Şimdi Ara

Samsung 2019 Tv Serisi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
713
Cevap
28
Favori
137.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar hdmi 2.1 2019 serilerinde olacak mı ?
  • 2019 modellerde direct led olacaksa sony almamıza gerek kalmayacak sony den bi farkı kalmayacaktır sanırım ama flulasma bulanıklasma sorununu da cözdülerse cok daha iyi olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F5DFA3868

Arkadaşlar hdmi 2.1 2019 serilerinde olacak mı ?
    Sanirım yoktur çünki hdmi 2.1 in espirisi 4k da 120hz üstü 8k cozunürlük desteklemesi. Bu tvlerdede o yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red_devil33

Sanirım yoktur çünki hdmi 2.1 in espirisi 4k da 120hz üstü 8k cozunürlük desteklemesi. Bu tvlerdede o yok

Alıntıları Göster
    Sadece 8k olan Q950r de var.

• Red_devil33 kullanıcısına yanıt
    lg idi sanırım 1080p de 120 hz destekliyormus.2019
  • Recep
    Samsung 2019 Tv Serisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koyunsavar -- 2 Mart 2019; 20:33:36 >
  • 55nu8000 i 5700e almak mı mantıklı, 55ru8000i beklemek mi bilemedim. Şimdi 7500tlye çıkarsa 55ru8000 zaten alamam. Kafam çok karıştı çok.

Şuan için tek yapacağım film ve tv izlemek. Oyun oynamak falan derdim değil.
  • RaptorFX kullanıcısına yanıt
    altyazılı izliyorsanız her ikisinide boşuna beklemeyin düşünmeyin
  • türkiye ye hangi modellerin geleceği belli oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

altyazılı izliyorsanız her ikisinide boşuna beklemeyin düşünmeyin
    Alt yazıyla ilgili sıkıntı olduğunu okudum da ne boyutta olduğunu bilmiyorum. En son gidip Vestel 65UD8900 alıp geçicem sanırım.
  • Her sene Samsung kaliteyi arttırıp giderken,Sony'de tam tersi geriye doğru gidiyor.
    Bu seneki Samsung'ları bende merak ediyorum,bende high-end 75'' model arayışındayım,Sony tarafında XG95 fiyasko oldu bakalım Samsung'un performansı nasıl olacak.
  • Digital Reaction kullanıcısına yanıt
    bu seneki xf90 larda eh işteydi hocam :) geçen seneki xe90 ları arayanlar vardı z9f diye bi model çıkardılar niye çıkardıklarını kendileri bile bilmiyor :) geçen yıllardaki gibi 85 serisini va yapsa 90 serisini f/p kralı yapsa üst modelini rakipsiz yapsa ne kaybeder hiçbişey tam tersi çok şey kazanır ama neden yapmıyor bilmiyorum..85 serisini ips yaparak o segmenti komple başkalarına bıraktı sattığı tv ler sadece oled ve xf90 pek mantıklı işler yapmıyorlar birde panelleri hala auo danmı alıyor bilmiyorum ama bu seneki panellerin sağında solunda kararmalar üstlerden ışık sızmaları vs var bunlar her marka modelde olan durumlar ama sony de bu kadar fazla olmuyordu birde cimrilik etmesede orta-üst modellerinde tam parlak ekran kullansa ne güzel olacak..
  • quote:

