Şimdi Ara

SAAB Geri Dönüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://ekonomi.haberturk.com/otomobil/haber/899308-efsane-geri-donuyor

HABERTÜRK

2 yıl önce iflas kararını açıklayan Saab’ın yeni sahibi NEVS (National Electric Vehicle Sweden AB), Saab klasiği 9-3 sedan serisini yarından itibaren yeniden üretmeye başlayacak. Trollhattan fabrikasında üretilecek olan yeni 9-3’ler benzinli turbo motora sahip olacak ve sınırlı sayıda üretilecek.

NEVS sözcüsü Mikael Ostlund, Çin merkezli bir kuruluşun yüzde 22’sine sahip olduğu Saab’ın 9-3 sedan modelinin önümüzdeki yıl Çin’de de yerini alacağını söyledi. Elektrikli sedan modelinin de önümüzdeki yıl Çin’de olacağını belirten Ostlund, şu anda Trollhattan fabrikasında 600 kişinin çalıştığını, iflastan önce bu sayının 3 bin 500 olduğunu sözlerine ekledi.

• Güzel bir haber gerçekten.Umarım eski günlerini yakalar.Yalnız sadece nostalji amaçlı üretiyorlar gibi bir izlenime kapıldım.
  • Bu adamlar çok kaliteli araba üretiyorlardı gerçekten geri dönmelerine sevindim inşallah yeni sahibide kalitesini bozmaz
  • Sanırım Çin pazarı için ön sipariş gibi bir programa başlıyorlar. Eğer Çin pazarına giriyorlarsa akıllıca olur.
  • saabi şu adamlardan bizim zengin büyük iş adamı (!) abilerimiz alsa yeniden biz canladirsak olmazmiydi
  • Keşke Türkiye olarak biz alabilseydik SAAB'ı. Yerli otomobil işine buralardan başlasaydık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Keşke Türkiye olarak biz alabilseydik SAAB'ı. Yerli otomobil işine buralardan başlasaydık..

Bende düşünmüştüm bunu aracımı satıp hiç düşünmeden alırdım , bir yerden başlamak gerek artık ama ülke geç kaldı artık piyasa'yı yakalaması için iyi sermaye gerekiyor ona da yanaşan yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TürkogluTürk

quote:

Keşke Türkiye olarak biz alabilseydik SAAB'ı. Yerli otomobil işine buralardan başlasaydık..

Bende düşünmüştüm bunu aracımı satıp hiç düşünmeden alırdım , bir yerden başlamak gerek artık ama ülke geç kaldı artık piyasa'yı yakalaması için iyi sermaye gerekiyor ona da yanaşan yok..

Elbet yanaşacaklar hocam. Bu ülke te o zamanlarda bu TOFAŞları üretip sattığına göre ve bu araçlar hala yaşadığına göre yine yapılır, yine satılır, yine efsane olur. Er ya da geç olur.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TürkogluTürk

quote:

Elbet yanaşacaklar hocam. Bu ülke te o zamanlarda bu TOFAŞları üretip sattığına göre ve bu araçlar hala yaşadığına göre yine yapılır, yine satılır, yine efsane olur. Er ya da geç olur.

İnşallah.

• inşallah eski kalitesinde üretilir. güvenlik konusunda çok iyi bir markaydı. kasası mercdesten bmw den daha sağlamdı.
  • Bence bu şirket isminden dolayı tutmuyor saab nedir yav söylenişi çok itici..
  • saab yeniden üretilecek, muhtemelen ülkemize gelirse durum şu olacak...

forum ergenleri konu üstüne konu açacak, saaba övgüler yağdıracak,
    bunu okuyan diğer ergenler,
    babasına,
    saab çok iyiymiş kaliteliymiş alalım diyecek,
    babasıda ,
    kim sokuyor bunları kafana eşşolueşşekkk diyecek, passat dururken saab neymiş diyecek ...

yada otomobil almaya karar veren forum üyeleri saabı incelemeye gidecek , foruma konu açacak, akıyor abi süper abi kalite fışkırıyor abi diyecekler, sonra çaktırmadan gidip passat alacaklar

ha bu arada tabiki saab çin malı diyen üyelerde olacaktır..

not : eşşoğlueşşek burada şahsa hakaret değil latifedir...3. şahısların ağzından konuşulmuştur..!!!

@cihanair
    @umutsirvan
    @akifsari
    @stand alone
    @kaygerya
    @rdiesel
    @..neyzen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avensis42 -- 1 Aralık 2013; 17:07:53 >

• keşke türkiye alsaydı falan diyen üyeler ne içtiyseniz banada söyleyin bende arada kafa bulayım...

ölmüş bir markayı yeniden canlandırmak o kadar kolay mı yahu, bırakın milyon dolarları, milyar dolar sermaye lazım bu işler için, markayı almak belki kolay ama argesine tesisine , palatformuna, o kadar çok para gerekli ki kimse bu riski göze almaz...

diyelimki aldık, yaptık, satacağız... kime satacağız ? yanı başımızdaki otomobil cenneti avrupaya mı yada kendi markası olan iranla rusyaya mı...

yatırım üretim pazarlama... foruma yazmak kadar kolay bir durum değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: avensis42

saab yeniden üretilecek, muhtemelen ülkemize gelirse durum şu olacak...

forum ergenleri konu üstüne konu açacak, saaba övgüler yağdıracak,
    bunu okuyan diğer ergenler,
    babasına,
    saab çok iyiymiş kaliteliymiş alalım diyecek,
    babasıda ,
    kim sokuyor bunları kafana eşşolueşşekkk diyecek, passat dururken saab neymiş diyecek ...

yada otomobil almaya karar veren forum üyeleri saabı incelemeye gidecek , foruma konu açacak, akıyor abi süper abi kalite fışkırıyor abi diyecekler, sonra çaktırmadan gidip passat alacaklar

ha bu arada tabiki saab çin malı diyen üyelerde olacaktır..

not : eşşoğlueşşek burada şahsa hakaret değil latifedir...3. şahısların ağzından konuşulmuştur..!!!

@cihanair
    @umutsirvan
    @akifsari
    @stand alone
    @kaygerya
    @rdiesel
    @..neyzen..

Saab incelenecek paylasilacak abartilacak da abartilacak. Sonra saab premium yapilmaya calisilacak. C serisi 3 serisi ve a4 e rakip edilip kiyaslanacak. Herkes en iyisi saab diyecek ancak kimse almayacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Duygularıma tercüman.
    Mazda balonu gibi olucak buda.
  • quote:

Sanırım yerli uçak üretimi için saabla anlaşılma yapılmıştı diye hatırlıyorum ufak bir ortaklıkta olabilir.
  • Ben Cin mali opsiyonuyla giderim

• quote:

Orijinalden alıntı: CarlBenz

Duygularıma tercüman.
    Mazda balonu gibi olucak buda.

mazda, saaba göre ışık yılı ileride..

hiç olmazsa yan ilde bari servisi falan var, saabın neyi var, parçası yok servisi yok..

ha rover ha saab...

ondan soonra niye kimse almıyor niye satılmıyor çok kalitelide falan da filanda... çok zengin milletiz ya araba bozulunca servisle falan uğraşmıyoruz direk çöpe atıyoruz...
  • avensis42 ;

Klavyene sağlık. Öyle güzel yazmışsın ki katılmamak elde değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAD34 -- 1 Aralık 2013; 17:43:48 >
  • avensis42 kullanıcısına yanıt
    Güzel özetledin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.