Şimdi Ara

SADECE CIVIC HATCHBACK VE TYPE S (93. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.859
Cevap
96
Favori
743.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tam yeri değil biliyorum ama aracımı satıyorum ve sizlerinde bilgisi olmasını istedim, temiz ve sorunsuz Honda arayan eşiniz dostunuz varsa tavsiye ederim;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-fiyat-dustu-garantili-kazasiz-boyasiz-degisensiz-otomatik-117162850/detay/
  • Bulunduğum şehirde sağlıklı ve güvenli hız denemesi yapabileceğim bir yol yok bende Type S var hız denemesi yapan oldumu ? tahminim 220 yi görür ama merak ettim.
  • 4. Vitesde 190 i rahat bi şekilde görüyor gerisi önemli diil zaten ama 6. Vitesin sonlarını merak etmiyo diilim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet ali erdem

4. Vitesde 190 i rahat bi şekilde görüyor gerisi önemli diil zaten ama 6. Vitesin sonlarını merak etmiyo diilim :)

Hadi ya çok iyimiş ben düşünmemiştim öyle olacağını ben en fazla 180 falan yaptım ama hangi vitesti hatırlamıyorum yeni aldım aracı zaten öyle uzun yolda kullanamadım şehir içi de hız yapmaya karşıyım sakıncalı bi durum insan canı çok değerli... ama bazen kickdown yapıyorum 90 ile giderken bi bakmışım 150 olmuş ivmelenmesi çok iyi arabanın bide şuana kadar hiçbir virajda savurma falan yaşamadım sadece kalkış sorunum var birde vites geçişleri hantal gibi ama gaz pedalını kullanarak daha seri şekilde geçiş yapılabiliyormuş diye duydum ama nasıl yapılır bilmiorum sanırım vites geçişinde gazdan çekip tekrar yüklenmek gerekiyor.

• kimileri için dünyanın en çirkin arabası da olsa ben çok seviyorum FN2 yi

SADECE CIVIC HATCHBACK VE TYPE S
  • I-shift kullanıcıları en iyi hızlanma denemelerinde manuele alsınlar. Otomatik durumunda kickdown da yapılsa duruma göre 6000-6500 arası vites atıyor. Ancak manuelde olursa son sınır olan 6800 devire kadar geldikten sonra vites atıyor. (Manuelde de olsa programlanan maksimum devirde otomatik vites büyültür veya minumum devirde küçültür)
    Yok otomatikte kickdown yapıcam derseniz kickdown yaptıktan sonra araba vites küçültüp devirlendiği sırada vitese bir kez dokunarak manuele geçiş yapın sonrasını yine ona bırakın. Performanslı kullanımda gazdan ayak çekmeye gerek yok. Aslında ben hiç bir zaman çekmiyorum. Sistem gaza basık olsa bile elektronik olarak vites değişimi esnasında gaz kesiyor zaten.

Bu arada viteslere göre yaklaşık maksimum hızlar
    2.vites 100
    3.vites 150
    4.vites 180
    5.vites 218
    6.vites ...

6.vites ekonomi vitesi olduğu için olumsuz koşullarda (karşı rüzgar, bayır yukarı, yüklü araç, inik lastikler vs.) 5.vitesten fazla hız yapamayabilir.
    Uygun eğimli yol bulunursa 6.vites oranlarına göre teorik olarak 260km/h küsür hıza kadar yolu var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supremum -- 20 Mart 2013; 17:04:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TYR

Arkadaşlar Selam,
    Tam yeri değil biliyorum ama aracımı satıyorum ve sizlerinde bilgisi olmasını istedim, temiz ve sorunsuz Honda arayan eşiniz dostunuz varsa tavsiye ederim;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-fiyat-dustu-garantili-kazasiz-boyasiz-degisensiz-otomatik-117162850/detay/

En son ne olur

• geçen gün buldum bitane 110binde içi gayet temiz aracın . dıştan da birşey yok. yalnız birşey dikkatimi çekti aracı süremedik ama direksiyon bana biraz sert geldi. standardı mı bu. bir de bagaj kapajı metal değildi bunlarda değil mi.

araçta bu birde siz bakarsanız

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-1.8-i-vitec-otomatik-vites-lpg-li-116514468/detay/

km nasıldır. benim 206m 120 binde sattım motor saat gibiydi. alınası varmı sizce aracın. hafta sonu sürücez birlikte servise gidicez ona göre karar vericez. sizden de yardım beklerim.
    tşk.

