Şimdi Ara

SADECE CIVIC HATCHBACK VE TYPE S (738. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.858
Cevap
96
Favori
743.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 736737738739740
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2011 model 1.4 Sport i-shift aracım var

3 sorum olacak, tecrübe eden arkadaşlar varsa, yardımcı olabilirlerse çok sevinirim

1) Honda'nın sitesinde "ürün güncelleme kampanyası" kısmından kontrol ettiğimde i-shift yazılım güncelleme hatası olduğu, servise gitmem gerektiği uyarısı çıkıyor. Sanırım güncelleme yapılmamış bu araca, araç pek kullanılmamış km'si düşük fakat güncellemeyi 2015 yılında yaptı diye biliyorum Honda TR, şimdi gitsem ücretsiz olarak aracıma da güncelleme yaparlar mı?

2) Sol arka teker tarafından bozuk yollarda, özellikle engebe ve çukurlarda TAK diye bir ses geliyor, bir servisle görüştüm Z rot olabilir dedi fakat açıp bakmak lazım elbette, vaktim olmadığı için henüz yaptıramadım. Daha önce yaşayan var mı benzer bir sıkıntı? Ne olabilir acaba?

3) Konusu çok açılmış ama başta iyi diyen sonradan dolandırıcı demiş, kimisi başkasına iyi diyor kimisi kötülüyor. Ankara'da kaliteli iş yapan bir servis var mı acaba? Honda Bora ve Efe normal periyodik bakıma 900TL fiyat çıkarıyor. Daha önce Nissan aracım vardı, güya o marka parçası ve servisi çok pahalıydı, ona rağmen yetkili serviste, periyodik bakımda (yakıt filtresi de dahil olmak üzere) iki ay önce 680 TL ödedim, Honda yakıt filtresi olmadan bile basit bakım için 900TL diyor, bu nasıl bir saçmalıktır.

• Herkese merhaba

2011 model 1.4 Sport i-shift aracım var

3 sorum olacak, tecrübe eden arkadaşlar varsa, yardımcı olabilirlerse çok sevinirim

1) Honda'nın sitesinde "ürün güncelleme kampanyası" kısmından kontrol ettiğimde i-shift yazılım güncelleme hatası olduğu, servise gitmem gerektiği uyarısı çıkıyor. Sanırım güncelleme yapılmamış bu araca, araç pek kullanılmamış km'si düşük fakat güncellemeyi 2015 yılında yaptı diye biliyorum Honda TR, şimdi gitsem ücretsiz olarak aracıma da güncelleme yaparlar mı?

2) Sol arka teker tarafından bozuk yollarda, özellikle engebe ve çukurlarda TAK diye bir ses geliyor, bir servisle görüştüm Z rot olabilir dedi fakat açıp bakmak lazım elbette, vaktim olmadığı için henüz yaptıramadım. Daha önce yaşayan var mı benzer bir sıkıntı? Ne olabilir acaba?

3) Konusu çok açılmış ama başta iyi diyen sonradan dolandırıcı demiş, kimisi başkasına iyi diyor kimisi kötülüyor. Ankara'da kaliteli iş yapan bir servis var mı acaba? Honda Bora ve Efe normal periyodik bakıma 900tl fiyat çıkarıyor. Daha önce Nissan aracım vardı, güya o marka parçası ve servisi çok pahalıydı, ona rağmen yetkili serviste, periyodik bakımda (yakıt filtresi de dahil olmak üzere) iki ay önce 680 TL ödedim, Honda yakıt filtresi olmadan bile basit bakım için 900TL diyor, bu nasıl bir saçmalıktır.

