Şimdi Ara

Ryzen 5 3500x yüksek ısı değerleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Voltajı düşürdükten sonra ısı değerleri bir nebze düzeldi ama bu sefer de ekran kartı kullanımı düştü. Sanırım işlemci ekran kartını besleyemiyor 😏

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • run...rabbt kullanıcısına yanıt

Akasa markasını bir arkadaşım tavsiye etmişti ben de tam bilmiyorum ama iyi para vermiştim 😁

• Aldığınızdan beri mi var bu problem ? Yoksa yenimi baş gösterdi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: X-e

Kasanın havalandırması bu şekilde. Önü cam mesh bir yapısı yok maalesef.

Kasanın önü cam ve dolabın içinde konumlandırdığın için kasa içi hava sirkülasyonu iyi değil tavsiyem öncelikle yerin varsa eğer kasayı o dolaptan çıkar daha sonra cam olan ön kısmı çıkar o şekilde dene işlemci sıcaklığın birkaç derece daha iyi olacaktır. Bütçen elveriyor ise 200 lira civarında snowman t6 ultra kule tipi soğutucu alman daha iyi olacaktır. Amd stok fan yetersiz kalıyor.

• 3500x i kendi fan ı ile 65 derecenin üstüne çıkaramadım ben warzone oynarken full ayarda.
    Ya montajınız yanlış yada o kasa dolap içinde ise içeri taze hava girmediği için havalndırma sisteminde sorun var.

• Evet söylediğiniz gibi kasanın hava akışı biraz sıkıntılı. Yerini değiştirip tekrar kontrol edeceğim olmazsa kaliteli bir macun alıp önerdiğiniz fanı deneyeceğim Ryzen 5 3500x yüksek ısı değerleri 

• Kasanın konumu dışında aklıma gelen sadece kullandığım termal macunun eski bir tarihten kalmış olması Ryzen 5 3500x yüksek ısı değerleri 

• Kings Never Die kullanıcısına yanıt

Aldığımdan beri var maalesef. Sadece fazla hissetmiyormuşum oyun oynamadığım için.

• Kasanın hava sirkülasyonu çok hatta çok çok zayıf.Ön taraftaki fanlar cama yapışmış durumda içeri taze havayı nasıl versin ayrıca kasan kutu gibi bir yerde durduğu için egzoz fanlar özellikle de üstteki iki fan sıcak havayı tahliye edemiyor işlemci fanı sürekli sıcak hava ile soğutmaya çalışıyor işlemciyi.Yani sistemin ısınması için tüm şartları yerine getirmiş oldun Yapman gereken hava akışı iyi bir kasa almak orta seviye bir termal macun bütçen varsa da orta seviye bir işlemci soğutucu.RGB çıktığından beri kimse performansa önem vermiyor artık görüntü 10 hava akışı 1-2

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Kasanın yerini değişip öndeki cam kapağı çıkardım. Sonuç :

Ryzen 5 3500x yüksek ısı değerleri

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.