bu seneki xf90 larda eh işteydi hocam :) geçen seneki xe90 ları arayanlar vardı z9f diye bi model çıkardılar niye çıkardıklarını kendileri bile bilmiyor :) geçen yıllardaki gibi 85 serisini va yapsa 90 serisini f/p kralı yapsa üst modelini rakipsiz yapsa ne kaybeder hiçbişey tam tersi çok şey kazanır ama neden yapmıyor bilmiyorum..85 serisini ips yaparak o segmenti komple başkalarına bıraktı sattığı tv ler sadece oled ve xf90 pek mantıklı işler yapmıyorlar birde panelleri hala auo danmı alıyor bilmiyorum ama bu seneki panellerin sağında solunda kararmalar üstlerden ışık sızmaları vs var bunlar her marka modelde olan durumlar ama sony de bu kadar fazla olmuyordu birde cimrilik etmesede orta-üst modellerinde tam parlak ekran kullansa ne güzel olacak..
    Doğru diyorsun hocam,aslında yapmaları gereken iş Sony için çok basit fakat adamların TV satma gibi bir derdi mi yok anlamadım..
    TV'lerin boyutlarına göre fazladan bölgesel karartma ekleyip yola devam etmek.
    Örnek olarak orta segment 55'' Tv'lere minumum 200 bölgesel karartma,üste segment 55'' TV'lere minumum 400 karartma ekleyip piyasaya sürmek.
    Piyasadaki en iyi local dimming algoritmasına ve işlemcisine sahipler tüm bunları fazladan bölgesel karartmalarla harmanlayıp çok başarılı ürünler çıkartırlar ve özlenilen eski Sony kalitesine geri dönerler.
    OLED tarafı zaten ayrı karın ağrısı,beta aşamasında bir teknoloji daha yeni yeni crushed black sorununu keşfedip çözüm getirmeye çalışıyorlar,birkaç senesi daha var kusursuza yaklaşmaları için.

Panel konusunda Sony çok çeşitlilik gösteriyor,modelden modele fark ediyor hatta aynı modelin farklı boyutlarında bile farklı panel kullanıyorlar.Üst segment Z9D/XE94/XE93 samsungdan diye biliyorum.

hocam benim bildiğim geçen yıllarda hep auo kullanıyordu ama onlarda kendi aralarında ayrılıyormuş sonundaki harflere göre kalite farkı varmış üst modellerde kaliteli olanlar kullanılıyor diye okudum sizin xe93 de hangi panel var bilginiz varmı
  • quote:

hocam benim bildiğim geçen yıllarda hep auo kullanıyordu ama onlarda kendi aralarında ayrılıyormuş sonundaki harflere göre kalite farkı varmış üst modellerde kaliteli olanlar kullanılıyor diye okudum sizin xe93 de hangi panel var bilginiz varmı
    Açıkçası bende bilmiyorum hocam fakat TV 2017 kasım Japonya üretimi,panel olarak ne kullandılar tam olarak bilmiyorum.
    Yabancı forumlarda Samsung diye gördüm tabiki bunu söyleyen adam da nerden biliyor onada emin değiliz..
    AIDA 64'ü TV'ye indirip bakmak lazım,işlemci,ram gibi değerleri gösteriyor panel bilgilerinide yazar herhalde.
    diğer markalardan bakanlar var muhtemelen sony dede gözüküyordur eğer bakarsanız banada söylersiniz hocam merak ettim ama yüksek ihtimal auo çıkar diye düşünüyorum
  • quote:

diğer markalardan bakanlar var muhtemelen sony dede gözüküyordur eğer bakarsanız banada söylersiniz hocam merak ettim ama yüksek ihtimal auo çıkar diye düşünüyorum
    Aynen bende merak ettim akşam müsait olduğum bir zaman bakıp paylaşırım hocam.
  • Samsung Q serisi fiyat ve performans olarak örtüşmüyor 75Q9FN şöyle 22.000 tl civarı olsa alınabilir
    Sony 75fx9005 aslında fiyat olarak gayet iyi seviyede sayılır yalnız panelden panele değişen bazı falsolar olabiliyor
  • quote:

Hocam programı indirip baktım,ekran bölümünde sadece gpu'nun bilgilerini veriyor malesef panel üreticisi yazmıyor.
    Onlarda şu şekilde;
    GPU:ARM
    GPU Render: Mali-T860
    GPU Çekirdeği:2
    servis menüsünde yazıyormudur acaba
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.