Şimdi Ara

Sahibinden üzerinden dolandırıcılık[İlan ve kanıtlarıyla] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
1
Favori
8.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 1881-193∞

quote:

Orijinalden alıntı: Ultrasaray0643

Abim sene olmus 2017 hala su ilana bakin diye link konuyor.

Alin ss sini.1 hafta sonrada olsa bakabilelim.daha dun ilandaymis.bugun yok.neymis ne degilmis anlamaya calisiyoruz

Olay ne simdi.bu arkadasin pert arabasini alip citir hasarlimi satiyor

Sahibinden üzerinden dolandırıcılık[İlan ve kanıtlarıyla]

Eğer ilan buysa haksız bir itham var

Hasar Sigorta şirketinden yüksek rakam çıkıyor demiş.

Satıcı plaka değiştirmemiş, hatasız dememiş, aynı paraya değil uygun fiyata yazmış nasıl bir dolandırıcılık var ???

Arabanın ederini yazmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arabanın ön tarafını gördünüz mü fotoğraflardan sadece arkadan çarpma yok yani

• quote:

Orijinalden alıntı: ersin07

Arabanın ön tarafını gördünüz mü fotoğraflardan sadece arkadan çarpma yok yani

Gördüm sahibinden.com da satıcıların yuzde 75 i böyle sahibinden olanlar bile araba ilanı içeriği 2 parça boya var arıyorsun neresi boyalı kaput on çamurluk boyalı bel altı ufak çizik boyası var (lokal boya vs... ) diyor başka ilana bakıyorsun hatasız yazıyor arıyorsun kaza boya falan var mı yok diyor sonra araba ezik göçük vs var mı var diyor fotoğraf gönder diyorsun bir bakıyorsun arabada boya yok ama sağ kapı öyle bir göçük çizik değişmeden olmaz o derece...

Yani bu olayın dolandırıcılık olması için bu arabayı 25 falan satması lazım zaten ederinde satıyor fiyattan belli kısaca bu olay için dolandırıcılık çok iddialı bir yaklaşım.

Dolandırıcılık nasıl mı olur sıfır hata derler expere sokarsın hata boya yok satın alırsın 3 ay sonra sisteme hasar kaydı girilir sel ağır hasar pert aldığın araba 80 ama pert değeri 40-45 vs..

• Kaporta ustası sağlammış arabayı resmen sıfırlamış
  • Tüm konuyu okudum.İlan sahibi araç arkadan hasarlı demiş,yüksek rakamlı tramer demiş ve fiyatı uygun yazmış.Bu adam ne yazmalı sizce?
    Bu konuyu açan arkadaş çok duyarlıysa gitseydi benzin döküp yaksaydı bu arabayı.Gitmiş kaskodan parasını almış.Tam çakalsınız varya istediğiniz zaman plaka gizlersiniz ya kasko para vermeseydi ? Niye notere gidip de satış veriyorsun başkasının alacağını bilmiyor musun?

İlan açan arkadaşı da konuyu açanı da tanımam etmem.Ancak adama haksızlık etmişsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: groll

Bişey yok çıtır hasarlı

Sahibinden jargonu çıtır hasar :)

Uçurumdan uçtu dese irrite olacağız ama çıtır hasar kulağa hoş geliyor..

• Valla bencede agir itham var

Olaya ilk mesajim olay nedir.agir hasarli araca citir hasarlimi demis olay nedir diye yazmistim

Adam hasarli oldugunu yazmis.(evet onden hasari belirtmemis ama neticede alan ekspere sokacak)

Ve en onemlisi fiyati emsallerine gore uygun yazmis.0 araba alirsin eve giderken araba pert olur.napiyosunuz araci topragami gomuyosunuz.

Ha.19750 ye malettim 20450 ye satiyorum kisminida samimi bulmadim soyleyeyim.attigin tas vurdugun kusa degmez

Ama oyle dolandirici basligi acilip,beddua edecek bir durum yok bence.

Bi an gazla yada baska biseye moral bozuklugunun sirayeti ile agir konusanlardan biri olsam.ve bu sahsin zoruna gitse ozur dilerdim ozelden sahsen

Bahsi gecen kisininde yerinde olsam tinmazdim.iki gun sonra basligin yuzune bakan olmicak.senin icin rahatsa bu basligi okuyup yazan 100 kisinin ne yazdigi onemli degil.ismini bilmeyiz cismini bilmeyiz

• quote:

Orijinalden alıntı: .mRcan.

