Şimdi Ara

RX 580'lerinizi RX 590 yapabilirsiniz. 🎁 RX580 to RX590 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
11
Favori
12.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam ısınma sıkıntısı olmuyor mu? Bir nevi overclock yapmış oldunuz sonuçta.
  • Eskiden çok uğraşırdım çok hoşuma giderdi acayip haz alırdım :)
    oc, bios mod, mod, aldığın malı limitlerine kadar kullanma isteği
    fakat zihin olarak yaşlandığımı hissettiğim için artık bu işleri bıraksam da okuması izlemesi halen zevk veriyor bu konuyu görünce fark ettim :),

tebrik ederim,

referans olması açısından baştan sona stok olan bilgisayarımdan rx 590 nitro+ se benchmark ekran görüntüsünü aşağıya bırakıyorum.

RX 580'lerinizi RX 590 yapabilirsiniz. 🎁 RX580 to RX590

iyi forumlar.

• Attığınız bios powerlimit yada voltajı arttırmıştır. Onu farklı rx 580 biosuyal ayparsınız. yani rx 590 yazınca rx 590 olmuyor maalsef :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: parcapincik

Eskiden çok uğraşırdım çok hoşuma giderdi acayip haz alırdım :)
    oc, bios mod, mod, aldığın malı limitlerine kadar kullanma isteği
    fakat zihin olarak yaşlandığımı hissettiğim için artık bu işleri bıraksam da okuması izlemesi halen zevk veriyor bu konuyu görünce fark ettim :),

tebrik ederim,

referans olması açısından baştan sona stok olan bilgisayarımdan rx 590 nitro+ se benchmark ekran görüntüsünü aşağıya bırakıyorum.

iyi forumlar.
    afterburnerden core hızını 1560 yaparsanız daha yüksek puanda alabilir bildigim o boost hızını(1560) sürekli kullanmıyor manual oc yapmazsanız

• şuan 50mv verdim 1500 stabil gözüküyor ram 2200 yaptım furmarkta 130-140 wattlarda dolaşırken witcher 3 de 190 a wata vuruyo witcher 3 test programı gibi furmark bi işe yaramıyor malesef
    superposition extreme 2720 verdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şoray uzun yolda -- 26 Ocak 2020; 5:53:59 >
  • RX5700 ü olan varmı kart saphire olacak stok olacak , yapıştırın 5700xt biosunu , 5700xt nin dibinde kartınız olsun

Bu işlerin uzmanı bir arkadaş vardı yazmıyor yıllardır ona verseniz şahini bmw ye modlar

@B.M.W
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

RX5700 ü olan varmı kart saphire olacak stok olacak , yapıştırın 5700xt biosunu , 5700xt nin dibinde kartınız olsun

Bu işlerin uzmanı bir arkadaş vardı yazmıyor yıllardır ona verseniz şahini bmw ye modlar

@B.M.W
    Bu adamı bir çok kişi hatırlamaz

x70 li kartlar ile 2 üst model kartları falan tokatlıyordu (sözde )

• 480 e bios atıp 580 yaptıktan sonra 590 yapabilirmiyiz acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • buroigil B kullanıcısına yanıt
    Değerler aynı 580 ile fur markta birtek sıcaklık artıyor ona göre fanda artıyor max 71c gördüm.
  • Haklısın ama şuda var amd 590 a ayrı driver çıkarıyor. aslında benim için önemli olanda bu. 590 daha az zorlanıyor oyunlarda bu driver yüzünden bununla ilgili bir kaç makale var 3dguru da.
  • Technical.assistance kullanıcısına yanıt
    yapabilirsinin tabi ama 480 ler içinde en iyi 580 olan Asus strix serisi adamlar baştan 580 yapıp 480 e kısmışlar.
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Aynen sapphire pulse 5700e direk pulse 5700xt biosu sorunsuz yükleniyor.
  • rom ve bios yedegi alip bios atin, kart acilmasa bile bios ve rom geri atabiliyorsunuz

• Bende asrock rx 580 var çok kaliteli değil ama
    -50 mv 1400-2250 çalışıyor acaba böyle bios atmayı kaldırır mı kart

• quote:

Orijinalden alıntı: burgfb

Değerler aynı 580 ile fur markta birtek sıcaklık artıyor ona göre fanda artıyor max 71c gördüm.
    Peki hocam msi afterburner üzerinden overclock yapmakla bunun arasındaki fark nedir?
  • buroigil B kullanıcısına yanıt
    590 driveri ile kart overclock yapmasan bile %4 daha performanslı çalışıyor. Ayrıca testlerde 580 den serin çalıştığınıda fark ettim. Downclocka gerek kalmasaydı afterburner gibi 3. parti programada gerek kalmayacaktı. Şimdiki hedefim biostan çekirdek hızınıda 1450 ye sabitlemek. Yani custom bios yapacağım böylece afterburnerdan da kurtulacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burgfb -- 26 Ocak 2020; 16:31:3 >
  • şoray uzun yolda kullanıcısına yanıt
    Furmarkın yeni sürümlerinde kısıtlama var diye okumuştum bu nedenle ekran kartlarını sonuna kadar zorlamıyor. Eski sürümleri indirip denemenizi tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar furmark yeni sürümlerinde çekirdeklerin tam hızda çalışması için güç limitini +50 yapmalısınız... bu arada asus rog rx580 t8g kullanmaktayım deneyen oldumu cidden bios olayını fark ediyormu sıkıntı çıkarıyormu?

• Muten Baba kullanıcısına yanıt
    İlerde 5700XT'yi de 5800XT yapacak BIOS mod çıkar mı, çıkarsa AMD çok tutar be
  • Technical.assistance kullanıcısına yanıt
    Hayırlı işler....)

480 den 590 yapmaya kalkarsanız, işiniz gücünüz rast gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 26 Ocak 2020; 19:18:34 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.