Şimdi Ara

Samsung 2019 Tv Serisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
713
Cevap
28
Favori
137.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • anteros24 kullanıcısına yanıt
    65xf9005 mi aldınız?

hocam anlaşıldı sizde samsung düşmanısınız :) bir iki modelde sorun çıkıyor diye siz bu tv lere kronik sorunlu diyorsunuz ben size böyle sony konusundan çok daha fazlasını bulurum ama harcayacağım zamana yazık..
    Hocam LGyi neden saymıyorsunuz? Sebebi nedir?

• mamifan M kullanıcısına yanıt
    lg yi kim niye kaale alsın hocam oled harici bir tane alınacak model çıkarmıyorlar oled satmak için..alayı ips panel kontrast desen yok parlaklık desen yok siyah desen oda yok birde çoğu rgbw dizilim netlik ve renk problemleri var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

hocam anlaşıldı sizde samsung düşmanısınız :) bir iki modelde sorun çıkıyor diye siz bu tv lere kronik sorunlu diyorsunuz ben size böyle sony konusundan çok daha fazlasını bulurum ama harcayacağım zamana yazık..
    Tam tersi evimde samsung var ve samsung markasini cok seviyorum.Teknoloji sanş işi sadece samsung alirsan sansli olursun sony alirsan daha sansli

Inan o resmi aramadim tv arastirmak incelemek hobim gibi oldu resmin tarihine baksana senle konusmamizin uzerine denk gelince koydum

Ben iki marka oneririm samsung ve sony bu ikisi arasinda fiyat yakinsa birbirine sony oneririm.

PHLIPS goruntu kalitesi fena deildir ozelliklede amblight ozelligini sevenler vardir ama bir sony bir samsung deildir

Lg hicbir zaman alinicak bir tv olarak goremedim kalite acisindan

Vestel arcelik beko yerli malidir evet ama insan onca biriktirdigi parayi bunlara veremiyor

Samsung ve sony alinmali uzun yillar kullanmak icin

• Merhabalar. Bir kaç tv arasında kaldım yardımcı olabilecek ya da başka tv konusunda tavsiye verebilecek olan var mıdır acaba :)

Samsung 55nu7500
    Samsung 49nu8000
    Lg 49sk8100
    Samsung 49q6f
    Sony 49xf8096

Limit olarak 5000tl yi çok aşmak istemiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

bu yıl en iyi led tv yi samsung yaptı q9fn modeli yine fald olan tr ye gelmeyen q8 modeli var..ayrıca nu serisinin hiçbir kronik sorunu yok saçma sapan sorunlar görmek istiyorsanız xf90 konusuna bakabilirsiniz :) yani burda öyle şeyler yazıyorsunuzki bilmeden okuyanlarında kafası karışıyor..ayrıca sony paneli başkasından alıyor montajı başkasına yaptırıyor kendilerinin tek yaptığı şey yazılım o kadar hani sony eski sony olsa doğru diyorsunuz derdimde öyle bir durumda kalmadı..

ek olarakta giriş seviye 7 modellerde 100hz den bahsediyorsunuz orta üst model performansı bekliyorsunuz bu durum hiçbir zaman hiçbir markada olmadı bundan sonrada olmaz giriş seviyeyi 100hz 10bit yaptılar varsayalım üst modelleri ne yapacaklar kime nasıl satacaklar bu modelleri :)
    Dimming de çok agresif bir algoritma var fald başarısı olarak gösterilen durumun arkasında ki neden bu, tabi black crush sorunu, siyah alanda ki parlak objelerde yeterli parlaklık olmaması gibi olumsuz geri dönüşleri var...

q9-8 de sony xf de sorunlar var evet sırf bu yüzden xe9005 aldım ben de ancak, ju7000 tv'm de var ve çok seviyor olsam da sony de motion, resim keskinliği, renk dağılımı çok farklı bir seviyede, bu her zaman böyleydi açıkcası hala sony ne yapıyorsa buna yaklaşamadı bile diğer markalar.

Q9fn mağaza da demo videosunda bile yeterli keskinlikte değildi ve bariz motion sorunları vardı (spor araçların olduğu video) xf9005 bile q9 dan resim kalitesi motion olarak çok üstün, tamam dimmingte blooming daha fazla ama karanlık sahnelerde ki detay ile parlak nesnelerin kısılmıyor olması yine daha tercih edilesi bir durum zira fald panel olduğu için ciddi olarak ayır edilmesi her sahnede blooming in.... xe9005 ise bana kalırsa xf9005 den fersah fersah önde hem kontrast hem motion hem de renk dağılımı açısından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentalform -- 22 Şubat 2019; 14:0:0 >

• Q7FN ile Q7O veya Q8O serilerini karşılaştırma yapan yok mu peki? Yeni seriyi beklemeye değecek bir ibare göremedim şimdiye kadar. Ne dersiniz?
  • Hdmi 2.1 destekleme şeysi var mı bu serilerde?
    ru8000 edge led ise altyazıda parlama sorunu devam edecek doğru mu?
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    altyazı parlama sorununu kastediyor olabilir
  • ahmetbayram5 A kullanıcısına yanıt
    hocam bu sadece nu8000 modeline özel bi durum değil edge led olan tüm tv lerde karartma ayarı açık olduğu sürece olan bişey bunu eğer kronik sorun olarak görüyorsanız tüm edge led tv ler kronik sorunlu firmalarda sorunlu model üretiyor diyorki parası olan versin parayı sorunsuz olan fald paneli alsın :)
  • farvas F kullanıcısına yanıt
    yeni qledler komple fald gelebilir hocam kenar aydınlatma tv ye o paralar verilmez bekleyin derim ben
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    peki samsung nu7400 serisi de edge led mi? bir televizyonun edge led olup olmadığını nasıl öğreniriz?

nu8000 serisinde altyazı parlama sorununu kısmen de olsa çözme yolu var mı? sırf bu olay yüzünden günlerdir televizyonu almayı erteledim.uzun zamandır bu modelin fiyatının düşmesini beklerken şimdi de bu altyazı olayını gördüm moralim bozuldu çünkü dizileri hep altyazılı izlerim
  • ahmetbayram5 A kullanıcısına yanıt
    evet o modelde edge led performans olarakta tatmin etmeyebilir nu8000 de parlamayı kısmende çözseniz yinede rahatsız edebilir bende mu9000 var arka ışık kısık yerel karartma düşük kontrast vs ayarlar kapalı olmasına rağmen karanlık loş sahnelerde rahatsız ediyor
  • Bunları seni için ayarladım recep
    Samsung 2019 Tv Serisi
    Samsung 2019 Tv Serisi

• Eğer gerçekten tablodan anladığım gibi Q7OR ve Q8OR modellerinde oneconnect kutusu yoksa çok fena saydırırım bu samsung'a..
  • Recep nerde bu tabloyu onun için kore den getirdim hiçbir şey demiyor. Recep nerdesin merhaba şu tabloları bize okursan millet aydınlanmış olur.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.