Şimdi Ara

AMD Radeon arayüz açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
17.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

AMD Radeon ekran kartlı bir laptop aldım. Ekran kartının güncelledikten sonra, Radeon arayüzüne giremiyorum. Sağ tıklıyorum orada gözüküyor fakat üzerine tıklıyorum açılması gerekirken açılmıyor. Bu sorunu nasıl çözerim?

• aletteki ekran kartinin modeli ne?hangi surucu vardi hangisine yukledin?bu amd'nin programi .net gibi programlar istiyordu bir ara acilmasi icin.aldim derken 5 senelik aleti yeni aldiysan belki belli bir versiyona kadar destekliyordur cok yeni desteklemedigi bir surucu kurmussundur yani her sey olabilir su isi detayli anlat bu sekilde olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

aletteki ekran kartinin modeli ne?hangi surucu vardi hangisine yukledin?bu amd'nin programi .net gibi programlar istiyordu bir ara acilmasi icin.aldim derken 5 senelik aleti yeni aldiysan belki belli bir versiyona kadar destekliyordur cok yeni desteklemedigi bir surucu kurmussundur yani her sey olabilir su isi detayli anlat bu sekilde olmaz.

Merhaba,

AMD Radeon R5 Ekran kartı, ''Radeon Adrenalin'' arayüzü açılmıyor. Bir önceki laptopta Catalyst vardı sorunsuz ayar yapıyordum. Bu makineyi yeni aldım. ilk açılışta ''Radeon Adrenalin'' arayüz açıldı fakat ekran kartını güncellemeden sonra, sağtık ta görünmesine rağmen açılmıyor...
  • antonio-montana A kullanıcısına yanıt
    catalyst mi vardi crimson mu vardi cunku catalyst 2015'te kaldi.su anda 17.12.2 mi kurdun?bir de 17.12.1 deneyebilirsin o da adrenalin.ise yaramazsa bu programi guvenli kipte calistirip surucuyu komple silebilirsin.sonrasinda degisik surucu ya da ayni surucuyu deneyebilirsin.

Guru3D.com
    Display Driver Uninstaller Download version 18.0.2.3
    https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

• DDU kurup ekran kartını silerek tekrar yüklemeyi denicem..
  • Hocam,

Adrenalin 17.12.. yi kurduktan sonra arayüz açılmıyordu. Kaldırdım bir önceki sürümü crimson'u kurdum; amd settings arayüz penceresi açılıyor fakat AMD ekran sürücüsü yok diyor ve aygıt yöneticisinde ekran sürücüsünün üzerinde sarı kutucuk ve ünlem var!!

Adrenalin güncellemesini kaldırayım derken heralde komple ekran kartını sildim!! Kurulum cd si vs zaten yok yeni nesil laptoplarda hani belki orada ekran kartı sürücüsünü tekrar kurarım mantığı ile söylüyorum. Kafayı yicem, laptopu dün aldım bugün format atmak istemiyorum.
  • format atmana gerek yok display driver uninstaller nasil kullanilir guvenli kipe nasil gecilir google'dan bak yapmamissin galiba onunla?sari unlem karti sildigin anlamina gelmez her zaman.cakisma varsa aygit calismiyorsa o zaman da cikar.ha format ha DDU ayni sey ve kurmuyorsun aciyorsun dosyasindan exe'sine tiklayinca calisiyor ama guvenli kip daha iyi olur diyorlar yapamazsan normal modda yap.

su sekilde yardimci olayim.resimdeki secenegi secip uygula diyorsun masaustu sag tik menuye guvenli kip geliyor windows guvenli modda baslasin diyorsun gecmek istediginde.

AMD Radeon arayüz açılmıyor

kendi hesabim.

guvenli moda girince DDU'yu calistir en tepedeki tavsiye edilen tusa bas bekle kendi restart atacak.adrenalinle sorun yasiyorsan 17.11 gibi bisi kur istersen.

• Hocam format attım.. Kurulum sonrası masaüstüne sağ tıkladığımda gördüğüm, Radeon Arayüzü, sistem kendi yükledi. Ekran kartlarınıda Aygıt Yönetici sinden sağ tıklayıp güncelle dedim. İnternetten araştırdı ve yükledi. Şuan sıkıntı yok. Tek farkettiğim şey, sistem son sürücüyü (Radeon Adrenalin 17.12.2) i değil de, (Radeon Crimson Relive 17.11.1) i yükledi.