• quote:

Orijinalden alıntı: supremum

I-shift kullanıcıları en iyi hızlanma denemelerinde manuele alsınlar. Otomatik durumunda kickdown da yapılsa duruma göre 6000-6500 arası vites atıyor. Ancak manuelde olursa son sınır olan 6800 devire kadar geldikten sonra vites atıyor. (Manuelde de olsa programlanan maksimum devirde otomatik vites büyültür veya minumum devirde küçültür)
    Yok otomatikte kickdown yapıcam derseniz kickdown yaptıktan sonra araba vites küçültüp devirlendiği sırada vitese bir kez dokunarak manuele geçiş yapın sonrasını yine ona bırakın. Performanslı kullanımda gazdan ayak çekmeye gerek yok. Aslında ben hiç bir zaman çekmiyorum. Sistem gaza basık olsa bile elektronik olarak vites değişimi esnasında gaz kesiyor zaten.

Bu arada viteslere göre yaklaşık maksimum hızlar
    2.vites 100
    3.vites 150
    4.vites 180
    5.vites 218
    6.vites ...

6.vites ekonomi vitesi olduğu için olumsuz koşullarda (karşı rüzgar, bayır yukarı, yüklü araç, inik lastikler vs.) 5.vitesten fazla hız yapamayabilir.
    Uygun eğimli yol bulunursa 6.vites oranlarına göre teorik olarak 260km/h küsür hıza kadar yolu var.

6.da
    230 Görülmüştür.

• uzun düzlük olmadıkça 230 u zor geçer zaten. ben de 229 yaptım :P uzun yol olsa belki yokuş aşağı 240 yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

quote:

Arkadaşlar Selam,

En son ne olur

31'e verebilirim. Dahada aşağısı olmaz malesef.
    Aracım tertemizdir. Lastiklerinide yeni değiştirdim

• quote:

Orijinalden alıntı: msk_sansal

geçen gün buldum bitane 110binde içi gayet temiz aracın . dıştan da birşey yok. yalnız birşey dikkatimi çekti aracı süremedik ama direksiyon bana biraz sert geldi. standardı mı bu. bir de bagaj kapajı metal değildi bunlarda değil mi.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-1.8-i-vitec-otomatik-vites-lpg-li-116514468/detay/

km nasıldır. benim 206m 120 binde sattım motor saat gibiydi. alınası varmı sizce aracın. hafta sonu sürücez birlikte servise gidicez ona göre karar vericez. sizden de yardım beklerim.
    tşk.

fiyat yüksek bence 33 e alınabilir sonuçta 2,5 parca boyalı baskı balatanın durumu muamma
    ben 2007 model ön camurluk lokal boyalı 100 km deki aracımı 30a aldım mesela lpg baskı balata 100k bakımı ile 34 e geldi ama kafam rahat.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar Selam,

En son ne olur

bu fiyata civic dream var, fiyatını biraz daha düşmen lazım

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar Selam,

En son ne olur

bu fiyata civic dream var, fiyatını biraz daha düşmen lazım

Hayırlısı olsun eyv.

• Brawvo , tok satıcısın
  • Arkadaslar bende 1.8 vtec almaya nıyetlıyım fakat kafamda bır kac soru var bunların cevabını alabılırsem bende hondacı omak ıstıyorum.

Gecen hafta bır satıcıyla gorustum aracını 2-3 km kullanma fırsatım oldu ve mılletın ovdugu araba bumu bee!!! dıye soylenmedım değil.Arac 90 bındeydı 2007 modeldı fakat araba puruzsuz asfalt dısında on gögüsten sureklı zırıltı gelıyordu.Tavan ısıklarından tıkırlıtlar gelıyordu.Kapı menteselerınde tıkırlıtılar vardı.Yamalı aslfaltda dahıl sesler hıc kesılmedı.Kapılarda hıc tok bır ses yoktu kapatırken.

Butun araclar bu sekıldemı cok merak edıyorum.Bılıyorum arac 17 jant ama baska marka aynı ebatlı lastıklı arac kullandım bu kadar vurma yoktu.Eger hepsı boyleyse ben hayatta honda sahıbı olamam cunku seslere karsı ınanılmaz takıntılıyım arabadan hemen sogurum hatta bu yuzden 4 araba degıstırdım kı hondanınkılerın 10/1 degıldı.

Butcem 32 bın tl.Bu parayla temız bır araba bulunabılırmı.Yardım edersenız sevırnırım

• quote:

Orijinalden alıntı: rochss

Arkadaslar bende 1.8 vtec almaya nıyetlıyım fakat kafamda bır kac soru var bunların cevabını alabılırsem bende hondacı omak ıstıyorum.

Gecen hafta bır satıcıyla gorustum aracını 2-3 km kullanma fırsatım oldu ve mılletın ovdugu araba bumu bee!!! dıye soylenmedım değil.Arac 90 bındeydı 2007 modeldı fakat araba puruzsuz asfalt dısında on gögüsten sureklı zırıltı gelıyordu.Tavan ısıklarından tıkırlıtlar gelıyordu.Kapı menteselerınde tıkırlıtılar vardı.Yamalı aslfaltda dahıl sesler hıc kesılmedı.Kapılarda hıc tok bır ses yoktu kapatırken.

