Şimdi Ara

Sakın Ceng yazmayın Bilkent mezunu bile iş bulamıyormuş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sakın Ceng yazmayın Bilkent mezunu bile iş bulamıyormuş edit:Ben bunu komik bulduğum için attım yoksa düşüncem bu şekilde değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R E A L I S T -- 29 Temmuz 2023; 12:17:12 >

• Odtüden bildiriyorum durum gerçekten bu kadar kötü

• Stewartteoremi kullanıcısına yanıt

Açar mısın hocam?

Boğaziçi de bu haldeyse gerçekten çok yazık bunun hesabını kim verecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: pandie

Açar mısın hocam?

Çoğu şirket işe alımları durdurmuş durumda. Yeni mezun birinin iş bulması şu an çok zor görünüyor. Staj yoluyla işe yerleşmek bi nebze daha kolay oluyor ama benim dönemdaşlarımdan bile staj bulamayanlar oldu, staj bulmak bile çok zor

• R E A L I S T kullanıcısına yanıt

Bu durumun en büyük sebebi pandemi dönemi yaşanan işe alım patlaması. Çoğu şirket kontrolsüz işe alım yaptı bu da sektörde çok ciddi bir açık varmış izlenimi yarattı ama gerçekler öyle değil

• Nick içerik uyumsuzluğu seziyorum
    Hocam nasılsınız? Yıllar önce tavsiye almıştım sizden şimdi tekrar görünce sorayım dedim.
  • Pandemi dönemi işe alım patlaması değil. Sorun ekonomik durgunluk şu an. Faizler patlamış gitmiş vsvs
    Resesyon var avrupada da vsr her yerde var. İşe alımlar düştü. İş değişmek isteseniz bile süreçler uzadıkça uzuyor.

Staj bulmak her zaman bizim sektörde iş bulmaktan zor oldu zaten :)
  • Bu arada ben ciddi bir şekilde yazmadım kimseyi etkilemek istemem belirteyim
  • hvl00 kullanıcısına yanıt

iyi hocam sizi sormalı

• elektrik elektronikte durumlar cok cok daha vahim bilindigi uzere
  • Biri ceng okumak istiyor galiba
  • Top okulların iş sıkıntısı olmaz akıl var mantık var.(ytüye kadar olmaz hatta) ama sonrası vahim gibi geliyor mezun olunan zamanı düşünmek lazım.

• Ooo yine işsiz kalmisiz
  • Algı oyunları başlamış tercihlerle beraber
  • The Killing Road kullanıcısına yanıt

sen cengaver değilsin maalesef  

• Nphexy N kullanıcısına yanıt

İcardime bin şükür böyle bir yola dusmedikSakın Ceng yazmayın Bilkent mezunu bile iş bulamıyormuş 

Teşekkür ederim hocam
  • WalterWhite3480 W kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar mühendisiyim, söylediklerinize katılıyorum. Şu anda genel anlamda bir durgunluk var sektörde. Gerçekten mid level ve üzeri(ortalama 4 5 sene deneyimli) kisiler hariç is bulmak o kadar kolay değil. İş bulsan illa ki bir yerinde eksik oluyor bu da cabası(yan haklar eksik oluyor, uzun mesai saatleri, cumartesi günü nöbet vs. Salt maaş olarak değil bu mevzu)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.