Şimdi Ara

Rx 590 ve Wattman sorunu hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Ryzen 1200 ve 1050 ti parçalarını 2600 ve rx 590 ile yükseltmeyi düşünüyorum.

İnternette okuduğumda bu ekran kartında wattman diye bir sorun çıkıyormuş oyundayken bilgisayarın çökmesi ve restart gerektiren bir şey. Birkaç yere baktığımda insanlar farklı şekillerde sorunlarını cozmusler. Kimisi radeon programini guncelleyerek, kimisi biostan ekran kartini pcie 8 yerine 16 olarak çalıştırarak çözmüş.

Ben bu ikiliyi aldığımda böyle bir sorun ile karşilaşacak mıyım? Hepsinde yaratır mı bu sorun, sizler ne düşünüyorsunuz?

• Şans işi. Bende rx 580 var şimdilik sorun yok.
  • Sorun çıkarma sıklığı nedir bilmem ama ben iki haftalık RX590 kartımla sorun yaşamadım. Wattman ile frekans ve voltaj ayarlarına hiç dokunmadım da.
  • bende rx590 kullanıcısıyım yaklaşık 4aydır hiç bi sorun yaşamadım bu aralar daha üst bi kart alıcam araştırıyorum
  • bence r5 1600 ve rx5700 blower modellere bakın daha optimal olur
  • Sistemde herhangi bir stabilite sorunu olması durumunda ekran kartı, kendisini resetler. Buna da Global Wattman denir.
    AMD ekran kartlarının bir özelliğidir bu. Ekran kartı herhangi bir problemde kendisini kurtarır.
  • wattman genellikle pus kaynaklı oluyor guclu bir psunuz yani 600watt civarı 12v kanalından gercek bir guc veren bir psu olursa guzel olur.rx590 kullanıcıyım 3 ay oldu bir kez bile sıkıntı yasamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratabaka

bende rx590 kullanıcısıyım yaklaşık 4aydır hiç bi sorun yaşamadım bu aralar daha üst bi kart alıcam araştırıyorum
    sizi anca rx 5700 veya rx5700 xt tatmin eder.
  • Cevaplar için çok teşekkürler, özellikle aynı kartı kullanan arkadaşlar. asko56 hocam rx 5700'e baktım da bütçemin çok üzerinde duruyor. Ama R 1600 mantıklı olabilir, yeni seri çıkıyormuş herkeste ve 2600 ile eşit güçteymiş.

gmyo31 hocam fsp hyper k 500w psu var, iş görür mü? 80+ standardında.
  • gmyo31 G kullanıcısına yanıt
    bende 5700xt düşünüyorum valla inş indirime girer 11.11de alamadım
  • mike4peace kullanıcısına yanıt
    hocam baktım ama 456 w veriyor mus v12 den kesin olmamakla beraber rx590 da sıkıntı cıkarır.bende 750 watt psu var rx590 da sorun olmadı.gtx 1660 a yonebilirsiniz.kara cuma yaklasıyor.
  • muratabaka kullanıcısına yanıt
    hocam yanlıs deiglsem rx5700 pulse 2800 tl filan oldu.forumda sıfır 2850 tl ye satan var.
  • gmyo31 G kullanıcısına yanıt
    pulse degilde nitro alıcam hocam o yüzden bekliyorum bu aradada alanların yorumlarına bakıyorum hep :D
  • Wattman hatası şans işi biraz 1 yıldan fazla rx 580 kullanıyorum herhangi bir hata çökme vs olmadı. Güç kaynağınız iyiyse sorun olmaz.
  • muratabaka kullanıcısına yanıt
    cok guzel kart en iyi ikinci rx 5700 hocam.3.300 tl civarında bakarsın 3000 tl civarına iner alırsın insallah.
  • Bana sorarsan 3000 tl bir karta baglanmaz. Rx580 yeter artar oyun icin. Bfv de 3600 ve rx 580 100 fps veriyor low 1080 p de yetiyor bana . 20 fps icin 2000 tl verilmez
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.