Şimdi Ara

Ryzen 5 3500x yüksek ısı değerleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar, 3500x işlemcim 95 derece sıcaklık değeri gösteriyor. Fanı temizleyip macun yeniledim. Nerede hata yapıyorum arkadaşlar ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• fps limiti koy, daha serin çalışmasını sağlar ama yinede kurtarmayabilir. termal macunu doğru kullandın mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalWave -- 31 Ağustos 2021; 17:17:29 >
  • MetalWave kullanıcısına yanıt

Fps limiti koyunca da 92 derece oluyor 😁

Termal macunu 2 mercimek tanesi kadar sıkıp kartla yaydım işlemci yüzeyine.

• İşlemden önce böyle değildi sanırım? İşlemden sonra olduysa soğutucuyu kontrol edebilirsiniz.

• bende i3 9100 var orjinal fanıyla 90 dereceyi geçiyordu kule tipi fan taktım oyunda 73 dereceye çıkıyordu 120 mm fanlı sıvı soğutma kullandım 63 e düştü , msi dragon center programında işlemci voltajı 1.2 ye kadar çıkıyordu voltajıda 1.05 e undervolt yaptım aynı performansı 49 derece alıyorum , soğutma orjinal ise onu daha iyi birşeyle değiştirip under volt yapmanı tavsiye ederim

• X-e X kullanıcısına yanıt

biosda amd lerde sessiz ve serin çalış ayarı var, ingilizce yazar, onu kontrol et. işlemci fanını doğru sokete takıp takmadığına bak belki standart hızla çalıştırıyordur. yine biostan işlemci fanını kontrol eden menü var, performans yada sessizlik ayarı oluyor ordan daha serin çalışması için ayar ver. aklıma gelen bunlar.

• Kasa içi havalandırmanızı kontrol edin ön paneli kapalı yapıda bir kasa kullanıyorsanız eğer ön paneli çıkarıp deneyin. Bütçeniz elveriyor ise kule tipi soğutucu olabilirsiniz. Snowman t6 ultra işinizi fazlasıyla görecektir.

• Fanı temizleyip macunu yenilemeden önce de aynı şekilde sıcaklık değerleri yüksekti. Boşuna uğraştım yine aynı değerler 😏

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-e -- 31 Ağustos 2021; 17:55:46 >

• MetalWave kullanıcısına yanıt

Burada 50 derece gösteriyor sıcaklığı. Acaba kullandığım program mı hatalı 😳

o konumda 50 gösteriyor ise doğrudur. yük yok temel konumda, 30 35 derece yazması lazımdı. fan ayarlarını kontrol etmelisin, yukarıda yazdığım fan ayarlarını kontrol et, amd fazla voltaj verip ayrıca sessiz fan ayarını seçersen yüksek ısıda çalışır cihaz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    O hangi macun ya ilk defa gördüm
    Ben termal grizlly kullanıyorum gayet iyi

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • -Gardiyan- kullanıcısına yanıt

Ryzen 5 2600 işlemciyi stok fanı ile kullanıyordum hiç sorun yaşamamıştım. Elimde şöyle bir model var fx 6300 işlemcim için kullanmıştım. Bilmiyorum uyar mı ?

• Fan hızını yükselttim 51 dereceydi 50 oldu 😂

• Voltajı da düşürdüm yine aynı sıcaklık 😏

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-e -- 31 Ağustos 2021; 18:21:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-e

Ryzen 5 2600 işlemciyi stok fanı ile kullanıyordum hiç sorun yaşamamıştım. Elimde şöyle bir model var fx 6300 işlemcim için kullanmıştım. Bilmiyorum uyar mı ?

Maalesef cm hyper 103 am4 soket ile uyumlu değil.

https://www.coolermaster.com/catalog/coolers/cpu-air-coolers/hyper-103/#specifications

• Hocam kullandığın fan amd Wraith serisinden mi? O işlemci kule tipi ya da sıvı soğutma ister.

• -Gardiyan- kullanıcısına yanıt

Kasanın havalandırması bu şekilde. Önü cam mesh bir yapısı yok maalesef.

• Cemo94 kullanıcısına yanıt

Evet amd stok fanı 😏 işlemci soğutucusu bakmaya başlasam iyi olacak 😁

• Sanırım voltajla oynamak işe yaradı 😊

Tabi kasanın da ne kadar hava aldığı da önemli hocam. Bende Arctic e spor duo var kasamın önündeki camı da söküp pleksi yaptırdım aida64 stres testinde 46 dereceyi geçmiyor. Tabi benim İşlemcim senin ki kadar ısınan bir işlemci değil (r3 3100)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.