Şimdi Ara

Şahsıma trafik cezası olunca araç satışı yapabilirmiyim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
25.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar üzerimde 6 tane trafik cezası var farklı plakalarda yediğim çeşitli cezalar bunun 5inde takipli 1 i normal yazıyor ne anlama geliyor bilmiyorum , üzerime araç alsam geri satışında sorun yaratır mı mebla 7.000 tlyi bulmuş faizleye faizleye ödemem çok zor bunu
    bide 2010 2011 yılında cezalarım duruyor bunlarda zaman aşımı olayı oluyor mu acaba yardımcı olursanız sevinirim

• Öncelikle geçmiş olsun, 2011 Ekim den sonra Trafik cezalarına dair tahsilat takip sistem, değişti bu tarihten önce yediğiniz cezaları ödemeden satış yapma ihtimaliniz var bunun sebebi o cezaların vergi dairesi sistemine geç eklenmesi ama su anda mevcut olarak borç görünüyorsa muhtemelen onu sizden tahsil etmeden satış yaptırmayacaklardır.
  • Ceza plakada ise o arac satilmaz. Ehliyette ise satis yapilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anton | SS

Öncelikle geçmiş olsun, 2011 Ekim den sonra Trafik cezalarına dair tahsilat takip sistem, değişti bu tarihten önce yediğiniz cezaları ödemeden satış yapma ihtimaliniz var bunun sebebi o cezaların vergi dairesi sistemine geç eklenmesi ama su anda mevcut olarak borç görünüyorsa muhtemelen onu sizden tahsil etmeden satış yaptırmayacaklardır.

Saolun cevaplariniz icin,Daha once basiniza geldi mi alt taraftaki arkadasin dedigi gibi ceza plakaya degil sahsima ait. Daha once uzerime olan aracin satisini vermistim 2 yil onceydi yani yine borclarim varken, aklimi bulandiran bazilari o cezayida odeyeceksin diyor ben odemeden arac satisi yapamadim diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redcool -- 6 Temmuz 2016; 22:02:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: redcool

quote:

Orijinalden alıntı: Anton | SS

Öncelikle geçmiş olsun, 2011 Ekim den sonra Trafik cezalarına dair tahsilat takip sistem, değişti bu tarihten önce yediğiniz cezaları ödemeden satış yapma ihtimaliniz var bunun sebebi o cezaların vergi dairesi sistemine geç eklenmesi ama su anda mevcut olarak borç görünüyorsa muhtemelen onu sizden tahsil etmeden satış yaptırmayacaklardır.

Saolun cevaplariniz icin,Daha once basiniza geldi mi alt taraftaki arkadasin dedigi gibi ceza plakaya degil sahsima ait. Daha once uzerime olan aracin satisini vermistim 2 yil onceydi yani yine borclarim varken, aklimi bulandiran bazilari o cezayida odeyeceksin diyor ben odemeden arac satisi yapamadim diyor

Anladığım kadarıyla ehliyete yazılmış ceza, fakat şöyle bir durum var eğer cezanın üstünden çok zaman geçtiyse ki öyle görünüyo; şahsınıza ait malvarlığı üzerinde bulunan araca haciz uygulayarak bunu tahsil yoluna gidebilirler. bu kesin olur yada olmaz diyemem çünkü her vergi dairesinin yoğunluğu ve takibine bağlı olarak değişir. Plakaya yazılan ceza ise zaten direk arabanın üstüne MTV borcu gibi eklenerek o şekilde alınıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: redcool

Arkadaşlar üzerimde 6 tane trafik cezası var farklı plakalarda yediğim çeşitli cezalar bunun 5inde takipli 1 i normal yazıyor ne anlama geliyor bilmiyorum , üzerime araç alsam geri satışında sorun yaratır mı mebla 7.000 tlyi bulmuş faizleye faizleye ödemem çok zor bunu
    bide 2010 2011 yılında cezalarım duruyor bunlarda zaman aşımı olayı oluyor mu acaba yardımcı olursanız sevinirim

Ben 1 adet ceza ile araç üzerime aldım ve sattım daha yeni sayılır.Halada ödemedim.Yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.Rodriguez -- 7 Temmuz 2016; 16:31:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sen bence arabanı sat ve bir daha da araba alma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.