Sorun çözülmüştür, teşekkürler!!
  • Öncelikle selamünaleyküm, ekran kartını güncellemeye çalışırken hata verdi sonrasında ekran kartı ayarlarına tıkladığımda açılmıyordu sonra DDU indirdim güvenli modda çalıştırdım ama bu seferde sağ tıkladığımda amd radeon ayarları gözükmüyordu internetten baktım fakat bi yerde bulamadım ne yapabilirm yardımcı olabilir misiniz acaba ? şimdi den teşekküler :)
  • berkcaliskann0 B kullanıcısına yanıt
    format atabilirsin amd'nin hicbir sorunu ile artik ilgilenmiyorum nvidia kullaniyorum amd kartlarin yuzunu seytan gorsun.
  • berkcaliskann0 B kullanıcısına yanıt
    DDU ile işiniz olmasın. Sürücünün kontrolcüsünü silin, yeniden kurun ama menüyü kurduktan sonra açmadan bilgisayarı tekrardan başlatmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 8 Şubat 2018; 23:28:17 >
  • arkadaşlar merhaba eğer bu mesajı görüyorsanız lütfen yanıtlayın, ben unlost'un bilgisayar hızlandırma videosundaki bazı şeyleri adım adım yaptım ve güncellemeleri de yaptım. fakat 2 gün öncesinde bir hata yaşadım, mavi ekran kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı diyip yeniden başlatıyorum açılıyor fakat benim monitörümde bir yazılımsal sıkıntı var yeniden başlatınca monitör input not supported hatası yiyor onun için sıkıntılar içerisindeyim tüm herşey güncel amd ürün sürümüm 19.7.5 lütfen yardım edin ne yaparsam düzelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaweecimNasilsin

arkadaşlar merhaba eğer bu mesajı görüyorsanız lütfen yanıtlayın, ben unlost'un bilgisayar hızlandırma videosundaki bazı şeyleri adım adım yaptım ve güncellemeleri de yaptım. fakat 2 gün öncesinde bir hata yaşadım, mavi ekran kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı diyip yeniden başlatıyorum açılıyor fakat benim monitörümde bir yazılımsal sıkıntı var yeniden başlatınca monitör input not supported hatası yiyor onun için sıkıntılar içerisindeyim tüm herşey güncel amd ürün sürümüm 19.7.5 lütfen yardım edin ne yaparsam düzelir.
    Öncelikle Merhaba, WaweecimNasilsin
    .
    Bende yapmıştım Unlost'un Bilgisayar Hızlandırma videosunu ve bilgisayarım senin gibi mavi ekran yiyordu korona virüs sürecinde tabiikide 1-5 Gün sürmüştü ve bende bilgisayarımı yapmaya çalışmıştım ama olmadı, sonrada format atmayı denedim atılmadı AHCİ moda geçmeye çalıştım ama gene olmadı.

Sonrada format attırdım gidip bilgisayarcıya ondada yapıldı ve yapıldığından beri hiç mavi ekran yemiyor ama şarj sıkıntısı var şarjı algılamıyor. Eğer Yardımcı Olduysam Ne Mutlu Bana :)

• xFlezyYT1 X kullanıcısına yanıt
    Teşekkür Ederim, Fakat Sorunu Çözdüm. Amd Driverlerini Güncelleyip Sorunu Çözdüm. Çok Basit Bir Durum Aygıt Yöneticisinden Yaptığım İçin Sıkıntılar Oldu, Teşekkür Ederim Yardımınız İçin Sağolun.
  • MERHABA ARKADAŞLAR SORUNUN ÇÖZÜMÜ ÇOK BASİT
    BİLGİSAYARIMIZA
    DDU PROGRAMINI İNDİRİYORUZ https://www.technopat.net/sosyal/konu/ddu-ile-sueruecue-kaldirma-rehberi.44964/
    BU LINKTEN NASIL YAPILDIGINI DETAYLI ULAŞABİLİRSİNİZ
    UYGULAMAYI YUKLEDIKTEN SONRA BİLGİSAYARIMIZI GUVENLI MODDA BAŞLATIYORUZ
    BAŞLATTIKTAN SONRA BU PROGRAM İLE EKRAN KARTI DRİVERİNİ SİLİYORUZ VE YENİDEN BAŞLATIYORUZ
    ARDINDAN GUNCEL DRİVERİ KURUP TEKAR YENİDEN BAŞLATIYORUZ BU KADAR BASİT
    İYİ GUNLER KOLAY GELSIN :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.