Tüm konuyu okudum.İlan sahibi araç arkadan hasarlı demiş,yüksek rakamlı tramer demiş ve fiyatı uygun yazmış.Bu adam ne yazmalı sizce?
    Bu konuyu açan arkadaş çok duyarlıysa gitseydi benzin döküp yaksaydı bu arabayı.Gitmiş kaskodan parasını almış.Tam çakalsınız varya istediğiniz zaman plaka gizlersiniz ya kasko para vermeseydi ? Niye notere gidip de satış veriyorsun başkasının alacağını bilmiyor musun?

İlan açan arkadaşı da konuyu açanı da tanımam etmem.Ancak adama haksızlık etmişsiniz.

Ne yapsaydım satışı vermese miydim? Aracı aldıktan 19 gün sonra arkadan vurmaları sonucunda araba perte çıktı. Kazadan 20 saat önce falan kasko yaptırmıştım. Paramı almıyım mı? Pert arabaya mı bineyim? Kasko ne dediyse onu yaptım. K.bakma kaskoya bin lira bayıldıktan sonra pert arabaya mı binmeliydim? Patlamadık airbag kalmamış araçta sadece arkadan hasarlı diyor. Madem ilanda hata yok kendisi suçsuzdu niye ilanı kaldırdı?

• quote:

Orijinalden alıntı: 1881-193∞

quote:

Orijinalden alıntı: .mRcan.

Tüm konuyu okudum.İlan sahibi araç arkadan hasarlı demiş,yüksek rakamlı tramer demiş ve fiyatı uygun yazmış.Bu adam ne yazmalı sizce?

Ne yapsaydım satışı vermese miydim? Aracı aldıktan 19 gün sonra arkadan vurmaları sonucunda araba perte çıktı. Kazadan 20 saat önce falan kasko yaptırmıştım. Paramı almıyım mı? Pert arabaya mı bineyim? Kasko ne dediyse onu yaptım. K.bakma kaskoya bin lira bayıldıktan sonra pert arabaya mı binmeliydim? Patlamadık airbag kalmamış araçta sadece arkadan hasarlı diyor. Madem ilanda hata yok kendisi suçsuzdu niye ilanı kaldırdı?

Iyide hocam.sen yapman gerekeni yapmissin.

O arkadasta yapmasi gerekenin bi tik altini yapmis.boyle seylere dolandiricilik basligi acsan buralar bu basliklardan gecilmez.

Napicakti ilani soylemi verecekti.arabanin eski hali su.ben arabayi adam ettim ama satabilirsem ne ala diye ilanmi verecekti.ekspertizi var carti var curtu var.

Arabayi emsallerinden uygunda yazmis

Dedim ya.ben bu arabayi ilana versem hasari komple yazardim.kimseyi savuncal halim yok

Ama size gore suan sitenin yuzde 99 u dolandiricilik sucu isliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 21 Mayıs 2017; 1:59:0 >

• Kardeşim profil ismin ve resmine saygımdan bir şey demek istemiyorum ama insanı zorluyorsun.Kaskodan parayı almak senin hakkın elbette.Adam plakayı gizlemeden açıklamada da arabayı tam olarak öldürmeden ilan açmış.Bu araba pert geberir gidersiniz diye kim yazar Allahını seversen.Bu araç sen satışı verdikten sonra elbette alınacak da satılacak da insanlar trameri kabul ediyorsa,hasara rağmen binerim diyorsa buna artık sen karışamazsın.Bu ülkede ikiye ayrılmış araçlar toplanıp satılıyor.Plakayı gizlemeyen, motor nosu şasi çaktırmayan birisine dolandırıcı denmesi çok yanlış olmuş.Bana göre yaptığınız kul hakkıdır.
  • İlana sanki suriyeli gibi yazmış gelmiş burda atar gider yapıyor..

• olay hakkında bir şey diyemem ama bu arkadaş sanki yabancı gibi geldi (Türkçeyi google çevirisi gibi kullanmış) :)
  • Ne ilan sahibini ne de araç sahibini tanırım. Ancak şöyle bir durum var ki, hiç hasar kaydı olmayıp ortadan birleştirilen araçlar boyasız diye satılıyor piyasada. E-sovtaj da satılan araçları görseniz aklınız şaşar. Bence ilanı verene haksızlık etmişsiniz. Heleki düzgün topladıysa tüm airbagler çalışır durumdaysa daha büyük haksızlık.