• the employer kullanıcısına yanıt
    Hocam o motor ikaz ışığı. Genelde LPG ayarıyla alakalıdır. Arada bir kaybolması da bu yüzdendir. Genelde biz bu uyarıyı bu sebepten alıyoruz.
  • S_wWw kullanıcısına yanıt
    1) Sorgulamada güncelleme çıkıyorsa ne zaman giderseniz gidin servis işleminizi ücretsiz olarak yapacaktır.
    3) Ankarada ikamet eden arkadaşlar genelde bar hüseyin hondaya gidiyorlar. Genelde memnun olduklarını söylüyorlar. Bence gitmeden önce hem burdan hem de servisten fiyat alın. Bizim aracın en kaliteli malzemelerle rutin bakım maliyeti 250 tl yi geçmez. Servis 900 tl derken içerik olarak ne yapacaklar onları da öğrenmelisiniz. Şimdi yeni moda çıktı. Akü kontrolü, gövde korozyon kontrolu, cam suyu kontrolu gibi şeylerin her biri için ayrı ayrı 120 tl talep ettiklerini duyuyoruz. İlla serviste yaptırmak isterseniz önce ne yapacaklarını sorun sonra istemediklerinizi listeden çıkartın. Bu size maliyette baya avantaj sağlayacaktır.
  • Merhaba Arkadaşlar 2007 Model Honda hb aldım.Ön panjuru değişirmek istiyorum ayrıca dikiz ayna motoru lazım.Nereden temin edebilirim.Aracımın fotoğraflarını paylaşacağım kısa süre içinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burnone

Herkese merhabalar,

Eminim çokca konuşuldu ama gerçekten bulmakta zorlandım ve belki daha güncel bilgiler vardır diye merak ediyorum.

Araca aux çıkış bağlamak için ekli ürünü satın aldım. Ancak bağlama videosunu izledim ve gözüm baya korktu, neredeyse tüm iç trimi söktürüyor. Sizlerden yapanlar nasıl yaptı veya kendim yapmaya çekiniyorum Ankara'da nereye yaptırabilirim.

https://tr.aliexpress.com/item/New-arrival-Car-Digital-CD-Player-mp3-Changer-USB-AUX-AUDIO-cable-adapter-For-Honda-in/2030794506.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.srtPGF

Bilen yok sanırım :/

• 1.4 otomatik satan varmi arkadaslar.

Pm atarsa sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kolay gelsin arkadaşlar emektarımı sattım ses sistemini söktüm

AUDİSON SR 5 ANFİ

ALPİNE SWG-844BR BAS KABİN

FOCAL PC 165 COAXİAL ARKA

PS-165 PERFORMANCE MID TAKIM TWETTER DAHİL ÖNLER

PIONEER 8500 BT TYPE

ÇERÇEVE ve KABLOLAR

KABLOSUZ KULAKLIK VE OYUN İÇİN KABLOSUZ JOYSTİKLİ ARKA EKRANLAR

225/40/18HONDA ORJİNAL JANT ve LASTİKLERİ satılıktır bilginize

• quote:

Orijinalden alıntı: msdadak

Kolay gelsin arkadaşlar emektarımı sattım ses sistemini söktüm

AUDİSON SR 5 ANFİ

ALPİNE SWG-844BR BAS KABİN

FOCAL PC 165 COAXİAL ARKA

PS-165 PERFORMANCE MID TAKIM TWETTER DAHİL ÖNLER

PIONEER 8500 BT TYPE

ÇERÇEVE ve KABLOLAR

KABLOSUZ KULAKLIK VE OYUN İÇİN KABLOSUZ JOYSTİKLİ ARKA EKRANLAR

225/40/18HONDA ORJİNAL JANT ve LASTİKLERİ satılıktır bilginize

merhaba,
    Jant lastiğin fotosunu gönderebilir misiniz?
  • burnone B kullanıcısına yanıt
    bu modeller çalışmıyor boşuna almayın.
  • te5ir1903 T kullanıcısına yanıt
    anfi çıkışı yok.deck çevirici bağlamanız lazım.
  • Arkadaşlar alahın izni ile Pazartesi günü 2008 Model 1.8 Civic alacağım. İki tane sorum var. Birincisi aracın ön tampondaki çeki demirinin plastik kapağı düşmüş. Sitelere baktım ama bulamadım. Bunu nerden temin edebilirim.

İkinciside aracın baskı balatası 4-5 ay önce değişmiş. Ancak eksper şanzuman için alıştırma yapılması lazım dedi. Sanırım bunu sadece Honda servislerinde yaptırabilirim. Doğrumudur?