Butun araclar bu sekıldemı cok merak edıyorum.Bılıyorum arac 17 jant ama baska marka aynı ebatlı lastıklı arac kullandım bu kadar vurma yoktu.Eger hepsı boyleyse ben hayatta honda sahıbı olamam cunku seslere karsı ınanılmaz takıntılıyım arabadan hemen sogurum hatta bu yuzden 4 araba degıstırdım kı hondanınkılerın 10/1 degıldı.

Butcem 32 bın tl.Bu parayla temız bır araba bulunabılırmı.Yardım edersenız sevırnırım

Siz gidip Alman aracı falan alın...
    Bu aracın sert süspansiyonlu olduğunu ve içeriye ses aldığını cümle alem biliyor zaten. O bahsettiğiniz aracın yol tutuşu nasıldı merak ettim, Megane'dan Bravo'ya aklıma gelen gelmeyen bir çok araçta 17 jant kullanılıyor ama yol tutuş konusunda Civic HB'e yaklaşabilecek bir iki araç ancak vardır. Ben aracı alırken de bu emsalsiz yol tutuşuna ve verdiği güven hissine bakarak aldım. Siz sessizlik, konfor, tok kapı falan derseniz gelmez bu araç size...

Bu arada aracım 2.5 yaşında 32bin km.de en ufak bir tıkırtı yok Evet bozuk yolda ses yapıyor ama yapmayan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: nrglife

quote:

Arkadaslar bende 1.8 vtec almaya nıyetlıyım fakat kafamda bır kac soru var bunların cevabını alabılırsem bende hondacı omak ıstıyorum.

Bu aracın sert süspansiyonlu olduğunu ve içeriye ses aldığını cümle alem biliyor zaten. O bahsettiğiniz aracın yol tutuşu nasıldı merak ettim, Megane'dan Bravo'ya aklıma gelen gelmeyen bir çok araçta 17 jant kullanılıyor ama yol tutuş konusunda Civic HB'e yaklaşabilecek bir iki araç ancak vardır. Ben aracı alırken de bu emsalsiz yol tutuşuna ve verdiği güven hissine bakarak aldım. Siz sessizlik, konfor, tok kapı falan derseniz gelmez bu araç size...

Bu arada aracım 2.5 yaşında 32bin km.de en ufak bir tıkırtı yok Evet bozuk yolda ses yapıyor ama yapmayan var mı?

Pekı sedan Cıvıclerde böyle sert mı kullanma sansım olmadı da.Bu gune kadar kullandıgım aracların hepsı alman araclarıydı acaba ondan dolayımı bu kadar rahatsız ettı benı.Sedan memnun eder mı bılemıyorum bıraz daha yumusak gozukuyor cunku.

• quote:

Orijinalden alıntı: zagor37

quote:

Orijinalden alıntı: msk_sansal

geçen gün buldum bitane 110binde içi gayet temiz aracın . dıştan da birşey yok. yalnız birşey dikkatimi çekti aracı süremedik ama direksiyon bana biraz sert geldi. standardı mı bu. bir de bagaj kapajı metal değildi bunlarda değil mi.

tşk.

fiyat yüksek bence 33 e alınabilir sonuçta 2,5 parca boyalı baskı balatanın durumu muamma
    ben 2007 model ön camurluk lokal boyalı 100 km deki aracımı 30a aldım mesela lpg baskı balata 100k bakımı ile 34 e geldi ama kafam rahat.

eyw. hocam teşekkürler uyarıların için.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nrglife

quote:

Pekı sedan Cıvıclerde böyle sert mı kullanma sansım olmadı da.Bu gune kadar kullandıgım aracların hepsı alman araclarıydı acaba ondan dolayımı bu kadar rahatsız ettı benı.Sedan memnun eder mı bılemıyorum bıraz daha yumusak gozukuyor cunku.

Alıntıları Göster

ikisinide kullanmış biri olarak ben cevap vereyim sorunuza.
    darbe emme konusunda çok fark var aralarında hb ile bir cukura falan düşerseniz içiniz gider ama sedanda alman araclarına yakın bir rahatlık var fakat yol sesi ikisindede aynı
    bence hb kasanın en büyük artısı 225 lastikleri ve sert amortisörleri. mesela ben kışlık olarak 195*65*15 kullandım darbeleri daha iyi sönümledi fakat direksiyon tepkimesi baya bir azalmıştı.
    bende mondeo dan civice geçtim hiç pişman değilim.

• 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.