Şimdi Ara

Şahsi Araçta Maske Takmama Cezası Lütfen Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 9
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 15 gün 20 saat 41 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • müzminbekaryorgundemokrat (1 mesaj) MetinYldrm (1 mesaj) sertosman (1 mesaj) trustem.111 (1 mesaj) Bilen Biri (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5 mesaj) Mobil (3 mesaj) Mini (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Hukuk Bölümü >> Şahsi Araçta Maske Takmama Cezası Lütfen Yardım
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    16 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Merhaba,

Kardeşimle birlikte İzmir'den Aydın İsabeyli'ye Adnanmenderes Üniversitesine şahsi aracımızla diploma almaya gittik. Diploma işlemlerini hallettikten sonra araçımıza binip İzmire doğru yola çıktık maskelerimizi yüzmüzden çıkarıp yanımıza koyduk ve araç ile 5dk ilerledikten sonra Jandarmalar çevirdi. Özel araç içinde aileden olan kişilerin maske takma gibi bir zorunluluğu olmadığını biliyordum bizde maskemizi takmadık ki hava yağmurlu camlarımız bile kapalıydı. Ancak Görevli Jandarma araç içi dahil maske takmanın zorunlu olduğunu söyledi ve bize kişi başı 900TL ceza yazdı. Bu cezaya itiraz edip iptal ettirme şansım varmıdır. Yazdığı evrağa araç içinde olduğumuza dair bişey yazmadılar. Yardımcı olursanız sevnirim 2 kardeşte işsisiz

evde sadece babam çalışıyor bu 1800TL aile bütcesini çok zorlar

|
    |
  • Yarbay
    2571 Mesaj
    Sulh ceza mahkemesine itiraz edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Er
    6 Mesaj

Hakkınızda yazılan idari yaptırım karar tutanağını paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırım

|
    |
  • Teğmen
    175 Mesaj
    şahsi araçta tek isem maske zorunlu mu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    47 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    av.idil

İtiraz edin. Mahkemelerden cezanın iptaline ilişkin çok sayıda emsal karar çıktı.

|
    |
  • Yarbay
    6815 Mesaj
    Jandarmanin isi zor dogusu,batisi derken siville.ugrasmak mesele. 24 saat mesai iti kopugu geliyor sen benim kim oldugumu biliyormusumcular geliyor ergenler veletler milletvekillileri geliyor. Ceza yazmasa yatarak maas aliyorlar derler.

Sonrasinda komutanlari tarafindan mobbinge maruz kaliyorlar devlete para lazim sizin ceza makbuzunuz bombos eve gitmej yok bugun haysiyetsiz adamlar diyeni var.

|
    |
  • Yüzbaşı
    570 Mesaj

Camı açıp jandarma ile muhatap olurken aileden biriyle muhatap olmuyorsunuz. O esnada maske yüzünüzde olmalıydı. Sizi durduran jandarma, günde bin kişi ile muhatap oluyor. Maske takmazsanız virüs de kapabilirsiniz.

• Er
    13 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    anil3458

Ben şahsi aracımda eğer yalnızsam maske takmıyorum ama polis çevirmesi gördüğümde ne olur ne olmaz diyerekten yalnızken de takıyorum. Yanımda annem varsa polisi falan görmeye gerek kalmadan ikimiz de takıyoruz. Dışarı adımını attığın anda o maskeyi takmak zorundasın. Covit ''aaa bu bunun kardeşi yaa bunları bulaşmiyim, gidim başkasına bulaşiyim'' demiyor henüz.

|
    |
  • Yüzbaşı
    492 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Bilen Biri

Camı açıp jandarma ile muhatap olurken aileden biriyle muhatap olmuyorsunuz. O esnada maske yüzünüzde olmalıydı. Sizi durduran jandarma, günde bin kişi ile muhatap oluyor. Maske takmazsanız virüs de kapabilirsiniz.

Güzel bir yaklaşım 👍🏼

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Pubg mobile uc
Masal Oku
Radyo Dinle
kripto para haberleri
anzer balı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.