Sigorta şişirme nasıl olur diyenler lütfen şuna da cevap versin;

2012 Hyundai Elantra Beyin ve motor tesisatı fiyatı yetkili serviste 15.889TL. Aynı beynin tamiri ve motor tesisatındaki hasarın giderilmesi dışarıda 1000TL tuttu. Şimdi kaskodan yaptıraydım bu şişirme bir hasar olmayacak mıydı?

2.örnek anahtar çalınması mesela. Aracımın anahtarı kayboldu. Citroen yetkili servisi Bsi nin de değilmesi gerektiğini söyleyerek 2.250TL talep etti. Kasko acentemi aradım durumu anlattım ve bu durumun hoşuma gitmediğini kendim çözüm bulamazsam ancak kasko teminatına başvuracağımı söyledim. Sonuç 600TL ye işlem tamam. Şişirme olayı bu. Tabi bir de saat başı işçilik ücretini saymıyorum.

İlan sahibi arkadaş da keşke tüm onarımları boyalı parçaları tam yazsaymış.İlana o zaman söylenecek söz kalmazdı.

• Sahibinden üzerinden dolandırıcılık[İlan ve kanıtlarıyla]

Kaza yapılan aracın plakası ni gizlenmiş belki pert olmaz da yaptırır satarim.cok duyarlı bi yaklaşım bu çakal lik değil adamlik olsa gerek bu tip kazalarda expertize arac sahipleri yalvarir aracı mi pert edin diye olmadı servis teki ustayla anlasir pert olsunda senide görürüz diye bunlar normal şeyler sizin gibi direk hüküm veren kişiler icin

• Arac pert olmuş bi şekilde parayi almış üzerinden zaman geçmiş aracı satarken aklına gelmemiş aracı görünce anlamışki (parayi alirken vicdan bi kenarda)Vicdanim el vermedi

• Kim kimi dolandırmis bakacagiz

• Ortada bi art niyet yok ordaki yazdığım açıklamalarda zaten anlayan anlıyor bu aracın kazali olduğunu o nu bırakın bu aracı alan kişi zaten araca baktiracak kimse kimseden zorla para almiyor

• Bu konuda bence konu sahibi haksız.

İlan sahibi zaten kazalı demiş ee fiyatınıda uygun yazmış sorun ne?

Ben ilan sahibi yerine olsam buralarda uğraşmam, direk iftiradan mahkemeye veririm.

Pazartesi avukatın yanına gidiyorum zaten dolandırıcı diyenler iftira atanlar çocuğa çocuğa beddua edenler konuyu bilmeden beni tanımadan arayip sormadan ki kanun söyle diyor satıcının ne dediği önemli değil expertize raporunu alırsın noter gider satışını yaparsın ben zaten hasarlı olduğunu belirtmişim arkasına baktiran alıcı önünde baktiracak rapor alicak bu güzel yazı yazan klavye kahramanlarının hepsinin sosyal medya hesaplarından ulaştım fotoğraflarınida aldım önce hepsini mahkemeye vericem uzunda sürse dava kısada sürse farketmez

Konu sahibine gelincede yukardaki yazıyı okuyunca ortada şaibeli bi durum çıkıyor aracı kasko yaptırıp 20 saat sonra kaza yapılması imkansız tek şerit ve 20 km yi geçmeyecek süratla aracı pert etmek ya şeytanice bi durum yada bi ilki başarmış onuda sorucam gereken yerlere hersey yazabilirsin uyar bilirsin bilgi eksikliği için arayip söyleye bilirsin ama DOLANDIRICILIK BEDDUA HAKARET ÇOLUK ÇOCUĞU KARISTIRMAK ACİZLİK ZAVALLILIKTIR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oguz242424 -- 21 Mayıs 2017; 22:32:47 >

Sahibinden üzerinden dolandırıcılık[İlan ve kanıtlarıyla]

Ilan in yeni resimleri açıklama kısımlarında düzenleme yapılmıştır ALAYLİLAR icin

Hasarlı kısmına ağır eklenmiştir

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.