Şimdi Ara

RX 580 8gb oyun oynarken kapanma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sistemi yeni topladım ancak 2 gündür uğraşmama rağmen sorunu bulamadım, daha önce böyle bir sorunla karşılaşan veya yardımcı olacabilecek arkadaşlar yanıtlayabilirse sevinirim, sorunum şu şekilde ;

• Steam üzerinden oyun oynarken ekran kartı yüke bindiğinde ısınınca oyundan direk çıkıyor (oyun sayfasından atıyor), mesela Dota 2 oynuyorum yaklaşık 10 dakika sonra oyundan direk çıkıyor hata kodu vermiyor (CS go oynarken de aynı şekilde)

İnternet üzerinden araştırdığımda sorunun çeşitli nedenlerden kaynaklanabileceğini öğrendim , denediklerim ise şu şekilde ;

• Windows 10 uefili tekrar kurdum ve bütün driverleri güncelledim, ekran kartı dahil
    • Radeon software üzerinden ekran kartı fan ayarlarını arttırdım. 70-75 derece üzerine çıktıgında %100 olacak şekilde ayarlardım (sıcaklık 75C üzeri civarındayken kapandıgını farkettim). Farklı frekans ve Voltaj ayarlarıyla denedim.
    • HDMI kablosunu değiştirdim, güç kablosunu değiştirdim
    • Windows 10 güncellemelerini tekrar yaptım
    • Rx 580 ekrankartı driverinın bir önceki sürümünü yükledim o şekilde de denedim yine olmadı

PC özellikleri şu şekilde ;

• R5 3500X işlemci
    • Rx 580 8GB ekran kartı
    • MSİ B450m a promax anakart
    • 256 GB M.2 SSD
    • 2X8GB corsair DDR4 Ram
    • Frisby 9235G 650w kasa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bencedesen -- 29 Ekim 2020; 17:17:15 >

• benzer sorunlar yaşıyorum. her zaman değil bazen geliyor bazen 1 ay olmuyor. çok üzerine düşmedim ama bazen can sıkcıı. konu takip,

sistem: rx 580 8 gb xfx

r5 1600

b450m s2h

• quote:

Orijinalden alıntı: dodofran

benzer sorunlar yaşıyorum. her zaman değil bazen geliyor bazen 1 ay olmuyor. çok üzerine düşmedim ama bazen can sıkcıı. konu takip,

sistem: rx 580 8 gb xfx

r5 1600

b450m s2h

Arasıra olması belki normal olabilir hava sıcaklıklarından kaynaklı, ancak ben kasanın yan panelini de çıkardım buna rağmen ekran kartı çok ısınıyor, kasayı toplarken yanlış birşey mi yaptım diye baktım ancak bişey bulamadım

• Hacım o PSU ne ole, canlı bomba mübarek:) PSUdandir. Ama yinede onden baska bir PSu İle dene

• bencedesen kullanıcısına yanıt

hocam bende normal internette takılırken falan sıkıntı yok. bazı oyunlarda (aoe 2 de, gta v) gibi ara sıra oluyor. niye bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: englishman22

Hacım o PSU ne ole, canlı bomba mübarek:) PSUdandir. Ama yinede onden baska bir PSu İle dene

Bunu da en kısa zamanda denerim tesekkürler

• Abarti oc de oluyodu core hizini dusur biraz undervolt yap

• sorunun sebebi sorunun içinde,frisby psu  

• Bilgisayar kapanıyorsa bunun bir kaç sebebi olur..

Öncelikle komple kapanmalar aşırı ısınan bir parça yada kompanent itibariyle olabilir.

Arızalı ekran kartı anakart ya da herhangi bir anabileşenin sebep verdiği bir kapanma olabilir.

Psu yetersizliği veya arızası reset ya da kapanma ile sonuçlanabilir.

Oyundan atmalarda ise stabil olmayan ram işlemci veya ssd den daha sonra da oyunun yada işletim sisteminin bug yani hatasından şüpheleniriz yukarıda saydıklarım haricinde.

Sistemi yeni topladığınızı söylüyorsunuz bir çok başlık belirlemişsiniz yaptığınıza dair.. Yeni bir bilgisayar ise öncelikle GARANTİ SERVİS SAĞLAYICINIZA başvurmanız en doğrusu olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 29 Ekim 2020; 19:48:13 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.