B

Teğmen
02 Mart 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 45 (Bu ay: 0)
Gönderileri
silinsin
Arkadaşlar uygun fiyata 32 inç monitör arıyorum. Bütçem maksimum 1200 tl kadar. Elimdeki monitörü satıp alacağım. Oyun oynamak için alıyorum fakat oyundan kastım rekabetçi tabanlı multiplayer oyunlar değil. Offline oyun oynuyorum ve görsellik önemli benim için. Yani film izlemeye uygun çoğu monitör benim için uygundur. Tepki süresi 5 ms olsa yeterli, 60 hz de yeterli. Asıl isteğim siyahların gerçek siyaha yakın olması. Gri değil adam akıllı siyah görüntü istiyorum. Bu konuda bildiğim kadarıyla samsungun va panelli monitörleri iyi iş yapıyor. İki tane monitör buldum:
https://www.samsung.com/tr/monitors/curved-cf390/LC27F390FHMXUF/
https://shop.samsung.com/tr/32-cf39m-80-cm-full-hd-hdmi-cec-kavisli-va-led-ekran

Normalde isteğim 32 inç olması fakat ikinci linkteki monitör için kötü yorumlar gördüm bir sürü. Eğer kesinlikle alınmaz ise mecbur 27 inç olanlara bakacağım. Curved olmasını tercih ederim (zaten samsung bu boyutta hep curved satıyor)

İkinci linkteki monitörün bir diğer sorunu ise mağazadan alamayacak olmam. Sitede sadece trabzonda kaldığı yazıyor. Hepsiburadada falan satılıyor ama söz konusu monitör olunca kargoya güvenemiyorum açıkçası. Tavsiyelerinizi bekliyorum
Merhaba arkadaşlar. Kaç haftadır araştırıyorum fakat bu konuda internette bilgi o kadar yetersiz ki. Heryerde ipad pro incelemleri vs var. İpad pro gerçekten güzel gözüküyor fakat pahalı. İpad mini 5 + kalem bile alsam 3100 lira civarı tutuyor. 1000 tl gibi bir bütçeyle pdf üzerinden not alınabilecek tablet + kalem kombinasyonu yok mu? İkinci el de olabilir. Tableti sadece not almak için kullanacağım bu yüzden çok iyi özelliklere sahip olması gerekmiyor. Yalnızca gecikme olmadan yazabilmeliyim.
E-ink ereader tarzı şeyler gördüm fakat bunlar hakkında çok az bilgi olmasıyla beraber çok bütçe dostu değiller gibi gözüküyor.

Edit: Aynı düşüncede olan arkadaşlar için yazıyorum.
Bütçeniz +-1000 tl ise p580.
+-2000 tl ise ikinci el ipad 6 ve kalem veya samsung tab s3.
Bunlar bu fiyatlara göre alınabilecek tabletler.
Arkadaşlar karaköyde 500 yıllık bir tarihi çeşme var. Eskiden babamın dükkanı onun önündeydi. Ve ben kendimi bildim bileli o çeşme çöplük olarak kullanılıyor!

Herkes çöpünü önüne yığıyor çöpçüler gelip oradan topluyor çöpü. Tarihi esere iyi bakmazsın anlarım da çöplük olarak kullanmak nedir?!

Oradan geçen kimse onun tarihi eser olduğunu bilmiyor çünkü rezil etmişler çeşmeyi. Şu olay dünyanın başka bir yerinde var mıdır merak ediyorum doğrusu.

(resimleri eklemeye çalışıyorum)

< Resime gitmek için tıklayın >

(google maps'ten alınmış resim)

Edit: Adres: Emekyemez, Yanıkkapı Sokak, Beyoğlu

Yanıkkapı sokakta bulunuyor bu çeşme. Tabii tanıması artık oldukça güç paylaştığım resimlerden anlaşılır sanırım.
Merhaba arkadaşlar. Düzenli bisiklet süren bir insanım en azından yaz aylarında. Genelde çıktığımda 20 km den aşağı sürmem uzun yol yapmayı severim.

Amerika ve avrupaya baktığımda insanların bisiklet ile kuryelik yaptığını gördüm ve günde 100 ile 200 dolar arası kazanç sağlıyorlar paket teslim ederek. Türkiye için araştırdım, birkaç firma denemiş bunu fakat tutmamış anladığım kadarıyla. Sizce bisiklet ile istanbulda kuryelik yapılabilir mi?
Bu arada anadolu yakasında yaşıyorum ve bulunduğum yerde bisiklet yolları var yani trafiğe fazla çıkmam gerekmeyecek o yönden sıkıntı yok.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 423
İkinci El Bölümü Mesajları: 26
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 167)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 534 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.