Ayrıca i shift ile ilgili güncellemenin araçta yapılıp yapılmadığını anlamanın yolu varmı? Çünkü Hondanın sitesinden sorgulama yaptığımda aracınızla ilgili güncelleme kampanyası bulunmamaktadır yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultracimbom -- 17 Şubat 2018; 18:52:26 >
  • S_wWw kullanıcısına yanıt
    Merhabalar
    2. ve 3. sorunuza cevaben yazmak isterim.
    2-) Bizim aracın genel sorunu bu takırtılar. Çözüme ulaşabilmiş kişiler pek yok, süspansiyon sert o yüzden bu şekilde oluyor. Z rot daha bariz ufak taşta bile tıkırtı şeklinde ses yapıyor. Çözüm olarak yayları değiştiriyorlar, kullanan arkadaşlar var. Civic HB Ankara whatsapp grubumuz var. Dilerseniz özelden telefon numaranızı atın sizi de dahil edelim. Daha tecrübeli arkadaşlar ile birebir iletişim şansımız oluyor.
    3-) Servis için Bar Honda'yı tavsiye ediyoruz. Fakat periyodikler özel serviste bile pahalıya çıktığı için kendi adıma ben malzemeleri (yağ, filtreler vs.) temin edip yine farklı bir honda ustasına 25-40 tl civarı işçilik ödeyerek hallettiriyorum. Takribi aklımda kalan rakamlar;
    Eneos 0w 20 yağ : 110tl
    Yağ Filtresi : 35 tl (Efe honda servisten alıyoruz)
    Hava filtresi (Orjinal 60 tl civarı bunu da sanal mağazalardan)
    Polen filtresi (Yan sanayi 20 tl gibi)
    Usta işçilik : 25

• ultracimbom kullanıcısına yanıt
    Merhabalar
    Öncelikle hayırlı olsun. Kapak işi muallakta biraz, belki 3d yazıcı ile falan yapan arkadaşlar vardır. Çıkmacılarda bile zor bulunur. Pek ümid edilecek bir durum değil açıkcası.
    Baskı balatası yeni değiştiyse sizin için büyük avantaj, öğrenme yapılır hatta yazılımda yüklerler Honda Özel servislerde yaptırabilirsiniz sıkıntı olmaz. İlla yetkili servislere gitmenize ciddi paralar ödemenize gerek yok :) Öğrenme yaptıktan sonra vites geçişleri bir nebze daha iyileşir.
  • Nereye yağ bastılar acaba :) Sesten ziyade hafif boşluk var gibi kendi aracımda. Benzer bir şekilde çözülür mü diye düşündüm.
  • akif_seksekci A kullanıcısına yanıt
    Merhaba çok teşekkür ederim.

Peki siz veya bilgisi olan arkadaşlardan İstanbul için Honda Özel Servis tavsiyesi isteyebilirmiyim? Eğer özel servisler şanzuman alıştırma işlemini yapabiliyorlarsa açıkcası bende yetkili servise gitmeden halletmek isterim. Birde araçta LPG var motor arıza ışığı yanıyor. Eksper muhtemelen LPG den olabilir dedi. Aracı lpg ile kullanan arkadaşlarda da acaba motor arıza ışığı yanıyormu?

• ultracimbom kullanıcısına yanıt
    İstanbulda çoğumuz ikiler hondaya gidiyoruz, ayrıca motor ışığı yanmazsa bir sorun mu var araçta acaba diye düşünüyorum artık
  • arkadaşlar 1.8 type-s im var, aynalar otomatik biliyorsunuz fakat sol ayna dışa doğru dönüyor bunu nasıl düzelteceğiz? :)
  • Arkadaşlar merhaba..Manuel 2007 hb sahibiyim aracımda değişik bir sorun var,yağmurlu havalarda zaman zaman altına sanırım su gittiğinde kayış sesi gibi bi ciyaklama ve arabada hafif kasılma oluyor bunun sebebi ne olabilir sizde aynı sorunu yaşadınızmı? arabada bu arada alt muhafaza yok
  • Ankara’daki arkadaşlar şaşmaz’daki bar honda ibrahim’e gitmeyin nereye giderseniz gidin.Tam bir paragöz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -PoseidoN- -- 23 Şubat 2018; 1:55:19 >
  • 
Sayfa: önceki 736737738739740
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.