.

• notropil kullanıcısına yanıt
    yanlış bilmiyorsam ilçelerde hükümet konaklarında hizmet veriyor bizim ilçede durum böyle istanbulda nasıldır bilmem
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.